Tahle píseň ti změní život

Tahle píseň ti změní život

Hledání přátel nebylo pro Elise Dembowski nikdy silnou stránkou. V průběhu celého svého života, byla terčem posměchu a mluvilo se o ní jako o outsiderovi. Při dalším pokusu, stát se alespoň trochu populární, který ale zklame, má chuť to už vzdát. Když jde jednou na každodenní noční procházku, potká holky Vicky a Pippu, které ji vezmou do Startu. Tam objeví svou novou lásku Djing....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168792/tahle-pisen-ti-zmeni-zivot-mL1-168792.jpg 3.8164

This Song Will Save Your Life (2013)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

*Pájuše*

Kdo se někdy necítil jako looser? Divila bych se, kdyby všichni byli spokojeni s tím, kdo jsou. Každý má v sobě totiž něco, s čím není spokojen. To kniha popsala dokonale, ovšem... kniha je jedním slovem zvláštní. I když se hlavní hrdinka snaží najít si své místo v životě, dělá to dost zvláštním způsobem. Zkrátka jsem s ní nebyla ztotožněná. Tohle by ani tolik nevadilo jako to, že jsem Elisu úplně nechápala. Až na pár hlubokých myšlenek, kdy se snaží filozofovat nad svým životem a analyzuje veškeré dění kolem sebe, si nedokážu představit, že by z hlavní hrdinky udělala autorka takovýho "asociála". Tu její samotu jsem jí fakt nežrala. Každý člověk se asociuje. Člověk je totiž společenský tvor, paní autorko!!! Takže i kdyby jí ignorovala celá škola, existuje něco jako facebook, kde mohla mít přátel hafo.

brzda.
30.11.2017

knihu jsem četla už dýl a moc se mi líbila. určitě doporučuju

book123
30.10.2017

Kniha je podle mě dost nudná. Nelíbilo se mi, že jsou nějaká slova spisovně a nějaká ne. Elisa mi přijde divná. Ať se o změnu klidně dál snaží. Nelíbí se mi její hudební styl.
A ještě jedna věc:
Když Elisa chodí pořád na stejnou školu, kamarádek by přece měla mít hodně. Dobře, chápu, že je třeba introvert, ale to neznamená, že musí být sama.
Nedočetla jsem ji.

KaileyBlot
26.09.2017

Po poměrně divném začátku to bylo fakt fajn. Pro mě moc netypické téma děje bylo super změnou oproti jiným knížkám. Prostě takové fajn průměrné čtení. Nejspíš mi příběh moc neutkví v hlavě, zato nějaké myšlenky ano.

MiaCooperová
11.09.2017

Tuhle knížku jsem dočetla včera a upřímně, je to úžasné. Všechno je jako v realitě a proto jsem si dokázala představit prostředí, atmosféru, postavy...

Peace
25.07.2017

"Jsem přesvědčená o tom, že vkus na muziku o člověku dost vypovídá. Někdy dokonce úplně všechno."

Již dlouho mi není -náct, tyto knihy už bych měla vlastně obloukem míjet a číst jen "dospělou" literaturu ... ale mně se to prostě líbilo! Prolnutí příběhu s kvalitní hudbou je něco, co si nenechám ujít a tady se to opravdu povedlo.
Myslím, že má příběh větší hloubku, než se na první pohled může zdát.

lulu28501
25.05.2017

Popravdě jsem ji začala číst a jelikož mě nebavila a měla jsem jiné knihy které by mohli odložila jsem ji.
Takže jsem úplně zmatená skrz Chara ,nwm co si mám myslet ten jejich vztah (jestli to byl) jsem vůbec nepochopila .
Jako dopadlo to dobře ale proč Ho,jako celkem jsem fandila Charovi...

kamolka
12.05.2017

Kniha mě hodně bavila, hlavně proto, že ukázala, že i když je člověk fakt na dně a myslí si, že ho nic dobrého nečeká, tak se vše může otočit a změnit k lepšímu. Hlavně se to nesmí nikdy vdát! Doporučuji :)

klarinka9974
22.01.2017

Kniha je velmi čtivá, ze začátku těžké se začíst od prostředka je těžké knihu odložit. Našlo se zde málo kladných postav ale jak už to na střední chodí, je tam opravdu dost negativních lidí, kteří vám dělají ze života peklo. Všechno to nakonec dobře dopadne a možná, že vám tato kniha změní život a začnete více poslouchat hudbu :)

janulik3211
23.10.2016

Kniha se četla opravdu dobře.Jen mi přišli postavy velmi nesympatické.Možná bych jen změnila trošičku konec,ale je to jen můj názor. :)

K.Lara
25.09.2016

Dobrá kniha, jejíž autorka měla vynikající nápad; vnést do kihy trochu hudby :)

Heli.Annabell
30.05.2016

Právě jsem dočetla tuhle báječnou knížku. Děj se dal hrozně dobře procítit. Úžasně jsem se vžila do hlavní postavy. Bavila mě každá část tohohle příběhu. Trochu mě mrzel konec, ale mě mrzí asi všechny konce. Určitě knížku doporučuju k přečtení.♡

