Jablečný koláč naděje

Jablečný koláč naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229639/bmid_jablecny-kolac-nadeje-p6j-229639.jpg 4 179 53

Oscar Dunleavy, který dělával ty nejlepší jablečné koláče na světě, je nezvěstný, možná dokonce mrtvý. Zdá se, že to vlastně nikoho nepřekvapuje. Až na Meg, jeho nejlepší kamarádku a jeho mladšího brášku Stevieho. Obklopeni zármutkem a zmatky se Meg a Stevie rozhodnou zjistit, co se Oskarovi opravdu stalo. Společně se pak učí, co znamená věrnost a kamarádství, a jak moc důležitá je síla se nevzdat. Báječná kniha o dospívání, nejistotách, přátelství a kouzelných jablečných koláčích, které znamenají naději. Protože jakmile si do jednoho kousnete, budete se už navždycky na svět dívat jinak a všechno bude tak, jak má.... celý text

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Apple Tart of Hope , 2014

Nerevanin
23.06.2019 2 z 5

Poněkud klišé. Kniha se rozhodně číst dá, ale příběh je jako podle šablony. Osudová láska, kterou se snaží překazit krásná, ale zlá žena, načež všechny její plány nakonec přijdou vniveč a milenci se opět setkají a romance pokračuje. Tento děj prostý jakýchkoli zvratů, které čtenář necítí na hony daleko, navíc podle mého názoru zhoršuje rádoby hrozně cool a umělecký, ale zároveň velmi nepřirozený jazyk jak přímé mluvy, tak zejména vnitřních úvah. Jisté zklamání z knihy může u mě způsobit i fakt, že cílovou skupinou jsou zřejmě náctiletí. 2,5 hvězdičky, jelikož to zdejší hodnocení neumožňuje, tak jen 2.

janyska13
31.01.2019 5 z 5

Hodně emotivní a silný příběh o tom, co vše může udělat šikana.

JointlieKat94
05.11.2018 5 z 5

Páni, to bylo sladký! Skoro jako Oskarovo koláče, na které jsem měla chuť po celou dobu čtení. Teda, čtení dlouho netrvalo, ale chuť na koláč přebývá.. :) příběh je napsaný moc hezky. Postavy jsou skvěle popsané, jen ta jedna mě neskutečně rozčilovala! (P.) Oskara jsem si oblíbila, skoro jsem až Meg záviděla takové přátelství. :) vyřešeno jsem to tedy měla hned, ale stále jsem čekala na to rozlousknutí. Moc hezké. :)

danyinsidebooks
01.11.2018 3 z 5

Čekala jsem něco malinko jiného a víc zajímavého. Nebylo to špatné, to vůbec. Jen mi to úplně nesedlo. Na začátku jsem si říkala, že bude fakt zajímavé postupně zjišťovat, proč Oskar zmizel, ale přišla jsem na to hned, jak se tam objevila jedna postava (nechci spoilerovat). Takže ani nějaké překvapení se nekonalo. Bylo to čtivé a krátké, což bylo fajn. V příběhu se vyskytovaly dobře popsané a promyšlené postavy. Na oddych je to fajn četba, ale nic převratného a úžasného od toho nečekejte.

Holanka
27.10.2018 4 z 5

Kniha byla přesně to jemné pohlazení po duši, které jsem potřebovala. Tahle kniha v sobě měla naději, což mě okouzlilo. Úžasná kniha.

M100
20.10.2018 5 z 5

Hezky napsaná kniha. Ukazuje, že nikdy člověk nemá ztrácet naději a víru. Hned jsem předala knížku dceři k přečtení.

Dervish
15.10.2018 3 z 5

Ač jde v podstatě o dětskou knihu, své si v příběhu mohou nalézt i dospělí. Nejde o nijak novátorský příběh, láska těžce zkoušená příchodem třetí, zlé sobecké, osoby už tady byla tolikrát, že tady o nevšednost opravdu nejde. Prim tady hraje ten jablečný koláč, a vlastně ani on ne, pod ním si můžete představit klidně něco jiného. Něco co má přinutit člověka zapomenout na stesky a strasti života a připomenout mu ty dobré věci díky nimž je život krásný.

Trochu mě mrzí ten uspěchaný závěr. Na posledních stranách to autorka žene dopředu jak kdyby jela Pendolinem a když se dva zamilovaní, po urputném hledaní konečně setkají, konec, šlus, finito, tečka. To mě zamrzelo, tam to tu romanci chtělo dojet až k obláčkům na obloze. Nestalo se, nevadí, třeba to vyjde příště.

lucygreen
02.09.2018 5 z 5

Tahle kniha byla velice zajímavá! Jde o to jak vám kniha sedne a mě sedla úplně perfektně! Přečetla jsem jí za jeden sychravý den a strašně se mi líbila :). Hlavně popis šťavňaťoučkých jablečných koláčů se mi líbil :) !

TerJac
07.08.2018 5 z 5

O této knize zde byli napsáno více než dost. Nemohu nic z toho vyvrátit, jen potvrdit. Kniha vám nejen vykouzlí chuť na onu sladkou dobrotu ale spolu s ní do vás vlije onu Naději, že stále stačí věřit a vytrvat a vše bude zase dobré. Krásná kniha.

