Jablečný koláč naděje

Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat. Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/229639/jablecny-kolac-nadeje-p6j-229639.jpg 4.2110

The Apple Tart of Hope (2014)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

JointlieKat94
05. listopadu

Páni, to bylo sladký! Skoro jako Oskarovo koláče, na které jsem měla chuť po celou dobu čtení. Teda, čtení dlouho netrvalo, ale chuť na koláč přebývá.. :) příběh je napsaný moc hezky. Postavy jsou skvěle popsané, jen ta jedna mě neskutečně rozčilovala! (P.) Oskara jsem si oblíbila, skoro jsem až Meg záviděla takové přátelství. :) vyřešeno jsem to tedy měla hned, ale stále jsem čekala na to rozlousknutí. Moc hezké. :)

danyinsidebooks
01. listopadu

Čekala jsem něco malinko jiného a víc zajímavého. Nebylo to špatné, to vůbec. Jen mi to úplně nesedlo. Na začátku jsem si říkala, že bude fakt zajímavé postupně zjišťovat, proč Oskar zmizel, ale přišla jsem na to hned, jak se tam objevila jedna postava (nechci spoilerovat). Takže ani nějaké překvapení se nekonalo. Bylo to čtivé a krátké, což bylo fajn. V příběhu se vyskytovaly dobře popsané a promyšlené postavy. Na oddych je to fajn četba, ale nic převratného a úžasného od toho nečekejte.

Holanka

Kniha byla přesně to jemné pohlazení po duši, které jsem potřebovala. Tahle kniha v sobě měla naději, což mě okouzlilo. Úžasná kniha.

M100

Hezky napsaná kniha. Ukazuje, že nikdy člověk nemá ztrácet naději a víru. Hned jsem předala knížku dceři k přečtení.

Dervish

Ač jde v podstatě o dětskou knihu, své si v příběhu mohou nalézt i dospělí. Nejde o nijak novátorský příběh, láska těžce zkoušená příchodem třetí, zlé sobecké, osoby už tady byla tolikrát, že tady o nevšednost opravdu nejde. Prim tady hraje ten jablečný koláč, a vlastně ani on ne, pod ním si můžete představit klidně něco jiného. Něco co má přinutit člověka zapomenout na stesky a strasti života a připomenout mu ty dobré věci díky nimž je život krásný.

Trochu mě mrzí ten uspěchaný závěr. Na posledních stranách to autorka žene dopředu jak kdyby jela Pendolinem a když se dva zamilovaní, po urputném hledaní konečně setkají, konec, šlus, finito, tečka. To mě zamrzelo, tam to tu romanci chtělo dojet až k obláčkům na obloze. Nestalo se, nevadí, třeba to vyjde příště.

lucygreen

Tahle kniha byla velice zajímavá! Jde o to jak vám kniha sedne a mě sedla úplně perfektně! Přečetla jsem jí za jeden sychravý den a strašně se mi líbila :). Hlavně popis šťavňaťoučkých jablečných koláčů se mi líbil :) !

TerJac

O této knize zde byli napsáno více než dost. Nemohu nic z toho vyvrátit, jen potvrdit. Kniha vám nejen vykouzlí chuť na onu sladkou dobrotu ale spolu s ní do vás vlije onu Naději, že stále stačí věřit a vytrvat a vše bude zase dobré. Krásná kniha.

Nel.K.

Jako převážná většina komentujících, jsem si knížku koupila kvůli obalu (+ dopomohly procenta zde udělené). I tak jsem se do ní pustila bez větších očekávání a o to víc jsem byla překvapena. Přestože se jedná opravdu o typickou YA literaturu, určitě nejsem jediná (téměř) třicátnice, co z ní byla nadšená :). Hlavním postavám život servíroval jednu nepříjemnost za druhou, přesto to na mě celé nakonec působilo velmi pozitivně, jakoby ze všeho plynula taková lehce servírovaná moudrost, poučení. A můj největší oblíbenec? Jednoznačně pan Barney - dědu, který by takto naslouchal mladým lidem, by ve svém okolí uvítal každý z nás. Doplněno o koláče, sečteno, podrhnuto, rovná se fajn četba na jedno odpoledne třeba i pro ne-YA čtenáře ;).

