Všude kolem černý les

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.8614
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Leda

In a Dark, Dark Wood, 2015

Kniha Všude kolem černý les

Pavlína2019

Perfektní! Jedním slovem - přečtete za jeden den. Nedá se odtrhnout, jak je kniha napínavá, dobře moderně napsaná, se zajímavým tématem - prostě bezva! Ráda jsem objevila další šikovnou autorku.

DendousSKS

„Lidi se nemění. Jenom si dávají víc záležet, aby skryli svou skutečnou podstatu."

Burák

Tuhle knihu jsem na svém seznamu knížek, které si chci přečíst byla několik let, prakticky od té doby, co vyšla a díky skvělému marketingu jsem na ni narážela téměř všude. Tak teď na ni došlo. A musím přiznat, že jsem si to moc užila. Je to napsané velmi čtivě, skvělá atmosféra, svižný děj. Jenže v poslední třetině, od chvíle, kdy se celý případ začne rozplétat, to jde tak nějak celý do kopru. Motiv i způsob provedení se mi zdá dost na vodě a překvapení, natož šok z toho kdo co udělal se taky nekonal. Navíc je pravda, co už tady psalo víc lidí, že ten potenciál příběhu a jeho postav zůstal nevyužitý. Jako oddechovka to ale funguje, vypravěčský talent se Ruth Ware odepřít nedá. Časem se od ní určitě ještě něco přečtu.

m_martina

Kniha mne zaujala a i když mně téma rozlučky se svobodou není právě blízké, byla jsem spokojená.

Monty196

Kniha mě příjemně překvapila. Děj hezky ubíhal a krásně se četla.
Bohužel od druhé třetiny jsem si byla téměř jistá kdo je vrah, bohužel se mi to potvrdilo, takže žádné "wow" překvapení se nekonalo. Není to žádný top thriller, ale myslím si, že nikoho neurazí. Byly to dva příjemné oddychové večery, ale zbylé dvě hvězdičky si schovám na příště.

Snehurka01

Mě to bavilo. Seděl mi styl, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

Val

Na prvotinu povedené. Mě tedy děsila už jen ta rozlučka se svobodou . Z takových akcí mám docela hrůzu :-) . Charaktery postav , z nichž vám zřejmě nebude sympatická ani jedna, šly určitě lépe propracovat. Nečitelná hlavní hrdinka, jízlivá Nina, ironický Tom , pošahaná Flo , sebejistá Clare ... Ve skleněném domě uprostřed lesů bych s nimi nechtěla trávit víkend ani náhodou . Každopádně poslední třetinu knihy přečtete na jeden zátah. Dobré čtení, ze kterého šlo vytáhnout maličko víc .

Hyacint

Lepší spisovatel by z načrtnutého principu vytěžil víc. Občas dobrá atmosféra skleněného domu uprostřed lesů, který je "jevištěm pro okolí", postavy tak na střídačku, některé zajímavé, jiné až zbytečné (hlavní hrdinka patří tak trochu do té druhé kategorie, navíc jí nedochází zjevné věci, které čtenář pochopí dávno před tím, než to docvakne zmatené běžkyni). Zápletka... no, taková červenoknihovní a podle mě za vlasy přitažená. Celkově odpočinkové čtení, v mém případě poslouchání.

Konec hry
Konec hry