Všechny barvy duhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jedenáct českých autorů, jedenáct young adult povídek o odvaze, přátelství, prvních láskách i síle a odhodlání být skutečně sám sebou. Vedle známých YA autorů, jakými jsou Theo Addair nebo Alžběta Bílková, představí kniha i řadu debutantů. Jejich hrdinové hledají vlastní identitu, navazují komplikované a jedinečné vztahy a snaží se najít své místo ve společnosti, která je v určitých ohledech přijímá, a v jiných naopak diskriminuje. Povídky autorů (Lucie Zelinková, Sam Xabyssus, Sára Vůchová, Alžběta Bílková, Eva a Klára Pospíšilová, Theo Addair, Radek Blažek a další) se věnují tématům homosexuality, bisexuality a coming outu, stejně jako nebinarity, transgender, asexuality a dalším....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479789/big_vsechny-barvy-duhy-JYu-479789.jpg 3.9208
Nahrávám...

Komentáře (64)

Kniha Všechny barvy duhy

Wajny
22. května

V poslední době se snažím číst více povídek, hlavně ty od českých autorů. Líbí se mi, že díky nim poznám nové autory a poznám i jejich styl psaní, protože i na těch pár stránkách poznáte, co vám sedne.

Všechny barvy duhy je YA povídková sbírka o přátelství, prvních láskách a i o síle a odhodlání být sám sebou. Jednotlivé povídky se věnují tématům homosexuality, bisexuality, coming outu, nebinarity, transgender, asexuality a dalším. Jak už to u povídkových sbírek chodí, tak některé povídky jsou perfektní a některé trochu pokulhávají. Nenašla se tu, ale žádná, která by mě vyloženě nebavila. Spíše mi u některých vadilo, že nebyli delší a přišly mi spíše jako úvod nějakého příběhu.

Líbí se mi, že každá z povídek se zabývá něčím jiným a je i jinak napsaná. Já si zamilovala tři povídky, které spadají do kategorie miloučké a slaďoučké. Nejvíce mě bavila povídka Pecka jak z broskve o Sáry Vůchové, protože ona to byla opravdu pecka! Originální, nápadité a skvěle zpracované.

Pozdní léto, sobota odpoledne od Evy a Kláry Pospíšilových bylo takové ňuňáčkové a trochu mi připomínalo Srdcerváče, takže určitě mám v plánu si něco od autorek přečíst.

A poslední povídka, která mě opravdu dostala byla Vezmi si mě, když to dokážeš od Hugo Hartman. Tato povídka vám možná zlomí srdce, ale za mě byla strašně krásně napsaná.

I ostatní povídky byli velmi povedené. Ještě musím vyzdvihnout tu od Radek Blažek - Šťastně nezamilovanej, protože o tomto tématu jsem ještě žádnou knihu nečetla a opravdu se mi líbilo její zpracování, jen mi v ní prostě něco chybělo.

Samozřejmě nesmím zapomenout na nádherné grafické zpracování a krásné ilustrace!

Jsem hrozně ráda, že jsem si tuhle sbírku přečetla a doufám, že se co nejdříve dočkáme nějaké další.

Instagram - Nikmakbooks

Ivka14
23. dubna

Skvělá antalogie povídek s LGBTQ+ tématikou. Každý příběh byl svým způsobem silné emotivní a plný zajímavých zvratů. Postavy povídek byly vskutku dobrou reprezentací různorodosti komunity a právě díky diverzitě postav knížka v mých očích výrazně stoupla. Za mě povedená sbírka povídek (i když některé se mi líbily víc a jiné míň), která rozhodně osloví další členy komunity, ale věřím, že může být poutavým čtením i pro zbytek většinové společnosti.


SimonaA.
12. dubna

Za mě padesát na padesát, některé povídky krásné, některé vlažné... Každopádně pestré a nesmí chybět v žádné duhové knihovně.

michaela.97
08. dubna

Asi jako všechny povídkové knížky od různých autorů, i tahle měla silnější a slabší příběhy. Obecně ale musím hodně vychválit obálku (včetně ořízky a ilustrací uvnitř), která je fakt krásná!

Zároveň jsem ráda, že u nás takové knížky vycházejí. Knížky, ve kterých se mohou předvést začínající autoři, ale i ti, jejichž jména jsou nám už dobře známá. A myslím, že si všichni autoři s tématem LGBTQ+ poradili na výbornou.

A povídky, které se mi nejvíc líbily?
Určitě: "Jak jsem šla na záchod" a "Šťastně nezamilovanej".

Určitě si ráda přečtu i další povídkové knížky, které už v téhle "sérii" vyšly.

Damonka12
24.12.2022

Hodnotit musím průměrně, protože některé povídky se mi opravdu líbili a jiné zase ne. Ale určitě doporučuji tak na oddech a na seznámení se s tématem knihy (LGBT).

sáně_v_létě
23.12.2022

Krásné povídky. Jsem ráda, že se i u nás v literatuře pro mladé může najít už snad každý :)

Grohlinka
08.11.2022

Ja musim rict, ze jsem trochu zklamana. Namety povidek jsou fajn a rozhodne by se v knihach mely objevovat casteji, ale… Ale mozna je to proste tim, ze se jedna o povidky, takze me zadna nedokazala dostatecne vtahnout do deje, a kdyz uz ano, hned koncila. Temata klouzou po povrchu a stejne tak sklouzly ze me, aniz by zanechaly cokoli hlubsiho. Skoda.

Chvalim za namety povidek, ktere povazuji za dulezite a melo by se o nich vic psat, vic mluvit a vic vedet. Libilo se mi zpracovani knihy, kdy kazde povidce predchazi predstaveni jednotlivych autoru, ta mi kolikrat prisla zajimavejsi, nez finalni povidky.

Iva095
13.10.2022

Vzhledově moc pěkná knížka. Většina povídek byla moc povedených, pouze jedna se mi moc nelíbila . Moc pěkné čtení.

1