Všude kolem černý les

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290718/vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.9478

In a Dark, Dark Wood (2015)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Leda

Medunka041
předevčírem

Mě se kniha líbila, nemám co vytknout.

Katulinka69

Dobrá kniha,dobře se četla. Za mě doporučuji.

MarianP

Ako do kelu mohla autorka tak domrviť prvých 180 strán knihy ? Tým by som nedal asi ani 2 *. Autorka totálne zlyhala, keď nevyužila všetok ten potenciál zasneženej chaty uprostred lesa. Prvá polovica knihy je preto jedna veľká nuda a akoby ju písala iná osoba. Zhruba po 200 stranách potom, ako naše "spoločenstvo" vyvoláva duchov sa konečne začne niečo diať a kniha začína mať spád. Tej druhej polovici by som kľudne šupol aj 4 * ale výsledok sú také nijaké 3 ... Veľmi rozporuplná kniha, ktorá by si zaslúžila riadne zredigovať obsah a vypustiť 100 strán ale tak čo už....

Opatov

Doporucuji audioknihu, vyborne namluveno, vynikne gradujici napeti. Kniha nema dobre hodnoceni, ale ja jsem byla nadsena.

čika

Mne sa to pacilo...uveritelni hlavni hrdinovia i zapletka, dobra atmosfera, akuratna dlzka. Ocenujem "nethrillerovost", dej sa nepotrebuje 5x zvratit a koniec nemusi byt necakany...

Anie.M

hezky zpracované, nápad i postavy mi sedly. nenašla jsem nikde hluché místo, při kterém bych zkoumala kolik teda ještě musím dočíst.
nejvíc oceňuji ten konec, který se pořád vyvíjel a vlastně měla jsem tušení, ale stále jsem si nebyla jistá detaily.

Lucek

Konec se vlekl, byl předvídatelný a nijak nepřekvapil.
Nápad za 1, zpracování za 3. Taková malá oddechovka.

hellena1523

Docela příjemně vystavěný příběh, místy napínavý, místy zbytečně natahovaný. Nespornou výhodou je (alespoň většinou) čtivost, kterou zmínila již řada čtenářů přede mnou.
Faktem je, že vás prostě zajímá, jestli ta buchta je v nemocnici jako oběť, nebo podezřelá...i když tak nějak od půlky už tušíte.
Průměrný thriller, k němuž bych se už znovu nevracela, ale času stráveného s touto knihou nelituji.

klarence

Výborná oddechovka po severských detektivkách. Čestlo se to samo.

Dvířka

Na knize se mi líbila čtivost, rozbor osobností jednotlivých postav a postupné odhalování tajemství z minulosti i z onoho osudného večera. Rozuzlení ale překvapivé nebylo. Dalo se čekat, kdo bude vrahem. Přesto mě vypravěčský způsob této spisovatelky moc bavil.

anája

Poslechla jsem si jako audioknihu. Bylo to napínavé a byla jsem zvědavá, je to nejen napínavý thriller,ale mě to vedlo i k zamyšlení, myslíš si, že někoho dobře znáš a nakonec je to úplně jinak.... Ten konec to zmáčknutí delete mě mrzel.Rozhodně, ale doporučuji!

katerina3633

Napínavé, čtivé, ale závěr knihy nebylo vůbec těžké odhadnou. Tudíž konec knihy jsem četla spíše ze zvědavosti jak se s tím autorka popasuje. Kniha, ale psaná hezky a věty příjemně ubíhaly. Bylo příjemné, že skoro veškeré hrdinčino chování se z mého pohledu dalo pochopit a většinu času dělala to, co bych udělala i já, to se mi často v knihách nestává.

Paulett199

Poslouchala jsem jako audioknihu. Průměrný, jednoduchý příběh, místy nelogický, děravý děj. Číst bych to nechtěla, ale Simona Postlerová knihu namluvila tak dobře, že jsem to vlastně poslouchala jen kvůli ní.

i.stefany

Nebylo to špatné. Rozlučka se svobodou ve vypůjčené chatě, na samotě uprostřed temných lesů. Téma pro psychothriller jako stvořené. Dobře se mi četlo, napínavé to taky bylo, ale přišlo mi to hrozně natahované a za ten "filmový" závěr o jednu méně.

Lenka40

Slabší nátury by tuto knihu neměly číst v noci a ještě k tomu sami doma. . ´Děj je trochu psycho . Kniha se čte velice dobře a nutí Vás číst rychle , aby jste se dozvěděli , jak to vše dopadne.

SoniaR

Čekala jsem asi více, kniha mi trvala přečíst déle než obvykle, ale nakonec nebyla úplně špatná. Takový průměr.

Zlatinka.Emilly

Docela dobrý i když podle názvu knihy jsem měla zcela jinou představu o tom jak se bude příběh dál vyvíjet. Ale že bych si musela při čtení za temné a bouřlivé noci rozsvítit všechna světla ... tak to tedy nééé. Tak děsivý tento příběh rozhodně nebyl.

