Adele02 Online Adele02 komentáře u knih

King King T. M. Frazier

3,5*
Ten konec, to bylo jako co?! Doufala jsem, že se to vyřeší do konce prvního dílu, do prčic!

Přiznám se, musela jsem si na přemíru těch výrazů zvykat. Ale čte se to jako po másle. Odstavce v českém vydání sice skáčou po stránce, jak se jim zlíbí, což mi trochu rušilo čtení, ale jinak to plyne daleko rychleji, než jsem čekala. A dokonce jsem uronila i slzu. Teď jsem fakt zvědavá, co přijde příště.

19.08.2019 3 z 5

Nejdelší den Adama T. Nejdelší den Adama T. Patrick Ness

Wow. Prostě jen... wow. Už dlouho mě žádná kniha takhle nevtáhla.

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Posledních třicet stran jsem si asi vymyslela, jak jsem to četla přes slzy. Nechápu, proč jsem to vůbec četla, když jsem chytala deprese z každé druhé strany.
Citát "Žijte každý den, jako by byl ten poslední" je mým mottem už nějakou dobu, ale teď si to uvědomuju ještě víc.
A i přes to všechno, jak mě ta kniha ničila, mám chuť na poslední stránku připsat pro změnu citaci Harryho.

All was well.

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

Nejlépe bylo by vzdálit se
a nikdy se nenavrátit,
svým bližním a nejbližším ztratit se
a sám sobě se ztratit.

Ideál pro toho cynika ve mně. ❤️

Catwoman: Zlodějka duší Catwoman: Zlodějka duší Sarah J. Maas

Tak jo. Dám tomu těch pět. Slabších pět, protože chvílemi už jsem si vážně říkala, že se to zbytečně natahuje, ale jenom na čtyři to není.

Maas znovu potvrdila, proč ji tolik miluju. O Catwoman jsem nevěděla vůbec nic, ale jméno SJM na obálce mi přišlo jako dostatečná záruka kvality - a že to byla jízda! Klasická Maas. Bavila jsem se celou dobu, bylo to akční, zákeřné, neskutečně vtipné i romantické. Miluju, jak všechny ty části pak zapadnou do skládačky a celé to dává smysl. Klidně bych si toho o Catwoman přečetla ještě víc.

19.08.2019 5 z 5

Krverůž Krverůž A.G. Howard (p)

DOČTENO! ZVLÁDLA JSEM TO!

Řeknu to takhle. Ten příběh je dobrý. Fakt jo. Zvládl by být výborný. Kdyby to autorka neuměla podělat každou druhou větou.
Rune je tak neskutečně pitomá, až to bolí. Skoro bych řekla, že je bezcharakterní, protože tak rychle ji autorka snad ani měnit nemohla. A ten konec byl neskutečně rychlej. Ale romantická linka funguje. Jak psala ty pasáže z Trnova pohledu, ty mě hrozně bavily! Kdyby se radši soustředila celou dobu jen na něj, bylo by to daleko lepší. Pokud by z něj neudělala stejného blba jako z Rune.

Jednu hvězdičku tomu nedám jen proto, že takových dvacet stránek před koncem to bylo super. Fantomův svět byl super. Kdyby se autorka držela jenom toho... (A pokud umíte francouzsky, přivřete očko nad tou zkomolenou francouzštinou.)

19.08.2019 2 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

No páni. Vyrazila mi dech a neřeknu k tomu víc než: CHCI DRUHÝ DÍL.

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

S Hoover si asi nesednu. Je to čtivé a fakt silné téma, ale... ne, spíš se mi to nelíbilo.

19.08.2019 3 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Něco mezi 3,5* a 4*, nemůžu se rozhodnout.

Prostě jen: omg. Prvních cca 160 stran pro mě bylo fakt utrpením a nechápala jsem, co na tom všichni vidí. Všechno mě štvalo. Ale pak to nabralo neuvěřitelný grády a udrželo si to až do konce, kde to teda vygradovalo ještě víc. Je teda fakt, že pár věcí jsem odhadla předem, ale pár taky ne, a Kristoffovi se povedlo dostat mě do fáze, kdy jsem nemohla přestat číst a jen jsem zběsile otáčela stránkami. Snad dvojka začne hned v tom samém duchu a nebudu zas 150 stránek trpět!

Překlad a korekce odfláknutý, jinak to asi neřeknu. Sem tam chyba v čárkách, ale bylo jich na poměr stran málo. Jenže je tam tuna překlepů, fakt tuna, a nejen takových, že si řeknete: „Jim asi vynechalo písmeno." Ne, slova jsou vyskloňovaná úplně jinak, že ta věta nedává smysl, ani když to přečtete nahlas. No jo.

19.08.2019 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Miloučké.