JanaT.
27.03.2016

Je to současné, aktuální, přístupné mladým čtenářkám. Rychlé čtení, postavené na příběhu. Nejsem knihou zklamaná. Její hrdinka si musela udělat pořádek v hlavě, aby si mohla udělat pořádek v životě. (Líbí se mi, že ji k tomu motivovaly i "moje" hity, v čemž vidím stopu vkusu autorky, která je mého věku:-) Kniha může oslovit mladé slečny, které tak jako Elisa hledají a vše zažívají poprvé. Nadhled získají až s věkem a zkušenostmi, což je činí křehkými a zranitelnými. Znát svou cenu je důležité, ale ne samozřejmé.

TheMelorry
05.03.2016

Musím se přiznat, že kniha mě docela zklamala. Všude jsem četla jak je skvělá a pravdivá.....podle mého subjektivního názoru je spíš nedotažená a postavy mi jsou nesympatické. Samozřejmě nikomu svůj názor nevnucuji - ale já bych si ji znovu nepřečetla.

Stirek45
08.06.2015

Moc se mi líbily citáty kapel vždy na začátku každé kapitoly. Příběh byl opravdu moc hezký, poutavý a kniha mě určitě mile překvapila. Měla jsem jí přečtenou skoro hned - doporučuji všem :)

Lauralex
31.05.2015

"ŘÍKÁTE SI, ŽE JE TAK JEDNODUCHÝ SE ZMĚNIT, ŘÍKÁTE SI, ŽE JE TO V POHO, ALE NENÍ. VÍM TO, PROTOŽE JSEM TO ZKOUŠELA."
Je hodně knížek, které mi něco daly, zapůsobily na mne a mohla jsem o nich přemýšlet, ale asi ještě nikdy jsem nečetla knížku, ve které bych se tak viděla a která by mě tak vystihovala (až na to, že teda nejsem DJ). Nebo aspoň tenhle popis. Vážně jsem měla skoro celý příběh pocit, jako bych četla o sobě. Někdy až tak autenticky, že jsem si sama říkala, jestli někdo nesleduje můj život a pak o něm píše. Sama bych to nevystihla lépe.

Knížka na mě zapůsobila hned a moc jsem si jí chtěla přečíst. Na jednu stranu jsem věděla, o čem asi tak budu číst, ale na druhou stranu jsem přesně nevěděla, co vlastně očekávat. Je to taková ta knížka, kde musíte číst pořád dál, protože si nikdy nemůžete být jistí, co bude. Čte se to samo a člověk si ani neuvědomí, že je najednou na konci. Co oceňuju, že mi to nepřijde jako klasický tuctový příběh depresivní náctky ze střední školy. Působí to jako oddechová četba, ale opak je pravdou. A líbí se mi i zpracování knížky, ty úryvky z písniček jsou skvělé.
Akorát jsem možná očekávala trochu jiný konec, ale nijak mě to nezklamalo.

Lenka.Vílka
28.03.2015

Souhlas, kniha se cte sama. Je dobre napsana, ma hlavu a patu. Tak trochu me mrzi, ze jsem knihu necetla tak pred deseti lety, protoze v te dobe moje nektere myslenky byly uplne stejne jako ty Elisi (to je asi mozna ten duvod, proc jsem se do dokazala vcitit...mozna az moc). Proto hodnotim knihu velmi pozitivne a moc se mi libila :-)

Bee
26.02.2015

Tak tohle se mi četlo úplně samo. Ačkoliv je to taková klasika ze střední školy a postavy tu nejsou zas až tak vymakaný, těžký život outsidera prostě táhne. Možná proto už toho na tohle téma vzniklo tolik. Zajímalo by mě, jestli je život na americký střední fakt tak těžkej, jak všude tvrdí, ale asi jo, když to takhle zpodobňujou všude. Anyway - příběh je to zajímavej a děj ubíhá dobře, takže za mě dobrý.

Nelin
23.02.2015

Úžasná kniha. Chytí vás a nepustí. Je to taková oddechovka, ale přece v ní je něco víc. :)
Rozhodně si příběh Elis přečtěte, stojí za to. :)

Deny el Infian
28.12.2014

Tak jako přečteno podruhý a sakra... Pořád je to naprosto boží! Chci Elisin přehled co se hudby týče OwO

warca
12.10.2014

Moc hezká knížka. Doporučuji

Tarrei
21.09.2014

Kniha se nu velmi líbila už od názvu.
Děj byl poutavý, dalo se pořádně vžít do role hlavní hrdinky Elisy.
Nejvíce mě zaujal realistický konec, kde se ukázalo, že Elisa je sice po dlouhé době šťastná, ale také musí znovu získat důvěru Alex a rodiny - skvělá ukázka toho, že ne všechny knihy skončí s úplně šťastným koncem, a také jak to doopravdy v životě chodí.

