Adele02 Adele02 komentáře u knih

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Všichni jsme občas Eliza Mirk. K téhle knížce se asi budu moc ráda vracet.

29.02.2020 4 z 5

Na kraj světa Na kraj světa Theo Addair (p)

Celou knihu jsem čekala, kdy se konečně něco stane. Strašně jsem se nudila a nezachránil to ani konec, který byl možná trošičku přehnaně dramatický a na který by postavy přišly samy, kdyby nebyly tak neskutečně hloupé. Čekám, že se to ve druhém dílu ještě trochu zašmodrchá, ale stejně.

29.02.2020 3 z 5

Má chudinka Jane Má chudinka Jane Cynthia Hand

4,5*
Má lady Jane mě bavila krapet víc, ale tady to naprosto monstrózně zabil konec, z posledních cca 50 stran fakt nemůžu :D

29.02.2020 4 z 5

Americká sprcha Americká sprcha David Teichmann

Rádoby vtipný deník o životě au pair. Čekala jsem vtipně podané slasti a strasti au pair, nejen info o Americe, ale i něco přímo ze života s americkou rodinou. Místo toho to na mě působilo jako obyčejný deník, bohužel.

13.12.2019 2 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Už tady padlo, že to je ten nejsmutnější happyend, a... sakra, fakt je. Svým způsobem jsem chtěla, aby to takhle skončilo, ale taky jsem to absolutně nechtěla! A největší mindblown mlčenlivý bratr. To jsem čučela.

13.12.2019 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Sice to nebylo tak boží jak jednička, ale bavilo mě to! Má to skvělý spád a ne úplně všechno se dá odhadnout. Jenom teda škoda toho milostného trojúhelníku a dramatických eskapád, to si mohla odpustit.

Něco víc Něco víc Patrick Ness

Cože? A tohle má být jako konec?
Miluju ten jeho styl psaní. Adam mě do sebe vtáhl trochu víc, ale i tak to byla pořádná jízda. A chci něco víc, do prčic!

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

To myslí vážně? Takhle to ukončit? :'D
Bylo to supersladký a kresby strašně roztomilé. Ocenila bych, kdyby svůj prostor dostala i Charlieho anorexie, ale celkově jsem spokojená. Srdcerváči jsou přesně tím druhem knihy, kterou zavřete s připitomělým úsměvem na rtech a budete mít chuť přečíst to znovu.

Láska a jiné úkoly Láska a jiné úkoly Kasie West

2,5*
Tohle se mi hodnotí vážně špatně. Vím, že nejsem cílovka. To mi došlo během prvních pár stran. Jsem zvyklá na trochu komplikovanější literaturu, ale chtěla jsem vědět, co všichni na té West mají.

Nevím, jestli to navazuje na autorčina předchozí díla; strašně jsem se ztrácela v ději i v postavách, tohle autorka vůbec nevysvětlovala. Spousta dialogů nemá doplnění, takže mi dlouho trvalo zjistit, kdo co říká. A někde v půlce se mi přestalo líbit, kam ta kniha směřuje. Doufala jsem v nějaký láskyplný příběh s menším ponaučením, ale je to naprosto průhledné a... no, dost pitomé. Neupírám tomu čtivost, čte se to lehce, a místy to bylo vtipné - a překlad naprosto skvělý, bez chyb!

13.12.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Ooo. Tak tomu říkám konec!

Moc nevím, co na to říct. Je to promyšlené, ale něco mi tam chybí, něco mi tam prostě neštimuje. A pořád shipuju Ilan a Joela :D

13.12.2019 3 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Luxus. Luxus nad luxusy. Bylo to přesně tak perfektní, jak jsem doufala.

13.12.2019 5 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

4,5*
OMG! Tak jestli jsem čekala cokoli, tohle rozhodně ne. Ten konec, to byla přesně ta Maas, jakou miluju.
Bylo to pomalé. A chápu to, po Říši bouří jsme si to rozhodně zasloužili. Bavilo mě to, ale trvalo, než se spustila pořádná akce, na kterou jsem u ToG zvyklá. Ale jak říkám, ten konec, to byl mazec.

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sakra.
To je asi všechno, co k tomu řeknu.

Královna stínů mě bavila víc, ale musím tomu dát plný počet hvězd. Protože to byla nehorázná jízda. A zatímco předchozí díl přinášel víc a víc naděje, tady to jde od samého začátku rovnou do pekel.

SPOILER - Škoda toho harryovského motivu, není to tolik originální, ale ostatně má tisíc stránek dalšího dílu, aby z Aelin a Doriana neudělala Harryho a Nevilla...

13.12.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

4,5*
Nesedlo mi téma. Nechci spoilerovat, ale tenhle „vztahový" typ příběhů moc nemusím, dějově mi víc sedla jednička. Ale stejně to je hrozně sladký ♥

02.09.2019 4 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Zdlouhavé. Strašně a naprosto zbytečně zdlouhavé. Autorka to mohla klidně useknout v půlce a fungovalo by to. Spoustu věcí jsem jí vážně nežrala a Emma mě často iritovala, ale Evan byl takový zlatíčko, že kvůli němu ty tři hvězdičky dát musím.

31.08.2019 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Víte, proč jsem přestala číst povídky na Wattpadu?
...protože tohohle tam je hafo.

Být to příběh nějaké čtrnáctileté holčiny, která do toho světa starších zase tolik nevidí a přibarvuje si to dle obrazu svého, prosím, byla bych mírnější. Ale jestli toto nazvýváte fenoménem...
Asi spíš 1,5*. Nechce se mi tomu dávat jenom jedna, když už jsem byla schopná to přečíst celé, ale... u dvojky je vždycky "it was okay" a okay to rozhodně nebylo.

27.08.2019 1 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

...cože?! Ten konec byl jako co?

Nebudu lhát, většinu věcí, která měla zamíchat kartami, jsem odhadla předem. Jak pronesla Sofie: „Nerada vám tu kazím vztahový drama, ale asi brzo umřeme," to by shrnulo většinu děje. I tak mě to bavilo, je to klasická Škola dobra a zla, jelo to neuvěřitelným tempem a uronila jsem i slzu. A do prčic potřebuju další díl :D

25.08.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Uf, tak ten konec budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

22.08.2019 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

20.08.2019 2 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Tohle bylo milé překvapení! Od začátku jsem se bavila. Ferius a kočkoveverčák jsou naprosto skvělí :D

20.08.2019 4 z 5