Korektor Korektor Jana Kilianová

Moje srdce aspirující učitelky češtiny, studentky bohemistiky a hledače chyb nad tím plesá a skáče kilometry do vzduchu.
Moje duše aspirující spisovatelky má jakýsi tik v oku...

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Asi je to u mě už klasický případ, že když je něco boom, já to zase tolik nežeru... :D Nejsem z toho paf jako všichni ostatní, ale uznávám, že to bylo fakt super! Originální příběh, jen co je pravda. Postavy reálné, chechtala jsem se nad mužskou rozpačitostí, jakmile měli jednat s dítětem. Nepřekážel mi ani Ilanin věk, ten autorka taky vystihla perfektně. Jenom mě trochu mrzí, že se prvních stran jenom vysvětlovalo, historie, původ, všechno, mám radši, když to vyplyne z příběhu.
Chybělo tam hrozně moc čárek a dvě vyjmenovaná slova jsem našla s měkkým i. Pardon, ale tohle české autorce neodpustím.

A doufám, že až Ilan vyroste, zůstane s Joelem, protože ten ship si o to prostě říká! A Vargase mi nechte, prosím :D

26.06.2019 4 z 5

V kině mě film uhranul a ani jsem nedutala, ale jak to vidím napsané, nevím, nevím :D Některé dialogy mi moc nedávají smysl. Ale to nic nemění na tom, že jsem zase dostala chuť se na to podívat. ♥

Warcross Warcross Marie Lu

Moc nevím, co si z toho vzít. Je to ulítlý, děsně ulítlý. Spousta věcí byla nedořešená, jenom naťuknutá a nechápala jsem, co se děje, kolikrát až příliš dlouho. Čekala jsem nějaká závratná odhalení, ale všechny plot-twisty mi došly někdy v půlce knížky.

Má cenu vyjadřovat se k překladu? Přívlastky, ji/jí, skloňování jenž, špatné české ekvivalenty, tuna, ale fakt tuna překlepů... ve středu píšu maturitní slohovku, takže kdybych se měla vžít do role těch, co mi ji budou opravovat; Warcrossu bych hned na třetí straně dala za pět. Asi tak.

26.06.2019 3 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je klasika, její verše zná každý, ano, ale chlapče, to ty sis dovolil hanobit Máchu?

26.06.2019 3 z 5

Kouzelnice Kouzelnice Sebastien de Castell

S de Castellovými knihami mám ten problém, že se mi fakt nelíbí, jakým směrem se ubírají. Pořád jsem si říkala, že tohle jako snad neudělá. Pořád.
Bylo to boží, neustále jsem se chechtala a konec byl naprosto mega, ale někde vprostřed mě to moc nebavilo a připadalo mi, že autor prostě ždímá, co může. Oba předchozí díly se mi zdály jako ucelená zápletka, ke které se hromadilo to kolem, ale tady to šlo jedno za druhým a to mi nějak neštimovalo.

Hate List Hate List Jennifer Brown

Neskutečně silný příběh. A moc bych tomu chtěla dát plný počet hvězd, ale... na to mě tam štvalo až příliš věcí.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Jasně, není to tak epický jako ostatní Dvory, ale za zbytečnost bych to nepovažovala. Postavy si procházejí určitým vývojem a jsem ráda, že kromě vánočních oslav autorka nezapomněla na vzpamatovávání se po bitvě s Hybernem. Ten konec mě zahřál u srdce a do prčic, chci konečně čtvrtý díl!
A mrzí mě překlad, který byl vyloženě odfláknutý.

Rebelové vln Rebelové vln Sara Raasch

Bože, to byla blbost.

Vůbec nevím, jestli a jak na to budu psát recenzi, protože bych si upřímně jenom stěžovala. Byla tam jedna věc, která mě skutečně překvapila, ta ke konci. To jsem nečekala. Ale autorka to klasicky utla tak pitomě, že jsem se jen praštila do čela. A ten konec, to mělo být jako co? Kdyby to byla prvotina, tak trochu to oko přimhouřím, ale stejně bych to hodnotila záporně, ale toto? Nelogičnost děje, autorka vše vysvětlila polopatě a postavy jsou naprosto ploché. Přitom celý ten nápad byl vážně úžasný. Škoda, no.

26.06.2019 1 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Wow.

Je to skvělý. Celková promyšlenost, jak tam nic není náhodou. Nevadil mi ani ten přehršel postav, každá měla svou důležitou roli. Co mi ale opravdu neskutečně vadilo, tak chaos v časech. Ztrácela jsem se v tom, co se děje v přítomnosti a co už se stalo. Nevím, jestli to bylo kvůli tomuhle, ale několikrát se mi to vážně nechtělo číst. Zbývalo mi pár stránek do konce a jakmile jsem se začetla, šlo to, ale nebylo to tak, že by mě to vyloženě vábilo, ať to jdu číst.