baty baty komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

10.05.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Super napínavá kniha. Moje první od Agathy Christie a určitě ne poslední. Určitě doporučuji.

30.05.2020 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Silná kniha, silný příběh. Budu asi dlouho trávit tu zbytečnost války a spoustu lidského utrpení a umírání.

04.02.2022 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá oddechovka. Film jsem nikdy neviděla, ale to se asi teď, po přečtení knihy, změní.

09.09.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nádherná kniha. Vžila jsem se do děje a tak nějak jsem doufala, že ti dva hlavní hrdinové si k sobě najdou cestu, ale autor to pojal trochu jinak, čtivě a zajímavě. Moc jsem si to čtení užila.

31.01.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Kniha mě naprosto dostala. Na konci jsem se přistihla jak čtu a celé nitro se mi chvěje rozrušením, jestli to George opravdu dokáže udělat. Strhující příběh o dvou přátelích, kteří sní o lepším životě se ale bohužel nevyplní. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

02.07.2021 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila. A teď se těším na film, který jsem ještě neviděla.

21.03.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Tak tohle byl nářez. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Strašně se mi líbila. Od začátku se dalo očekávat, jak to dopadne, ale i tak jsem byla nadšená a moc jsem Animant fandila.

22.11.2021 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tak to byla fakt pecka. Vtáhlo mě to do děje už hned na začátku a nepustilo do posledního písmenka. Super knížka. Určitě není poslední od tohoto autora.

26.10.2020 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Básně nečtu, po této knize jsem sáhla jen díky výzvě a jsem za to nesmírně ráda. Básně jsou krásné, pohladí po duši. Myslím, že se k této básnické sbírce budu vracet, jak se mi líbila.

07.04.2020 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Kniha se mi moc líbila. Oblíbila jsem si Leeho a Abru, líbila se mi jejich houževnatost a chuť do života. Opravdu jsem si knížku užila, určitě to není poslední knížka, kterou jsem si od Johna Steinbecka přečetla.

31.03.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Super kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Celou dobu jsem si myslela, že Louisa uspěje, ale to by byla už opravdu hodně červená knihovna. Každopádně mě autorka přesvědčila o tom, abych se zamyslela i nad svým životem. Na konci mi i slzička ukápla, takže já jsem spokojená :-)

30.06.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Kniha mě úplně pohltila. Líbil se mi nápad prolínání osudů minulosti a přítomnosti. Pěkně napsané, odpočinkové i trochu napínavé čtení. Představivost u mě pracovala na plné obrátky. Doporučuji k přečtení.

15.08.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásná kniha, citlivě napsaná. Moc se mi líbila. Doporučuji přečíst.

13.05.2021 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Nádherná kniha. Četla jsem jedním dechem, autor mě dokázal přikovat do křesla a já se nemohla odtrhnout. Velmi krásně napsaný příběh šťastných shod náhod, díky kterým mohlo vzniknout toto nádherné dílo. Je potřeba připomínat si, jaká zvěrstva se tu konala a knihy lidí, kteří tuto dobu osobně zažili a přežili, jsou to nejcennější, co nám tu mohli zanechat.

04.01.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásná kniha. Velmi silný příběh. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a na konci jsem uronila i pár slz, jak to bylo dojemné. Doporučuji si knihu přečíst.

16.05.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Chytla mě za srdíčko. Velmi silný příběh. Doslova jsem cítila tu bezmoc, které byli vystaveni všichni, kdo si museli hrůzu té doby prožít.

29.11.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu jsem vzala do ruky díky výzvě. Moc se mi líbila a myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

22.02.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Naprosto mě ta kniha odrovnala. Přečetla jsem spoustu knih o koncentračních táborech, ale toto je úplně něco jiného. Rozhodně by tato doba neměla upadnout v zapomenutí, aby se už nikdy nic takového znovu nemohlo opakovat.

03.06.2022 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nádherná kniha. Zajímavá zápletka, čtení jsem si opravdu užila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorčiny knihy mám moc ráda. Knihu určitě doporučuji.

08.02.2021 5 z 5