Adele02

Koláčky a spiklenciKoláčky a spiklenciT. Addair (pseudonym)

4,5*
Nesedlo mi téma. Nechci spoilerovat, ale tenhle „vztahový" typ příběhů moc nemusím, dějově mi víc sedla jednička. Ale stejně to je hrozně sladký ♥

Důvod dýchatDůvod dýchatR. Donovan

Zdlouhavé. Strašně a naprosto zbytečně zdlouhavé. Autorka to mohla klidně useknout v půlce a fungovalo by to. Spoustu věcí jsem jí vážně nežrala a Emma mě často iritovala, ale Evan byl takový zlatíčko, že kvůli němu ty tři hvězdičky dát musím.

Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?E. Maskame

Víte, proč jsem přestala číst povídky na Wattpadu?
...protože tohohle tam je hafo.

Být to příběh nějaké čtrnáctileté holčiny, která do toho světa starších zase tolik nevidí a přibarvuje si to dle obrazu svého, prosím, byla bych mírnější. Ale jestli toto nazvýváte fenoménem...
Asi spíš 1,5*. Nechce se mi tomu dávat jenom jedna, když už jsem byla schopná to přečíst celé, ale... u dvojky je vždycky "it was okay" a okay to rozhodně nebylo.

Vzhůru za slávouVzhůru za slávouS. Chainani

...cože?! Ten konec byl jako co?

Nebudu lhát, většinu věcí, která měla zamíchat kartami, jsem odhadla předem. Jak pronesla Sofie: „Nerada vám tu kazím vztahový drama, ale asi brzo umřeme," to by shrnulo většinu děje. I tak mě to bavilo, je to klasická Škola dobra a zla, jelo to neuvěřitelným tempem a uronila jsem i slzu. A do prčic potřebuju další díl :D

Píseň krvePíseň krveA. Ryan

Uf, tak ten konec budu rozdýchávat ještě hodně dlouho.

Spáleniště: ZkouškaSpáleniště: ZkouškaJ. Dashner

2,5*
Tohle bylo tak neuvěřitelně pitomý. Jednička se mi opravdu líbila, ale tady jsem jen neuvěřitelně kroutila hlavou. Dialogy byly neskutečně kostrbaté, nic nedávalo smysl, a když se stalo něco pořádného, nevěnovala se tomu pozornost, jako by to bylo naprosto přijatelné. A překlad taky nic moc.
Akce tam byla, to ano, ale ve fakt špatném provedení. Doufám, že trojka to vytáhne na úroveň jedničky, protože ta byla vážně skvělá.

DivotvůrceDivotvůrceS. d. Castell

Tohle bylo milé překvapení! Od začátku jsem se bavila. Ferius a kočkoveverčák jsou naprosto skvělí :D

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Vždycky mi vyrazí dech. I když už si myslím, že jsem ji prokoukla a tuším, co se stane, stejně mě překvapí na maximum.
Pár věcem pořád nevěřím. Nad některými se doteď směju. A jsem na další díl natěšenější než kdy dřív.

Dej mi své jménoDej mi své jménoA. Aciman

Jsem z toho strašně rozčarovaná. Plno věcí tam bylo nádherných, navíc je ta kniha napsaná opravdu krásným jazykem, ale spousta věcí mě tam taky neskutečně štvala. Celkově asi něco mezi 3* a 4*.

Podělaným navrchPodělaným navrchB. Albertalli

Je to sladký. Kolikrát až příšerně sladký. Ale po celou dobu mi přišlo, že to všechno byly jen rozepsané scény, které autorka prostě utnula. Dialogy i určité situace se teprve rozjely, když hned skončily, a fakt mě štvalo, že se to nijak nerozvinulo. Plno věcí mi kvůli tomu přišlo děsně nereálných. Ale má to spoustu krásných myšlenek, hlavní pointa je skvělá a smála jsem se. Pořád to v sobě má tu pravou Albertalli.

Útok titánů 1Útok titánů 1H. Isajama

Co to jako bylo za konec? Kdybych nevěděla, že to má dalších x dílů, asi by mě kleplo :D

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. M. McManus

Páni. Prostě jen páni. Většinou se mi povede odhadnout vraha už od začátku, ale tady jsem si nebyla jistá až do samotného konce, nad kterým jsem jen vykulila oči - a přitom to tak dávalo smysl! Jeden z nás lže je příjemné překvapení.

Květy zlaKvěty zlaC. Baudelaire

Jak mám ve zvyku, vypsala bych sem nějakou ultraboží pasáž. Jenže to bych musela přepsat celou sbírku. ♥

KrysařKrysařV. Dyk

Zezačátku mě Dykův styl a jazyk ohromoval, ale pak mě to začalo štvát. Má to spoustu krásných myšlenek, ale občas to bylo prostě tak suché...

Hospoda Na mýtinceHospoda Na mýtinceZ. Svěrák

Naše staré hodiny
bijí čtyři hodiny...
To je směšné, cha cha cha!

Černé znameníČerné znameníS. d. Castell

To bylo ještě lepší než jednička! Chechtala jsem se od začátku do konce. Reichis je prostě špičkovej. A poděkování mě taky pobavilo.

Křišťálový mečKřišťálový mečV. Aveyard

Tak jo. Za ten konec jsem ráda. Konečně se tam stalo něco správnýho. Mare si to zasloužila každým coulem.

