King

King https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396562/bmid_king-ddh-396562.jpg 4 708 189

King série

1. díl >

Brantley King. Zuřivý, vášnivý a odhodlaný. Vyrůstal v nelítostném světě a vždy žil na hraně zákona. Dnes je umělecký tatér, ale také kariérní kriminálník a drsný alfa samec, který byl právě propuštěn z vězení. Doe. Naprostý protiklad. Její vlastní minulost je jí záhadou. Poté, co se probudí v popelnici celá potřísněná krví, není schopná vybavit si jedinou vzpomínku na to, kým je a odkud pochází. Náhodou se potkají na párty, kterou pro Kinga uspořádá jeho kamarád Preppy jako oslavu Kingova propuštění z vězení. A oběma toto setkání změní život.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Gorila , Ocelot

King , 2015

Komentáře 189 Recenze 21

snilek.holka
snilek.holka
07.02.2024 2 z 5

Tak tohle není nic pro mě. Nevím jestli za to může překlad a nebo samotná autorka, ale styl psaní mi strašně vadil. Jako příběh to byl zajímavý a kdyby to bylo napsané jinak, možná by to i patřilo mezi mé favority, ale takhle mě to neustále vytrhávalo z děje. Nevadí mi v knize vulgarismy, ale tady to na mě působilo jako by tam byly vložené na sílu.

Vera Silent
Vera Silent
04.01.2024 5 z 5

Je to trochu jako popis vlhkého snu: divoký vášnivý příběh, co si člověk rád čte v bezpečí a teple pod peřinou, ale v žádném případě to nechce zažít. Na to, jaké byly postavy na začátku klišé, tak se jim dokonce i utvarely charaktery. Na dlouhé zimní večery to bylo super.

No a co se inteligence a předvídatelnosti týká, tak na to tu evidentně není fokus... Je to agresí a sexem nabitá jizda a jako taková mě to bavilo.

Terezzie
Terezzie
28.12.2023 5 z 5

Skvělý příběh , konečně trochu něco jiného . Líbilo se mi jak to je bez obalu , surové, živočišné , a reálné , opravdu bez cenzury . Jen u mě zatím vede víc příběh Beara v knize Psanec, jsem zvědavá zda Vyvrhel nezklame tak jako trochu zklamal Tyran. Za mě super .

Ewe291
Ewe291
30.11.2023 5 z 5

Toto je kniha, ktorej prepacim vsetko a zasluzi si plny pocet a budem ju citat kedykolvek a kdekolvek lebo toto, toto je kniha, ktora sa nikdy ale nikdy neomrzi. Za mna prosto skvele

Lucie.285
Lucie.285
12.10.2023 5 z 5

Neskutečná Dark Romance. Autorka se s tím rozhodně nemazlila, život je zde popsán surově, máme tu prostředí drog, gangů a alkoholu. První dvě kapitoly mi přišly nic moc, ale pak se to rozjelo takovým způsobem, že nešlo přestat číst. Co úplně není ok, tak je překlad, dost překlepů a některé věty vypadaly jako z překladače a nedávaly smysl, ale ani tak neuberu žádnou hvězdičku, protože to bylo skvělý. Po vanilkových romantikách příjemná změna. A konec tedy slušná jízda, nutno mít druhý díl.

Leído
Leído
09.10.2023 5 z 5

S hodnocením jsem trochu váhala, ale nakonec myslím, že si knížka pět hvězd dle mých měřítek zaslouží. Na začátku mě uchvátila, pak mé nadšení mírně opadlo. Některé zvraty mi přišly trochu na sílu, některé jednání mi úplně nedávalo smysl, některé scény jsem si reálně neuměla moc představit. Jako třeba sex v autě s dvoumetrovým osvaleným chlapem, kdy ona je ta co sedí a on ten, co předvádí gymnastiku. Další zvraty mě ale strhly zpátky do děje. Když autorka nechala Isaaca udělat to, co udělal, pochopila jsem, že autorka se toho opravdu nebojí a když slibuje drsný příběh, tak ho taky dostaneme. Tady se po špičkách nenašlapuje. Vulgarismy mi nevadí. Vlastně je naopak vítám. K tomuto typu literatury prostě patří a příběhu svědčí.

monika0181
monika0181
27.09.2023 5 z 5

Úplnou náhodu jsem u některého čtenáře narazila na hodnocení knihy této autorky. Přišla mi zajímavá, tak jsem si knihu stáhla na cesty do čtečky. První strany byly velmi rozporuplné. Nějak jsem se nechytala, proč mám číst zrovna toto. Vulgarismů bylo na stránce snad více než slušných slov. To nemám ráda a většinou se mi takové knihy nelíbí. Jenže ejhle po pár stránkách se do knihy začtete, vulgarismy vnímáte, ale k příběhu prostě patří. Těžko v tom tématu chtít něco vanilkového. Od týraného, šikanovaného kluka, co vyrostl na ulici a musel udělat lecos, aby přežil, asi nebudete chtít, aby se vyjadřoval jako znalec etiky. Co knize naprosto nelze upřít jsou dějové zvraty. Nečekané leckdy šokující. Nicméně děj knihy mě strhnul tak, že než jsem se dostala k hodnocení, mám přečtené 3 díly série. Nutno pochválit autorku nad stavbou postav, jejich charakter, postupné odhalování. Za mě super. Co k tíži knihy, má ele verze měla tolik chyb, že by se korektor měl stydět.
Pokud si chcete užít neotřelé zpracování příběhu o tetování, drogách, gangech, jděte do toho. Ale opravdu to není vanilkové, ale silně čtivé, když si na slovník zvyknete.

