King

Brantley King. Zuřivý, vášnivý a odhodlaný. Vyrůstal v nelítostném světě a vždy žil na hraně zákona. Dnes je umělecký tatér, ale také kariérní kriminálník a drsný alfa samec, který byl právě propuštěn z vězení. Doe. Naprostý protiklad. Její vlastní minulost je jí záhadou. Poté, co se probudí v popelnici celá potřísněná krví, není schopná vybavit si jedinou vzpomínku na to, kým je a odkud pochází. Náhodou se potkají na párty, kterou pro Kinga uspořádá jeho kamarád Preppy jako oslavu Kingova propuštění z vězení. A oběma toto setkání změní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/396562/king-ddh-396562.jpg 4.580

King (1.)

King (2015)

Dobrodružné, Romány, Erotika
Vydáno:, Ocelot

natali.s
včera

Kniha se mi moc líbila, i když ze začátku musíte přijít na chuť tomu, jak je napsaná, tak má velmi zajímavý a poutavý děj. Postupem času Vás hlavní hrdinové pohltí a Vás zajímá, jak to s nimi dopadne. DOufám, že brzy vyjde další díl, abych si měla čím zaplnit svou knihovnu, protože tohle je kniha, s kteoru jsme rozhodně neprohloupila :-).

Jana.kotik

Knížka se moc dobře četla, děj rychlý, chytl mě. Určitě chci přečíst i další díl/díly.

Knihu jsem přečetla jedním dechem... Už aby byl další díl ????

Š.Ala

Knihu jsem přečetla. Byl to příběh, který vás nutí stále číst. Se spoustou tajemství, které nás nenechají spát.
ALE a to ale je opravdu velké, protože opravdu zde máme hrdinu vraha? A je úplně jedno, že zabíjel "zlé" lidi!
Naše hrdinka se vlastně zamilovala do pobudy, kterého můžeme hodně často vidět kolem hlavních nádraží velkých měst. No nevím... asi bych si o ně neopřela ani kolo a bylo by jedno, jak "krásný a svalnatý" by byl.
Myslím, že byl nakonec příběh hodně přitažený za pačesy, proto nízké hodnocení. Ke kvalitě překladu se vyjadřovat nebudu.

anetka.repova

To jako myslíte vážně. Korektura knihy a celkový překlad byl tak úděsny, že jsem kolikrát nevěřícně kroutila hlavou. Grafická podoba stránek děsná. Mě nevadí, když se to stane jen párkrát, ale tady toho bylo nějak moc.

Jenomže ten příběh, no to jako fakt? Tak to bylo něco. Knihu jsem skoro přečetla na posezení a dej si maximálně užívala.

Teď, že mám jako vydržet čekat na další díl. To bude sakra těžké! Kdy, že to má vyjít? ????

Překladatelka by mohla více zapracovat při dalším díle. A v tiskárně by mohli udělat novou grafickou úpravu finální podoby rozsahu textu. Byla bych spokojená.

Proto dávám jen 4 *.

veronika0382

King. Zkažený kriminálník, král podsvětí, který nejde pro silné slovo daleko. Nebojí se zabíjet, jeho život není víc, než hromada "sraček", jak by sám řekl. Síla. Zbláznil vás Elitní klub králů? Pak vězte, že černé srdce Brantleyho Kinga si vás získá po pár řádcích! Jediné co musím vytknout je úprava textu. Nemůžu se dočkat druhého dílu!! Více v recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

V.Vendulii

Kdyby někdo zjistil něco o tom kdy vyjde další díl nebo cokoliv, napište to sem, prosím!
Já jsem z knihy naprosto unešená, přečteno za odpoledne - v kuse. Rozhodně se nehodlám smířit s tím, že si nepřečtu nic dalšího.

Btw věděli jste, že od autorky jsou i knihy psané z Preppyho pohledu?