Nikei

Nenáročná, oddechová četba se zajímavým příběhem.

Malíček

Knihu jsem přečetla během pár hodin a zamilovala jsem se do ní. V první řadě bych ráda ocenila vizuální stránku, protože design se vážně povedl. Místo nudného a klasického číslování kapitol, počítáme kousky (koláče, řekla bych), až skončíme u posledního kousku.
Knížka na mě působila občas trochu moc naivně, ale zároveň mi to nikdy nepřišlo až příliž přitažené za vlasy. Do Oskara jsem se zabouchla po pár stránkách, to snad ani nejde jinak, a i k Meg jsem si cestu snadno našla. Příběh plný lásky i nenávisti a jablečných koláčů vás vtáhne takřka okamžitě.
Rozhodně doporučuji na nedělní odpoledne, jako oddechovku do vlaku nebo pokud si chcete číst něco s mladšími ročníky.

domcalo

Jeden z mých největších objevů vůbec, který musím doporučovat všem přátelům! Každého uchvátí na první pohled už obálka, ale to co je uvnitř? To je nádherné. Autorka dokáže jednoduchou formou podat téma lásky, důvěry, kamarádství, ale také myšlenek na sebevraždu, depresí a celkové dospívání. A právě v té jednoduchosti je krása. Příběh působí tak uvěřitelně,je čtivý . Autorce se podařilo vytvořit i dokonalého záporáka. Paloma mě ale taky občas donutila přemýšlet, její systém dělení lidí byl celkem zvláštní , ale nedivila bych se, kdyby někdo jako ona opravdu existoval... A i když je kniha místy depresivní, pár dní po jejím přečtení ve mě ještě zůstával ten hřejivý pocit. Myšlenka ,která připomíná že i když je nám v životě nejhůř,vždy se najde kousek světla,ať už ve formě jablečného koláče nebo čehokoli jiného.

Ulriška

Všichni potřebujeme Oskarovy koláče!
A když necháme Oskara odejít, zůstane s námi jen Paloma a ti, které si omotala kolem prstu svými hedvábnými vlasy...

anibeni

Byla to velmi příjemná kniha... sice snadno předvídatelná, ale to mi tentokrát nijak nevadilo... možná bych uvítala od všeho trochu víc, ale i tak jsem byla hodně spokojená..

Ildi
18.11.2017

Nádherná sila kúzelných jablkových koláčov. A popri tom sila kamarátstva, vernosti a dôvery. Zistíme aká je dôležitá sila sa nevzdať a veriť. Knihu vrelo odporúčam , užila som si ju s plnými dávkami.

hlina
17.09.2017

Mám slabost pro knížky, ve kterých se pečou dobroty. A když ještě navíc mají kouzelnou moc, pak takovému příběhu vždy propadnu.

JustWomen
13.04.2017

"Ukázalo se , že byste se nikdy v životě neměli odcizit lidem, kteří by pro váš život měli být důležití. Pro něco takového neexistuje omluva."

Skvělá kniha, úžasná a voňavá jako čerstvě upečený jablkový koláč. Krásně ukázáno, jak zvládne jeden člověk ovlivnit něčí život. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

Alskar
16.01.2017

Miluji tuhle knihu od první chvíle, kdy jsem ji vzala do ruky. Četla jsem ji naráz a bez přerušení, ale to zapříčinilo, že jsem pár stránek přeskočila. Ne protože by mě nebavily, ale plná nedočkavosti jsem je číst nemohla.
Kniha je moc pěkně zpracovaná a taky příjemným jazykem napsaná.
Jablečný koláč naděje jsem prožila celou svou duší. Proklínala Palomu (záporačku) i její matku, bolelo mě, když se hlavní hrdinové rozkmotřili a milovala Barneyho za věci, co udělal. Zní to najivně, ale nejsem člověk, který věci prožívá. Tuhle knihu, ale ano.