MAU256
MAU256
17.08.2023 4 z 5

King potetovaný kriminálník, který se vrací z vězení ke svému příteli z dětství Preppymu. Doe, která trpí ztrátou paměti. Neví, kdo je, ani co se jí stalo. Setkají se na motorkářské párty, kterou pro Kinga uspořádal Preppy. Jejich první setkání a oběma se v tu chvíli změní život. Bylo to čtivé, ale sakra, co ten konec?

adela.hol
adela.hol
05.08.2023 3 z 5

King je drsný, potetovaný kriminálník, který se od raného dětství učil, že pokud chce přežít, musí se o sebe postarat sám.
Doe se probudila zraněná někde u popelnic a se ztrátou paměti. Neví, kdo je, ani co se jí stalo.
Ti dva se setkají na motorkářské párty, kterou pro Kinga uspořádal jeho nejlepší kamarád Preppy, aby společně oslavili, že ho po třech letech propustili z vězení. Jejich první setkání proběhlo vskutku originálně a v té chvíli se jejich životy propojily.

Musím se přiznat, že když jsem začala číst, tak jsem si říkala, že to bude hodně těžké čtení myšleno v tom špatném slova smyslu. Ale postupně jsem se začetla, zvykla jsem si na tu nekonečnou lavinu vulgarismů a ten příběh si nakonec užila. A díky Preppyho hláškám jsem se občas i zasmála.

Tohle rozhodně není červená knihovna, ale zároveň jsem to upřímně od Kinga čekala ještě drsnější. Ano, mlátil a zabíjel, ale ve vztahu k Doe, byl v podstatě od začátku jako beránek. Nebyl tam takový ten postupný přerod, kdy se z drsňáka stane milovník. Bylo to o tom, že si spíš štěně ochočilo páníčka, než že by páníček rozkazoval štěněti. Trpělivě čekal. Ale zároveň ten jejich vztah něco do sebe měl.

I když jsem na začátku další díl neplánovala číst, v druhé polovině se to přehupovalo k tomu, že ano a konec to rozhodl. Jako co to bylo? Tohle bylo to poslední, co by mě napadlo.

Co se týče hodnocení, dala bych i čtyři hvězdy, ale musela jsem ubrat za zpracování textu v knize. Hrozně mě rušily ty rozházené odstavce, věty psané pod sebe jak kdyby to byla básnička. Vždycky jsem se u toho ztratila, že mluví ještě zrovna tato postava. Nevím, jestli to mělo vést ke zdůraznění důležitých pasáží, ale bylo to spíše na škodu.

maluck
maluck
19.07.2023 5 z 5

K této knize jsem byla trochu skeptická, ale nakonec mě úplně pohltila. Není to žádné veledílo ani děj, který bychom jinde nečetli, přesto je to jedna velká jízda. Přečteno na jeden zátah. Ani mi nevadil ostřejší slovník, k danému příběhu prostě sedl.

nina3905
nina3905
08.05.2023 5 z 5

Drsný erotikuš román - už teraz sa teším na pokračovanie.

Littlemonday
Littlemonday
06.05.2023 2 z 5

Nevím, o čem mám psát, možná bych zkusila erotický román, ale všechny jsou na jedno brdo, jak se mám odlišit?

Heleď na příběh se moc nezaměřuj a nasekej tam CO NEJVÍC vulgárních slov. To bude fungovat, věř mi.

Takhle nějak si představuju rozhovor mezi autorkou a někým, od koho by si nechala před napsáním poradit.

Kniha je o totálně nejtvrdším týpkovi široko daleko a nejvíc nevinné holce na planetě, která si jako bonus nepamatuje nic ze své minulosti.

Napětí nula, erotika málo, ale relativně vkusně, zbytek děs a běs.

Jediná postava, kterou jsem si opravdu oblíbila byl Preppy, takový kamarád a nohsled našeho potetovaného veličenstva.

A co je naprosto nejhorší na téhle knize? To rozložení stránek! To, jak nechutně hnusně vypadá text. Část věty naprosto zbytečně sama na řádku, pak pokračování normálně v odstavci. Na každé straně úplně jiné horní i dolní zarovnání textu. Hnus a bída, vůbec mě to neoslovilo a pilo mi to krev.

Tohle rozhodně nemůžu doporučit a druhý díl mě rozhodně nezajímá.
Jedna hvězda za jakés takés tajemství v knize a jedna za Preppyho.

