Chlapec na dřevěné bedně

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

I v temných časech – zejména v temných časech – vyjde najevo síla a odvaha. Leonu Leysonovi (narozen jako Leib Lejzon) bylo teprve deset let, když nacisté obsadili Polsko a jeho rodina byla donucena přestěhovat se do krakovského ghetta. S velkou dávkou štěstí, houževnatosti a odvahy Leyson přežil sadismus nacistů. Byly to především šlechetnost a vytrvalost jednoho člověka, muže jménem Oskar Schindler, které zachránily životy Leona Leysona, jeho matky, otce a dvou ze čtyř sourozenců. Paměti dítěte ze Schindlerova seznamu zachycují s jímavou průzračností nevinnost malého chlapce a jeho střetu s nepředstavitelnou krutostí, bezprávím a zlem. Je pozoruhodné, že navzdory všemu utrpení, které paměti popisují, se jejich autor nenechal unést a zaslepit nenávistí a záští. Z každého řádku vyzařuje naděje, moudrost a lidská důstojnost. Tím jsou Leysonovy paměti výjimečné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/182656/chlapec-na-drevene-bedne-pkn-182656.jpg 4.5402
Orig. název:

The Boy on the Wooden Box (2011)

Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Chlapec na dřevěné bedně

Přidat komentář
MartinV.
17. května

Pěkný příběh,a hezky napsaný.

Martina99
12. května

Dojemný příběh přeživšího.

sar.janurova
04. května

Při čtení této knihy jsem zatajovala dech. Nikdy jsem ještě takovou podobnou nečetla (a to mám knihy o tomto tématu opravdu ráda), ale ty emoce z ní přímo sršely. Kolikrát jsem si při čtení musela dát pauzu, protože se mi jen z toho pomyšlení na popisované události udělalo špatně, ale o to více ta kniha ve mně zanechala. Pan Leyson má můj obdiv, že i po tolika letech dokázal na toto období svého života myslet a napsat něco takového, co nám všem může připomenout, co se tenkrát dělo.

helenkan
01. května

Tohle snad musí po přečtení zasáhnout každého. Mě teda určitě. Pokaždé když přečtu knihu na téma holocaustu,stále víc a víc obdivuji všechny, kteří tohle zvěrstvo přežili.

yandýs9
28. dubna

Přečteno jedním dechem za pár hodin. Během čtení se ve mne měnily pocity smutku, zoufalství a radosti. Při představě, že toto prožívá můj syn jsem měla po celou dobu čtení slzy v očích. Emoce jež si autor prožíval z toho jen sálaly. Nejsem milovník válečných knih a dlouho jsem otálela než jsem ji začala číst, ale pak jsem se nemohla odtrhnout. Za mne prostě skvělá kniha, silný příběh.

laura
24. dubna

Nejspíš bych dala pět hvězdiček, jako mnozí z vás, ale k tak vysokému hodnocení mi přece jen chyběl wow efekt. Ano, je to silný příběh, a nejednou mě bolelo srdce tak, že jsem cítila všechnu tu tíhu zbytečně zmařených životů, všechnu tu beznaděj, bolest, hrůzu, a bylo mi všelijak, jen ne hezky... A brečela jsem, protože to prostě nejde, nebrečet, když člověk čte něco takového. Přesto jsem četla knihy, které ve mě zanechaly hlubší jizvy, proto jen tři hvězdičky. Rozhodně však stojí za přečtení a ano, i mě začal zajímat muž jménem Oscar Schindler, takže si snad konečně pustím film Schindlerův seznam, který jsem dosud neviděla...

snowpinkee
23. dubna

Silný příběh. Vždy hledám slovo které vystihne knížku. Tady těch slov bude více. Neskutečná odvaha malého chlapce a soudržnost rodiny je nekonečná. Tohle je jedna z těch nej knížek z 2. světové války. Bezkonkurenčně.

Kamilajznik
22. dubna

Tohle byl velmi silny pribeh a ja nevim jestli se hodi napsat, ze se mi kniha libila...
Kniha me velmi zasahla a vehnala slzy do oci. Jako ostatne vsechny knihy s touto tematikou, ktere jsem kdy precetla.
Toto tema (holocaust, valka, vyhlazovani Zidu ) neprestanu cist a treba jednou pochopim proc...