Takže vřele doporučuji všem :)

klarinka9974
12.01.2017

Po této knize dostanete obrovskou chuť na jablečný koláč. Kniha se čte příjemně, je milým překvapením. Připomíná mi to knihu Papírová města. Vím, že to má do toho daleko ale taky se tam někdo hledal. Mě se kniha líbila. Takové to oddechové čtení, které zahřeje na duši a provoní celý svět.

telileov
02.05.2016

"Někdy lidé potřebují, aby je někdo hledal, nebo aby si aspoň kvůli nim někdo kladl otázky."

S nadhledem nejde o nic neobvyklého, příběh o dospívání a jeho těžkostech, pocitu, že o vás nikdo nestojí, o vyřazení z kolektivu, první lásky, první zklamání a zlomená srdce, síla přátelství. Dospívání je tu však podáno v tak jednoduché formě, ovšem v té osobité jednoduchosti je jistá hloubka a upřímnost, která se vás nějakým způsobem dotkne.

kyticka152
16.04.2016

Knížka byla zajímavá a napínavá. Chvíli jsem byla opravdu napjatá, jak to bude pokračovat. Byla to taková příjemná oddechovka.

rarášek
28.12.2015

Moc se mi to líbilo. Příběh o tom, že naděje stále je a že přátelství je věčné. Oscar a Meg se mi rozhodně líbili a Pamela byla hnusná manipulativní mrcha. Konec dopadl velice dobře. A taky, šikana je zlá a sebevražda není řešení. :)
PS.: Rozhodně bych chtěla ochutnat jeden z Oscarových koláčů. :D

Bílek
16.10.2015

Poutavá knížka, která mě nezaujala obalem, ale zkráceným dějem na zadní obálce. Když jsem zjistila, že má podobný děj jako statisíce romantických knih, měla jsem chuť jí odložit. Ještě, že jsem to neudělala! Začetla jsem se natolik, že byla dočtena přes den. Pěkně napsaná, dobrodružná a prostě krásná knížka! I když jsem věděla jak skončí, už na začátku. Doporučuji

Maysonnie
10.10.2015

Jak už tu psalo hodně lidí, knížku jsem si ani tak nekoupila kvůli tomu, že by se mi líbil její děj, ale koupila jsem si jí kvůli obálce, je netypická, zajímavá a opravdu krásná.
Tahle knížka spíš popisuje pocity hlavních i vedlejších postav, než děje a na úkor toho jsem se vůbec nedozvěděla koníčky postav, teda kromě Oskarovy záliby pečení koláčů. Oskar mi byl docela sympatický, ale tak trochu takový ňouma, že se nechal od Palomy (která byla mimochodem přesným příkladem 'jedovaté malé zmije', jak řekl Barney) takhle dlouho shazovat, i když vím, že v jeho situaci to měl opravdu hodně těžké.
Pocity, které v knize hrály největší roli Sarah zvládla bravurně. Používala skvělá přirovnání a občas jsem z té knížky byla opravdu mimo a smutná a donutila mě přemýšlet nad svým životem.
Co taky oceňuji je, že jsem poznala pohledy na věc Meg i Oskara, i když mě to občas dohánělo k šílenství a říkala jsem si v duchu "Ne bože, Oskare, tak to není!" :D. Taky pojmenování kapitol bylo fajn :)