2/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

ciaram
ciaram
06.04.2023 5 z 5

Tak tohle bylo čtivé překvapení. Kupodivu vulgarity mi nevadily, brala jsem to spíš jako svérázný vyjadřovací styl postav. Chlapi motající se kolem nelegální činnosti se asi nebudou vyjadřovat korektně. Neumím si představit, že bych nebyla ve své mysli ukotvená svou pamětí - to musí být značně stresující. Takže Doe celkem chápu. Erotika v pohodě, nebyla na sílu a dala se číst. Za mě v rámci žánru spokojenost. Půjdu do dalšího dílu.

misa.lemperova
misa.lemperova
22.02.2023 3 z 5

No.. Kniha nebyla úplně špatná, ale nebyla také úplně dobrá. V každé větě tři vulgarismy, neustálé opakování informací a stejných frází… Jestli bylo autorky záměrem dosáhnout výčtem všech vulgárních výrazů větší erotičnosti, tak na mě to tak nějak nefungovalo. King se mi líbil, klasický tajemný sexy drsňák s příběhem, ale dost mě rozčilovala Doe - svojí naivitou a svým “nevím co chci, ale budu se chovat jako hysterka, když to nedostanu”. Mám doma ještě pokračování, do toho se asi také pustím, ale ne s nijakým nadšením. Není to úplně klasická červená knihovna, chápu, že se kniha může spoustě čtenářům líbit, takže nijak neodsuzuji, jenom jsem už prostě četla lepší :).

Matri
Matri
14.01.2023 4 z 5

Kniha bola dobrá. Dobre sa čítala, ani mi nevadilo to kvantum vulgarizmov, no niečo mi aj tak vadilo, že nemôžem dať plný počet. Ale ten záver ma tak rozsekal, že som hneď otvorila druhý diel, lebo jednoducho musím vedieť ako to dopadne.

knihomolka_jaja
knihomolka_jaja
02.01.2023 4 z 5

Je to taková gangsterská popelka s nečekaným závěrem. Jsem v erotické literatuře nová a v této knize se mi líbilo, že tam té erotiky nebylo víc než v klasické romantice pro mladý, dokonce to bylo psané takovým decentním způsobem. Ano vulgární to je až až, je to samé kur..., pí..., čů... ale samotný sex je oproti tomu popsaný velice ... slušně. Co mě překvapilo, tak má kniha děj a docela dost akční a napínavý, dokonce v jedné části málem i slza ukápla, a závěr? Ještě že jsem doma měla i druhý díl, protože jsem se do něj musela okamžitě pustit.
Upozorňuji ale, že se Doe, jedna ze dvou hlavních hrdinů, chová občas zvláštně a ty její úvahy... ale co se vztahů a pocitů týče mezi postavami. Věřte mi, že i něco takového existuje. :-P

Ála1968
Ála1968
17.11.2022 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, vůbec mě nenadchla.Po pár stránkách jsem ji odložila a musím říct, že jsem se k ní nechtěla vrátit.Ale pak mě zaujaly anotace na další díly a já po ní po hodně dlouhé době sáhla.A vůbec toho nelituji.Bylo to kur... úžasné a King na toho se mi nedostávají slova.Miluju tyhle opravdu drsný, sprostý,potetovaný chlapy.

Laf
Laf
10.07.2022 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala víc. Neurazila, ale ani nenadchla. Nápad na příběh byl dobrý, ale asi mi nesedlo zpracování. Za mě takový průměr, no...

zp87
zp87
09.07.2022 4 z 5

Drsné chlapy můžu. Vulgarismy jsou zde hojně, ale nepobuřují mě.
Příběh je čtivý, zhltla jsem ho velmi rychle.
Jen je lehce kostrbatě přeložený.
Sexu tam fakt není moc, jen je King furt nadržený.
A Doe mě teda docela štvala, strašně Kinga chtěla, on po ní chtěl jen to, aby to přiznala, ale ona musela dělat cavyky. A následně cirkus, že ji King nechce... bože, fakt typické 'nevim co chci, ale nedám pokoj, dokud to nedostanu'.

Artep071
Artep071
26.06.2022 5 z 5

Velmi drsně podaný životní příběh několika postav který si nebere servítky a pro sprosté slovo nejde daleko. Pro citlivější povahy to zaručeně není , ale mě to tedy drželo v neustálém napětí. Knihu jsem přečetla během dne a hned jsem se začetla do dalšího dílu.
Za mě 5* jelikož jsem očekávala erotický román a byl to drsný příběh plný násilí , zoufalství, strachu, napětí a i v podstatě vášně a okouzlení mě tuze příjemně překvapil, že to nebyla klasická červená číčovina!
Mám rozečtené pokračování a můžu říct, že to opět pěkně šlape ... :)

Štítky knihy

drogy sex láska smrt pro ženy násilí tetování ztráta paměti, amnézie motorkáři

Autorovy další knížky

T. M. Frazier