Barulinkas Barulinkas komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná kniha, přečtena jedním dechem, pro mě to byla taková ta kniha, na kterou se celý den v práci těším. Akorát hodně z vás píše o zajímavém - jiném stylu psaní. Asi toho nemám načteno tolik, jelikož mi nepřišlo nic neobvyklého a četla se mi moc dobře.

03.11.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Kniha na kterou jen tak nezapomenu. Jediné co jsem o KLDR věděla bylo to, že tam mají koncentrační tábory a že musí poslouchat na slovo... Kniha předčila mé očekávání... Hltala jsem jeden příběh za druhým a kniha byla hned přečtena. Jsem ráda, že díky této knize vím o životě v KLDR víc. Hlavně vím to, že lidé co tam žijí jsou větší chudáci než jsem si myslela... Doporučuji všem!

02.01.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

To že nejsem vyloženě pejskař, to už vím dávno. Ale že během čtení jsem měla potřebu mít vedle sebe nějakého psa, to by mě vážně nenapadlo. Jasně, všichni víme, že pes je nejlepší přítel člověka, ale nikdy by mě nenapadlo tak do detailu přemýšlet, nad tím co si myslí a co prožívá. Na jednu stranu si říkám, jak bylo hezky kdyby to fakt tak uměli a přemýšleli.. . Na druhou stranu... Snad tak nepřemýšlí a nevidí a necítí vše co jim člověk zlého může udělat... Předpokládám, že kniha se nedostane k těm co by si ji měli přečíst, budu tedy doufat, že filmové zpracování bude mít ještě větší dosah. Jinak celkově krásně dojemně napsaný příběh z pohledu pejska. Kniha má jen pár stránek a stojí za přečtení.

09.11.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

(SPOILER) Jmenuji se Bára a říct mi máma Baruno?? Velmi silný a zároveň smutný příběh. Ani nevím co na to říct? Věřím, že takové věci se dějí v mnoha rodinách...na co si takovy lidé dělají děti? Upřednostňovat více jednu dceru? Nezajímat se o to, co by dítě chtělo? Jet podle nějaké předlohy co má doma Irena z práce? ... hrůza...

Kniha se čte sama, autorka píše suprově. Velice mě zaujala obálka a recenze, proto jsem knihu koupila a už teď vím, že si přečtu další. Doporučuji všem!

30.12.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Přečetla jsem si na doporučení...byla jsem zklamaná. Hodně lidí tu píše, že kniha byla napínavá. Kde přesně?? Vždyť se to jen pořád opakovalo a vůbec to negradovalo. Celý děj se dá nacpat do 5 Kapitol....vleklo se to jak sopel...nikdy více děkuji

17.07.2018 1 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Líbí mi se mi, jak autorka dokáže popsat danou zemi, město, kavárnu či restauraci...v ten moment pocítíte popsanou atmosféru a přijde vám jakobyste tam byli, máte hned chuť na skořicového šneka a čerstvou kávu

04.02.2024 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásně napsaný příběh o době, kterou si málokdo už pamatuje. Člověk si taky uvědomí pro co žili lidé před lety a pro co žijeme dnes a jak se změnily hodnoty života.

29.12.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Úžasná kniha,která se čte sama. Ze začátku jsem Ryle milovala. I po těch pár incidentech, jsem byla stejně naivní a furt věřila,že se jednalo o omyl. I na konci jsem byla zklamaná, že nezůstali spolu. Pořád se vám v hlavě ukazuje co by kdyby...třeba by se změnil, třeba by to bylo lepší. Tak jak někdo dnes řekne, že nechápe proč ženy setrváváji v takovém vztahu? Já to na jednu stranu vždy chápala, není to lehké a v této knize je to tak krásně vysvětleno, proč to tak je. Těším se na pokračování, snad bude přeloženo do češtiny!

01.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Nemůžu říct, že bych z knihy byla nadšená, ale určitě po přečtení se člověk zamyslí a zároveň si uvědomí jak každé menší či větší rozhodnutí mění/může změnit náš život.