Laputika_3
26.09.2015

Kdyby byl jiný obal, nekoupila bych si ji. Je krásný, proto můj zrak upoutal přes půlku knihkupectví...
Byly tam věci jako například číslování (první kousek, druhý kousek...) kapitol nebo popis jablečných koláčů na které jsem hned dostala chuť. Tyhle věci byly kouzelné ale...
Upřímně - je to nereálné. A dál, vídám knihy které jsou špatně napsané ale s dobrým nápadem - tohle je špatně napsané s průměrným nápadem...
Dost kritizování! Čtení této knihy bylo příjemné. Je to spíš kniha, kterou si půjčte v knihovně, za zaplacení úplně nestojí. Každopádně se vyplatí si jí přečíst (i přes tu mou kritiku). Říkám, jděte do ní! :)

tynkaiscrazy
26.09.2015

Abych byla upřímná, ke knize mě přimělo to, že ji celou ilustrovala Myokard. A když jsem si jednou náhodou šla zkrátit chvíli do knihovny, Jablečný koláč naděje na mě mrkl a hned v dalším okamžiku jsem si ji spokojeně odnášela ve své tašce.

Těch 180 stran je jen a pouze roztomilá pohádka. Jak většina lidí píše, hlavní hrdinové by si zasloužili více popisu, protože kromě jmen (a pečení jablečných koláčů) o nich nevíme téměř nic. Děj je předvídatelný, ale tak to holt některé knihy mají. Některé knihy nejspíš nemají být strhující od začátku do konce a mezi ně patří i Jablečný koláč naděje.
Aby to tady ale nebyla jen samá negativa, Sarah Moore Fitzgeraldová dokázala nádherně popisovat pocity, na kterých je tento příběh založený. Dále se mi líbilo ztělesnění Palomy jakožto chodící falše. Byla přesně taková, jaká faleš bývá. Nádherná a podlá.

Mé doporučení tedy Jablečný koláč naděje získává, jen neočekávejte žádné zvraty a zkuste se ponořit hluboko do příběhu. Je to milé čtení.

LilianaFalcon
16.07.2015

Styl se mi ze začátku vcelku líbil, po chvíli mě ale omrzel. Vůbec jsem nedostala, na co jsem se těšila.
Žádné napětí, všechno vyřešené hned od začátku a o vývoji nebylo nejmenších pochyb. Chyběl mi v tom třeba nějaký vtip, dobře vykreslené postavy, dobré hlášky, zajímavá zápletka... nevím... prostě aspoň něco.
Co se mi líbilo? Obálka (a celkově ilustrace) a jablečný koláč. Puberťák, co peče výjimečné jablečné koláče mě na knihu původně nalákal ;-)

luciefeix
04.06.2015

překvapena , krásné čtení , čte se sama a rychle . kouzelná kniha

Mon12
22.04.2015

Přiznám se, že mě knížka nejprve oslovila obálkou, je opravdu nádherná. Příběh byl zajímavý, spíš mě zaujalo, jak zvládne jeden člověk ovlivnit něčí život - ať pozitivně či negativně (záleží na osobě v příběhu). Jsem ráda, že z knihy mi zůstal hlavně pocit naděje, důležitosti přátelství a také síly bojovat a nevzdat se.

21.04.2015

Mám slabost pro krásné obaly, stejně tak pro názvy knih, jenž ve mně evokují milé pocity.
A právě Jablečný koláč naděje disponuje obojím. Je to kniha, která ani tak neokouzlí hlubokými myšlenkami, jako spíše milým příběhem (byť Vám bude z určitých věcí smutno), který má tu moc nás navrátit zpět do dětství. Do onoho období, které je význačné svou intenzitou - ať už se jedná o lásku, přátelství či první pochybnosti.
A slibuji, že alespoň jednou dostanete neutuchající chuť na voňavý, křehký, jablečný koláč :).

Lumine
22.03.2015

Knížka se mi moc nelíbila, jen závěr byl trošku zajímavý.
Děj byl předvídatelný, hlavní hrdinové trošku nudní a odfláknutí a byla tam spousta věcí, které by si zasloužili víc rozvést. Do čtení jsem se musela nutit a konečné rozuzlení bylo nad slunce... divné.
Jedna hvězdička za koláčový smysl.
Druhá hvězdička za maily.

Víc nedám. Moc mě to neoslovilo.