baty

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Tak tohle byl nářez. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout. Strašně se mi líbila. Od začátku se dalo očekávat, jak to dopadne, ale i tak jsem byla nadšená a moc jsem Animant fandila.

22. listopadu

Ztráta & zradaZtráta & zradaS. H. Kolee

Fakt nevím, jestli se mi ta kniha líbila. Občas mi přišla už dost překombinovaná. Dvě nehody v krátké době, to usilování o životy Logana a Madison... A pak ta spousta sexuálních scén. Nejsem žádný puritán, ale přišlo mi to až moc.

22. listopadu

Harry Potter a Kámen mudrcůHarry Potter a Kámen mudrcůJ. K. Rowling (pseudonym)

Skvělá kniha. Krásně se četla. Hned poté jsem si pustila film a zjistila, o kolik je kniha obsáhlejší. Těším se, až tuto krásnou knihu budou číst také moje děti a doufám, že budou stejně nadšené, jako jsem já :-)

01. listopadu

Osvětimský orchestrOsvětimský orchestrF. Fénelon (pseudonym)

Kniha se mi moc líbila. I když nevím, jestli to tak můžu říct. Líbilo se mi vyprávění Fanii, popis jejich života v koncentračním táboře. Jako jedna z mála měla štěstí na trochu lepší zacházení.

ProdanáProdanáZana Muhsen

Neuvěřitelný příběh dvou sester. Naštěstí se jedna z nich dostala zpátky, aby mohla vést další nekonečný boj za záchranu své sestry a jejích dětí.

Dopisy od mrtvéhoDopisy od mrtvéhoSteve Robinson

Super čtení. Toto byla moje první kniha od tohoto autora a teda rozhodně ne poslední. Byla jsem napnutá od začátku do konce, vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Super kousek.

Spiknutí oběšencůSpiknutí oběšencůVlastimil Vondruška

Moc pěkná kniha. Pro mě to byla super oddechovka.

SaturninSaturninZdeněk Jirotka

Skvělá oddechovka. Film jsem nikdy neviděla, ale to se asi teď, po přečtení knihy, změní.

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagda Knedler

Tato kniha je snad nejhorší, kterou jsem o holocaustu četla. Mám doma 3 děti a vůbec si nedovedu představit ty hrůzy, co ty ženy musely zažívat. A ten "krásný člověk" Mengele a dozorkyně Mandelová byli nelidská stvoření.
Knihu by se měl přečíst každý, aby si cenil svého života i života všech lidí okolo sebe.

Vejce a jáVejce a jáBetty MacDonald

Na tuto knihu jsem se chystala několik let a díky čtenáršké výzvě jsem ji přečetla. Moc se mi líbila.
Určitě si přečtu i další knihy této autorky, líbí se mi její styl psaní.

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Kniha mě naprosto dostala. Na konci jsem se přistihla jak čtu a celé nitro se mi chvěje rozrušením, jestli to George opravdu dokáže udělat. Strhující příběh o dvou přátelích, kteří sní o lepším životě se ale bohužel nevyplní. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

Hlava XXIIHlava XXIIJoseph Heller

Asi nejsem cílovka, tato kniha mě teda vůbec nebavila. Četla jsem jí v rámci výzvy.
Těšila jsem se na ní, ale nakonec jsem byla zklamaná.

Trosečník sibiřskýTrosečník sibiřskýSvětlana Glaserová

Kniha se mi velmi líbila. Je obdivuhodné, jak všichni snášejí těžkosti té doby. Velmi tuto knihu doporučuji.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krásná kniha, citlivě napsaná. Moc se mi líbila. Doporučuji přečíst.

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha! Úžasný příběh o mladé, statečné a odolné ženě v nelehké životní situaci. Po všech životních útrapách našla i muže, se kterým strávila mnoho let ve spokojeném manželství. Určitě doporučuji si tuto knihu přečíst.

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Krásný dojemný příběh. Doporučuji si přečíst.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiSirotčinec slečny Peregrinové pro podivné dětiRansom Riggs

Knize jsem se velmi dlouho vyhýbala. Také nyní jsem po ní sáhla pouze kvůli výzvě.
Kniha mě pohltila od první stránky a nepustila mě, dokud jsem nedočetla.
Vřele doporučuji a těším se na další díl.

Můj život mezi slzami a smíchemMůj život mezi slzami a smíchemJiřina Bohdalová

Krásně popsaný život naší přední skvělé herečky.

Ledový drakLedový drakGeorge R. R. Martin

Krásná kniha. Zhltla jsem ji za chvilku, moc se mi líbil děj a ilustrace byly taky nádherné. Opravdu povedená oddychovka.

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Krásná kniha, moc jsem si čtení užila. A teď se těším na film, který jsem ještě neviděla.

Jana EyrováJana EyrováCharlotte Brontë

Knihu jsem vzala do ruky díky výzvě. Moc se mi líbila a myslím, že jsem ji nečetla naposledy.

Dívka, již jsi tu zanechalDívka, již jsi tu zanechalJojo Moyes

Nádherná kniha. Zajímavá zápletka, čtení jsem si opravdu užila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorčiny knihy mám moc ráda. Knihu určitě doporučuji.

Mrtvý poselMrtvý poselVlastimil Vondruška

Mám moc ráda vypravěčský styl pana Vondrušky, takže i z této knihy jsem nadšená.

Hluboká modř mořeHluboká modř mořeM. Lamballe (pseudonym)

Kniha byla nádherná, jsem nadšená. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.Určitě to nebyla poslední kniha autorky, už teď se těším na další.

Chlapec na dřevěné bedněChlapec na dřevěné bedněLeon Leyson

Nádherná kniha. Četla jsem jedním dechem, autor mě dokázal přikovat do křesla a já se nemohla odtrhnout. Velmi krásně napsaný příběh šťastných shod náhod, díky kterým mohlo vzniknout toto nádherné dílo. Je potřeba připomínat si, jaká zvěrstva se tu konala a knihy lidí, kteří tuto dobu osobně zažili a přežili, jsou to nejcennější, co nám tu mohli zanechat.

ŽertŽertMilan Kundera

Tak nevím, asi jsem si od této knihy slibovala víc. Je to takové utahané a nezáživné.

30.12.2020

Deník Bridget JonesovéDeník Bridget JonesovéHelen Fielding

Filmová podoba se mi líbí víc. Knihu jsem dočítala skoro násilím.

12.12.2020

Mstitel z JenštejnaMstitel z JenštejnaVlastimil Vondruška

Kniha se mi líbila. Jiřího Adama z Dobronína jsem si oblíbila a vlastně i jeho pomocníky :-) Jsou dobrá parta a vyřeší i sebesložitější případ. Za mě palec nahoru :-)

30.11.2020

Láska & lítostLáska & lítostS. H. Kolee

Kniha se mi líbila, pěkná oddychovka. Určitě si přečtu i druhý díl.

23.11.2020

LakomecLakomec. Molière (pseudonym)

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to klasika, kterou by si měl přečíst každý.

23.11.2020