Jedničkou jsem byla unešená, tady jsem ale dlouho kroutila hlavou. Mare je prostě na zabití a jásala jsem pokaždé, když jí to někdo řekl. Tak moc jsem doufala, že to skončí tak, jak to skončilo. Ale oproti tomu, jak jsem se bála, že to bude šílený, to těch posledních sto stránek vytáhlo na tři hvězdičky. Aveyard to umí, jen bych si, být ní, vybrala jinou hrdinku než Mare.

...a pokud to chcete číst, přečtěte si to v originále. Strašný úbytek čárek, aby jste a tři obětí místo objetí.

Slunce je také hvězdaSlunce je také hvězdaN. Yoon

Co to jako bylo za konec. Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale těch posledních pár stránek mě fakt rozsekalo.

Dvůr křídel a zmaruDvůr křídel a zmaruS. J. Maas

Mon Dieu.
S každou její další knihou ji miluju čím dál víc. ♥

SPOILER
A bulela jsem jako želva. Sice jsem si u Rhyse říkala, že to je ohraný a že je jasný, že ho nenechá umřít, protože tam někde musí být to kouzlo, co bylo v jedničce, a hlavně Tamlin, že jo, ale stejně jsem brečela jak malá :D

SmrtkaSmrtkaN. Shusterman

Tak to mám konečně za sebou. Bohužel, oproti tomu, jaký to je boom, se mi to nelíbilo. Dlouho vůbec. Do čtení jsem se nutila jenom kvůli tomu, že mě zajímalo, jak to skončí. A konec byl epický - takže jsem ráda, že jsem to dotáhla do konce. Jestli ovšem půjdu do pokračování, to si ještě musím rozmyslet.

Ta myšlenka je úžasná. Opravdu. Když se na to dívám z té filozofické stránky, je to skvost. Hlavní zápletka super. Ale způsob, jakým to bylo podané, se mi prostě nelíbil.

Temné a osamělé prokletíTemné a osamělé prokletíB. Kemmerer

Ten konec jsem teda nepobrala. Chci víc. Vážně.

Křišťálové královstvíKřišťálové královstvíA. Hocking

Víte, co je fakt nanic? Když taky píšete, a tak znáte myšlenkové pochody autorů. Takže tady mi hned bylo jasné, koho zabije... ale stejně jsem to obrečela.
Spíš 4,5*. Nejlepší díl série.

Slaměný měsícSlaměný měsícS. A. Jesenin

A nový básník přijde z polních cest,
háj rozezní novými svisty.
Podzimní vítr slaví jeho křest.
Podzimně šelestí i listí.

DechDechS. Crossan

3,5*
Špatné to nebylo, vlastně jsem od toho čekala podstatně míň. Ten nápad je super, bohužel to zpracování... když už konečně došlo na akci, nebylo to vypsané. Netuším, zda se jedná o prvotinu, ale dost to kazilo můj celkový dojem, a ten konec taky nic moc. Emocionálně naprosto na nule. Jinak to bylo vtipné a ano, chtěla jsem vědět, jak to skončí, takže lepší průměr.

Batman: NáměsíčniceBatman: NáměsíčniceM. Lu

3,5*
Příběh jako takový dobrý, styl Marie Lu je v tom cítit. Překlad je ovšem děsně kostrbatý a to dost kazí celkový dojem ze čtení. Hádám, že jde o ještě nezkušeného překladatele, takže pevně věřím, že se to vypiluje. Musím nechat, že jsem tu měla s čárkami problém snad dvakrát, gramatika a pravopis super, takže nad tou kostrbatostí přece jen přimhouřím oko.
Asi jsem od příběhu čekala něco víc, podle všeho je třeba o Batmanovi něco vědět, protože se kdovíjakého vysvětlování nedočkáme. Plyne to, je to fajn příběh, ale nic moc extra od toho nečekejte.

Čekání na GodotaČekání na GodotaS. Beckett

Magnifique.

Tahle píseň ti změní životTahle píseň ti změní životL. Sales

Nebudu lhát. Čekala jsem něco o dost lepšího. Elisa mě místo toho většinou času děsně štvala. Ale na druhou stranu, všichni jsme občas Elisa.

KingKingT. Frazier

3,5*
Ten konec, to bylo jako co?! Doufala jsem, že se to vyřeší do konce prvního dílu, do prčic!

Přiznám se, musela jsem si na přemíru těch výrazů zvykat. Ale čte se to jako po másle. Odstavce v českém vydání sice skáčou po stránce, jak se jim zlíbí, což mi trochu rušilo čtení, ale jinak to plyne daleko rychleji, než jsem čekala. A dokonce jsem uronila i slzu. Teď jsem fakt zvědavá, co přijde příště.

Nejdelší den Adama T.Nejdelší den Adama T.P. Ness

Wow. Prostě jen... wow. Už dlouho mě žádná kniha takhle nevtáhla.

Oba na konci zemřouOba na konci zemřouA. Silvera

Posledních třicet stran jsem si asi vymyslela, jak jsem to četla přes slzy. Nechápu, proč jsem to vůbec četla, když jsem chytala deprese z každé druhé strany.
Citát "Žijte každý den, jako by byl ten poslední" je mým mottem už nějakou dobu, ale teď si to uvědomuju ještě víc.
A i přes to všechno, jak mě ta kniha ničila, mám chuť na poslední stránku připsat pro změnu citaci Harryho.

All was well.