Dech

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí – svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/153101/dech-PMz-153101.jpg 3.9501

Dech 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

Breathe, 2012

Kniha Dech

oblakaknih
16. záříodpad!

Od knihy Dech jsem toho příliš nečekala, ale přesto mě dokázala zklamat.
Kniha má fajn námět, který bohužel není využitý.
Příběh mohl být rozsáhlejší, detailnější a lépe zpracovaný.
Nezaujala mě ani jedna z postav. Byly nezajímavé a málo popsané. Kniha je napsaná z více pohledů, což mi v tomto případě nevyhovovalo, protože některé z postav mě štvaly.
Styl psaní byl příliš jednotvárný a strohý. Ke čtení jsem se nerada vracela, kniha mě nebavila.
Rozhovory mezi postavami působily příliš strojeně a neskutečně.
Děj byl chvílemi nadějný, ale nakonec nezáživný a nudný.
Největší minus byla romantická linka, která byla neuvěřitelné klišé. Navíc mi připadalo, že se autorka pokusila o milostný trojúhelník, který nebyl vůbec důležitý.
Konec knihy mě zklamal asi nejvíc, na další díl se v blízké době nechystám.

enymey

Přečteno za jediný den. Zaujalo mě zpracování, kdy pokaždé příběh vypráví jedna z postav ze svého pohledu. Nebylo ovšem jasné z obálky, že jde o young adult sci-fi. Takže jsou tam (pro mě bohužel) zamilované plky. Ženská to ještě asi zkousne, ale chlapa by to určitě odrazovalo.

Adele02

3,5*
Špatné to nebylo, vlastně jsem od toho čekala podstatně míň. Ten nápad je super, bohužel to zpracování... když už konečně došlo na akci, nebylo to vypsané. Netuším, zda se jedná o prvotinu, ale dost to kazilo můj celkový dojem, a ten konec taky nic moc. Emocionálně naprosto na nule. Jinak to bylo vtipné a ano, chtěla jsem vědět, jak to skončí, takže lepší průměr.

Domika

To bylo strašný a nepromyšlený.
Super nápad je totálně zabitý řešením nesmyslů a přijde mi, že polovina knihy je jen cestování hlavní trojice.
1. Rozčilovala mě Bea.
2. Vlastně mě štvali všichni.
3. Nechápu jak někdo, kdo v životě nevystrčil hlavu z kapsule může naskočit do tanku a řídit. Řídit tank. Jen tak. Jako by to bylo kolo.
4. V budoucnosti vám vláda snižuje obsah červených krvinek v krvi... pomocí injekce... jasně... Tady asi někdo neví, jak vznikají červené krvinky.
5. V budoucnosti dýcháte vzduch obsahující 30% kyslíku. Jako wtf, ví autorka vůbec jak je kyslík reaktivní? Ví vůbec něco o tom, že mohou vznikat ROS?
6. Pořád si stěžují, na nedostatek kyslíku, jak nesmí souložit, protože to spotřebovává kyslík. V polovině knihy se objeví "bomba s kyslíkem na solární pohon". Když pominu, že je to totální blbost, tak proč všude nepostaví tyto bomby, které ze světla budou dělat kyslík?
Prostě nesnáším, když někdo píše dystopii (obecně jakoukoliv knihu) a nic si zjistí o takových důležitých věcech.

Novak98

Velmi zajímavý námět a dle mne velice slušná kniha. Pro mne byla kniha velmi čtivá, prakticky jsem se u ní nenudil. Menší problém mi činilo rozdělení příběhu dle pohledu více postav, ale na tuto skutečnost jsem zvyklí už z jiných titulů. Po této knize si o to víc vážím každého svého nádechu. Za mne dobré počtení, děkuji autorce za zajímavý zážitek.

Adelajda2012
19.12.2018

Nic svetoborne,ani prekvapive. Ale citalo sa to lahko a rychlo. Pokial mate chut na jednoduchu dystopiu s klasickou stavbou pribehu, pri ktorej nechcete prilis rozmyslat, tak je to fajn.

Tamar
12.10.2018

Musím říct, že než jsem si zvykla na to, jak je kniha napsaná chvíli to trvalo. Neustále jsem listovala zpět, abych se ujistila, která postava je která, ale na to jsem si po chvíli zvykla a mohla se konečně soustředit na děj. Námět knihy je velice zajímavý a co se týče v komentářích zmiňovaného milostného trojúhelníku, ten mi nijak nevadil, spíš mi přišel poměrně absurdní a milostný ani nebyl. Děj knihy je podle mě svižný, zajímavý a má co do sebe. Sice to není kniha, která by mě naprosto pohltila, ale na relax a rozptýlení není vůbec špatná.

skyline
10.08.2018

Cte se dobre. Nic tezkeho, takova pohodovka.