Oba na konci zemřou

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/386095/oba-na-konci-zemrou-N0H-386095.jpg 4191

They Both Die at the End (2017)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Kniha Oba na konci zemřou

bibi.r

Vzhledem k velmi pochvalným komentářům od různých bookstagramerů byla má očekávání vysoká.
Nemůžu říct, že bych byla vyloženě zklamána, ale ono obrovské nadšení se u mě také nekonalo.
Příjemný a zajímavý příběh, s originální zápletkou.
Ovšem vědět, kdy zemřu bych nechtěla ani za zlatý prase.

veruptackova

Čtivé to bylo, ale neuvěřitelně nevyužitý potenciál tématu. ????

AlisMay

Tak já si,asi oproti většině recenzí myslím že nebylo podstatné tam popsat o čem je hodina smrti...jinak kniha pro mě byla čtivá, zajímavá ale co se mi opravdu líbilo byli zážitky které spolu prožívali. Za mě žádná pecka ale žádný propadák;)

Elsasbooks

Tak tohle byl naprostý propadák! Bylo to nudné, nezáživné a naprosto o ničem. Hlavní hrdinové mi skoro nepřirostli k srdci. A ta organizace Hodina smrti? To se autor ani neobtěžoval vysvětlovat, jak ta aplikace vůbec ví, že ten člověk zemře. Autora prostě napadlo něco, ale už to nedomyslel a nevysvětlil to, jak to funguje. Navíc kdo by chtěl vědět kdy přesně zemře? Já teda určitě ne. Strašný, do čtení jsem se misela strašně nutit.

vandalindakova

Kniha byla hodně čtivá a četla se skoro sama. Stránky díky formátu a stylu psaní opravdu mizely rychlostí blesku. To bylo také jediné moje štěstí, díky kterému jsem se nakonec nedostala do mé (historicky první kdyby byla) čtecí krize.
Příběh totiž neměl žádný děj, ale vůbec žádný. Já jsem to od této knihy celkem očekávala, že nebude na příběh, ale naopak na emoce. Přesto si myslím, že nějaký ten spád by to přece jen mít mohlo. Během posledního dne by člověk mohl dělat tisíc věcí, a oni teoreticky jen jezdili po městě tam a zpátky a snažili se vyrovnat s vlastní minulostí.
Co mi v knize hodně chybělo bylo vlastní vysvětlení, co je to vlastně Hodina smrti. Kde bere informace, kdo v daný den umře? Proč vlastně existuje? Tohle v té knize vůbec nebylo řečeno, a po pravdě si ani neumím vysvětlit proč by něco takového mělo existovat. Já bych teda fakt nechtěla dopředu vědět, že v ten den umřu. Chtěla bych umřít za chodu normálních událostí a ne s vědomím, že jsem měla posledních max. 24 hodin totálně na pytel, protože jsem to věděla.
Když se podíváme na tu emoční stránku knihy, kterou jsem tam hodně očekávala, tak musím říct, že jsem nakonec byla zklamaná. Celkově mi ty emoce přišly dost nereálné, a to už jen z toho důvodu, že někomu zavolá Hodina smrti a oznámí mu, že dnes zemře. A ten dotyčný neudělá nic jiného než, že naštvaně típne telefon a konec. Jako to je všechno? Já bych se asi sesypala, brečela bych dokud by mi nerupla cévka v mozku (jo fajn smrt :D), ale určitě bych si neřekla: okej, tak mám poslední den života. Za celou knihu mě lehce zasáhli jen dva momenty a ani jeden z nich nebyl mezi hlavními postavami. Což mi přijde celkem smutné. Ten zbytek se mnou nedělal vůbec nic, nebyla jsem smutná, nezamýšlela jsem se nad smrtí nebo podobnými tématy, nic. Čekala jsem mnohem hloubější myšlenky, a dostala jsem vlastně jen věčně se opakující otázky typu: Co když umřeme takhle, a co když takhle? (Jako asi by mi taky něco podobného lítalo hlavou, ale číst o tom 350 stránkovou knihu?)
To, co mě na knize rozčilovalo úplně maximálně, bylo kvantum neskutečných náhod, u kterých mohli Mateo s Rufusem umřít, ale zázrakem se tak nestalo, a oni měli dalších několik hodin života. Nevím, jestli byl záměr autora čtenáře šokovat, nebo ten příběh tímto způsobem rozhýbat. Mně to ale už přišlo tak neskutečně otravný, a hlavně když se jednalo o blbé zakopávání. Nechápu, že tisíckrát (to berte s nadsázkou) za den tam zakopnou a div si nerozsekají hlavy, nepopadají ze schodů apod.

Nakonec se mi líbilo, když hlavní linku vyplňovali vedlejší postavy, protože to za mě bylo to jediné oživení, co tam bylo. Akorát větu ,,Tomu a tomu člověku se hodina smrti neozvala, protože dnes nezemře." už jsem taky neměla ráda, když se objevovala u každé nové postavy. Naopak se mi líbilo, jak to příběh propojilo dohromady.
Celkově je to za mě průměrná kniha, taková nemastná a neslaná. Kniha, která mi nic nedala, ale ani nepatřila mezi trháky.

Yoh

Autor skvěle vykresluje hlavní hrdiny, jejich pocity, myšlenky. Je to čtivý a napínavý. Jen škoda, že pořádně nevysvětlil fungování Hodiny smrti. Takhle tomu občas malinko chybí logika, jinak by to bylo ještě o * navíc :D

Luciecii

Takhle milou knihu už jsem dlouho nečetla. Je to příjemná změna po všech dramatech a thrillerech. Tenhle příběh mě dostal. Byl okouzlující, stejně jako jeho dva hlavní hrdinové. Bylo to dojemné, postavy moc sympaticky vykreslené a popsané. Jejich životy jsem si ihned zamilovala a je dva též. A i když už člověk od prvních stránek ví, jak to dopadne, tak ten konec mu stejně vžene slzy do očí a je mu to tak strašně líto.
Mateo a Rufus, byla jsem štastná, že se tihle dva našli.
Kniha je o dnech, o nádherných přátelstvích, které člověka dojímají. O dvou bezva klucích a jejich kamarádech, rodinách, minulosti a přítomnosti.
Dokonalé, krásné, dojemné.
Nádherná kniha.

Elevener

Tento příběh je opravdu silný. Pokud máte v plánu si ho přečíst vemte si pořádný kýbl zmrzliny, schovte se pod deku a nezapomeňte na antidepresiva. Protože tento příběh je velmi smutný a oceňuji autorovu originalnost. Tenhle svět je úplně jiný než tenhle. A vážně by bylo zajímavé, kdyby to takhle v blízké budoucnosti fungovalo. :)