Anette Abeja
24.08.2014

Knížka se mi dost líbila. Nechtěla jsem ji ani odkládat a pořád jen číst dál a dál. Kniha by sice mohla být o něco delší, ale to už se bohužel nezmění. Po přečtení takovéto knihy mě ale nejvíce mrzí fakt, že autor nenapsal nějakou další a pokud napsal, tak že není nikde k sehnání :)

ivanhoen
14.08.2014

Tak nějak jsem od knihy očekávala víc než jsem od ní dostala. ... Popravdě mě kniha hlavně chytla až někdy kolem 60. stránky, ne-li déle. Málem jsem to vzdala, že to číst nebudu, ale nerada nechám rozečtené knihy.

Téma mi bylo blízké, protože podobné pocity jsem měla na střední také a vůbec pořád tak nějak mám. Ale samotné zpracování a napsání mi přišlo neučesané, nedotáhnuté a člověk nad tím vším musel při čtení moc přemýšlet, aby si z toho něco vzal a to by podle mě být nemělo. Čtenář by měl číst a myšlenky a představy by k němu měly přijít samy od sebe a ne, aby je horko těžko doloval z textu. I dost dějových linek mi přišlo nedotažených, některé reakce Elisy přinejmenším podivné. Nemluvě tedy o spoustě názvů písniček a kapel, které člověku kolikrát vůbec nic neříkají, když si je nemůže hned přehrát, aby se zorientoval a cítil tu atmosféru hudby. Pokud to tedy není znalec veškeré muziky.
Ale v závěru byl celý příběh dotažen do správného konce. Na můj vkus tedy až moc velký happy end vzhledem k tomu, co vše se stalo, ale zase dal příběh naději všem, kteří se cítí podobně. Což i bylo podle mě posláním knihy.

Poznámka: V dnešní době upírských, kouzelnických apod. ság (proti kterým vůbec nic nemám ;-) ), to je po delší době vcelku normální a reálné čtivé počtení. Až tedy na ten téměř 100 stránkový začátek.

kuceju
12.06.2014

Hezká kniha, jen občas trochu klišé a hlavně strašně málo děje! Char mi přišel strašně nesympatický a nechutný. To s tím blogem mi přišlo úplně zbytečné. Nejvíc se mi líbil nápad s dýdžejema, to mi přišlo fajn, originální.

Roselunda 1928
29.05.2014

Prim., kdy mi ji půjčíš? :DDD

minispoiler
Takže, půjčeno, přečteno, vráceno. Ano, pěkná, kniha, mohla by být tlustší, obálce nic nemůžu vytknout :D ale nepochopila jsem, proč jsou ta písmena zvýrazněná, no, mohlo to mít nějakou větší zápletku a když se tam objevil Char, začala jsem tušit, že mezi ním a Elisou něco bude :) no, tak na 4,5 * nejen za tu obálku:

Prim.
18.05.2014

Tahle knížka byla úžasná, i když byla na moje poměry moc tenká.
Určitě by byl moc hezký další díl. :)

Klaris 99
17.05.2014

Od této knihy jsem čekala mnohem víc. Do páté kapitoly se nic nedělo (skoro). Čekala jsem na ten slibovaný děj a ten nepřicházel a nepřicházel. Bylo to pořád stejné. Možná až ke konci to začínalo nbírat děj, ale ta chvíli to bylo fuč. Nápad byl hezký to ano, ale chtělo by to více událostí, kterfé by mě nutily číst.

Styl psaní se mi nějak zvlášť pod kůži nedostal. jak já ráda říkám ,,Neurazí, nenadchne,´´ Zbytečného popisování jsem byla ušetřena a to se považuje za velké plus.

Postavy mi byly nesimpatické, teda až na Viktorii a Harryho. Char mi lezl na nervi a to co udělal na konci mi ho úplně znechutilo. Hlavní hrdinka byla docela dobrá, ale to za tři.

Vlastně celý děj byl za tři. Bylo to hrozně naivní, ten obrat oblíbenosti na konci, no... Na druhou stranu to nebylo tak strašné. A kdo má tento tip knih rád tak se jim to bude určitě moc líbit.:D

lusinka.9
09.05.2014

Úžasná knížka.Za chvíli jsem ji měla přečtenou.

Mishak
05.03.2014

Myslím si, že si každý prošel obdobím, kdy neměl kamarády, nebo pro někoho byl spíše někým divným a nezajímavým... Proto jsem sáhla po této knize.
Kniha se mi líbila, děj mi utíkal jako na horské dráze a musím uznat, že jsem se těšila na to, jestli se Elise povede se změnit a tajně doufala, že ne... Protože co je špatnýho na tom, že je někdo chytrý a něčím vyjímečný? =) A že to Elise s Charem nevyšlo? Nu, život prostě takovej je a myslím si, že Char zrovna nebyl kluk pro ní =) ...
Byla jsem velmi nadšená z názvů písniček a jejích autorů - některé znám, jiné zase ne, což v brzké době určitě doženu =)
Za mě 3 hvězdičky a možná se k téhle knize jednou vrátím =)

Leila Sales

Leila Sales