Alienn Alienn komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Další porce skvělého čtení od mého již oblíbeného autora. Tato série rozhodně patří mezi ty nejlepší detektivky, co jsem četla.

07.04.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Nádherná kniha, u které doporučuji dočíst si i doslov. Autorku mám moc ráda a vždy hladově čekám, na každou její knížku. Moc se mi líbí, že ač je to v podstatě romantické čtení, není to jenom romantika, vždy je tam něco navíc. V této autorka otevírá další vážné téma a to domácí násilí.

25.05.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásné vyprávění, snadno uvěřitelný příběh rodiny, který tak přirozeně plynul a mě úplně pohltil. Velmi doporučuji.

24.03.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherná kniha, silný příběh, jedna z těch, které si člověk pamatuje. Autorku si definitivně řadím na seznam oblíbených a určitě si budu hlídat i její další knihy.

23.03.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

A mně se to líbilo, dokonce moc, to bych do sebe skoro neřekla. Výborná knížka, odpočinkové čtení, které splňuje přesně to, co slibuje, že se zasmějete i dojmete. A navíc z pera českého autora. Moc mu fandím, jen tak dál.

08.07.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Vůbec nechápu, jak mě mohla tato nádherná kniha tak dlouho míjet. O to více jsem si jí vychutnala a rozhodně je to jedna z knih, které nebudu posílat dál, ale najde místo v mé knihovně. Všem doporučuji.

23.04.2016 5 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Autorku mám ráda, čtu všechny její knihy a tato rozhodně patří k těm povedenějším. Vždy obdivuji, jak nádherně umí vykreslit postavy, až máte pocit že je vlastně znáte. V této knize velmi překvapivý závěr, to autorka umí. Velmi doporučuji.

11.04.2022 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak toto byl opravdu hodně dobrý psychologický thriller. Žádná slabá místa, vše do sebe v ten správný čas zapadá, napínavé až do konce. Doslova jsem ho zhltla a vřele doporučuji.

07.04.2020 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Velmi příjemné odpočinkové čtení, které jsem si užila. Velkým bonusem pro mě bylo zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává a které dalo knížce to něco navíc oproti jiným románům s romantickým nádechem.

25.11.2016 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Pro mě první kniha od této autorky. Nejen že se četla sama, na chvíle s ní jsem se vyloženě těšila, ale navíc zanechala tolik různých pocitů... Po dlouhé době kniha, o které jsem musela přemýšlet, která ve mně doznívala ještě dlouho po přečtení. Určitě zkusím i další autorčiny knihy.

24.08.2015 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Moje první a určitě ne poslední setkání s touto autorkou. Skvělá kniha, kterou jsem tak zhruba od poloviny už vůbec nemohla odložit, ještě teď mi doznívá v hlavě a asi ještě chvíli bude. Osudy dvou rodin, které se protnou. Postavy takové, že místy souzníte, chápete, ale někdy zase nechápete a říkáte si proč. Líbí se mi, že nejsou černobílé a proto tak snadno uvěřitelné. Velmi doporučuji, kdyby to šlo, dám i více hvězdiček.

24.01.2024 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Vlastně nevím, co jsem od knihy čekala, ale toto určitě ne. Je psaná tak, že jsem musela číst dál a dál. Nemohu říct, že by závěr byl tak nečekaný a dramatický, že by mě dostal do kolen, ale přesto nemůžu dát jinak než plný počet hvězd už jen za to, jak mě kniha naprosto pohltila.

18.11.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Asi jsem čekala víc. Kapitoly byly na mě moc krátké, než jsem se stihla do příběhu položit, už jsem byla zase jinde. Byly momenty, kdy jsem byla dojatá, ale byly i takové, kdy to se mnou nedělalo vůbec nic. Neupírám knize čtivost, zajímavý a silný příběh a myslím, že za přečtení určitě stojí, ale nemám potřebu mít jí v knihovně a vracet se k ní.

18.11.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Mé několikáté setkání s touto knihou, tentokrát v rámci čtení s dcerou. A opět to bylo krásné setkání, Malý princ se mi prostě neomrzí a věřím, že se k němu ještě několikrát vrátím.

22.05.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po prvních stránkách jsem si říkala, co na té knize vlastně všichni mají. Ale pak mě naprosto lapila a i nyní s lehkým odstupem mohu říct, že rozhodně patří k těm nejlepším knihám, které jsem v loňském roce četla. A vůbec mi nevadilo, že mi není sympatická ani jedna z hrdinek, obzvláště Rachel se tedy povedla :-)

17.01.2016 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak toto byla definitivně trochu jiná Colleen, než na jakou jsem zvyklá. Naprosto skvělá kniha, tolik protichůdných emocí a pocitů. A hlavně, dokud nedočtete, nevíte. Výborný psychothriller, který Vás nenechá ani na chvilku v klidu. Moc, opravdu moc se mi líbila.

04.01.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Přestože autorka píše dobře a vlastně nemám této knížce objektivně co vytknout, tak jsem se s ní poměrně dost dlouho prala a často jsem od ní odbíhala k jiným knížkám. Nebyla to pro mě kniha, kterou bych nedokázala odložit a přečetla jsem jí jedním dechem, což ale může být tím, že mě prostě nepotkala v ten pravý čas. Přesto doporučuji, je to silný příběh z období války, který vykresluje osudy obyčejných lidí.

11.09.2022 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Také u druhého dílu nelze než doporučit. Skvělé čtení! A vůbec mi nevadilo, že pachatele poznáváme již v průběhu knihy. I přesto je kniha opravdu napínavá a čtivá až do konce.

06.04.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Skvělá knížka! Mám velmi ráda detektivky Agathy Christie a tato je přesně v tom stylu. Přečteno jedním dechem, super zápletka, rozuzlení celého případu a ten závěr... klobouk dolů.

05.04.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Poměrně dlouho mě tato kniha míjela. Nemohu říct, že bych se u ní smíchy potrhala, ale úsměv na tváři mi vyloudila poměrně spolehlivě. A to vlastně úplně stačí, abych jí mohla doporučit dále.

03.04.2020 4 z 5