19.02.2023 3 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Knihu jsem koupila s tím, že to je skvost,který by měl být v knihovně. Prvotně jsem vůbec neměla v plánu knihu číst, prolistovala jsem ní a řekla si,že je opravdu pěkná. Na chviličku jsem se začetla a už to bylo! Kniha je krásně čtivá, pro mě určitě zajímavá, jelikož o Kájově životě jsem skoro nic nevěděla a byla jsem dojatá. Člověk se nad knihou pousměje,uroní slzu. . Můžu jen říct, že opravdu lituji toho,že jsem ho neviděla či neslyšela naživo. Ano,patřím k mladší generaci a právě to je ten důvod proč lituji....už se jen tak nenajde takový NĚKDO! Kája byl velikán,hodný a skromný člověk. Určitě doporučuji všem si knihu přečíst,ikdyž nejste největším fanouškem Karla,tak věřím, že vás kniha dostane a zahřeje u srdce.

07.11.2022 5 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Další smutná, dobře napsaná kniha.
V životě lidé nezažívají jen hezké věci. Moje dětství bylo krásné a díky této knize- my šťastnější můžeme nahlédnout či si představit jak to mohlo být u někoho jiného. A když se z toho všeho dostanete, máte lepší život tak furt se objevují vzpomínky z dětství, které chtě nechtě pořád nějak ovlivňují váš život.

10.03.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Těžké a ošklivé téma, které autorka dobře zpracovala. Že bych byla z knihy otřesná a musela si dávat pauzy nebo ještě po přečtení nad ní přemýšlet to určitě ne. Věřím,že nějaká pravdivá výpověď zneužíváné osoby by mě určitě dostala více.

01.06.2023 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Rozporuplné pocity... Jak již bylo řečeno - první část knihy byla zajímavá... Poté se to trochu zvrtlo... Popravdě jsem se bála popisu přírody, ale naštěstí to nebylo tak moc obsáhlé. V druhé části nastal ten problém... Úplně bych vynechala detektivní zápletku a soustředila bych se na její rodinu, která zmizela a do toho bych zahrnula lásku k Tateovi...

27.01.2022 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je napsaná velmi dobře, člověk se neztrácí v postavách ani v časovém hledisku. Četla jsem daleko horší a pravdivé příběhy, co se týče tématiky koncetračního tábora a židů, takže takhle kniha byla pro mě slabší odvar. U téhle knihy je spíše k zamyšlení to, co dokáže udělat slepá láska a naděje...změnit vám celý život, pokud se to dá životem vůbec nazvat.

27.03.2018 4 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

No za mě teda masakr... přečteno jedním dechem.
Kombinovaná forma mi teda vůbec nevadila.
Úplně nevím co k tomu říct...snad jen to, že vypravěčka měla zůstat v KLDR. Tatínek to myslel dobře, jenomže této ženě bylo lépe tam,kde se narodila.
Konec mi vyrazil dech.

10.02.2024 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Žádná kniha od této spisovatelky mě nezklamala...včetně této! :-) Doporučuji

19.09.2020 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Jsem nadšená! Hned ze začátku knihy jsem byla napjatá jak kšandy a hltala každou větu, což u thrillerů miluju! Kniha měla velmi rychlý spád a já se těšila na to co bude dál. Podezřelých jsem měla více a nakonec jsem se netrefila. Takže pro mě byl závěr překvapením.Doporučuji!!!

07.11.2018 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Výborná kniha! Co na to jen říct? Já si z toho beru to, že stereotyp nás prostě nemine... Tohle se v životě děje a myslím, že rozumní lidé se s tím umí poprat. Ne vždy je dobré zůstávat ve vztahu skrz děti a na nevěru se člověk může dívat i jiným způsobem a třeba ji i pochopit.

03.11.2021 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Úplně nadšená z ní nejsem,ale určitě stojí za přečtení . Hezká pohodová kniha, akorát mam za sebou maraton Colleen Hoover a už se trošku začínám stydět, že to čtu v mém věku. Tak me prosím uklidněte lajkem, že nejsem jediná,které je už přes 25 a čte pořád naivní knihy. No touto jsem skončila a jdu číst horror :-D

18.01.2023 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Kniha je vydařená. Líbil se mi pohled dvou hrdinek a hlavně mě upoutal děj, především zápletka s autonehodou a následná tajemství, která se postupně začala rozkrývat. Kniha patří určitě k těm lepším od autorky.

13.01.2023 4 z 5