Adele02 Adele02 komentáře u knih

Bartoň a Frantík Bartoň a Frantík Josef Holeček

Překvapivě milé.

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

„Kdy se končí lidská zloba? Pravím, kdy se končí? Je naděje, že ukojivši svou vášeň, sama se rozplyne a uklidní? Nikoliv! Konce jí není. Žene se dal silou pořád vzrůstající, vše jí slouží za pohnutku, ve všem spatřuje zmocnění k svým útiskům...“

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Nebudu lhát, nečekala jsem, že se tolik pobavím :D

18.07.2020 4 z 5

Poutí k Eldoradu Poutí k Eldoradu Jaroslav Vrchlický (p)

Leč básník, skloněn nad zrcadlem vodním,
květ utrhne a neptá se, co pod ním.

Večerní písně Večerní písně Vítězslav Hálek

A proto láska štěstí půl
a polovic je muka,
leč když se srdce rozvlní
tu leckdy srdce puká.

Ve stínu lípy Ve stínu lípy Svatopluk Čech

Pointa mi někde utekla.

18.07.2020 1 z 5

Hřbitovní kvítí Hřbitovní kvítí Jan Neruda

„Myslím, bratře, že ti géniové
jsou jak ona pod sklenicí svíce;
posvítí-li jiným se tmou brojícím,
nezbyde jí samé nic pak více."

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Nerudův pohled na svět se mi zamlouval víc, než jsem čekala. A za mě byly nejlepší Figurky. :)

Svatý Xaverius Svatý Xaverius Jakub Arbes

Bohužel, tohle mě absolutně nebavilo.

Rukopis kralodvorský Rukopis kralodvorský Václav Hanka

Kdysi jsem četla studii o Lindovi, kde psali, že toto horkotěžko může být jeho dílem, protože rozhodně nebyl schopný něco takového napsat :D

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Sice to nebylo tak úplně o tom, co jsem čekala, ale bavilo mě to. :)

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Upřímně si s tím hvězdičkovým hodnocením nejsem jistá. Něco mezi 3* a 4*.
Bylo to zvláštní. V dobrém slova smyslu. Moc se mi líbil Aniččin styl psaní, pěkně mi sedl do noty po všech těch povinných četbách. Poetičnosti možná bylo moc, ale mně to tam sedělo. Postavy vykreslené perfektně, slasti i strasti každodenního života vykresleny perfektně; jenom mi tam prostě vůbec neseděla Tamara. A to je trochu naprd, když je hlavní. :'D

Děti čistého živého Děti čistého živého Teréza Nováková

První polovina byla neskutečné utrpení. Nedokázala jsem se začíst, do každé věty jsem se nutila. Ale v druhé polovině už se to dalo, některé plot-twisty jsem úplně nečekala a bavilo mě to podstatně víc.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Jestli chcete ještě silnější zážitek, tak si pusťte audioknihu. Špičkové zpracování.

Jablečný koláč naděje Jablečný koláč naděje Sarah Moore Fitzgerald

Ach jo. Mrzí mě to, ale vyšší hodnocení tomu prostě nemůžu dát. Jako draft bych to možná brala, ale... jsem z toho prostě rozčarovaná a taky zklamaná.
Krásné myšlenky jsou fajn, ale tahle kniha stála jenom na nich, co druhá věta se vám snažila podstrčit nějaké moudro, a to po chvilce začne být fakt otravné. Všechno bylo popsané strašně jednoduše, nic nevypsaného, dějová linka prakticky neexistovala a příběh si postupoval dle libosti. Zkrátka to všechno bylo strašně nedotažené. Postavy byly taky ploché - a přitom tam bylo dost věcí, na nichž se dalo zabrat. A vážně mě to mrzí, protože to vypadalo jako skvělý příběh.

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Tak jo, nakonec to nebylo takový terno, jak jsem čekala.

29.02.2020 2 z 5

Záře nad pohanstvem nebo Václav a Boleslav Záře nad pohanstvem nebo Václav a Boleslav Josef Linda

Co byste chtěli od autora Rukopisů.

Ale jedna básnička se mi tam líbila:
Pili stále,
dál a dále,
hlava jim šla kol a kol,
neviděli,
neslyšeli,
byli opiti na mol.

29.02.2020 1 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

2,5*
Ten konec byl fajn, teď jen kdyby tak byla taková celá kniha...

29.02.2020 3 z 5

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Bylo to sladký, zároveň rychlý i pomalý a spousta věcí tam byla fakt ňuňu, ale... s tím vyústěním a celkovým vyzněním moc spokojená nejsem. Ale bavilo mě to, to jo.

29.02.2020 4 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Všichni jsme občas Eliza Mirk. K téhle knížce se asi budu moc ráda vracet.

29.02.2020 4 z 5