Všude kolem černý les

Všude kolem černý les

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události…
Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti? méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290718/vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.9341

In a Dark, Dark Wood (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Leda

jana3099
včera

Skvělé čtení, napínavé, takže jsem knihu přečetla během dvou dní, dobře se čte, zajímavá zápletka, zajímavý rozlučkový večírek a kruté osudy.........

čef

Na prvotinu skvělý výkon. Všechny atributy ženského thrilleru jsou použity bez nadbytečného rozboru psychologie postav, uvážlivě, účinně a obratně tak, aby čtenáře udržovali ve stálém stavu napětí. V konci je napětí ještě patřičně zvýšeno a rozuzlení bylo pěkně uvěřitelné, ačkoliv neobvyklé. Dobře jsem si početl a doufám, že i další tvorba autorky bude nadále na úrovni.

misa8153

Knihu jsem přečetla jedním dechem....tedy přesněji za týden...ale kdybych měla víc volného času, přečetla bych ji rouhodne rychleji... naprosto mě vtáhla do děje, pořád jsem byla zvědavá, co přesně se stalo... A napětí mi vydrželo až do posledních stránek. Za mě SUPER

lucie5078

Výborné, už od začátku mě kniha vtáhla do děje, díky střídání záblesků z nemocnice a z rozlučky. Napínavé, promyšlené. Doporučuji.

nikola2817

Četla se dobře, byla napínavá, místy jsem se až bála. Ale nebylo to něco, co by mi vyloženě vyrazilo dech.

Vesmich

Nečekané! Jako audiokniha výborně načtené, sviští to od začátku do konce a byť v textu vlastně není nic zcela nového nebo úplně překvapivého, namícháno je to chutně. Konečně vím, jak probíhá ono proslulé holčičí loučení se svobodou! To mě vyloženě pobavilo! Ale možné to je, ondyno se mnou jela ve vlaku parta vodáků, kterým nebylo už dlouho ani čtrnáct ani pětadvacet, přesto to vypadalo jako výlet 8.B do Krumlova, takže klidně věřím tomu, že parta ostrovních spolužáků hraje britské vadí/nevadí, leje, jak za nároďák a koksuje, jen to fičí.

sirojezkin

Výborné, strašně napínavé. Přečteno za 2 dny. Vhodné pro ženy. Super, doporučuji.

Heyhey

Super čtení, příjemné, originální, přiměřeně napínavé.

raffi

Kniha nie je tak špatná, ako by som to očakávala po prečítaní komentárov na tejto stránke. Je to taká čtivá jednohubka.
Najväčším mínusom knihy je v chovanie postáv, keď sa v dvoch paralelních linkách, ktoré od seba delí 10 rokov, chovajú stále jako 16 ročné deti (a to neberiem v úvahu iba tú alkoholom a drogami pretkanú rozlúčku so slobodou). Z toho potom vyplynula aj nedokonalosť celkového rozuzlenia príbehu, keď motív je naivný a ťažko uveriteľný.
Ale na druhú stranu sa autorke veľmi dobre podarilo vystupňovať nervozitu a napätie, k čomu jej pekne poslúžilo miesto, kam dej zasadila. Pravdu povediac, sama by som zažívala podobné pocity ako hlavná postava, keby som sa na takom mieste ocitla….
Keď knihu posudzujem ako celok, páčila sa mi – je to trošku netradičná detektivka s peknou dávkou napätia.

akinomV

Velmi vydařená detektivka, sice jsem tak nějak tušila konec, ale i tak jsem byla zvědavá a ráda si to dočetla až do poslední stránky. Líbí se mi autorčin styl psaní, zápletka i hlavní hrdinka. Já určitě doporučuji.

Fundelot

Skvělá, napínavá knížka, kterou jsem měla přečtenou během jediného dne. Ačkoliv je v druhé polovině poměrně předvídatelná, nemohla jsem se od ní odtrhnout a s hlavní hrdinkou, která mi byla od začátku sympatická, jsem soucítila až do samého konce. Autorce se povedlo velmi dobře vykreslit jednotlivé postavy a také se mi moc líbilo prostředí, do kterého byl děj příběhu zasazen.

Alma-Nacida

Já to tušila, že dobře dělám, když se vyhýbám různým "srazíkům" po x letech. ;-) Lidi se opravdu nemění a když, tak jenom k horšímu. Jinak knihu hodnotím jako průměrné oddychové čtení, mnohé jsem předvídala a taky mě udivila kumulace homosexuálů - na 6 lidí jsou 2 kusy celkem dost. ;-)

ankaras

Díky hodnocení jsem čekala utahanější, nemastný příběh, ale vůbec tomu tak nebylo. Klidně si přečtěte, není to špatné.

