Adele02 Adele02 komentáře u knih

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Vždycky mi vyrazí dech. I když už si myslím, že jsem ji prokoukla a tuším, co se stane, stejně mě překvapí na maximum.
Pár věcem pořád nevěřím. Nad některými se doteď směju. A jsem na další díl natěšenější než kdy dřív.

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Jsem z toho strašně rozčarovaná. Plno věcí tam bylo nádherných, navíc je ta kniha napsaná opravdu krásným jazykem, ale spousta věcí mě tam taky neskutečně štvala. Celkově asi něco mezi 3* a 4*.

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Je to sladký. Kolikrát až příšerně sladký. Ale po celou dobu mi přišlo, že to všechno byly jen rozepsané scény, které autorka prostě utnula. Dialogy i určité situace se teprve rozjely, když hned skončily, a fakt mě štvalo, že se to nijak nerozvinulo. Plno věcí mi kvůli tomu přišlo děsně nereálných. Ale má to spoustu krásných myšlenek, hlavní pointa je skvělá a smála jsem se. Pořád to v sobě má tu pravou Albertalli.

Útok titánů 1 Útok titánů 1 Hadžime Isajama

Co to jako bylo za konec? Kdybych nevěděla, že to má dalších x dílů, asi by mě kleplo :D

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Páni. Prostě jen páni. Většinou se mi povede odhadnout vraha už od začátku, ale tady jsem si nebyla jistá až do samotného konce, nad kterým jsem jen vykulila oči - a přitom to tak dávalo smysl! Jeden z nás lže je příjemné překvapení.

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Jak mám ve zvyku, vypsala bych sem nějakou ultraboží pasáž. Jenže to bych musela přepsat celou sbírku. ♥

Krysař Krysař Viktor Dyk

Zezačátku mě Dykův styl a jazyk ohromoval, ale pak mě to začalo štvát. Má to spoustu krásných myšlenek, ale občas to bylo prostě tak suché...

Hospoda Na mýtince Hospoda Na mýtince Zdeněk Svěrák

Naše staré hodiny
bijí čtyři hodiny...
To je směšné, cha cha cha!

Černé znamení Černé znamení Sebastien de Castell

To bylo ještě lepší než jednička! Chechtala jsem se od začátku do konce. Reichis je prostě špičkovej. A poděkování mě taky pobavilo.

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Tak jo. Za ten konec jsem ráda. Konečně se tam stalo něco správnýho. Mare si to zasloužila každým coulem.

Jedničkou jsem byla unešená, tady jsem ale dlouho kroutila hlavou. Mare je prostě na zabití a jásala jsem pokaždé, když jí to někdo řekl. Tak moc jsem doufala, že to skončí tak, jak to skončilo. Ale oproti tomu, jak jsem se bála, že to bude šílený, to těch posledních sto stránek vytáhlo na tři hvězdičky. Aveyard to umí, jen bych si, být ní, vybrala jinou hrdinku než Mare.

...a pokud to chcete číst, přečtěte si to v originále. Strašný úbytek čárek, aby jste a tři obětí místo objetí.

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Co to jako bylo za konec. Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale těch posledních pár stránek mě fakt rozsekalo.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Mon Dieu.
S každou její další knihou ji miluju čím dál víc. ♥

SPOILER
A bulela jsem jako želva. Sice jsem si u Rhyse říkala, že to je ohraný a že je jasný, že ho nenechá umřít, protože tam někde musí být to kouzlo, co bylo v jedničce, a hlavně Tamlin, že jo, ale stejně jsem brečela jak malá :D

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tak to mám konečně za sebou. Bohužel, oproti tomu, jaký to je boom, se mi to nelíbilo. Dlouho vůbec. Do čtení jsem se nutila jenom kvůli tomu, že mě zajímalo, jak to skončí. A konec byl epický - takže jsem ráda, že jsem to dotáhla do konce. Jestli ovšem půjdu do pokračování, to si ještě musím rozmyslet.

Ta myšlenka je úžasná. Opravdu. Když se na to dívám z té filozofické stránky, je to skvost. Hlavní zápletka super. Ale způsob, jakým to bylo podané, se mi prostě nelíbil.

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Ten konec jsem teda nepobrala. Chci víc. Vážně.

Křišťálové království Křišťálové království Amanda Hocking

Víte, co je fakt nanic? Když taky píšete, a tak znáte myšlenkové pochody autorů. Takže tady mi hned bylo jasné, koho zabije... ale stejně jsem to obrečela.
Spíš 4,5*. Nejlepší díl série.

Slaměný měsíc Slaměný měsíc Sergej Alexandrovič Jesenin

A nový básník přijde z polních cest,
háj rozezní novými svisty.
Podzimní vítr slaví jeho křest.
Podzimně šelestí i listí.

Dech Dech Sarah Crossan

3,5*
Špatné to nebylo, vlastně jsem od toho čekala podstatně míň. Ten nápad je super, bohužel to zpracování... když už konečně došlo na akci, nebylo to vypsané. Netuším, zda se jedná o prvotinu, ale dost to kazilo můj celkový dojem, a ten konec taky nic moc. Emocionálně naprosto na nule. Jinak to bylo vtipné a ano, chtěla jsem vědět, jak to skončí, takže lepší průměr.

Batman: Náměsíčnice Batman: Náměsíčnice Marie Lu

3,5*
Příběh jako takový dobrý, styl Marie Lu je v tom cítit. Překlad je ovšem děsně kostrbatý a to dost kazí celkový dojem ze čtení. Hádám, že jde o ještě nezkušeného překladatele, takže pevně věřím, že se to vypiluje. Musím nechat, že jsem tu měla s čárkami problém snad dvakrát, gramatika a pravopis super, takže nad tou kostrbatostí přece jen přimhouřím oko.
Asi jsem od příběhu čekala něco víc, podle všeho je třeba o Batmanovi něco vědět, protože se kdovíjakého vysvětlování nedočkáme. Plyne to, je to fajn příběh, ale nic moc extra od toho nečekejte.

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Magnifique.

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

Nebudu lhát. Čekala jsem něco o dost lepšího. Elisa mě místo toho většinou času děsně štvala. Ale na druhou stranu, všichni jsme občas Elisa.

19.08.2019 3 z 5