Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386095/bmid_oba-na-konci-zemrou-5OL-386095.png 4 718 193

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

They Both Die at the End , 2017

E.T.007
08.06.2022 1 z 5

Myšlienka bola zaujímavá, no samotný príbeh ma akosi nezaujal. Vôbec ma to nechytilo.

kimChristopher
22.05.2022 5 z 5

Knížka byla krásně napsaná. Ze začátku mě to moc nebralo, ale postupně příběh byla zajímavější a zajímavější, protože nevíte co se v jakou minutu mohlo stát. Občas se v knize mohou nacházet trošku vulgárnější slova, ale ta se vyskytují opravdu jenom minimálně. Na konci se to neobešlo bez slz v očích. Příběh mě hezky dojal.
Doporučuji všem, kdo má rád napínavé příběhy a zvraty :)

katynka78
07.05.2022 3 z 5

Náhodou jsem narazila na tuto knížku a jsem za to moc a moc ráda. Ač již nejsem věkem YA, tak se tomuto nevyhýbám, pokud to má pro mě přesah.
A tady to přesah mělo obrovský.
Ono když si projdu, co často čtu, tak se mi tam právě téma smrti často objevuje. Ale nejenom vraždy, ale to téma je vždy uchopeno jiným, filosofickým způsobem a to mám moc ráda.
Knížka se mi moc líbí, je čtivá, svižná, velmi dobře zachycuje hlavní hrdiny a jejich pocity.
Bravurně ukazuje, jaký každý z nich je a co je pro něj důležité a co by rádi stihli, než zemřou.
Tímto způsobem začínáte jako čtenář pak přemýšlet taky, co byste dělali, komu byste to řekli a komu ne a proč. Co vše byste zařídili a co byste ještě chtěli prožít v tom krátkém časovém úseku, který je do vaší smrti vyměřen.
Je to zvláštní pocit, když víte, že je před vámi poslední den a vše v něm je vaše poslední a další už nebude.
A to mě bavilo, moc. Váhala jsem, kolik bych dala a pokud by to tady šlo označit, tak na 3,5 hvězdičky to je.
Je to smutné, ale velmi obohacující, protože prostě toto není kniha, u které byste jen hltali stránky. Toto je kniha, kde se zastavíte a přemýšlíte. A to mám ráda.

adel_pe
30.04.2022 5 z 5

Další kniha, která se zajímavě dotýká tématu smrti, konečnosti a (ne)naplnění. Asi chápu některé komentáře, kritizující pár aspektů knihy, ale já osobně musím říct, že nic na knize mi nevadilo tolik, abych jí ubrala hvězdu. Možná je to tím, že jsem ji právě teď dočetla a jsem plná emocí, ale jsem z ní i přes její nedokonalosti nadšená.

KlaraBirnbaum
15.04.2022 5 z 5

Za mě výborná kniha, která ač je YA, tak mě donutila klást si otázky ohledně života, na které člověk běžně nemyslí. Stránky rychle mizely a já jsem byla zvědavá, jak se to stane. Plus mám v knížkách ráda, když jsou tam i krátké příběhy ostatních lidí, které se v určitý moment, byť nepatrně, protnou s hlavní dějovou linkou.

Spojenc
11.04.2022 5 z 5

Hodně lidí přečetlo tuto knihu během jednoho dne (kvůli časoprostoru knihy). To ovšem není můj případ, jelikož nepatřím mezi rychločtenáře. Nepřipadá mi, ale že by to mému čtenářskému zážitku nějak ublížilo. Kniha mě vytáhla ze čtecí krize a vtáhla do děje velmi snadno. Oba hlavní hrdinové mi byli po celou dobu velmi sympatičtí.

kajacep
25.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Nuda. Zajímavé téma, ovšem provedení nestojí za moc. Způsob, jakým je kniha napsaná, připomíná slohy z prvního stupně. Hodně mi vadilo, že Mateo s Rufusem svých posledních pár hodin nevyužili k něčemu lepšímu. Dost nerealné a nudné.

Horrendous_524
05.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Za mě docela zklamání. Nevím proč. Možná to je jednoduše tím, jak moc mi připadala jejich láska nereálná. Taky to, že autor očividně neuměl pevně uchopit do rukou ich formu. Všechny kapitoly z pohledu jiných postav, než byl Rufus a Mateo, byly dobré. Ne výborné, ale dobré. A potom přišel Rufus a Mateo s právě zmíněnou ich formou a buch buch buch smrt je tady. Tentokrát moje smrt. Panebože, ta mi hodně nesedla (ta ich forma). Dejme pryč příběh, vedlejší postavy a všechno. Zkrátka jen to, jakým způsobem byl Rufus a Mateo napsaný, mi dokázalo hodně zkazit požitek.

Ohledně toho názvu...za mě sakra dobrej tah. Člověk to čte a říká si: ,,Tak je to pravda, není to pravda... zhyneš nebo ne?" A naštěstí konec mě tak úplně nezklamal. Kdyby Silvera dovolil, aspoň jednomu z nich přežít, skončil by u mě. Představte si to. Vytvoříte si svět, určíte jasná pravidla, přes které nejede vlak. Proč by zrovna Váš hlavní hrdina měl být vyjímkou? To, co bylo řečeno v názvu se stalo a já musím zatleskat, neb věřím, že to autora muselo svádět k šťastnému konci.

Ucházející postavy, fajn námět a libová obálka. Být ve škole hodnotím  známkou 3-.

janas118
25.02.2022 5 z 5

Příběh plný napětí... otáčíte stránky a jen čekáte, kdy to přijde...

