Adele02 - Příspěvky

Skrytá píseňSkrytá píseňV. Nazarova

Vrah byl jedním z mých prvních tipů, ale je fakt, že mi autorka během příběhu dokázala zamotat hlavu. Ale styl, jakým bylo podáno rozuzlení, se mi nelíbil. Bylo to zvláštní.

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

(4,5*)
Hned bych je oba objala. ♥

Navždy s láskou, Lara JeanNavždy s láskou, Lara JeanJ. Han

Sladká tečka na závěr. Jednu hvězdičku ale ubírám kvůli Laře Jean, která se na konci chovala fakt pitomě.

Evžen OněginEvžen OněginA. S. Puškin

Evženku, Evženku... naprosto dokonalé dílo.

HamletHamletW. Shakespeare

Prostě Hamlet. Z těch intrik až mrazí.

Petr a LuciePetr a LucieR. Rolland

Až mrazí.

Krvavé ostříKrvavé ostříS. J. Maas

Maas mi vždycky vyrazí dech...
Jen věčná škoda, že se to všechno odehrává před prvním dílem, takže víte, jak to skončí. A je hodně špatný, že jsem ji začala shipovat nejen se Samem, ale i s Arobynnem? Protože to už mám asi pět chlapů, přičemž nevím, s kým chci, aby nakonec skončila.

Políbená ledemPolíbená ledemA. Hocking

Věčná škoda, že je to tak strašně předvídatelné... stačilo mi deset stránek, abych mohla s jistotou tvrdit, kdo za tím vším stojí a koho zabijou (což se samozřejmě vyplnilo). Ale jinak zklamaná nejsem, Bryn mě konečně přestává tolik vytáčet, a doufám, že po tom konci budu mít v příštím díle víc Konstantina. Muhehe.

Rozběhla se Carmen v tanciRozběhla se Carmen v tanciF. G. Lorca

Pozoruji tvůj pád,
je večer, chtěl jsem psát
na tebe tuto elegii
a sám ji žiji.

Metafora tam. Metafora sem. Metafory pro všechny!
Básně z New Yorku mě moc neoslovily, ale jinak je to mistr v metaforizování depresí.

Mechanický andělMechanický andělC. Clare (pseudonym)

Jestli jsem měla k téhle knize určité předsudky, Clare mi tedy vyrazila dech. Rozhodně jsem nečekala, že to bude až tak dobré, že pořád váhám mezi hodnocením 4* a 5*. Tessa mi chvílemi připomínala Clary, ale je to něco naprosto jiného než Mortal Instruments - a musím přiznat, že mě to bavilo daleko víc. A hlavně chci víc Willa i Jema, prosím :D

30.12.2017

Romeo a JulieRomeo a JulieW. Shakespeare

No jo... klasika. Jen jsem se občas bavila, jak tam skoro nebyly scénické poznámky, a když už, jak stručné a výstižné :D

27.12.2017

Fantastická zvířata a kde je najítFantastická zvířata a kde je najítJ. K. Rowling

Tak je to jasný, lidi, jdu na magizoologa...
Miluju tu její fantazii ^^

MatkaMatkaK. Čapek

Zde si dovolím jen citovat z jednoho filmu - „Z hlediska vyššího principu mravního vražda na tyranu není zločinem."

27.12.2017

Láska v prachu hvězdLáska v prachu hvězdK. Sutherland

Chtěla jsem dát tři, ale sám Henry si zaslouží jednu hvězdičku, takže nakonec 4*. Líbilo se mi to, ale po půlce už mě to nebavilo tak jako na začátku. Plot-twist jsem prokoukla a dlouho nechápala, proč a co, a konec... no, nevím. Ale jak říkám, Henry je naprosto dokonalá postava.

Těžká hodinaTěžká hodinaJ. Wolker

Přišel jsem na svět, abych si postavil život dle obrazu srdce svého...