Sumatrae

Prvnich asi 30 stranek jsem se snazila privyknout desnemu formatovani a chybam, jako by korektura knihy byla sita horkou jehlou, coz se samozrejne netyka knihy samotne Kdyz si clovek privykne slovniku hlavnich postav, zacne si uzivat dej, ktery je protkany napetim i erotikou Knihu jsem precelta jednim dechem a uz se tesim na dalsi dil

Ditules

Sakra, tohle byla jízda... Guilty pleasure od prvního okamžiku.

Kiwicatko

Mela bych dat tech hvezdicek min, protoze ten, kdo delal korekturu odvedl pochybnou praci. Chapu, ze sem tam se chybicka vloudi, proc ne, sama nejsem bez chyby, ale prelozit kapelu Lynyrd Skynyrd jako zenske jmeno a prilepit tam koncovku -ova, je fakt moc!!!

Ale vzhledem k tomu, ze me pribeh fakt zaujal, vyvolal nekolik otazek a navnadil na dalsi dil davam plnej pocet.
Jen me teda mrzi Preppy, to byl takovej magor, ze ho neslo nemilovat :)

sofie92

Knihu jsem rozecetla a zavřela, že to asi nebude nic pro mě. Nemám ráda drogy a drogové závislou problematiku. Nakonec jsme se, ale ke knize vrátila protože mi to nedalo a jsem moc ráda, že jsem se k ní vrátila. Kniha se krásně rozeběhla. :) Těším se na další díl

Hell_Rihova

Tak tahle kniha byla jednoduše skvělá. Hlavní hrdina mi byl sympatický jako už dlouho žádný. Od knihy jsem příliš neočekávala, ale nakonec jsem byla tak překvapená, děj mě tak pohltil, že jsem ji přečetla během jednoho dne. Kniha je psaná surovým způsobem, autorka se s tím moc nepárala, ale tohle mi k té knize a celému děju opravdu sedělo. Sex, drogy, rivalita ale i láska. Jsem z příběhu nadšená, přestože mě konec opravdu naštva i tak jsem ho dočítala s otevřenou pusou. Během čtení jsem se smála, byla jsem smutná a někdy i hodně naštvaná, určité pasáže jsem četla se zatajeným dechem. Tuhle knihu si musíte přečíst. Doufám, že u nás vyjde i pokračování. Pan King mi v hlavě zůstane dlouho. :)

Princezna_1

Nečekala jsem, že to bude tak dobré!

eva3695

Tak za mě rozhodně super kniha. Příběh byl zajímavý a ten konec??? Prostě potřebuj další díl a to nejlépe hned... Jediné co bych vytkla a proto i hvězda dolů - na mě moc vulgarismů, i když dodávali těm postavám tu image drsňáků.

bookwarmerka

Z týhle erotický knihy si nejen všechny holky k***a rychle sednou na p***l.

Možná trochu nečekaná úvodní věta na recenzi, ale nic jiného by to nedokázalo popsat lépe. Nelíbí se vám tento způsob vyjadřování? Tak vám radím, ať se od téhle knihy držíte dál, protože to není nic pro "slušné" dívky a ženy či chlapce a pány. Téměř v každé druhé větě najdete sprosté slovo a snad každá pátá věta obsahuje sexuální podnět. Jenže ke knize tohoto typu to dokonale a neodmyslitelně patří.

King je totiž všechno, jen ne obyčejný člen lidské společnosti. Je silný, zuřivý, impulsivní, nevyzpytatelný, nebezpečný, ale zároveň zmatený, citlivý a svým způsobem i láskyplný. King je opravdu král. Král kriminálníků, král vyvrhelů, král mužů, prostě král džungle, která je snad nebezpečnější než jakákoli divočina. Už jen popis jeho vzhledu dost živě vystihuje, kým je.

