Hate List

Před pěti měsíci střílel Valeriin přítel Nick na spolužáky v kantýně. Valerie se ho pokusila zastavit a jeden život tak zachránila, ale kvůli seznamu, který pomáhala sepsat, je podezřelá ze spoluúčasti. Byla na něm jména lidí a věcí, které oba nenáviděli. Pro ni to byla jen slova na papíře, pro něj však cíle k odstranění. Po létě stráveném v ústraní se teď Val vrací do školy. Pohledy spolužáků i vlastní rodina jí neustále připomínají, čeho byla součástí. Musí se vypořádat nejen s Nickovou smrtí, ale především s důsledky toho, co udělal. Vina padá i na ni, ale jakou roli vlastně při tragédii sehrála? Dokáže odčinit to, co pomohla stvořit, ale nikdy nechtěla přivést k životu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387533/hate-list-tOE-387533.jpg 4175

Hate List 1.

Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Hate List, 2018

Kniha Hate List

Ivet_V

Nebylo to nic moc, možná protože jsem měla moc vysoká očekávání. První polovina se hrozně táhla, nemohla jsem se začíst a hlavní hrdinka mi nesedla. Potom se to zlepšilo, ale pořád to nebylo nic moc. Ale celkově celý příběh byl dobrý a normální ze života. Nemyslím tím tu střelbu, ale jak se s tím Val musela vyrovnat.

Dobrý příběh, cover se mi moc nelíbí -líp by bylo kdyby ti třeba zobrazovalo jen třeba sešit-, nejvíc mě dostal konec..
*spoiler*
...když hodili Nickova Hamleta na Valerin sešit do kapsle...
*konec spoileru*

Půjčila jsem si ji z knihovny, asi bych si ji nutně nekupovala...

pedroK
14.11.2020

Čtivá a podnětná, ikdyž závěr byl možná trochu naivní.. přesto i dospělý čtenář se mohl nad leccim zamyslet. Šikana a její důsledky..

diddlinka11
05.11.2020

Přečetla jsem knihu opravdu jedním dechem. Nechtělo se mi ji odkládat a potřebovala číst víc a víc. Neobvyklé téma, zajímavé rozložení. Za mě 5/5

petusska01
26.10.2020

Zo začiatku ma príbeh veľmi nebavil ale našťastie sa to zmenilo a ja som sa nevedela od príbehu odtrhnúť a bola som zvedavá ako to skončí. Val "z časov pred" mi prišla ako typický pubertiak, precitlivena na svoju osobu, na správanie rodičov, tuziaca po láske a plne prikyvujuca svojmu frajerovi len aby ju mal rád (ked už jej nik iný lásku neprejavoval). A to je okej, netreba ju za to súdiť. Coz si jej rodičia absolútne neuvedomili do takmer poslednej stránky a to je frustrujúce a na nervy idúce zároveň. Škola absolútne neriešila sikanu ktorá sa tam diala a ktorá sposobila to co sa stalo-jediná co si priznala svoju chybu skončila v nemocnici zavretá na psychiatrii. Na jednej strane obdivujem Val ako to zvládla, na druhej strane je ten príbeh tak strašný a mne nervy drasajuci, až je z toho výborná kniha-emotívna pozitívne aj negatívne.

Ajda300
20.10.2020

Kniha mě hrozně překvapila. Měla jsem dost nízká očekávání, ale příběh mě vážně dostal. Bylo to strašně silné, napínavé a krapet depresivní. Je mi líto, že se o knize víc nemluví, protože byla vážně skvělá. Doporučuji

blackoutzuzi
08.09.2020

Skvěle napsaná young adult kniha se silným tématem, kterým se hodně podobá Tekutému písku - a to střelba na střední škole.
Hate list je emotivní příběh s ponurou atmosférou a pohledem na to, jak se naše postavy vypořádávají s následky traumatu. Příběh je vyprávěn střídavě ze současnosti s flashbacky do minulosti. Škoda jen, že jsme nedostali i pohled Nicka na celou situaci. I tak moc doporučuji, už jen kvůli tomu tématu.

Sashetka
15.08.2020

Tohle byl pro Val, tedy pěkný očistec. Ke konci už jsem ji obdivovala že se nakonec nechce taky zasebevraždit, ale holka to vzala naštěstí za opačný a jedině správný konec.Hezky napsané i když občas jsem si říkala kam ten děj vlastně vůbec spěje.Závěrečný projev mi vehnal nejednu slzu do očí.

Malý princ
Malý princ