Všude kolem černý les

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/big_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.8760
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Leda
Originální název:

In a Dark, Dark Wood, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (253)

Kniha Všude kolem černý les

Niu
05. března

Začátek příběhu mě vtáhl celkem rychle. Pak mi to hodně připomínalo Štvanici od Lucy Foley, byť možná s líp propracovaným prostředím. To mírné detektivní popíchnutí tomu dodávalo šmrnc. Hlavní postavy ne moc sympatické. Líbilo se mi vykreslení prostředí kolem Skleněného domu. Brala bych možná i víc toho tajemna - jak les působí za okny. Opravdu zdařile propracovaná postava manipulátora, až mi mrzl morek v kostech.
Jo a ještě musím dodat, že závěr jsem si představovala úplně jinak - však je hlavní hrdinka spisovatelka, ne? ;o)

Kubajzz
24. ledna

Poslechnuto opět jako audiokniha a musím říct, že hodně dobrý :-) Dobrý nápad na námět, knížka má spád, možných pachatelů hned několik, a konec celkem překvapení :-)
Rozhodně doporučuji


Timkim
24.10.2022

Po delší době vynikající kniha, která Vás vtáhne do děje od prvních stránek a nechá Vás v nevědomosti a tápání až do samotného konce. Možných pachatelů je dost a každý to mohl být. Závěr je docela překvapivý a vše si sedne tam kam má. Vážně povedené. Rád doporučím.

ninano
16.10.2022

Nechápu, jak může mít tato kniha tak slabé hodnocení. Z mého pohledu je napsaná velice originálně, je napínavá a pokud se jí dá něco vytknout, tak snad jen ten konec, který mi přišel trochu na hraně. Ale jinak za mě moc hezká knížka a doporučuji, aby se potenciální čtenáři nenechali odradit tím nízkým hodnocením.

ZuzanaZ83
19.08.2022

Eleanora před deseti lety úplně změnila svůj život. Nyní dostává pozvánku na rozlučku se svobodou své tehdejší nejlepší kamarádky a kostlivci vylézají ze skříně...
Nápad fajn, kniha se četla dobře, nicméně celkově průměr, chyběl mi pocit, že nemůžu přestat číst.... Charaktery postav trochu nedotažené. Slušných 3,5*.

Belanna
30.06.2022

Knížka se zajímavou myšlenkou, kde příběh pěkně odsýpá. Dobře se četla a navíc mám ráda, když se vzpomíná na to, co se postupně stalo. Jsem spokojená.

Lexie321
18.06.2022

Podľa mňa kniha bola skvelá a od prvej strany som ju hltala. Všetky postavy nech boli ake boli (okrem Clare, ktorá mi okamžite nesadla) som si ihned obľúbila. Psychologický thriller to bol zaujímavý a zápletka prepracovaná. Môj osobný nazor je, že kniha by si zaslúžila aj lepšie hodnotenia.

nai.ivka
14.05.2022

Půl knížky nějakých přiblblých nudných pubertálních hrátek prý dospělých lidí ... pak chvilku husina co bude ... následovalo nekonečné prodírání se ke konci knihy. Snesla bych to líp, kdyby to bylo polovičního rozsahu.

1 ...