Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386095/bmid_oba-na-konci-zemrou-5OL-386095.png 4 718 193

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

They Both Die at the End , 2017

knihomolka460
06.03.2023 2 z 5

Hrozně jsem se na ten příběh těšila, protože jsem si knížku koupila hlavně kvůli popularitě na tik toku. Bylo to , ale nudné a nezáživné. Skvělý námět, ale bylo to o ničem. Úplné osvobození, když jsem to dočetla.

teriberi424
20.02.2023 3 z 5

Čekala jsem něco trochu víc, ve výsledku to bylo nemastný a neslaný. Ten konec mě dostal, protože to bylo vážně to nejhloupější, co mohl Mateo udělat.
Nápad skvělej, ale chtělo to víc vyždímat.

LucieVero
18.02.2023 2 z 5

Tahle kniha mě vůbec nebavila,strašně se to táhlo.

zsykorova
10.01.2023 3 z 5

Milý příběh, na konci smutný, ale musím se přiznat, že jsem čekala něco jiného.

Kuxka
10.12.2022 4 z 5

Bylo to hezké, ale asi to není jedna z těch knížek, které bych si potřebovala přečíst znovu. Nepřišlo mi to moc čtivé, ale bylo to dojemné, konec mě dostal. Oba kluci mi byli sympatičtí, ale nelíbil se mi způsob psaní v Rufusových kapitolách. Líbily se mi tam některé myšlenky:
,,A ship in harbor is safe, but that is not what ships are built for."
Přimělo mě to přemýšlet o smrti například při přecházení ulice nebo tak. Dokonce se mi pár dní po dočtení zdál sen, že jsem taky dostala oznámení, že ten den zemřu...

Mikik
12.11.2022 3 z 5

Nebyla jsem z toho tedy úplně odvázaná, ale četlo se to docela dobře. Jen mi přišlo, že by kniha s tímto tématem na mě měla mnohem víc zapůsobit, ale to se nepodařilo. Za mě tedy trochu zklamání po tom, jaké má kniha odezvy..

Iva095
03.11.2022 5 z 5

Ještě než jsem knížku otevřela tak jsem věděla jak to celé dopadne, ale i přes to jsem doufala, že to skončí jinak. Oba dva kluky jsem si oblíbila hned a strašně jsem jim přála aby spolu mohli strávit více času a ne jen jeden den. Příběh byl skvělí. Tato kniha patří mezi ty od kterých se nemůžete odtrhnou. Přečteno během dne. Moc doporučuji.

Dyna08
26.10.2022 5 z 5

Mateo a Rufus jsou takovými protiklady, ale jejich společný příběh je velice zajímavý

tytasko
24.10.2022 2 z 5

Knihu jsem dočetla tak nějak na jeden nádech. Byla velice čtivá a postavy moc sympatické.
Ale..
Ze začátku trvalo, než se příběh vlastně rozjel.
Na průběhu mě štvalo, že rozhodně šlo být více kreativní. Nepodnikli žádné velké dobrodrůžo, což myslím, že přesně v této knize měli. Vlastně ani pořádně nevěděli, co dělat. To mě mrzí, protože z toho určitě šlo vytřískat víc.
Konec byl asi fajn, završený ale tak nějak náhle, nijak více popsaný, proto jsem si to ani neobrečela a ani to ve mně nevyvolalo nějaké velké emoce.
Nelituju, že jsem četla, jen jsem čekala větší boom po těch všech recenzích :)

Rafilka
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Celou dobu jsem věděla, že umřou, a když k tomu došlo, tak jsem z toho byla docela hotová. Jakože vážně?!

Kniha se četla sama, přečteno za jeden večer. Bylo to dojemné. Kniha se mi moc líbila.

