Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386095/bmid_oba-na-konci-zemrou-5OL-386095.png 4 718 193

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

They Both Die at the End , 2017

čef
27.08.2021 4 z 5

Pro většinu starších asi tato kniha moc není, za svůj život si své existencionální zmatky včetně problémů s identitou asi odžili a uvědomili si co je důležité a tak jim moudrosti z této knihy nepřipadají jako něco extra. U mladší generace je to možná jinak a tak mohou být těmito myšlenkami oplodněni a uvedeni v nadšení. Hodnotím jako knihu dnešní doby s primitivním příběhem a základní otázkou života a smrti.

TeriLin1111
26.08.2021 3 z 5

Vůbec jsem nevěděla jak knihu ohodnotit. Měla jsem hodně vysoká očekávání která se sice ve finále naplnila, ale až ke konci. Celkově se kniha dobře čte ale já si celou dobu říkala, tak kdy už se tam něco stane? Celková pointa knihy je velmi dobrá, je tam spousta výborných myšlenek, ale děj jako takový je průměrný. Byly tam pasáže, které byly trochu slabší. Hlavní postavy se hezky doplňovaly. Jednoznačně nejlepší část knihy je konec. Velmi smutný a moc se mi líbil. Ve finále spousta částí knihy se mi líbila, akorát to na mě nemělo ten WOW účinek, jako na ostatní. Ale alespoň za jedno přečtení stojí :)

Ivka14
30.06.2021 4 z 5

Dva kluci, kteří dnes zemřou spolu stráví poslední den. Zažili toho hodně, ale čekala jsem, že zažijí větší dobrodružství..
Knihu jsem viděla všude a častá byla recenze "Úžasná knihy. Brečela jsem jak želva a podobně. Ale na mě to ten WOW dojem neudělalo. Musím říct, že se četla fakt skvěle a rychle to utíkalo, ale něco mi tam chybělo. Proto dávám 3,5*

janik6969
31.05.2021 4 z 5

není to kniha, u které si na konci řeknete ... wow, to byla pecka... přesto je plná myšlenek k zamyšlení... jak by vypadal váš poslední den života???, kde, s kým, jak byste ho chtěli prožít... dlouho jsem nemohla pochopit, kdo jsou ti ztracenci, kdo/co je Hodina smrti, čekala na vysvětlení, a pak mi to došlo ... přestože nehodnotím 5ti hvězdičkami, příběh se mi líbil, byl čtivý a jsem ráda, že jsem si ho přečetla.

Yevve
14.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato knížka, i přesto, že jsem věděla, jak dopadne, byla úžasná. Až do konce jsem si říkala: ,, Tentokrát nebudu brečet, tentokrát nebudu brečet." A samozřejmě jsem to porušila. Myslím, že se Mateo a Rufus velmi dobře doplňují a že nakonec se přeci jen tam někde našli.

Nikčačíča
04.05.2021 5 z 5

Za den přečtený kniha, nejde odložit a nutí Vás stále přemýšlet nad životem. A i když víte, jak vše skončí, konec vás emocionálně položí a já pak brečela asi ještě hodinu.

Tuti
19.04.2021 3 z 5

Za mě takový lepší průměr.
Nápad to nebyl špatný, ale celkově mi přišlo, že to šlo líp zpracovat.
Jak už tady bylo zmíněno, na začátku se to trochu vleklo, spád to dostalo až tak od půlky a je škoda, že to bylo tak předvídatelné... vlastně jsem nedostala nic víc, než to, co bylo napsáno na zadním obalu knihy a to mě mrzí...

Zase na druhou stranu, kladně hodnotím to, že to nepřetékalo zbytečně nabubřelými citovými výlevy, čehož jsem se bála.
V tomhle autor obstál na výbornou...

Vlasta99
18.04.2021 4 z 5

Knížka mě zaujala svým názvem. Ze začátku se děj poměrně vlekl, ale poté nabral větší spád a už jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Určitě bych ocenila zpracování a celkově nápad s Hodinou smrti, některé části byly dost k zamyšlení. Jediná věc, která mi vadila, a za kterou strhávám jednu hvězdu, byla předvídatelnost. Samozřejmě že podle názvu už by se konec dal očekávat, ale celkově děj byl jasný dopředu a nenastaly žádné větší zvraty.

