Slunce je také hvězda

Natasha je dívka, která věří ve vědu a fakta. Rozhodně ne na osud! Nebo na sny, které se nikdy nesplní. A už vůbec není ten typ holky, která se na rušné ulici v New Yorku potká s klukem a hned se do něj bláznivě zamiluje. Zvlášť když její rodině zbývá dvanáct hodin do deportace ze Spojených států. Ani Daniel nebyl nikdy snílek, ale když Natashu potká, zapomene úplně na všechno. Cosi v ní ho přimělo věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365137/slunce-je-take-hvezda-aFl-365137.jpg 4.168

The Sun is Also a Star (2016)

Literatura naučná, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

silvinka12
18. listopadu

Přečteno během jednoho víkendu. Je to velice čtivé a těžko se od knihy dá odtrhnout. Líbilo se mi, že v knize nejsou kapitoly pouze z pohledu hlavních postav Natashy a Daniela, ale i kapitoly o vedlejších postavách, o historii vedlejších postav a také o dalších zajimavých informací např. o afroamerických vlasech, poločasu změny,paralerních vesmírech atd. Autorka prostě popsala všechno do úplného detailu.
Kniha se mi moc líbila a nejvíce doporučuji. Stojí ze přečtení!

Adell-ka

Upřímně mně tahle kniha zase tak neuchvátila. Na první pohled mě zaujala obálka, nicméně příběh mi přišel vyloženě přeslazený a konec jaksi nedokončený. Jinak ale příjemné, nenáročné čtení ;)

veronika0382

Autorka píše opravdu jinak než ostatní. A to je velice originální a čtivé. Kapitoly jsou krátké, takže román ubíhá a vy ani nevíte jak, jste na konci. Následuje epilog, který vám vezme dech a opravdu vás tak nějak „dorazí“. Ale i přesto mi závěr přišel trošku uspěchaný a neúplný. Čekala jsem to více uzavřené. A celkově jsem prostě asi čekala trochu víc... Jako letní oddechovka není špatná... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

warca

Tímto příběhem jsem naprosto unešená!
Postavy? Úžasně lidské, uvěřitelné a propracované.
Děj se týká pouze jednoho dne a přesto vám na konci knihy připadá ráno jako historie...
Vložené epizody vedlejších postav byl opravdu skvělý nápad. Dokreslují příběh a dávají mu hloubku.
A strhující epilog?
Já prostě nemám slov, jen zírám.

BooksAnd_me

Knížka je suprová, rychle se čte a konec mě hodně překvapil a je to asi moje nejoblíbenější scéna.
Knížka se mi líbila, byla super oddechovka, i když mi přišla tak trochu až moc zbytečně sprostá, ale mě to něják nevadilo. Ty teorie mě moc nebavily, bylo to zajímavý, ale nebavilo mě to, protože jsem se těšila na samotný příběh, že jsem vždycky honem potřebovala přečíst, abych zjistila co se stalo dál..
Jinak doporučuji a líbilo se mi, že příběh neskončil, jak by skoro každý skončil dobře, protože mě už skoro štvalo, jak všechno skončí ,, jako" pohádka..
Doporučuji.

Etule

Asi jsem knihu četla v nějakém špatném rozpoložení, protože mě nijak zvlášť neuchvátila. Četlo se to lehce, rychle, ale prostě jsem tomu tak nějak nedokázala uvěřit.

Anna27

Korejský chlapec se zamiluje do Afroameričanky, jenž je nucena řešit otázku ohledně deportace z USA zpět na Jamajku. Řeší se jak rodinné vztahy, tak kultura obou národností. Zamilovaný příběh o mladinké lásce. Člověk, ač už není teenager se do knihy ponoří a přeje si pro dvojici šťastný konec. Co jsem tak zjistila na instagramu spisovatelky, měl by se podle knihy točit i film. :-) Pokud jste snílek nebo jen chcete odlehčit od vážnějších knih, tak vřele doporučuji. :-)

NalinnMane

Parádní kniha. Doporučuji. Takový den který ti dva zažili si opravdu zasloužil napsat příběh :D

leník511

Obrovské zklamání ( a to jsem od knížky moc neočekávala).

