Barussat Barussat komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Za mě další skvělá kniha od autorky. Silný příběh a náročné téma ve mě rezonuje ještě teď, několik dní po přečtení. Upřímně nechápu, jak se tohle může dít a děsí mě to, že se to opravdu děje. Knihy od autorky se čtou sice těžce, ale vlastně hrozně rychle, protože Mornštajnová má neuvěřitelný dar pro psaní a pro češtinu. Mohu jen doporučit, i když je to opravdu náročné téma.

06.03.2024 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Alenu Mornštajnovou zbožňuju. Každá kniha je perfektní a skvělá, i když jsem si říkala, že Hanu prostě nic nepřekoná. Listopád jí nepřekonal, ale přiblížil se k ní. Jsem opět nadšená a dokonce jsem sama v sobě bojovala, zda knihu chci dočíst nebo si ji kouskovat. Nakonec jsem ji přeci jen dočetla. Já osobně jsem byla nadšená z toho, že se spisovatelka pustila do fiktivní budoucnosti, námět skvělý a musím říct, že jsem si říkala, jak je možné, že jsem něco podobného nečetla už dříve. Nicméně Alena Mornštajnová je skvělá v tom, jak citlivě umí s jazykem zacházet a jak čtivé její knihy jsou. Prostě to chcete číst. Jsem nadšená i smutná, že jsem knihu dočetla a ... další důvod prozrazovat nebudu ať nespoileruju. Za mě opět skvělá kniha, i když jsem některé věci odhadla, paní Alena Mornštajnová si prostě pět hvězdiček zaslouží!

14.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Wow... skvělá kniha! Karin Lednická je dle mého názoru nový literární "úkaz". Přestože kniha není nacpaná nějakou akcí, je napínavá, má krásnou češinu a poutavý příběh, který věřím, že lidé spíše neznají než znají. Dojal mě doslov autorky a těším se na pokračování. Úžasný!

07.04.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová je autorkou, která nikdy nezklame. Pro mě je to její třetí kniha, bavila mě, zařadila se po Haně na druhé místo, ale mám pocit, že čtu skoro to samé. Ne že by se autorka tématicky opakovala, ale její knihy jsou stále výletem do minulosti jedné rodiny. Tady jde o generaci tří žen... Mornštajnová má nádherný jazyk, knihu jsem přečetla za tři dny, přesto mě zajímá, co dále nám nabídne. Myslím, že to rozhodně nebude mít jednoduché.

08.03.2020 5 z 5

Země Země Marek Epstein

Za mě je tohle jedna z nejlepších knih roku! A možná vůbec jedna z nejlepších, kterou jsem, kdy četla. Strašně silný příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Jsem v knihách zvyklá na hodně, na hodně krve, občasné násilí a smutku, ale tady jsem někdy musela knihu odložit, nadechnout se, zatlačit slzu a zase pokračovat. Některé kapitoly trhají srdce, některé zase vyloudí občasný úsměv na rtu. Ale nutno říct, že veselé čtení to není. Hodně lidí si stěžuje na to, že příběh nejede chronologicky a skáče se po letech a po různých postavách. Mě to ale nevadilo, zvykla jsem si na to prakticky i hned. Naopak, udržovalo mě to v neustálém napětí a touze číst. Knihu bych doporučila všem, ale ... není to jednoduché čtení..

12.12.2022 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Skvělá kniha na letní dovolenou. Žádné krváky, které mi sice nevadí, ale člověk to nemusí mít pořád, i přestože se děj knihy nachází na švédském venkově. Za mě moc fajn oddechová detektivka, která vám zpříjemní letní chvilky. Myslím, že i s tímto záměrem byla psaná. Sympatický detektiv, který je tak trochu nervák, ale i on má své slabé chvilky, což z něj dělá "normálního" člověka. Vůbec by mi nevadilo nějaké pokračování.