Adéla na svatbě královny MargotAdéla na svatbě královny MargotS. Edgar

Snažila jsem se to brát jako pohádku pro mladší, jenže ani to mi na to nesedělo... Adéla se chovala pitomě, její rodiče se chovali pitomě, pitomě se chovali prostě všichni. Autorce jsem to jen těžko věřila, zvlášť když čtrnáctiletá holka na pohodu vyoperovala apendix. Nevím, kam to zařadit, kvůli určitým scénám bych to nedávala ani těm mladším. A ten konec byl totální wtf. Za mě dvě hvězdičky, protože tak strašné, abych to nedočetla, to nebylo, ale zas tolik s tím spokojená nejsem.

A pořád mě neskutečně štvou překlady jmen.

25.10.2017

Tíha vesmíruTíha vesmíruJ. Niven

Dokonalost sama.

28.09.2017

Všechno, úplně všechnoVšechno, úplně všechnoN. Yoon

Bylo to krásné. To bezpochyby. Culila jsem se a smála a chtěla vědět, jak to bude pokračovat. Madeline mě místy neskutečně iritovala a její máma pak ke konci naprosto brutálně, ale jsem s tím spokojenější, než jsem čekala.

A bacha, je to plný spoilerů. (Třeba jak skončí Malý Princ. Grr.)

SonetySonetyW. Shakespeare

28, 66, 129, 146 ♥

ElusionElusionC. Gabel

2,5*
E...hm. Mělo to ohromný potenciál, to nezapřu. Ale postavy byly tak strašně wtf, že jsem si chvíli říkala, ať je Patrick zabije všechny, nebo ať prostě spadne meteorit a bude vyřešeno - děj neskutečně předvídatelný, postavám se měnil charakter dle libosti a tolik věcí se nedořešilo a zamotalo tak, že se ani smysluplně vyřešit nedaly... Čte se to rychle, to taky neubírám. Do pokračování půjdu, už jen ze zvědavosti, jak se to vyřeší.
A o překladu radši nemluvím...

16.09.2017

Všechny malé zázrakyVšechny malé zázrakyJ. Niven

Tak jo, nečekala jsem, že budu brečet tak moc...
Spíš 4,5*.

Dvůr mlhy a hněvuDvůr mlhy a hněvuS. J. Maas

U prvního dílu jsem se nudila, tady jsem stránky hltala jako blázen. Konce Dvorů jsou jiné než u Trůnu, ale stejně mi vždycky vyrazí dech. Miluju celý Noční dvůr. A pro autorku mám do dalšího dílu jediné přání: Zabij tu tamlinovskou svini hned na začátku trojky. A pěkně pomalou, mučivou smrtí, ať si to taky vychutnám.

DivotáníDivotáníA. Howard (pseudonym)

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

16.09.2017

Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)Fantastická zvířata a kde je najít (původní scénář)J. K. Rowling

No, řeknu to takhle - jestli uvažujete ve dvojsmyslech, moc se to číst nedá. :D

KorunaKorunaK. Cass

Uáá, já se asi rozpustím ♥
Nechce napsat ještě něco o Eadlyniných dětech? To bych mohla číst pořád.

16.09.2017

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěS. Chbosky

Dear friend,
thank you.

Čekala jsem vlastně něco naprosto jiného... ale bylo to super. A jsem vážně zvědavá, až uvidím Percyho, Hermionu a Credence jako ty tři. ♥
-čteno v originále-

14.07.2017

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

Nejdřív jsem se smála. Pak fňukala. Pak se smála a fňukala. A nakonec jsem řvala jako malý dítě.

11.07.2017

Dědička ohněDědička ohněS. J. Maas

4,99*, protože místy mě to fakt nebavilo, ale...
*řev* Lituju, že nemám hned po ruce další díl.

NespoutaníNespoutaníS. Jordan (pseudonym)

A já tak doufala, že ji zabijou.
Ještě klišoidnější konec než v jedničce. Caden byl neuvěřitelný. A Davy bych už po prvních pár stranách vyhodila z okna. (Hm, možná jsem taky HTS pozitivní.) Beru to jako průměr.

Nedej seNedej seR. Rowell

Fakt mám teď chuť na to pořádné fangirl pištění a kvílení.
Tohle byla naprostá dokonalost.

1 2 3 4 5 6 ... 11