BlueTer
10.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Mě se kniha moc líbila, rychle se četla, postavy se mi líbily a všechen ten zármutek a vztek postav se přeléval i do mě. Mnoho čtenářů autorovi vyčítá, že nenapsal více o systému Hodiny smrti, mě to nevadilo. Vše, co potřebujete k příběhu vědět, řečeno je a zbytek není podstatný. Co musím vyzdvihnout je pletenec všech postav, které v knize promlouvají. Tudíž ty úhly pohledu ostatních nejsou zbytečné, všechny se proplétají. Kniha nemá šokovat, nemá mít 10 zvratů během 5 stránek, myslím, že cílem této knihy bylo se zamyslet. A ani mi to nepřipadalo zdlouhavé, ono napsat knihu o jediném dni...
Ale sto lidí, sto chutí. Já bych knihu určitě doporučila a k ní i krabici kapesníků.
Za Matea a Roofa doufám, že existuje posmrtný život a že už se tam hledají...

Patro
04.02.2022 4 z 5

Příběh a postavy byly uchvacující, nemohla jsem knihu položit a přečetla jsem ji za jediné odpoledne. I když se kniha jmenuje Oba na konci zemřou, člověk to tak nějak nečeká.
Pravdou ale je, že je to velice krátké, byť emočně i akčně nabité počtení.

dedysek
23.01.2022 5 z 5

Pět hvězdiček musím dát....protože ten konec? Jasně, všichni víme jak to skončí, ale stejně :-)

TPWK
20.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Popravdě řečeno se mi neuvěřitelně líbil nápad knihy. Mateo mi moc nesedl.. celou dobu si hrál na něco, čím doopravdy není. Nakonec jsem si ale i jeho oblíbila. Na knize se mi trochu nelíbil popis scény s výbuchem jak sporáku, tak bomby. Taky se mi moc nezamlouvá, jak autor nacpal tu vzácnou chvilku Rufuse a Matea jakožto polibek paradoxně až na konec. Jejich milostný příběh mohl být mnohem zajímavější a vášnivější. To samé i jejich smrt. Každopádně celkový nápad se mi líbil a milovala jsem každou narážku na Pluto a celou sluneční soustavu. I přes všechny ty nedostatky si myslím, že je dobré si knihu přečíst. Rozhodně toho nelituji, vložila mi do hlavy myšlenku a to je to nejdůležitější.

Grety
18.01.2022 4 z 5

Příběh má hodně rovin. Mě donutil přemýšlet, trošku mě dojmul a krásně se četl. Marek a Rúfus se mi jen tak z hlavy nevykouri. Co bych sakra dělala, kdybych věděla že do 24 hodin zemřu ???

kamino
21.12.2021 3 z 5

čekala jsem teda trochu jiný konec, chybělo mi osvětlení toho, jak ta hodina smrti funguje, nebo co za tím je, a taky jsem doufala v nějaké napínavé zvraty.

heyxbex
12.11.2021 4 z 5

(SPOILER) ikdyž se dá konec odvodit z názvu, tak jsem stejně doufala, že to skončí dobře :D

kate9326
31.10.2021 4 z 5

Fantasy mám ráda, ALE...už od začátku mi připadalo, že něco knize chybí...nejspíše prequel? Clověk "spadne" přímo do děje, bez úvodu, bez udání času a podrobností o postavách, stejně jako o organizaci, která si říká ...no, to by byl spoiler. Prostě není popsáno, kdo ji založil nebo proč a podle čeho vybírá své "klienty" kteří mají prostě smůlu a zemřou. To mě tedy vadilo, připomnělo mi to Labyrint nebo Divergenci, jenže tam prequel JE / u Divergence aspon z pohledu Ctyřky./ Tady není ani sequel. Tedy pokud vím. /Asi těžko, leda s jinými lidmi./..Snad taky flegmatiky, kteří neřeší proč a jak se do takové situace dostali, a nebrání se...Je sice možné, že se jedná o vševědocího věštce, ale chybí mi tam tedy jeho/ její POV. - Nebo aspon více dovysvětení od vypravěče/autora.

Zlatinka.Emilly
30.10.2021 5 z 5

Docela síla, vždy když jsem si představovala, že jejich svíčka brzy dohasne. Zajímavě zpracované téma a myslím si, že by nebylo na škodu, trochu se zamyslet nad tím, co kdyby "mě" zbýval den života? Jak by se jedinec zachoval? Co by bylo pro něj prioritou? Až mi z toho zatrnulo.

Tilte
23.09.2021 3 z 5

libil se mi napad s hodinou casu, stridani vypravecu, vykresleni osobnosti hlavnich postav
dej mel spad a opakovane mi pokladal otazku: co je opravdu dulezite, nez zemreme?

uplne jiny zanr, jiny uhel pohledu a presto je nakonec odpoved na otazku: Ceho pred smrti nejvice litujeme? stejna, jako v knize Bronnie Ware

kayu
14.09.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem za jeden den. Moc se mi líbí myšlenka celé knihy, která nutí člověka k zamyšlení nad vlastním životem. Myslím, že více zapůsobí spíše na mladší čtenáře, které vyzívá k tomu, aby svůj život žili na plno a nebáli se zkoušet nové věci. Od konce jsem čekala něco více dojemnějšího, ale i tak jsem během posledních stran měla slzy na krajíčku.
Samotné zpracování knihy mi přišlo spíše průměrné, některé části byly slabší, ale celkově to byla příjemná kniha, kterou bych určitě doporučila.