Lenka2533
25.09.2022 5 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila dlouho. A teď jsem se k ní konečně dostala.
Bylo to pro mě milé překvapení. Knížka má originální nápad, který mě hned zaujal.
Příběh byl dojemný, smutný, srdcervoucí a zároveň krásný. Zkrátka silný příběh. Obsahoval i dost hlubokých a chytrých myšlenek.
Kluky jsem si strašně zamilovala, oba měli skvělé charaktery. Navzájem si pomohli a změnili se.
Mateo byl zlatíčko. V nějakých věcech jsem se s ním i ztotožnila. A to s tím jeho tátou... To bylo zničující.
Rufus byl, řekla bych, víc dospělý. To co se stalo s jeho rodinou mi bylo hrozně líto. Nezasloužil si to. Byl Mateovi krásnou psychickou podporou. To ale byli oba. Jak bylo v knize: Zachránili se navzájem.
Myslím, že kdyby to nebylo vyspoilerované, tak bych na konci brečela. Byla jsem smutná a zlomená, ale slzy se neobjevily.
I vedlejší postavy byly úžasné. Některé měly opravdu dobré srdce.
Autorův styl psaní mi sedl, četlo se mi to opravdu velmi dobře. Stránky mi ubíhaly pod rukama rychlostí blesku a dočetla jsem to dřív, než jsem si myslela.
No, myslím si, že tenhle příběh mi v srdci zůstane ještě dlouho a že se k němu někdy vrátím.
Bezesporu 5 ⭐

„Život není určený k tomu, aby ho člověk žil sám.“

„Rodinu si nevybíráte, přátele ano. V některých případech zjistíte, že byste se jim raději měli vyhnout. Jiní stojí za každé riziko.“

terez.book
25.09.2022 5 z 5

Žij každý den, jakoby byl tvůj poslední. Takové to klišé, že? Díky této knize už nebude.
Představte si, že existuje společnost, která vám zavolá s tím, že máte posledních max 24h. Nikdo neví proč a jak. Výjimky ale neexistují. Jak tento den - poslední den prožijete?
Kniha se četla jedním dechem. Dle mého názoru, je umění napsat dobrou knihu, u které už podle názvu víte jak skončí. A přesto celý děj doufáte, ze to tak nebude.. Velice čtivě napsané a kapitoly jsou velice krátké. I příběh sám o sobě je docela dost prostý. Přesto bych to k odpočinkovému čtení nezařadila. Při čtení mi skákala husí kůže, plakala jsem a smála se.
Povinná četba pro všechny, co své dny jen "přežívají".
Jak byste strávili poslední den vy?

helcavo
16.09.2022 4 z 5

Krasna oddechovka…moc dobre se cetla

Adele.
06.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Vysvětlíte mi prosím, jak se někomu povede napsat knihu, u které ještě před první kapitolou víme konec a stejně nás baví a ke konci emočně dost pošramotí?

O Adamovi Silverovi jsem dříve vůbec nic neslyšela a do této knížky se pustila čistě proto, že jsem na ní někde náhodou narazila v PDFku. Vlastně jsem od ní nic moc neočekávala a přistupovala jsem k ní dost skepticky - jak byste vy věřili knize, která vám hlavní zápletku prozradí už ve svém názvu a prvních pár kapitolách?

Autor čtenáři ze začátku zdánlivě nedává žádné naděje na zvrácení tragického osudu obou chlapců, ale já osobně jsem až do poslední kapitoly zoufale doufala v happyend. Fakt jo.
Ale jak je možné, že jsem se k tomu tak upínala, když se pořád opakovala bezvýchodnost celé situace? Upřímně? Nevím.

Knihu opravdu doporučuju!
Příběh byl napsán s takovým melancholickým nádechem a nenásilně nám ukazoval, že je důležité žít každý den, jakoby to byl náš poslední - protože se může opravdu stát, že poslední bude. Tak proč se nestát lepším člověkem dřív, než bude pozdě?

SadUnicorn
04.08.2022 3 z 5

Já vám nevím. Mě to asi tak moc nebavilo. Do čtení jsem se musela nutit a kdybych ji nedostala jako dárek, asi bych si sama takovou knihu nevybrala. Z posledního dne, který si mají dva navzájem cizí kluci užít se asi dalo vytřískat mnohem zajímavější a ztřeštěnější dobrodružství. Místo toho mi přišlo, že jen chaoticky pobíhají z jednoho místa na druhé a navzájem se oťukávají, ale nějak mi i chyběla chemie mezi nimi. Celé to bylo zakončeno dramatickým smutným předvídatelným koncem, který mě za srdce nevzal. Nevím. Podruhé bych to nečetla. Ale dávám hvězdu za nápad, jednu za styl psaní z pohledu jiných lidí a půlku za to, že na konci se stane přesně to, co kniha slibuje názvem.
2,5*

_Brunetka_
20.07.2022 3 z 5

Pro upřesnění, hodnotím 3,8*.

