Všude kolem černý les

Leonoře je šestadvacet a píše docela úspěšné detektivky. I když žije osaměle, je se svým způsobem života spokojená – až do dne, kdy dostane nečekané pozvání na předsvatební rozlučkový víkend své bývalé přítelkyně Clare, kterou deset let neviděla. Leonora po dlouhém váhání pozvání přijme a ocitá se s hrstkou dalších lidí – s nimiž má společné hlavně to, že se všichni znají s Clare – v extravagantním skleněném domě kdesi na anglickém venkově. A zanedlouho se začnou dít podivné věci. V Leonoře vzrůstá napětí, až se druhého večera rozhodne, že se hned ráno vrátí do Londýna. Jenže v noci dojde k osudné události… Lenora se probudí s těžkým zraněním v nemocnici – a dozvídá se o vraždě. Její pokoj hlídá policie: chrání ji před někým, nebo ji hlídají jako vězně? Aby mohla odpovědět, musí si vzpomenout, co se vlastně během víkendu přihodilo. Dokáže se oprostit od pocitu viny a odhalit skutečné motivy a skutečného vraha? Najde odvahu, aby se svěřila s tajemstvím, které dosud nechala pohřbeno v minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290718/big_vsude-kolem-cerny-les-eMm-290718.jpg 3.8711
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Leda

In a Dark, Dark Wood, 2015

Kniha Všude kolem černý les

Olikola
01. listopadu

Ruth Ware mě mile překvapila. Její knihy se čtou velmi lehce a děj je napínavý. Zde je krásně temná atmosféra temného lesa a proskleného domu. Příběh mě bavil, i když se nedá říct, že postavy mi přilnuly k srdci.

escapelle

Od knihy jsem noc nečekala a byla docela mile překvapena.
Nečekaně tragické vyústění rozlučky se svobodou.
Měla jsem několik typů, nakonec bylo vše samozřejmě jinak

toni-az

Asi to měl být psychologický triller. No psychologie obsahovala pouze nekonečné kňourání a přemílání pořád se opakujících pocitů. Triller? Ne, to opravdu triller nebyl. První půlka čirá nuda, druhá půlka opruz. Postavy se chovaly naprosto nelogicky, příběh moc nedával smysl. Pachatel byl jasný ještě dřív, než se něco stalo, nikde nic zajímavého či dokonce překvapujícího. No dobře, byly tam asi 2 drobnosti, které jsem nečekal a místy tam byl i náznak nějaké atmosféry, takže úplný odpad to není. Ale každopádně jméno Ruth Ware si musím dobře zapamatovat, abych od ní omylem nezačal číst něco dalšího.

Co se týče audiokniky, Simona Postlerová je dobrá herečka, takže načteno bylo profesionálně, to byla asi nejlepší věc celé audioknihy. Na druhou stranu bych čekal, že příběh v ich formě bude číst někdo v přibližně stejném věku jako je hlavní postava, nikoli dvakrát starší dáma.

Komaeda

Velmi napínavé, čtivé, super!
Trapná rozlučka v domě uprostřed lesů, kde není signál...
Zvraty jsem trochu předvídala, a hlavní hrdinka byla dost hloupá, a tak nebyl konec dost záživný, ale velmi se mi líbila zápletka a styl psaní! Takže doporučuji :)

Amitiel76

Jo. Tak tohle se mi vážně líbilo! Po předešlé knize jsem si příjemně spravila chuť ;-)
Tohle byl na můj vkus naprosto skvělý psychologický thriller. Kniha mě vtáhla od první stránky, a za den jsem ji měla přečtenou. Autorka píše velice čtivě, a hlavní hrdinka byla sympatická. Bylo tu krásně vykreslené prostředí, že člověk doslova viděl ten skleněný dům před očima, a cítil vůni zimního lesa. A pak ta nesourodá skupina účastníků rozlučky se svobodou.... Každý mohl mít motiv, a v každém se mohl skrývat cvok. Vraha jsem samozřejmě tipla úplně špatně, o to překvapivější byl pak pro mě konec :-)

Sansli

Na knihu mám docela rozporuplný názor. Na jednu stranu se mi líbilo, že příběh není postaven na stovkách brutálně zavražděných a zohavených mrtvol (takže to byl celkem oddech), ale jde na to přes psychologii. Byl to vcelku napínavý příběh. Rozjezd byl trochu pomalejší, tak mě to ze začátku moc nebavilo, a navíc mi ty postavy na rozlučce lezli příšerně na nervy, hlavně tedy jedna. Ta byla nesnesitelná. Asi bych se hned ve dveřích obrátila a už by mě tam nikdo neviděl.
Ale uprostřed mě začalo docela zajímat, co se tam ještě stane a kdo si tam s nimi hraje a proč. A i když jsem pak už věděla, kdo to dělá, a konec mě tedy moc nepřekvapil, nemůžu říct, že by se mi to vlastně nelíbilo. Možná to také bylo tím, že jsem příběh poslouchala jako audioknihu, která byla moc dobře načtená a dokázala udržet mou pozornost i napětí. Za mě zajímavý thriller, který neurazí, ale podruhé už bych si ho asi neposlechla.

Vesper001

Všude kolem nuda, děs. Proč má tolik nových thrillerů skoro stejné obálky – zády stojící postavu uprostřed přírody? Černý les jsem si kvůli obálce přečetla spíš omylem, když jsem sháněla Mizející dívky. A tak si říkám, jestli ten únavně opakující se vizuál není vlasně skvělý marketingový trik, jak prodat mezi dobrými knihami i zoufalé slátaniny. Jako třeba Černý les.

Allla9

Málokdy dávám pouze tři hvězdičky, ale tentokrát jsem musela. Bylo to málo působivé, spíše nudné.