Když se King vrátí z vězení, zjistí, že vše je jinak. Nedokáže už se úplně vžít do svého života, sám nechápe co přesně se a ním stalo. Jeho jediná touha je získat zpět Max. Jeho jediné a největší štěstí. Možná vás poprvé i překvapí o koho vlastně půjde. A pak se tu ukáže ONA. Říkají jí Doe. Naprosto pravý opak jeho samého. Zranitelná, příliš upovídaná dívka, pro kterou je nejdůležitější přežít a zjistit kým vlastně je. Za každou cenu. Pro ní je její vlastní tělo a mysl záhadou. Našli ji v příšerném stavu, bez paměti a jakékoli informace o tom, kým dřív byla (nebo snad kým stále je?). A přesně tahle holka se ukáže v jeho domě a způsobí jeden ohromný a ničivý hurikán různých událostí. Jenže on vlastně ví co je ta holka zač...

Pro mě to byl ze začátku trochu šok. Jsem zvyklá na drsnější knížky, ale i mě samotnou byl styl, kterým je kniha napsaná trochu zarážející. Ale kniha je tak čtivá, že si na to velmi rychle zvyknete. Kdybych to měla k něčemu přiřadit, napadá mě minimálně stokrát drsnější kniha Padesát odstínů šedi. King je od začátku až do konce o sexu a často velmi tvrdém podsvětí, kde se nezaleknou ani vraždy vlastní matky či znásilnění vlastního syna...

Ačkoli mi některé události přišly dost očekávatelné, jiné vám zase vyrazí dech a očekáváte, co se bude dít dál. Postavy jsou velmi rozmanité a každý si tam najde svého oblíbeného hrdinu, i když to nejsou zrovna hrdinové v pravém slova smyslu. Když se vám nebude líbit záhadný King nebo trochu lehkomyslná Doe, určitě si zamilujete třeba věčně dobře naladěného Preppyho nebo celkem milého, ale nebezpečného Beara. Kniha je plná zvratů a konec vás zasáhne tak, že se nebudete moc dočkat dalšího dílu s názvem Tyran. Myslím, že kniha asi nebude úplně pro každého. Zejména lidé se slabší povahou by ji asi číst neměli, protože se tam kolikrát dočtete i to, co vám nebude zrovna milé si představovat. Ale pro ty, kteří mají rádi napětí, romanci, erotiku a trochu toho humoru, je tahle kniha skvělou volbou a garantuji vám, že ji přečtete se zatajeným dechem od začátku až do konce!

Nuttelka

No to si k*rv* děláte p*de*???!!! A to jako mám do dalšího dílu vydržet jak??? Doufám, že brzy vyjdou nějaké zvěsti o tom, kdy se budeme moc těšit... Jen tedy doufám, že opraví vzhled stránek, ty zbytečné odstavce jsou příšerný a protivný.
Jinak tedy KING velký palec nahoru !!!

uminaa
31.12.2018

Akože FÚHA!!! Kniha prečítaná za pár hodín. Nemohla som sa odtrhnúť od deja. Pre ma to bol šokujúci záver. Rozhodne v sérii pokračujem - len sa k nej dopátrať.

Pedruska01
30.12.2018

Kniha mě dost zaujala, a tak jsem se k ní musela dostat. Četla se dobře a rychle - co víc si od knihy přát, však zdála se mi graficky jaksi neučesaná. To se vážně nepovedlo. Snad jediná piha na kráse.
Hlavní hrdinku jsem měla poměrně ráda. Neměla to v tom "jiným" světě a svým stavem/osudem lehký a ušla kus cesty, za což jí obdivuju. Některá její rozhodnutí bych nejspíš nepodpořila, ale co už. A dokonale jí chápu, že se zamilovala do druhého hlavního aktéra - Brantleyho Kinga.
Ten chlap je jedna velká krásná a potetovaná komplikace s nálepkou "hajzl" na čele. Která ženská mu odolá? Tohle je jak magnet. Byl to zkažený a temný člověk - díky světu, době a mizernému rodinnému zázemí, který v hlubokém kousku zbytku duše našel něco dobrého. Jenže s tím moc neuměl naložit a podle toho to vypadá. Postavil se před dost vážné a obrovsky těžké rozhodnutí - nezáviděníhodné. Těžko říct, zda si nakonec vybral správně. Uměl být horší než semafor se střídáním barev: černá a bílá, ale i tak je to postava, kterou si člověk oblíbí a dokonce jí i fandí.
Poslední postava, kterou bych chtěla zmínit je Preppy. Totální cvok a kanál, ale k zamilování. Dokonalá postavička, která to uměla prostě rozzářit a položit zároveň. Jeho osud mě šokoval. Tohle tedy ne... proč jako?
Závěr knihy mi sebral vítr z plachet a rozemlel mě jak mlýnek na maso. Prostě velké "cože"?!!! To je zkrátka šílený! Nenapomohla tomu ani ukázka z druhé knihy, kterou spatří světlo světa bůh ví kdy! Potřebuju mít pokračování opravdu hooodně rychle.
Tenhle příběh byl drsný a zlý, ale i tak se mi hodně líbil a já si ho užívala. Děj i postavy - skvělé, proto neváhám doporučit a už začínám vyhlížet, kdy se znovu s Kingem a Doe setkám. :)

