Bajky barda Beedleho

kniha od:

Bajky barda Beedleho https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361/bmid_bajky-barda-beedleho-sJ9-361.jpg 4.2 4961
Koupit Koupit eknihu Bazar

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.... celý text

Série:

Harry Potter (doplňkové publikace) 0.


Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

The Tales of Beedle the Bard , 2008


více info...

Komentáře (651)

Komentáře 651 Recenze 11

Alethea_k
Alethea_k
02.08.2023 3 z 5

Utvrdila jsem se v tom, že bonusové příběhy a knihy související s HP číst nemám. Kniha by vůbec nemusela existovat a Země by se nepřestala točit. Pro nejvěrnější fanoušky asi nutnost, jinak ztráta času.

Janinkniznisvet
Janinkniznisvet
05.07.2023 5 z 5

Top Kniha


AkiB
AkiB
23.06.2023 4 z 5

Moc pěkná krátká knížečka. Nejvíce je mi blízká klasika Příběh tří bratří, ale myslím, že to tak má spoustu lidí díky tomu, že byla nejvíce probíranou v Harrym Potterovi a moc na mě tenkrát udělalo dojem, jak tuto bajku krásně četla Hermiona.
Jako další se mi velice líbila bajka Mágovo chlupaté srdce a Fontána příznivé sudby.

Mágovo chlupaté srdce přežilo tolik staletí nedotčené proto, že vypovídá o temných stránkách v hloubi duše každého z nás. Pojednává o jednom z největších a nejneochotněji přiznávaných pokušení čar a kouzel: o hledání nezranitelnosti.

Na světě neexistuje a neexistoval muž ani žena, čaroděj ani mudla, který by nikdy nebyl postižen nějakých zraněním, ať už tělesným, psychickým nebo emocionálním. Cítit bolest je stejně lidské jako dýchat.

Lidé mají sklon usilovat přesně o to, co je pro ně nejhorší.

Lajka2012
Lajka2012
22.06.2023 5 z 5

Prostě pohádky ze světa Harryho Pottera. Moc pěkná kniha....

Vidlička
Vidlička
14.04.2023 5 z 5

Škoda, že jich není víc. Angličani holt vyprávět umí a navíc s tou správnou atmosférou, která mému chlupatému srdci neskutečně sedí...

pazdy15
pazdy15
14.03.2023 5 z 5

Krásné vzpomínky a návrat do světa kouzel :) Moc jsem se bavil, smál, poučil se. Je to bezvadná knížka! Fantazii jako J.K.R. můžeme jen závidět.

hippiesak
hippiesak
13.03.2023 5 z 5

Velmi milé bajky z kouzelnického světa doplněná velmi zajímavými myšlenkami Albuse Brumbála :) Knížka je útlá, čas čtení cca 1 hodina, ale bavilo mě to :)

Luciluc
Luciluc
01.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Takovouhle čtenářskou jednohubku ze světa čar a kouzel jsem momentálně potřebovala. Kniha obsahuje pět příběhů a ke každému z nich poznámky Albuse Brumbála. Nejvíce se mi líbil Příběh tří bratří, ale když pominu tuto nejznámější bajku, oslovila mě Fontána příznivé sudby.
"Všichni čtyři pak prožili dlouhý a šťastný život a nikdo z nich nevěděl ani netušil, že voda fontány nemá žádné zázračné schopnosti."
Další příběhy dle sestupné oblíbenosti jsou: Mágovo chlupaté srdce, Králice Alice a chechtavý pařez, Čaroděj a skákající hrnec. V knize jsou hezké "minimalistické" ilustrace. Je to čtivá oddechovka, kterou doporučuji každému fanouškovi knih J.K.Rowlingové.

bárbra13
bárbra13
16.02.2023 5 z 5

Prostě srdcovka!

Predator3313
Predator3313
11.02.2023 4 z 5

Jako doplnění podvědomí o světě HP to není špatné. Nicméně bajky mi přišly opravdu extra krátké. Kdyby nebylo komentářů od Brumbála, tak samotné bajky jsou čtení na několik desítek minut.
Takže nebylo to špatné, ale trochu jsem doufal ve víc. Hlavně příběh 3 bratří, který je důležitý pro děj knih a filmů jsem doufal, že bude trochu rozvedený.

ArkAngel
ArkAngel
31.01.2023 3 z 5

Přestože jsou bajky psané Rowlingovou zajímavé, pochopitelně se nemůžou rovnat starým evropských příběhům s dlouholetou tradicí, byť se jejich dřívější drastičnosti snaží autorka přiblížit. Svým způsobem je škoda, že polovinu díla tvoří Brumbálovy poznámky, protože bych si kouzelnických příběhů přečetl více, ale i ony pomáhají dokreslit onen magický svět, který mají všichni fanoušci Harryho Pottera rádi.