Tuto knihu bych neoznačila za klasickou detektivku. Není zde totiž žádný detektiv a i policie zde vystupuje víceméně pouze okrajově - a na scénu vstupuje ještě k tomu až celkem pozdě, což je ale vzhledem k vývoji příběhu logické. Děj se pomalu, ale jistě rozbíhá, napětí se stupňuje - prostě tak, jak to má ve správné krimi být. Orientace v tom, co se právě děje, ale i v pohledech do minulosti - které jsou ale nezbytně nutné pro pochopení souvislostí a událostí s nimi spojených - je v této knize poměrně jednoduchá, nic není překombinované. Všechno je podáno z pohledu Leonory, tj. hlavní hrdinky, které ale nutně musíte fandit, protože celou dobu víte, že ona to přece být nemohla...

Cherrynka

Mě se moc líbila :) podobné knihy miluju a tuto knihu můžu doporučit všem, kteří mají rádi "hledání" pachatele

Ajrad1981

Skvělý nápad zbavit se člověka tak, aby podezřelých bylo několik mých přátel a já měla dost dobrou šanci z toho s elegancí vybruslit! Pachatele jsem odhalila dřív jak Nora, ta si jistou nesrovnalost uvědomila, až když vrah stál před ní. Akorát fakt nechápu, jak s ním mohla v klidu popíjet a debatovat. Oceňuji, že autorka nesklouzla ke kýčovitému závěru, nechává na čtenáři, ať si domyslí.

Misa.K1

Knížka mě vážně chytla, nemohla jsem přestat číst. Od autorky si určitě přečtu i další. Několik slabých bodů ale knížka má, jak je už popsáno v několika předchozích hodnoceních. Motiv pro mě byl slabý a to trauma po 10 letech taky nepravděpodobné. Ale četlo se to samo a atmosféra domu na samotě super. :-)

mija.chalka

Kniha je dobrá, krásně se čte. I když jsem si domyslela, kdo za všechno může, tak až do konce mi nebylo úplně jasné proč.

katkavasik2908

Styl jakým je to napsané je opravdu super. Skvěle se to čte a příběh je napínavý, ale občas se mi zdálo, že to autorka až moc natahovala a u konce už jsem věděla kdo a co. Konec byl tedy pro mě jen potvrzení, že jsem se nemýlila, proto dávám knížce o hvězdičku méně :)

Zrzavá_Tereza

Ale tak přečetla jsem to no... ale žádné napětí, nudní hrdinové, žádná velká pointa.

BlankaTr

Kniha mě zklamala, nudila jsem se .....

Kesssssi

Tak nějak zbytečně vše zdlouhavý a o ničem. Zbytečně zdlouhavý start, pořád se nic neděje, za půlkou knihy malá chvilka napětí a pak zase dlouho o ničem. Až konec mě v podstatě tak trochu bavil.

boxas

Pomalý rozjezd, pak docela slušné tempo. Dobrá kniha někam do tepla na dovolenou. Děj je ovšem předvídatelný, takže jsem dočítala už jen s tím, že si potvrdím svoji teorii. Ale jak říkám, na dovču OK!

Šárka5875

Na knihu jsem byla opravdu dost zvědavá. Hned po vydání byla vidět úplně všude, všichni ji četli a všichni byli nadšení. Následně se objevily i negativní nebo taková neutrální hodnocení a tak jsem si říkala, jak kniha zapůsobí na mě. Musím říct, že prvních alespoň 150 stran, což je poměrně hodně, jsem se nudila. Postavy mi byly většinou nesympatické, jejich chování podle mě neodpovídalo vůbec jejich věku. Měla jsem pocit, že mě autorka zavedla na večírek puberťáků a ne dospělých lidí. Ale potom se začala slibně rozvíjet zápletka a já se začala konečně bavit. Nakonec jsem s chutí četla až do konce. Byla jsem moc zvědavá, jak se vše nakonec rozplete a vyvrbí.

Knihu Všude kolem černý les určitě můžu doporučit, jenom musí čtenář počítat s tím, že první třetina knihy je rozvláčnější a ne až tak chytlavá.

Hanulka25

Knížku jsem přečetla velmi rychle především díky tomu, že první dvě třetiny jsem se už konečně chtěla dostat k tomu, až se začne něco dít. No a když to konečně začalo o něčem být, tak byl konec.

Skřítek77

První dvě třetiny knížky mě úplně pohltily a nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout, jak moc mě to bavilo a chtěla jsem vědět, co bude dál. Ke konci knížka bohužel trochu ztrácí dech a konec jsem vytušila předem.

micha-ella

Líbilo.

Rave

Knížku jsem začala číst pozdě odpoledne a s velkou nevolí jsem jí odložila, až když mi únavou klesaly oči a tma kolem mi oznámila, že je hluboká noc. Vtáhla mě i následující den a nepustila až do svého konce! Pro mě strhující zážitek, v kterém jsem si dost dobře dokázala představit sebe samotnou. Doporučuji číst pouze u lampičky, do rána, obklopit se jen černou nocí a ideálně lesem za oknem ;-)

koniklecka

Knihu jsem si od prvních stránek užila. Ale trochu mě přeci jen zklamalo, že se dala tak moc předvídat, až jsem doufala, že se to ještě ukáže nějak zamotané, ale bohužel ne. Ale přeci jen mě nechávala místy na pochybách, takže jsem se nenudila. Doporučuji na dlouhé zimní večery :)

Cherrynka

Skvělé čtení :)