Korektor

Podtitul: Komiks o chybách a o životě Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/225862/korektor-225862.jpg 4.4161

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Plus

Andi

Dobrý, něco je i vtipné. Komiks přečtený za 15 minut. Jo, byl fajn.

Brambu

Výborně a vtipně provedeno. Naprosto mne to dostalo a úplně nejvíc obličej Pana korektora, ten opravdu nemá chybu. A ty jeho výrazy, boží! Jde o humorné zachycení starostí a strastí ze života korektorů, kteří to vůbec nemají jednoduché. Život se s nikým nemaže. Tento komiks je tak povedený a trefný, mohu jen doporučit.

Madluska

Napadá mě snad jen jediné - jak jsem se o Korektorovi mohla dozvědět tak pozdě? Knižní vydání nebo aspoň webovou adresu by měli dávat studentům češtiny v prváku při úvodu do studia! Ne všechny stripy jsou skvělé, některé jsou prostě jen dobré, jiné jsou možná i slabší, ale celkově je to pecka. Může se z knížky kopírovat? :-)

EvikU.

Četla jsem ji do čtenářský výzvy na téma co obvykle nečtu. Celkem šla, některý stripy mě i pobavili.

ClarrWinchester

Korektor byla skvělá oddechovka na prázdniny a popravdě, klidně bych si ho zase přečetla znovu. Opravdu úžasná práce, autoři. 11/10 . A pamatujte, výjimka není jímka!

efka.saf

Dokonalost sama :-D. Myslím, že tolik humoru na tak málo stránkách jsem zatím ještě neměla tu čest číst. Je to krátké, stručné, výstižné, úderné a hlavně tak strašně pravdivé! Nemyslím si, že je to čtivo pro každého, humor je dost specifický, ale i tak má Korektor početnou fanouškovskou základnu, do níž se nově počítám i já.

Iki1

Počtení je to hodně příjemné, protože tento typ humoru je mi hodně blízký. Pobavil jsem se dokonce i u poznámek. A to už je co říct.

kapr

Tak už jsem, tentokráte na druhý pokus, na stránce 53.
Jsou to vynikající hlody. Pro mne nezvyklá forma poněkud odrazuje, ale na vině bude určitě i poměrně malý font, který je pro mne mnohdy obtížně čitelný.
- (s odstupem:)
Zatím jsem to vzdal. Koncem léta (srpen - říjen) se ke knížce chci určitě vrátit. Ten termín má své velmi soukromé důvody.
Prozatím jsem se snažil dát pokud možno neutrální hodnocení 3 ***. Podle s velikými obtížemi přečteného ale soudím spíše na 4 až 5. U stručných textů jsem to ještě rozluštil. U těch třířádkových už ne, prskal jsem nejdřív jak politá plotna, a nakonec jsem to dočasně (Ach jak já to slovo nenávidím !!!) vzdal.
Knize by prospěl větší formát, i menší počet jednotlivých obrázků na stránce. V tomto okamžiku ale netuším, zda něco z toho není z nějakého důvodu třeba plánovité, i když o tom pochybuji.
Domnívám se, že by některé jednotlivé obrázky, mohly být docela dobře prodejné, a mnozí z nás by si jej rádi pověsili nad svůj pracovní, i jiný stůl. (V některých okamžicích jsem si vzpomněl třeba na Kantorka, což pokládám pro tuto knihu za velkou poklonu.)

syky245
10.12.2017

čekala jsem víc

Drevak
01.12.2017

Korektora jsem znal z internetu a tak jsem si musel pořídit i knižní verzi. Rozhodně toho nelituji ;)

popeluška
10.11.2017

Suprový komiks, docela jsem se u něho nasmála:-) povedl se a rozhodně stojí za přečtení...

Jizi
01.06.2017

Korektor (kterýžto je podle všeho spíše editorem/redaktorem v závislosti na tom, pro koho pracuje) poskytuje nezasvěceným výborný vhled do duše zástupce této profese; nám profesně spřízněným nezbývá, než mezi výbuchy smíchu pobaveně pokyvovat hlavou. Skvělá záležitost. A ano, většina z nás je taková – pokud ne rovnou všichni. Jsme (tak trochu a někdy i více) asociálové žijící v zajetí písmenek a textů, schopní pohrdat každým, kdo nedokáže rozlišit mezi holt a hold, nemůžeme za to, holt profesní deformace.