LuckaDea
LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Skvělé kouzelnické/kouzelné pohádky, které v sobě skrývají moudra a poučení. Za každou pohádkou je i komentář Albuse Brumbála. Všechny pohádky jsou opravdu originální, mají kouzelnou atmosféru, ovšem některé (hlavně Mágovo chlupaté srdce) nemají zrovna typický pohádkový nádech a pro děti můžou působit strašidelněji. Všechny příběhy jsou ale skvělé. Klidně bych jich v knize uvítala víc. Tato kniha nesmí chybět ve sbírce žádného fanouška Harryho Pottera.

cucik14
cucik14
18.01.2023 5 z 5

Určitě doporučuji pro milovníky HP :) Pohádky jsou zajímavé a i komentáře Albuse Brumbál za každou z nich stojí za to.

Ejv
Ejv
07.01.2023 4 z 5

Byl to dárek od kolegů z práce.
Jsem milovnice Harryho, takže mi udělali velikou radost.
Nejlepší bajka stejně pro mě je "Příběh tří bratří". Je to tak neskutečně dobře napsané. Krátké, výstižné, pravdivé. Pecka! :)

Petr13103
Petr13103
03.01.2023 4 z 5

Vskutku zajímavé a poučné. Sympatický kouzelnický svět

Knihy_nad_zlato
Knihy_nad_zlato
31.12.2022 4 z 5

Jednotlivé příběhy byly zajímavé, navíc se i hodily, když jsou na některé i odkazy v průvodní série, třeba Králice Alice nebo ten příběh tří bratří.
Navíc je v knížce spousta hezkých obrázků.

Karoley
Karoley
30.12.2022 5 z 5

Pět bajek z kouzelného světa Harryho Pottera, doplněných poznámkami Albuse Brumbála. Z původních run přeložila Hermiona Grangerová.
Tak tyhle pohádky čtou čarodějové před spaním svým dětem ;) Pro fanoušky HH povinnost. Přečteno během chvilky, příjemná jednohubka.

Čaroděj a skákající hrnec 4*
Fontána příznivé sudby 5*
Mágovo chlupaté srdce 4*
Králice Alice a chechtavý pařez 4*
Příběh tří bratří 5*

+ hvězda navrch za Brumbálův vědecký rozbor jednotlivých bajek, to se mi moc líbilo.

padajicidvere
padajicidvere
27.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Pro fandy HP je přečtení knihy snad nutnost. Jde o kouzelné příběhy, které jako ty "naše" mudlovské nutí k zamyšlení. Mágovo chlupaté srdce, přála bych si, aby příběh skončil dobře..

Luci-_-
Luci-_-
27.11.2022 5 z 5

Opět skvělé nahlédnutí do kouzelnického světa. Pro mě osobně byly Brumbálovy poznámky naprosto zbytečné a poněkud nudné, ale chápu, že si našly svoje fanoušky. Krásné příběhy.

Laerry
Laerry
25.11.2022 5 z 5

Velmi čtivé bajky, které nepostrádají morální ponaučení, stejně jako ty naše mudlovské. Pro fanoušky Harryho Pottera téměř povinnost knížku aspoň přečíst:-) Nejlepší asi bude povídka "Příběh tří bratří", který byl i ve filmu, ale velmi mě zaujala bajka "Mágovo chlupaté srdce", která je docela tragická a nebo naopak optimistická "Fontána příznivé sudby", která dost připomíná naše klasické pohádky, ve kterých se postavy vydají na nebezpečnou cestu, kde musejí prokazovat své přednosti, aby dostali to, co si zaslouží.

clara-josep
clara-josep
24.11.2022 4 z 5

Podle mě to byla skvělá knížka - akorát málo příběhů:-)

Bafy
Bafy
14.11.2022 4 z 5

Tak Harry to sice není, ale je to fajn čtení. V každé z bajek najdeme nějaké to poučení a poselství....

Fiso
Fiso
21.10.2022 5 z 5

Bavily mě Brumbálovy poznámky, a samotné příběhy byly taky pěkné (lepší než mudlovské pohádky). ;)

Grohlinka
Grohlinka
10.10.2022 2 z 5

Vim, ze budu asi cerna ovce, ale mne tak strasne vadily a rusily poznamky mezi jednotlivymi bajkami, az mi vlastne celou knihu zprotivily. Jednotlive bajky nejsou zase tak spatne, ale rozhodne nevydaji na celou knihu.

NakresAde
NakresAde
02.10.2022 5 z 5

Po čase návrat do světa Harryho Pottera a jako vždy jsem nadšená. Napsat doplňkovou knížku, aby všichni věděli, o čem je v tom posledním díle řeč, se Rowlingové opět povedlo.

Líbily se mi samotné bajky, jejich ilustrace i Brumbálovy komentáře. Všechno to do sebe znovu skvěle zapadalo.