PetraBery

Hlavní hrdinka Natasha se v poslední den před vyhoštěním z Ameriky náhodně setká s Danielem, který se jí snaží přesvědčit, že existuje láska na první pohled. Ale existuje opravdu? Lze se do někoho zamilovat během pár hodin? Příjemná young adult literatura, u které se nemusí moc přemýšlet a prostě si jen tak užíváte střídavé vyprávění hlavních hrdinů. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 *, ale předchozí kniha se mi líbila o něco více, takže dneska je to o jednu * míň.

Rea1307

Tohle je prostě Nicola Yoon. Její knihy jsou zvláštní a originální. Na její styl si musíte zvyknout a pak to jede. Některé pasáže byly možná trochu zbytečné a příliš vleklé, ale celkově se mi myšlenky a příběh líbil. Ten konec.. No nevím možná trochu zbytecné. Palec nahoru za její tvorba. Neobyčejný teen pro mladistvé. Doporučuji ;)

petra3242

Průměrná kniha, četla se dobře, občas mi přišlo, že některé "vsuvky" od autorky jsou zbytečné - například pro mě ta strana o černošských vlasech.
Od poloviny knihy mě příběh až neskutečně pohltil. Konec byl takový uspěchaný, napřed přes tři sta stran o jednom dni a několika dalším letům autorka věnuje jen pár stránek. To mi přišlo jako škoda, mohla i tuhle časovou linku více rozepsat.

TerísekTerka

Slunce je také hvězda je opravdu nádherná kniha. Zprvu se mi jevila jako obyčejná holčičí "romanťárna", ale zdání klame. Je krásné, jak jsou Natasha s Danielem odlišní a přesto se do sebe mohou zamilovat. Ich verze, kterou zde Nicola Yoonová použila, se sem skvěle hodí, příběh (nejen) díky tomu není nudný, ale naopak velice napínavý, i když se celý děj odehrává téměř v jednom jediném dni. Člověk si prostě až do úplného konce vůbec není jistý, jak to dopadne... A to ani nemluvím o kapitolách vyprávěných z cizího pohledu, třeba o lásce, osudu, temné hmotě - prostě geniální!

hana8062

Slunce je také hvězda. Další kousek z YA soudku ;). Natasha původem Jamaičanka má velké starosti, její rodina má být deportována, protože žijí v USA bez platného víza a její otec se navíc dostal do křížku s rukou zákona. Teeanger Daniel má korejské kořeny, ale narodil se a vyrostl v Americe. Jeho rodiče vyvíjejí velký tlak na jeho vzdělání, tak aby si zasloužil své místo ve státech a měl v dospělosti zajištěný příjem a solidní postavení. Daniel však chce být básníkem a ti prý mnoho nevydělávají

TimetoStyle

Jednou jsem byla na emailu, protože mi tam přišel jeden od Albatros media s tím, že mi můžou dát slevu. Rozklikla jsem ho a tam mi bylo řečeno, že pokud si objednám knížku Slunce je také hvězda od nich, dostanu slevu 25% a taky poštovné zdarma. Za 1 minutu už jsem měla hotovou objednávku :-) Knížku jsem si objednala ve středu a ona mi přišla hned druhý den. Zrovna v ten den jsem zůstala doma, protože mi nebylo dobře - útěchou mi byla tato krasavice.
Další týden jsem měla s rodinou letět do Řecka, tak jsem se musela rychle uzdravit. Měla jsem v plánu si vzít tuto knížku s sebou, protože mě fakt bavila. Jak už jsem psala - byla jsem doma a četla jsem ji, ale tady vzniká problém - přečetla jsem ji během 5 dní :-D možná ani to ne.