Nel.K.
23.07.2018 4 z 5

Jako převážná většina komentujících, jsem si knížku koupila kvůli obalu (+ dopomohly procenta zde udělené). I tak jsem se do ní pustila bez větších očekávání a o to víc jsem byla překvapena. Přestože se jedná opravdu o typickou YA literaturu, určitě nejsem jediná (téměř) třicátnice, co z ní byla nadšená :). Hlavním postavám život servíroval jednu nepříjemnost za druhou, přesto to na mě celé nakonec působilo velmi pozitivně, jakoby ze všeho plynula taková lehce servírovaná moudrost, poučení. A můj největší oblíbenec? Jednoznačně pan Barney - dědu, který by takto naslouchal mladým lidem, by ve svém okolí uvítal každý z nás. Doplněno o koláče, sečteno, podrhnuto, rovná se fajn četba na jedno odpoledne třeba i pro ne-YA čtenáře ;).

Nikei
19.07.2018 5 z 5

Nenáročná, oddechová četba se zajímavým příběhem.

Malíček
24.04.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla během pár hodin a zamilovala jsem se do ní. V první řadě bych ráda ocenila vizuální stránku, protože design se vážně povedl. Místo nudného a klasického číslování kapitol, počítáme kousky (koláče, řekla bych), až skončíme u posledního kousku.
Knížka na mě působila občas trochu moc naivně, ale zároveň mi to nikdy nepřišlo až příliž přitažené za vlasy. Do Oskara jsem se zabouchla po pár stránkách, to snad ani nejde jinak, a i k Meg jsem si cestu snadno našla. Příběh plný lásky i nenávisti a jablečných koláčů vás vtáhne takřka okamžitě.
Rozhodně doporučuji na nedělní odpoledne, jako oddechovku do vlaku nebo pokud si chcete číst něco s mladšími ročníky.

domcalo
20.04.2018 5 z 5

Jeden z mých největších objevů vůbec, který musím doporučovat všem přátelům! Každého uchvátí na první pohled už obálka, ale to co je uvnitř? To je nádherné. Autorka dokáže jednoduchou formou podat téma lásky, důvěry, kamarádství, ale také myšlenek na sebevraždu, depresí a celkové dospívání. A právě v té jednoduchosti je krása. Příběh působí tak uvěřitelně,je čtivý . Autorce se podařilo vytvořit i dokonalého záporáka. Paloma mě ale taky občas donutila přemýšlet, její systém dělení lidí byl celkem zvláštní , ale nedivila bych se, kdyby někdo jako ona opravdu existoval... A i když je kniha místy depresivní, pár dní po jejím přečtení ve mě ještě zůstával ten hřejivý pocit. Myšlenka ,která připomíná že i když je nám v životě nejhůř,vždy se najde kousek světla,ať už ve formě jablečného koláče nebo čehokoli jiného.

Ulriška
24.03.2018 4 z 5

Všichni potřebujeme Oskarovy koláče!
A když necháme Oskara odejít, zůstane s námi jen Paloma a ti, které si omotala kolem prstu svými hedvábnými vlasy...

anibeni
07.02.2018 4 z 5

Byla to velmi příjemná kniha... sice snadno předvídatelná, ale to mi tentokrát nijak nevadilo... možná bych uvítala od všeho trochu víc, ale i tak jsem byla hodně spokojená..

Ildi
18.11.2017 5 z 5

Nádherná sila kúzelných jablkových koláčov. A popri tom sila kamarátstva, vernosti a dôvery. Zistíme aká je dôležitá sila sa nevzdať a veriť. Knihu vrelo odporúčam , užila som si ju s plnými dávkami.

hlina
17.09.2017 5 z 5

Mám slabost pro knížky, ve kterých se pečou dobroty. A když ještě navíc mají kouzelnou moc, pak takovému příběhu vždy propadnu.

JustWomen
13.04.2017 5 z 5

"Ukázalo se , že byste se nikdy v životě neměli odcizit lidem, kteří by pro váš život měli být důležití. Pro něco takového neexistuje omluva."

Skvělá kniha, úžasná a voňavá jako čerstvě upečený jablkový koláč. Krásně ukázáno, jak zvládne jeden člověk ovlivnit něčí život. Jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

Alskar
16.01.2017 5 z 5

Miluji tuhle knihu od první chvíle, kdy jsem ji vzala do ruky. Četla jsem ji naráz a bez přerušení, ale to zapříčinilo, že jsem pár stránek přeskočila. Ne protože by mě nebavily, ale plná nedočkavosti jsem je číst nemohla.
Kniha je moc pěkně zpracovaná a taky příjemným jazykem napsaná.
Jablečný koláč naděje jsem prožila celou svou duší. Proklínala Palomu (záporačku) i její matku, bolelo mě, když se hlavní hrdinové rozkmotřili a milovala Barneyho za věci, co udělal. Zní to najivně, ale nejsem člověk, který věci prožívá. Tuhle knihu, ale ano.

Takže vřele doporučuji všem :)

klarinka9974
12.01.2017 5 z 5

Po této knize dostanete obrovskou chuť na jablečný koláč. Kniha se čte příjemně, je milým překvapením. Připomíná mi to knihu Papírová města. Vím, že to má do toho daleko ale taky se tam někdo hledal. Mě se kniha líbila. Takové to oddechové čtení, které zahřeje na duši a provoní celý svět.

přátelství zmizení lidí koláče

Autorovy knížky