Johana
Johana
20.09.2022 4 z 5

Nevěřím, nevěřím! Paní Rowling podle mne neví, které bajky jsou kouzelnickým dítkám čteny na dobrou noc. Proto si vymyslela tyto bajky. Jo. A to sice včetně Brumbálových komentářů.
Bard Beedly možná opravdu žil, ale pokud něco napsal a Hermiona to pak přeložila z původních run, byly to jiné příběhy, které před naším nevhodně zvídavým zrakem zůstávají skryty za pláštěm neviditelosti.
:)

Adel822
Adel822
16.09.2022

Bajky jako takové mně neskutečně bavili a všechny jsem si naprosto zamilovala. Jsou to takové pohádky ale z kouzelnického světa. Bohužel komentování Brumbála každé povídky to mně moc nebavilo a klidně bych je zkrátila a přidala jednu, dvě bajky.

kikies
kikies
04.08.2022 3 z 5

Knížka útlá, bajek jen pár. Sice poučné, ale nijak zvlášť vynikající. Ta s tím chlupatým srdcem vyloženě hnusná - já kráva pitomá jsem to chtěla číst dětem - a tu o třech bratrech znají příznivci přímo z HP. Brumbálovy komentáře mi přišly vyloženě navíc. Takže to nebylo moc přínosné. Ale výtvarná stránka knihy byla zpracována pompézně! Skoro si říkám, jestli nešlo spíše o výtvarné dílo doplněné doprovodným textem...

Akinimod25
Akinimod25
03.07.2022 4 z 5

Brumbálovy poznámky mě nijak nezaujaly musím říct. Ale bajky byly skvělé! Prostě Rowlingová.

VercaV
VercaV
29.06.2022 4 z 5

Jednoduché a rychlé čtení. Poznámky Brumbála mě tolik nebavili, ale samotné příběhy/bajky byly skvělé. Ty mě bavili, vrátila jsem se do dětských let, kdy jsme si četli před spaním pohádky. Milé čtení :)

LEGACY
LEGACY
08.06.2022 4 z 5

Tak jsem se zcela neplánovaně znovu zastavil v kouzelnickém světě čar a kouzel. Tentokrát jsem se nemohl nabažit skvělých příběhů, kde nechyběla autorčina moudrost, přehled anglických dějin, folkloru, povídaček, starých rytířů a ponaučeních, jenž nám vyobrazují lidské plémě se všemi ctnostmi i neduhy. Tohle je nejlepší literární promudlovskej plátek, který by neměl chybět v kotlíku nikoho z nás. Určitě čtěte i dětem. Za mě nejlepší první příběh o skákajícím hrnci a pak také chlupaté srdce.
PONÁMKA I: Myslím si, že Albusi Percivalu Wulfricu Brianu Brumbálovi by recenzování zde na databázi šlo stejně dobře, jako v této útlé knížce.
POZNÁMKA II. Určitě se nejedná o zbytečné okořenění této ságy.

"To hurt is for human as to breathe"

aquaver
aquaver
01.06.2022 5 z 5

Řadím se mezi tu skupinu lidí, co na HP vyrostla, celou sérii jsem četla několikrát a stále patří k mým oblíbeným. Proto bylo taky na čase abych si konečně přečetla i bajky. Škoda jen, že to bylo tak moc krátký... Kdyby tam těch bajek bylo trochu víc, nestěžovala bych si :)

Hanncha
Hanncha
20.05.2022 5 z 5

Knížka je ideální pro toho, kdo ještě nechce tak úplně opustit svět Harryho Pottera a taky se chce tak trošku cítit součástí onoho světa. Úplně jsem si představovala jak jsem si knihu půjčila z bradavické knihovny.
Povídky se mi moc líbily. Občas se ke knize vrátím.

Haloon
Haloon
19.05.2022 4 z 5

Pěkné a originální, s lehounce naivním rozborem od samotného Brumbála. To by tolik nevadilo, však je to cílené pro děti. Trochu v tom však cítím snahu, vyvařit ze světa HP co se dá.

Ellie287
Ellie287
13.05.2022 4 z 5

Kouzelné bajky z čarovného světa.

Vlci.Sestra
Vlci.Sestra
11.05.2022 5 z 5

Úžasné! Závislá na pohádkách jsem od té doby, co jsem se naučila číst, a tak jsem měla velkou radost, když se mi do ruk dostaly ty z kouzelnického světa. Možná si vezmu příklad z Brumbála a začnu se nad nimi pořádně zamýšlet...

emilieselden
emilieselden
28.04.2022 4 z 5

Krásná doplňující knížečka pro všechny milovníky Harryho Pottera.

Hermiona419
Hermiona419
24.04.2022 5 z 5

Krásné!!

IvetaZ
IvetaZ
20.04.2022 4 z 5

Přečteno ušima a bylo to super. Nejvíc se mi líbila bajka O skákavém hrnci, Mágovo chlupaté srdce a O třech bratrech, kteří přelstili smrt (tu známe už z hledání viteálů). Ke každé pohádce připojil Brumbál svoje poznámky a taky se dozvíte hodně o historii soužití mudlů a čarodějů nebo kouzelnických hůlek.

midone
midone
15.04.2022 5 z 5

Mně se všechny ty povídky moc líbily.