10.08.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

O téhle knize mi vyprávěla kamarádka a já jsem věděla, že si ji nutně musím přečíst. Mám ráda témata druhé světové války a slyšela jsem, jak moc výjimečná je tahle kniha i autorka. A byla jsem nadšená. Ano, je dlouhá, u posledních sto stránek jsem si říkala, že by to mohlo být trochu osekané, ale strašně dobře se mi četla. Ze začátku mi trohu vadila Sage, ale pak jsem si zvykla. Líbilo se mi propojení minulosti a současnosti a vyprávění i z pohledu nacisty i žida. Za mě mohu velmi doporučit a už teď se těším na další autorčinu knihu.

11.02.2020 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Film je jeden z mých nejoblíbenějších, a tak jsem si knihu určitě musela přečíst. Překvapilo mě v ní několik věcí, které se od filmu docela lišily, ale nechci nějak spoilerovat. Každopádně je to krásná kniha, kterou doporučuju moc všem.

05.11.2019 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Já vím, že tohle nejsou knihy, které vám změní život, ale někdy je prostě potřeba trochu té oddechovku, u které vypnete a nemusíte nic řešit. Jen se necháte unést do jiné země, kde si vychutnáváte příběhy hlavní hrdinky. Nechybí láska, trocha dramatu a hlavně šťastný konec. Miluji cestování a tohle jsou ideální knihy, mám vždycky potřebu někam odjet. Jsem moc zvědavá, kam nás paní Julia vezme příště :)

23.06.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

S Harrym jsem se poprvé setkala, když jsem byla zhruba v druhé třídě a od té doby začala závislost, která s věkem nekončí, naopak se spíše stupňuje. Těžko mohu popsat slovy vztah ke knihám, k postavám či k filmům. Je to vášeň a láska. Po letech jsem se rozhodla, že si knihy znovu přečtu a neudělala jsem chybu. Až po takové době jsem ale zjistila, jak moc je Kámen mudrců dojemný a že jsem měla kolikrát, co dělat, abych se v metru nerozbrečela. A to je kouzlo těchto knih. S každým přečtením objevujete další věc, které jste si předtím nikdy nevšimly.

30.11.2021 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Od autorky jsem četa už druhou knížku a opět mě nezklamala. Je to taková moje sázka na jistotu, když jedu na dovolenou - je to oddechovka, skladná a není to nic u čeho bych musela moc přemýšlet. Sice je to dost předvídatelné, ale na dovolené nechci hledat vrahy a číst nic složitého. Líbilo se mi, že Pláž v Chorvatsku byla propojená s Cukrárnou v Paříži. Moc se mi líbí, že se každá kniha odehrává na jiném místě. Je to oddechovka, přečtete jí za pár dní a po pár stránkách vás dokonale vtáhne do děje. Tady se mi moc líbilo, že to bylo psano z mužského i ženského pohledu. Takže moc doporučuji :)

04.08.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tak tohle byla naprostá pecka! Knížku jsem zhltla za víkend, protože knihy od Shari Lapeny prostě nejde odložit. Posledních 100 stránek byla naprostá pecka. Za mě asi pořád vede Nevítaný host, ale tohle mu šlape hodně na paty. Shari je mistryně psychothilleru a touto knihou to opět dokázala. Krátké kapitoly, které vždy končí tak, že musíte otočit stránku a číst dál. Neskutečný příběh, postavy skvěle vykreslené, do poslední stránky nevíte, kdo je vrah, protože podezřelí jsou všichni a všichni mají tajemství. Úžasné! Tuhle knihu jsem nečetla naposledy!!

24.05.2020 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Robert Bryndza je skvělý autor, který má psaní perfektně v malíčku. Ze začátku mi Erika trochu lezla na nervy, ale myslím, že je dobře, že je občas trochu nesnesitelná .. ne všichni hrdinové musí být stoprocentní klaďasové. Kniha mě opět moc bavila, bavil mě i vrah a vůbec mi nevadilo, že jsem se o něm dozvěděla poměrně brzy. Bavily mě myšlenkové pochody jeho i jeho obětí. Tuhle sérii mám moc ráda, půjčuju si jí v knihovně, ale přemýšlím, že si ji pořídím domů. Těším se moc na další díl!