Ale teď už k samotné recenzi...
Jakmile mi knížka přišla, hned jsem se do ní pustila. Hodně mě nalákala obálka a taky anotace, proto jsem neodolala.
Vyprávění se střídalo mezi Danielem a taky Nataschou, se mi to líbilo. Oba dva pohledy se střídaly svižně a taky to bylo velmi originální.
Líbilo se mi, jak Daniel potkal Nataschu a taky jak ji popisoval, to mi přišlo velmi povedené. Pokud si dobře pamatuju, tak se to stalo v jednom z obchodu s písničkami na deskách. A tady náš příběh začíná - Daniel nejdřív Nataschu sleduje, potom ji zachrání před přejetím a pak se náhodně setkávají. Naše dívčí hrdinka potom řeší něco velmi důležitého a odhání od sebe klučičího hrdinu.
Po přečtení mi došla jedna věc - celá knížka, která má 325 stran, pojednává pouze o jednom dni! Když jsem si to uvědomila, začala jsem o tom hodně přemýšlet. Knížka, která mi ukázala, jak se osud může změnit během chvilky (jeden příklad za všechny - Daniel strhl Natashu pryč ze silnice před jedoucím autem).
Do téhle knížky jsem se zamilovala hned od první strany. Díky ní jsem si uvědomila, jak málo stačí k tomu, abyste ovlivnili životy lidí, které ani neznáte. Přišlo mi to neuvěřitelně dobře napsané a promyšlené.

stozarka

To miluju.

Paj-Inka

Krásný příběh o tom, jak jediný den dokáže změnit celý váš život. Už dlouho jsem u knížky nebrečela. Děkuji

maky11

Moc krásný příběh, který se odehrává (až na malé výjimky) v jednom dni. Natasha i Daniel jsou krásné postavy a kniha samotná je zajímavě sepsaná.

šneki

Při čtení jsem se nenudila, ale zase to nebylo nic přelomového. Prostě lehké čtení na léto. 3,5*

CatherineH.

Jedním slovem bomba.Jako kdyby slunce každou minutu se rozprsklo na všechny strany vesmíru a za další minutu by se znova vytvořilo.A to několikrát za pouhý jeden den.Tak to vidím já, příběh Natashy a Daniela.
Co se může stát za minutu? Kdo ví, třeba dostanete práci,kterou jste si vysnili nebo se zamilujete do někoho,koho neznáte,vidíte ho třeba v metru a myslíte si,že budete spolu navždy. At' se stane,co se stane,může to být jen jediný prostý den,který se vám změní na celý život.
Slunce je také hvězda je bezpochyby toho příkladem.Nejen to,je to kniha,která ukrývá tolik příkladů,který si moc neuvědomujete, až když si celou knihu přečtete.
Jak se zamiluje Korejec do Afroameričanky v Americe,rodinné vztahy mezi rodiči a svými dětmi a spoustu dalších věcí....Asi by se mnou Natasha nesouhlasila se slovem ,,věcí'',řekla by to nějak jinak a hlavně vědecky a Daniel básnicky.
Velmi doporučuji tenhle příběh,říkám z jistého důvodu ne knihu.Protože to ve mně něco neindifikovatelneho probouzí.Už vím, proč tolik nakladatelství moc doporučuje Slunce je také hvězda a já se přidávám k nim.Tenhle příběh vás zasáhne jako Amorův šíp.Dobře tak to jsem trochu přehnala,prostě jedním slovem zasáhne.Doporučuji k přečtení v létě.

anishta

Velmi pěkný příběh, sice se tam toho moc nestalo, ale i tak mi to dalo hodně. Nejvíc mě zaujaly ty kraťoučké mezi-příběhy. Milé, romantické, vtipné.

kaca3606

skvělá kniha, někdy jsem nechápala text pod nadpisem , a nektere pasaze byly navic. pribeh byl uzasny

Francesca14

Na knize se mi líbilo několik věcí - bylo tam dost hezkých a zajímavých myšlenek, námět nebyl špatný, hodně se mi líbil pohled do životů ostatních "nepodstatných" lidí a oceňuji konec. Jinak mě ale knížka moc nenadchla. Neměla jsem ráda hlavní postavy, moc jsem jim nevěřila to, čemu věřili ani to, co cítili a příběh mě docela často nudil, ke konci jsem se už dost těšila, až to dočtu. Kdybych to měla srovnat s autorčinou první knihou, tak ta se mi určitě líbila víc.