Smardik17

Thriller dost dobrý, ale na elitu to bohužel nemá. Do půlky knihy je to napínavé a člověk neví co se stane. Druhá část měla odhalit kdo je vrah, což já jsem byl přesvědčen už od záchrany J.(po dvou odstavcích), ale i tak jsem byl zvědav jak se autorka vypořádá s odhalením skutečného vraha. Vypořádala se s tím za 4 hvězdy, jednu ji strhávám, kvůli těm dlouhým úvahám o lidech, kteří by mohli být vrazi.
_____________________________________________
Podtrženo, sečteno, to stojí za přečtení! Napětí, ztrátu paměti a vraždu to obsahuje. Také slouží k zamyšlení nad dlouhodobými křivdami, zda je to s nimi tak, jak si pamatujeme.

ujira

Připomíná mi to zlaté časy anglických detektivek. Sice paní Ware nebude druhou A. Christie, ale jazyk má vytříbený. Chvílemi sice trochu nudí, ale když to člověk poslouchá, dá se to vydržet do konce.

Reniee

Kniha se mi líbila. Vrah jde odhadnout, ale autorka se stále snaží přivést na jinou stopu, takže člověk váhá a stejně do poslední chvíle neví.

aginecka

Klasická detektivka s předvídatelným "zvratem". Konec byl slabší, ale jinak dobře napsaná. Svižná a napínavá.

Rednee

Tato kniha mi především oslovila podle názvu. Nezklamala, ale řadil bych ji do průměrných knih. Kniha je sama o sobě čtivá, ale k detektivce má o pozdání dál. Vůbec zde nebyla žádná zápletka, takže když Nora a spol byli na schodišti, tak jsem věděl, kdo je ten neznámý a věděl jsem přesně, že bude následovat střelba. Také to, že se bude snažit utéci Nora z nemocnice bylo jasné. Celkově byl tento příběh průměrný, ale zase má to i kladné stránky. Moc se mi líbilo prostředí skleněného domu, takže někdy i zde čišel z toho strach. Doporučji k přečtení, ale ne se záměrem, že je to super detektivka, ale spíš o starých přátelích, kteří tráví rozlučku a je tu zde jeden člověk, který si chce vyřídit účty z minulosti.

JessyPitt

Kniha mě opravdu bavila. Není to nejkomplikovanější a nejfikanější detektivní zápletka,ale napětí tam bylo od začátku až do konce. Líbilo se mi čtení celou dobu, nebylo to takové to, že si říkáte kdy už konečně bude konec:):). Za mě 4 hvězdy, 1 hvězda dolů za opět zbytečně komplikovaný a lehce nereálný závěr knihy...

reclipse
31.12.2017

Zpočátku mi přišel děj docela zdlouhavý, ale pak jsem pochopila, že každý detail je důležitý. Knihu jsem přečetla za 2 dny, to mluví za vše.

lucievach
28.12.2017

Musím souhlasit s tím, že kniha byla napínavá od začátku do skoro konce. Ten úplný konec, řekněme rozuzlení, byl jak z filmu pro dospívající mládež. Nechci tvrdit, že to byl špatný konec, to určitě ne, ale prostě mi přišel vůči zbytku knihy takový nepatřičný...

JitkaHambi
07.12.2017

Perfektně se kniha četla, bylo to napínavé, krásně popsaná atmosféra uprostřed lesů a jak už tu někdo psal - byl by to moc hezký zfilmovaný thriller.

Atanone
03.12.2017

Audiokniha
Musím přiznat,že jsem se tak trochu cítila jako ve starém dobrém Midsomeru,kde se lidé vraždí kvůli členství v zahrádkářském klubu.
Ale dobré to bylo. Zkraje jsem byla trochu otrávená tím,že se kromě dokola omílaných věcí nic neděje,ale potom jsem si začala všímat nenápadně dávkovaných informací,které začínaly zapadat do sebe a měnit obraz,který jsem si o jednotlivých postavách udělala. Autorce se podařilo nejen udržet mě v napětí,ale dokonale mě zmást,takže jsem za psychopatickou osobnost měla někoho jiného až do chvíle, když se ukázalo kdo byl obětí,došlo mi i kdo a pravděpodobně proč to nastražil. Myslela jsem si,že tím překvapení končí,ale ještě mě čekalo jedno smutné nakonec.
Odnáším si dvě věci : 1) určitě si pohlídám další knihy autorky , 2) nikdy se nebudu účastnit žádné rozlučky.

bedkniha
01.12.2017

Souhlasím s komentářem Danago a ajasin, také si myslím, že je to spíš pro -náctileté, ale jinak se kniha četla velmi dobře

shay
16.11.2017

Kniha se četla tak dobře, že jsem ji běhěm pár dnů měla přečtenou. Sice mi bylo hned jasné, kdo v tom má prsty, přesto mě některé části knihy překvapily. Takže já určitě doporučuji.

adrika20
15.11.2017

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, zajiímavá.Ještě dlouho po přečtení mi zůstala v hlavě. Jsem velice spokojená!