03.05.2020 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Všichni, kdo čteme knihy od Julie Caplin, víme, jak od začátku jak to skončí. A víte co? Ono to občas vůbec nevadí. Jednoduché, trochu nereálné příběhy, které jsou ale neskutečně pozitivní, milé, čtivě napsané a prostě milá a fajn oddechovka na léto. Občas proč ne.

10.09.2023 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Říkala jsem to už u minulých knih Julie Caplin, protože tohle je pro mě pátá kniha autorky. Je to oddechová literatura, u které od začátku víte jak skončí, ale je velmi čtivá, stránky se obrací v podstatě samy a vy máte tendence neustále číst. Musím říct, že hlavní hrdinka Kate mi byla velmi sympatická a moc se mi vždycky líbí, že dotyčné hrdinky vždycky udělají nějaký posun. Takže opět, ideální kniha na odpočinek, krásně popsaná Kodaň a já mám zase tendence někam vyrazit. Moc doporučuju :)

18.01.2022 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Budu další, co se přidá k nadšeným recenzím a zhodnotí tohle dílo plným počet hvězdiček. Jsem nadšená a chápu, že je kniha hodnocena jako jedna z nejlepších. Je to opravdu nezapomenutelná kniha, i když se přiznám, že jsem si ji musela dávkovat, protože je opravdu hodně drsná a velmi komplexní. Asi mě ani nepřekvapili drsná a surová místa, přeci jen ten, kdo četl anotaci, musí počítat s tím, že to nebude úplně procházka růžovou zahradou. A konečně druhou světovou válku, ale nejen jí někdo vylíčil bez příkras a hezkých řečiček. Věřím, že takhle se to prostě odehrávalo. Je to drsná kniha, ale stojí za to. Mě osobně se nejvíce líbila Karlova linka, nejvíce kniha první, tedy před 2. sv. válkou. Ale jak říkám, jsem nadšená, je to opravdu jedinečná kniha.

27.05.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Robert Bryndza opět nezklamal. Je mi dost líto, že se jedná o poslední díl ze serie s Erikou Fosterovou, ale otevřený konec naznačuje, že by možná mohlo být pokračování.. Já bych byla určitě pro! Smrtící tajnosti mě hodně bavili, bavilo mě zapojení historie a velmi se mi líbila i Erika. Konečně mi přišlo, že má i nějaké přání a touhy. Za mě hodně dobrý. Vynechala jsem ještě díl Noční lov, tak na ten se také brzy chystám..

04.09.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tohle bylo moje první seznámení s autorkou a musím říct, že kniha mě dost bavila. Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale pak jsem si zvykla. Líbil se mi námět a už mám doma půjčenou další knihu.

26.12.2019 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Ne všechny knihy vám nutně musí změnit život. Knihy od Julie Caplin se vám sice nutně do života nezapíší, ale i tak stojí za to. Jedná se o oddychové, lehké čtení, u kterého vypnete, pobavíte se, možná i trochu dojmete a třeba i trochu rozněžníte. Zkrátka ideální příběhy na dovolenou nebo na dlouhé podzimní večery, které teď začínají. Já její knihy zbožňuju, nechala jsem se unášet krásnou švýcarskou krajinou, nadchl mě recept a hned mám touhu koupit si letenky a do Švýcarska vyrazit. Ostatně takhle to mám u jejích knih neustále. Moc doporučuju :)

28.09.2021 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Delphine de Vigan je geniální autorka a každá její kniha mě o tom opět přesvědčí. No a já je toho jasným důkazem. Líbí se mi, že autorka nechodí okolo horké kaše a jde rovnou k tématu. A i když je hlavní hrdince Lou třináct, nemáte vůbec pocit, že čtete knížku o malé holce, právě naopak. Téma bezdomovců, ale i určité naděje a víry, která je s tím spojená. Příběh je velmi čtivý, ale také emočně náročný, občas jsem musela knížku odložit a vydýchat se. I to ukazuje, že kniha nemusí mít 500 stran, aby něco předala a obsáhla důležité téma. Rozhodně to nebyla poslední kniha od autorky, právě naopak, Delphine de Vigan si u mě opět získala své místo.

03.04.2021 5 z 5