Dech

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí – svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153101/dech-PMz-153101.jpg 4488

Dech (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

Breathe (2012)

Kniha Dech

Adelajda2012
19.12.2018

Nic svetoborne,ani prekvapive. Ale citalo sa to lahko a rychlo. Pokial mate chut na jednoduchu dystopiu s klasickou stavbou pribehu, pri ktorej nechcete prilis rozmyslat, tak je to fajn.

OndřejMergl
16.10.2018

Čekal jsem dystopii a při objevení Baronetu jsem se trochu lekl, aby kniha nespadla do primitivní romantiky. Naštěstí pro mě se tak nestalo, protože milostný trojúhelník v zásadě neexistuje a velice brzy se rozklíčuje.

Příběh sice neoplývá hloubkou, ale dystopické prostředí neurazí. Potenciál šel jistě zúročit daleko lépe, ale základ jsme dostali a člověk bez očekávání může odcházet relativně spokojený. Jednoduchá jednohubka, nad kterou se nesmíte příliš zamýšlet, jinak zjistíte, že to vlastně logicky nedávalo smysl.

Tamar
12.10.2018

Musím říct, že než jsem si zvykla na to, jak je kniha napsaná chvíli to trvalo. Neustále jsem listovala zpět, abych se ujistila, která postava je která, ale na to jsem si po chvíli zvykla a mohla se konečně soustředit na děj. Námět knihy je velice zajímavý a co se týče v komentářích zmiňovaného milostného trojúhelníku, ten mi nijak nevadil, spíš mi přišel poměrně absurdní a milostný ani nebyl. Děj knihy je podle mě svižný, zajímavý a má co do sebe. Sice to není kniha, která by mě naprosto pohltila, ale na relax a rozptýlení není vůbec špatná.

skyline
10.08.2018

Cte se dobre. Nic tezkeho, takova pohodovka.

Tvefisto
26.05.2018

Nápad byl perfektní, jen si trochu říkám, že se to dalo zpracovat i lépe. Nicméně se mi knížka četla docela pěkně a ráda si přečtu i druhý díl.

Annkag
21.04.2018

Žit v kapsli ktorá vás udržiava na žive,kvoli tomu že ludstvo sa postaralo o to že kyslík mimo kapsli je nedýchatelní....pracovat aby ste mohli žit.A zistovat že tento život nie je tak ideální ako vám tvrdia tí ktorý vládnu.
Zistit že mimo kapsli v starých domoch sú vyhnaní tí starí,ktorý už nevládzu a stali sa pre spoločnost nepotrebnými.A zistit že kdesi za pustinou nedýchatelného ovzdušia sa nachádza odboj ktorý sa snaží žit inak než ako bolo prikázané.
Dalšia bomba dystopia.

Julinka679
24.02.2018

Já jsem spokojená :-) Hlavní postavy (Bea, Alina, Quinn,...) mi byly sympatické, četlo se to samo a v kapitolách jsem neměla problém se orientovat. Otevřený konec mi absolutně nevadí, jelikož se tento díl jmenuje Dech tak jsem ani nepředpokládala, že by to mohlo skončit odlišně. Od toho přeci jen máme druhý díl Vzdor, kde se doufám vítězného konce dočkáme... Jednu * ubírám pouze z toho důvodu, že se tento námět dal uchopit lépe a příběh se mohl více rozvinout a mít větší hloubku. I tak se ale jedná o dobrou "oddechovou" knihu, která ničím neurazí a za chvíli ji máte přečtenou :-)

Sarah11
21.01.2018

Tahle kniha neurazí, ani extra nenadchne. Pokud ale potřebujete něco trochu naivního, nad čím nemusíte moc přemýšlet, myslím, že je to dobrá volba. Vzhledem k tomu, že toho teď mám opravdu hodně a nemám náladu na složité knihy, jsem si ji užila, ale asi bych neočekávala nic světoborného. Oceňuji originální nápad a prostředí, ale jsem přesvědčená, že by se z toho dalo vyždímat mnohem víc a dát tomu větší šťávu.