(PS: Viléme, vězte, že s Janou nevisíte jen v Plusu :-).)

OndřejMergl
07.05.2017

Komiks nám přibližuje v krátkých stripech postavu korektora, deprimovaného neschopností 99,99 % populace napsat větu bez chyby. Pokud si nějak představuji, že bude vypadat korektor mých textů, pak přesně takto. Přestože si myslím, že píši relativně správně, dopředu s ním soucítím, protože ani já neznám všechna pravidla na 100 %. Jakožto uživatel, kterému je bezchybnost češtiny blízká, jsem se pobavil, ovšem chápu, že tento styl suchého humoru nemusí sednout každému.

lyriq
14.02.2017

Kvalitních stripů je v našem kraji málo. Korektor rozhodně patří mezi nejlepší.

bagel
30.12.2016

Hodně vtipné!

hystericwidow
05.12.2016

Coby občasný korektor nemůžu jinak než dát plný počet. :))

Lenna75
08.11.2016

Přestože se jedná o krátké stripy, tak mne zaujaly, nýbrž já též hodně řeším gramatické a pravopisné chyby. Proto si i mne tento komiks dovedl získat.

Pistácie
25.10.2016

Skvělé čtení, které poučí, ale hlavně pobaví. Zasmála jsem se. A navíc musím se vším souhlasit, co se týče chyb a používání češtiny. Je to nádherný jazyk, ale tak složitý. Je smutné, jak český národ mnohdy ani neumí pořádně česky. Super, doporučuju přečíst.

Simouš
15.08.2016

Já, beznadějný bibliofil a zoufalý češtinář, jsem našla svoji Bilbli. A je to ( v tom nejlepším slova smyslu) tragikomické počtení.

MayB2
28.04.2016

I když se moje povolání liší, cynický humor, zoufalství nad dodaným materiálem a nechuť k lidem jsou nám společné. #47 #65 #100 #117

Kariol
07.02.2016

Čtu si ho před spaním. Nebo před písemkama. :D

Shui-Xian
07.01.2016

Napsala bych: "láska na první pohled, od prvního stripu", ale v souvislosti s misantropickým Korektorem je projevení tak pozitivních citů vysloveně nepatřičné. :-) Každopádně - jeho sarkasmy, ponurost, věcná pohotovost a sociální fobie ve mě vzbuzují ohromné sympatie. Jednotící téma, korektury češtiny, pochopitelně taky... Báječná kniha! Ideální do pondělků. ;-)

Ony
02.01.2016

Různými relativními pravdami se svět jen hemží. Absolutní pravdu hledejte v Korektorovi (viz např. #67, #100, #112, #126, #136 nebo #137).

LordSnape
17.07.2015

Miluju češtinu a sarkasmus, takže mě Korektor velmi bavil. U některých stripů jsem se smál vážně i nahlas. Na komiksové vydání jsem narazil náhodou v knihovně a určitě po přečtení budu sledovat i nové, vycházející stripy na Facebooku.

Peter.Melon
25.06.2015

Celkem zdařilý komiks...

Kaštaka
23.05.2015

Je to perfektní komiks, ale je tak cynický až mě z toho mrazí. Sama nepíšu úplně bez chyb, ale myslím si, že je důležité to umět.

muchomurka
11.05.2015

Skvělá knížka, fakt dobře jsem se pobavila a rozhodně sdílím jeho názor na pravopis a gramatiku. Ne, že by mi to šlo tak dobře...

babyboar
10.04.2015

Můj internetový oblíbenec. Tištěná podoba pobaví zasvěcené. Kdo vystudoval češtinu, nebo dělal korektury, nebude zklamán.Poučení: výjimka není jímka! Interpunkce není sprosté slovo. V češtině existují i termíny jako palatalizace velár.:-)

alexvera
08.04.2015

dlouho jsem se tak dobře nepobavila :)

QEDS
02.04.2015

Je docela zbytečné komentovat. Všem, ale opravdu všem doporučuji přečíst.

komiksy korektury, redakce textu české komiksy

Autoři knihy

Jana Kilianová