TheMelorry
22.12.2018

Nečekala jsem to, ale kniha mě naprosto chytla a nepustila. Už dlouho se mi nestalo, aby mě něco natolik pohltilo, abych to zvládnu přečíst za dva večery. Ze začátku jsem si musela hodně zvykat na značnou vulgárnost (zvlášť u některých postav), po chvíli jsem to už ani nevnímala. Je nutno si uvědomit, že k prostředí, kde se kniha odehrává, je tenhle jazyk víc než vhodný. Čtení jsem si opravdu užila, jen ten konec?!? Tak otevřený konec jsem už opravdu neviděla. A když jsem si uvědomila, jak dlouho budu muset čekat...

Airin
22.12.2018

I přes některé nedostatky mě kniha docela překvapila. Rychle utíkala díky akčnějším scénám a vztah Kinga s Doe...no, sami víte nejlíp :)) Nejraději jsem četla jejich scény, kdy byli spolu a popichovali se. Jediné, co mi vadilo, byly vulgarismy-a těch je tu opravdu přemnoho. Kazily mi trochu dojem z knihy a myslím si, že kdyby jich bylo méně, kniha by byla (pro mě) lepší. Ale jinak se mi kniha docela líbila a určitě si přečtu další díl :)

Evitsa
21.12.2018

No ty K R Á S O!!!!!To byla zase jednou knížka a ten konec??? W O W
Rozhodně nečekejte žádný sladký románek,spíš násilí ,drogy,ženský,motorkáře,tetování a všechno v tom duchu kolem,ale je to zatraceně super napsané i když vulgární,ale myslím si ,že to k tomu všemu patří a bez toho by to nebylo ono.Hned hltám druhé pokračování a je ještě lepší než to první,ale při představě,že tato série má zatím 9 dílů plus další 1 kniha asi jako vedlejší tak mě to ničí jak dlouho asi budeme muset čekat ....?????
TO JE MUČENÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
rozhodně dávam 5**** fakt super!!!!!

markéta88
20.12.2018

Po dlouhé době knižka, co jsem nemohla odložit!!
Určitě doporučuji ....stojí za to si to přečíst.
Ze začátku jsem měla problém s vulgarním vyjadřováním, ale ono to do prostředí, kde se děj odehrává prostě patří.
Knižka je čtivá, zapletka boží a konec srdce rvoucí a nečekaně překrasný. Ne každý semnou bude souhlasit, ale to se stavá;)

jani.ruzicko
19.12.2018

Už je to delší dobu, co jsem knížku četla a stejně tak i druhý díl. Netušila jsem, že je se chystá překlad. :)

Rozhodně super příběh. Naprosto čtivý a vůbec se nedá odtrhnout.Doufám, že přeloží i druhý díl, abyste měli příběh Kinga celý. =) a pro sebe zároveň doufám, že budou u nás vydané i další knížky v sérii (je jich asi tak 9) :D.