Od téhle knížky jsem popravdě nevěděla moc co očekávat. A když jsem po ní sahala v knihovně, doufala jsem jen,že to nebude nějaká blbost. A nebyla. Tahle knížka vážně ani na chvíli neztrácela svoji čtivost a to by klidně mohla,protože autor na 352 stranách popisuje jeden jediný den. I když se musím přiznat,že pro mě se tam pár nudných míst objevovalo,ale dalo se to přežít.Líbil se mi jednoduchý styl psaní, krátké kapitoly a ich-forma,která to celé podtrhávala. Rozhodně je fajn poselství,které s sebou tahle knížka nese a mile mě překvapila i troška LGBT tématiky,která příběh jen okořenila. A postavy? I když mě Mateo v první části (prvních 80 stran) dost štval, protože něco chtěl udělat, ale zároveň pro to nehl ani prstem a jen seděl a čuměl, nakonec se můj pohled na něj zlepšil. Když tohle totiž překonal,vážně se z něj vyklubalo zlatíčko,kterému nejde nepropadnout. A Rufus? Ten si taky získal moje sympatie a byl to takovej protiklad Matea,takže se skvěle doplňovali. A co mě úplně dostalo, byly citáty na začátku každé ze čtyř částí knihy,které celou tu část dokázaly skvěle vystihnout. No, a co si budeme povídat,u některých částí téhle knížky je nemožnost,aby vaše oči zůstaly suché. Nicméně konec mě opravdu nerozbrečel a to to není tak těžký. A tohle neberte jako úplnou výtku,ale vážně bych uvítala,kdyby nám autor vysvětlil nějak víc princip Hodiny Smrti. Nicméně z knížky jsem si nesedla úplně na zadek a nesdílím úplně to vyhajpované všeobecné nadšení, která okolo ní panuje.

Zruza
18.07.2022 4 z 5

Kniha mě hodně bavila. Já jsem do knihy šla s tím, že si počtu o příbězích lidí, o jejich přemýšlení a tak dále. Do knihy moc nemůžete jít s tím, že čekáte něco napínavého. Musí, říct, že mě mrzelo, že se tam nevysvětlilo, jak Hodiny smrti vlastně fungují, ale nějak jsem se s tím smířila. Ovšem přesto tento "problém" jsem si knihu moc užila a doporučuji ji.

aquaver
13.07.2022 4 z 5

Tohle byla tak zvláštní kniha! Měla jsem v plánu si ji už nějakou chvíli přečíst. Zaujalo mě to téma a byla jsem zvědavá na zpracování. LGBT téma sice nevyhledávám, ale tady mi to nevadilo.
Sice to asi není kniha, kterou bych si někdy přečetla znova, myslím že jednou to bohatě stačilo, ale za to rozhodně mě nutí pořád nad ní přemýšlet... Je to přesně jedna z těch knih, co vám nedá spát... Byla bych radši kdybych věděla že se blíží konec nebo ne? No myslím že nakonec bych zvolila sladkou nevědomost. Sice to mělo pár nedostatků, ale za mě to rozhnodně ztráta času nebyla a jsem ráda, že jsem si jí nakonec ze svého seznamu k přečtení nevymazala. I když je to jasné, stejně je ten konec bolestivý.

Miborrow
07.07.2022 5 z 5

Jeden hovor a čas běží. Co všechno se dá zvládnout za jeden den a co všechno člověk musí prožít, aby mohl s klidem odejít? Pro někoho je jen jeden den málo, pro Matea s Rufusem je více, než se může zdát... Ohromně čtivá kniha, od začátku mnou procházely emoce, člověk se zamyslí nad různými otázkami života a na konci uroní "pár" slz.

uzivatel92175
15.06.2022 1 z 5

Myslel jsem, že knížka bude "pecka", když byl/je kolem ní takový hype (rozruch), ale byl jsem zklamaný. Možná jsem od ní čekal až moc.
Myšlenka byla dobrá, ale přijde mi, že se děj strašně "táhnul" a nebyl ničím zajímavý.