Bajky barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4.24116

Harry Potter (doplňkové publikace)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

The Tales of Beedle the Bard, 2008

Kniha Bajky barda Beedleho

Taťka Hraboš
včera

Spíše marketingový počin autorky než plnohodnotná kniha. Na to by těch bajek muselo být trochu více, a nic na tom nemění ani vata v podobě poněkud samolibých Brumbálových komentářů (neodpovídajících Brumbálovu zdrženlivému stylu, jak jej známe z Harryho Pottera), i když i tam se občas zajímavá pasáž vyskytne. Navíc to vlastně ani žádné bajky nejsou, ale to už nejde na vrub autorky, ale překladatele nebo vydavatele. Těch pár krátkých pohádek, které v souboru jsou, ovšem autorka vymyslela pěkně. Nevím ale, proč tam chybí příběh o blešivém beranu Bručounovi, který Brumbál opakovaně zmiňuje v souvislosti se svým bratrem a na který bych byl obzvlášť zvědavý. I to svědčí o tom, že si s knížkou – oproti potterovské sérii – Rowlingová moc práce nedala.

slaska77

Tak člověk to musí brát tak, že to je knížka, která vznikla tak nějak navíc. Na 5 hvězdiček u mě dosáhla jen bajka o třech bratrech a možná o kouzelné fontáně, ale jinak jsem se neubránila dojmu, že je to takový nevyvážený slepenec, i když krásný. Brumbálovy komentáře byly fajn, člověk se mnohdy pobavil.... tak si z toho vyberte, co chcete.

tessie_m

Překrásné ilustrace, poutavě příběhy s kouzelnickou tematikou

Knihomolka_M

Krása. Líbí se mi čarodějnické pojetí pohádek, působí to na mě starodávným, uměleckým, klidným dojmem. Každý si v tom najde něco svého, například když jsem to jako mládě četla poprvé, Brumbálovy přednášky jsem hodnotila jako nudné a přeskakovala je, a teď mi zase přijdou mnohem zajímavější než pohádky samotné. Doporučuji všem velmi vřele.

trefic

Bajky byly krásně sepsány. Pasáže s poznámkami Brumbála byly však nudnější.

Hani77

Bajky se četly docela dobře, ale Brumbálovy komentáře byly o ničem. Za mě zklamání. Ale zase jsem splnila jeden bod výzvy cca za 1 hod. :-).

Mája777

Přečteno za jedno odpoledne. Do Harryho Pottera jsem se zbláznilo asi před rokem, od té doby sháním vše, co je s ním spojené. Tyto bajky mě dostaly, a ilustrace v knize jsou překrásné. A která se mi líbila nejvíc? Asi Zaječice Alice a chechtavý pařez.
(8. 1. 21. - 920 - 3)

Leaena

Zbožňuju příběhy Harryho Pottera a tak jsem zatoužila po dalších příbězích s ním spojených. Tyto bajky jsou čtivé,moc se mi líbí a stojí za přečtení. Rozhodně jsem je nečetla naposledy.