Za mě mohu určitě doporučit! =)

kace2350
15.12.2018

Všechno to začalo na jedné párty. Byl to ten druh párty, kde nejsou kamarádi, ale motorkáři a holky, který se nejdou pobavit, ale zabezpečit. Doe byla mezi nimi, přestože jí takové jednání bylo proti srsti. Jenže nemohla jednat jinak, když netušila, kdo je a kam má jít, a jediná osoba, kterou v „novém“ životě znala, byla pouliční holka. A pak se uviděla s Kingem, jen na vteřinu, ale přesto přeskočila ona známá jiskra, která u obou vyvolala zájem. Ale s Kingem, bývalým vězněm a drsným chlapem, to klasická lovestory nebyla, neběžel za ní a nehledal ji jako princeznu. Vztah se musel rozvinout.
Přestože jsem čekala knihu plnou erotiky, sexu a snad i násilí, byla jsem příjemně vyvedena z omylu,úplně nevinné to není, ale ani všudypřítomné. Tuto větu v obměnách používá velká spousta recenzentů, je dost klišé říkat o erotické literatuře, že není tak hrozná, ale nějak se jí nemohu vyhnout. Kinga jsem brala do ruky s tím, že se chci u knihy maximálně zrelaxovat a zjistit, co vlastně romány s označením erotické skrývají. V hlavě jsem dosud měla jen představu notoricky známého Fifty Shades of Grey, které jsem znala z filmového plátna. Zároveň zvrhlosti nemám ráda, a proto mě zajímala jejich míra v takových knihách.
Mnohem víc, než erotiky tam podle mě bylo romantiky. Té živočišné, takové, kde je silný, žárlivý a mocný muž a zmatená holka, co se někam dostala úplně omylem. Žádné růže, svíčky, ani bussinesman, spíš prototyp děsivého lumpa. Dočetla jsem s chutí a napětím, protože mě příběh vtáhl a zajímalo mě, kdo Doe je a proč ji nikdo nehledá a jakou má King minulost. Musím i přiznat, že jejich rozvíjející se vztah se mi hrozně líbil, právě proto, že mohl kdykoli a jakkoli skončit.
Příběh nás zavádí do podsvětí, na místo, kde každý s něčím kšeftuje, holky okolo nepracují a jakmile se něco změní, tak mizí. Knihu tvoří promluvy obou postav, které se střídají v každé kapitole, čímž má čtenář náhled do obou myslí.
Ze začátku jsem měla problémy s jazykem, vyprávění je samozřejmě ve spisovné formě, ale mluva Kinga byla pro mě občas moc, přestože myslím, že překladatelka stejně hodně věcí zmírnila, minimálně pro lepší porozumění textu.
Závěrem mohu říci, že vyjít ze své čtenářské ulity a zkusit žánr, který všichni odsuzují není tak špatné, minimálně pokud jde o Kinga. A pro nadšence zajímavost, King má i svá pokračování, tak uvidíme, kdy se jich dočkáme v češtině.

natali.s
07.12.2018

Kniha se mi moc líbila, už se nemohu dočkat pokračování. Sice jsme se sem tam zarazila nad Kingem, ale jinak se mi kniha opravdu líbila. Doporučuji

Evka3814
06.12.2018

Wouuuw,tahle kniha byla pecka. Slupla jsem ji jak malinu,četla se sama. Krásný napínavý příběh u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Slintala jsem nad Kingem,zlobivej potetovanej hezoun;) a zbožňovala jsem Preppa,akorát škoda jak to s ním dopadlo:(byl zlatíčko. Každopádně tuto knihu jen doporučuju

fidina
06.12.2018

Ačkoli knihy podobného žánru nečtu, tahle mě natolik zaujala, že jsem ji zhltla za 3 dny. Příběh je napínavý s nečekaným koncem, nad kterým jsem ještě dlouho přemýšlela. A King je prostě k sežrání!

Milkacek
05.12.2018

Kniha je super, čte se jedním dechem. Velice doporučuji.