Šepoty a lži

Ošetřovatelka Terry je hezká, ale osamělá. Stýká se jen s pacienty v léčebně. Její stereotypy změní nová podnájemnice. S temperamentní Alison objevuje nové radosti - večeře, nákupy, přátele. Na obzoru se objeví i jistý zajímavý muž. Jenomže pak Terry začnou pronásledovat anonymní telefonáty. Alison se změní, jako by po něčem pátrala. Události vrhnou Terry do nejistoty a strachu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/1893/sepoty-a-lzi-1893.jpg 4.2283
Vydáno:, Ikar (ČR)

Whispers and lies (2002)

Kniha Šepoty a lži

Živýčlověk

SPOILER. Kniha o tom, jak lidi, kterým se v životě nedostalo dost lásky nikdy lásku nezažijou, protože nevěří, že by je někdo mohl mít rád. A i kdyby jim láska jednoho dne zaklepala na dveře a upřímně se jim nabídla, stejně ji zabijou, protže nikdy neuvěří, že by je někdo mohl mít rád. A tak vytrvale ničí to, co nejvíc potřebujou. Hlavní hrdinky mi bylo strašně líto. Od prvních stránek jsem tušila, že vrah je ona a nemá šanci na štěstí, přestože by si ho tak zasloužila. Proto se mi kniha špatně četla. Nemám ráda, když je hlavní hrdina padouch. Její situace byla zoufalá a bezútěšná. Stojí za přečtění.

Januli

Takový závěr jsem opravdu nečekala. Knížka se mi Líbila.

pingu1

Terry pronajala chatku a teď se bojí o svůj život ... Napínavá knížka s naprosto nečekaným koncem :-)

Adhara
18.09.2018

Pre čitateľa väčšieho množstva Fieldingovej kníh asi najšokujúcejšia. Rozpráva príbeh osamelej ženy, ku ktorej sa nasťahuje sympatická, ale zároveň podivná nájomníčka. Hlavná hrdinka je síce slobodná, no až na túto malú zmenu oproti bežnej schéme tu máme na prvý pohľad bežný stereotyp: štyridsaťročnú hrdinku, obetavú, milú a slušnú, ktorá má i napriek tomu na mužov smolu. Máme tu jej viac než trochu vyšinutú matku. Máme tu záhadné zmiznutie predošlej nájomníčky, podivné telefonáty a podozrivo sa správajúce osoby. Máme tu klasicky mužskú zlobu aj ženské sprisahanie, ale… záver je veľmi šokujúci a pokiaľ mi je známe, medzi Fieldingovej románmi ojedinelý. Je dobré prečítať si tento jej triler spolu s inými knihami, do ktorých vnesie určité napätie. A zistenie, že ani tie najstereotypnejšie Fieldingovej konce nie sú v každom diele zaručené.

Aterianna
11.09.2018

Joy Fielding... jméno mi připadalo povědomé, když jsem z nouze hledala v knihovně něco na čtení, a na Šepoty jsem narazila. Četla jsem totiž asi před dvěma lety Zmizení Samanthy Shipleyové. K mému překvapení jsem se dozvěděla tady na databázi, že Joy je ve 100 53.nejoblíbenější autorka.
Já nevím, jsem asi náročná a očekávala jsem od knihy více.. prostě větší hloubku, složitost, charakter postav.. Možná je to ale dost tím, že přeci jenom se jedná o dílo, které vyšlo před 15 lety, kdy si troufám říct, takový boom detektivních-thriller-románů nebyl, a tak se jednalo o něco vyjímečného a třeba nového. Dnes postupem času jsou desítky podobných děl a námětů ještě více propracovanějších a v důsledku toho Šepoty z roku 2003 působí slabě a jednoduše, zatímco jsou i nepřiznanou inspirací právě těch dnešních.
Nepopírám ale, že mě četba nezabavila. Ano, ale ne tak, že by mě nechala bez dechu, jako by tomu bylo, kdybych se narodila o 15 let dříve.

gatear
27.08.2018

Pokud nechci nic prozradit, tak jen velmi překvapivé.

zbožňuju_knihy
01.08.2018

Kniha byla dobrá, bohužel jsem si přečetla komentáře zde, kde spousta uživatelek psalo, jak byly překvapené a někdo dokonce konkrétně psal, že "psané tak, aby to vypadalo, že ta šílená vražedkyně bude Alison..Ale nic není takové jak se zdá na první dojem", tedy po přečtení asi deseti stran mi bylo celkem jasné, jak to je. Závěr byl slušný, pokud nebudete číst žádné komentáře, budete překvapeni. Občas by nebylo špatné při komentářích přemýšlet nad tím, zda neodkryji hlavní zápletku a přitom stačí napsat jen slovo SPOILER: při neustálých výčitkách zemřelé matky, které běžely hlavní hrdince hlavou, si člověk říká, že dotyčná asi nebude úplně vyrovnaná. Celou dobu jsem si říkala, co udělala s Ericou, děsila jsem se, že je někde rozčtvrcená... Kniha byla nakonec celkem dobrá, chvílemi se jakoby táhla, ale vždy jsem si ji zase vzala, zvědavá, co se dál bude dít :-), a jak píšu, závěr byl slušný!

moudivlacek
13.07.2018

Docela slušný příběh, je pravda, že čtenář velice rychle pochopí, že něco není v pořádku a že někdo lže, ale abych byla upřímná, nějaký čas i já jsem se mýlila v tom hlavním lháři.
A opět je tu nadneseno téma milující rodiny a života osamělého jedince.

Hrdina
Hrdina