Amy05
15.04.2021 4 z 5

4⭐️/5⭐️
Jako první bych chtěla poděkovat @1dreamworld0 , za to, že uspořádala na tuto knížku společné čtení. Musím říct, že jsem se této knížky celkem bála, ne že by byla špatná, ale spíš, že na tom po přečtení nebudu úplně nejlíp(psychicky), což se samozřejmě stala a tato knížka mě emočně dost vyždímala. Postavy... jak Rufuse tak Matea jsem si moc oblíbila, strašně se mi líbilo, jak byli oba úplně jiní, ale společně tvořili jeden celek, prostě protiklady se přitahují, přirostli mi k srdci,a bylo prostě strašné, když víte, jak to dopadne, ale i tak tam pořád máte tu kapku naděje, ale bohužel název nelže, tohle by se možná mohlo považovat za spoiler, ale podle je lepší do toho jít s tvrdou realitou než si něco nalhávat a stále věřit. Samozřejmě, že je v knížce hodně otázek a nelogičností ohledně Hodiny smrti, ale to bychom se v tím moc nimrali a pro mě, tahle knížka není o světě či logice, tahle knížka je o vyrovnanosti, lásce a ztrátě. Děj se odehrává v průběhu jednoho dne, takže příběh rychle plyne. Příběh má v sobě spoustu hezkých myšlenek a věci k zamyšlení. Za mě knížka určitě stojí za přečtení a moc ji doporučuji.

matous9127
02.04.2021 5 z 5

Knihu jsem dočetl jen před několika málo minutami a musím říct, že je to opravdu báječná kniha – vyvolala ve mně velice silné emoce, skutečně mi vehnala slzy do očí. Hned ze začátku mě neuvěřitelně zaujala originálním nápadem a čtivostí, pozitivně hodnotím i ty drobnosti, kterými hlavní postavy ovlivňují další dějové linky, přestože děj jako takový nijak neovlivňovali, jednoduše naprosto dokonale uvozovaly atmosféru příběhu. Příběh má ohromný spád a nepustí Vás až do samotného konce. Vřele doporučuji.

kajka.bhlv
24.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle mě dostalo. Četla jsem ji už podruhé a měla jsem úplně stejné pocity, jako před rokem. Vývoj Mateova charakteru mě nutil se pousmívat při čtení. Oba mladíci jsou velmi sympatičtí a je obdivuhodné, jak autor rozepsal skoro 24 hodin do 350 stran. V několika recenzích jsem narazila na stížnosti k táhlosti děje. Trošku jsem to nepochopila, protože 24 hodin v 350 stranách prostě je táhlých a jen při listování knihou se to dá pochopit.
Celý nápad Hodiny smrti je originální a ani nepotřebuje vysvětlovat, protože to není nějaká dystopická kniha, která nám má na začátku osvětlit systém, proti kterému budeme bojovat (jako například v Hunger Games, Divergenci atd.). Je celkem podlé, že se kniha jmenuje They both die at the end, protože vás to má připravit na nevyhnutelné, ale až do posledních chvil jsem doufala, že se Roof a Mateo smrti vyhnou. Konec mě dojal nehorázným způsobem a kniha má čestné místo v mé knihovně.

vaskajiras
01.03.2021 3 z 5

Taková škoda. Ke knize mě přilákal hlavně její název a suprová obálka. Ani anotace nezněla špatně. Ale zpracování je bohužel dost slabé, čekala jsem víc. Jakože příběh není špatný (i když jednoduchý a předvídatelný), ale co mi v něm fakt nesedí, je samotný nápad s hodinou smrti (což není dobré, vzhledem k tomu, že na tom staví celá zápletka). Nepřeháním, když řeknu, že by mi přišlo uvěřitelnější, kdyby si ty dva třeba odchytla nějaká pouliční věštkyně a oznámila jim, že ještě toho dne zemřou...
Zkrátka: kniha neurazila, ale ani nezaujala, nejspíš se brzo vykouří z hlavy.

Emily56
27.02.2021 5 z 5

Takto som už dloho neplakala ale stalo to za to.

OsolenéKnihy
26.02.2021

Nedočteno. Tady jsem se dostala do poloviny a osud postav, který je vlastně stejné jasný už z názvu, mě vůbec nezajímá. Asi to má stavět na nějakém obřím dojáku, ale mně jsou oba hrdinové velice nesympatičtí, protože jsou definováni tak jednou vlastností. Hodina smrti tu není nijak vysvětlena (nepopírám, že to nemohlo nastat později v knize, ale na to, že už je polovina knihy za mnou, tady nebylo zmíněno, jak to vlastně funguje, jak to vzniklo, proč to vzniklo, a vzhledem k tomu, že se kolem toho všechno točí, bych asi chtěla tyhle informace dřív). Upřímně sledovat to, jak se jeden kluk strašně bojí vylézt ven a druhý ho přesvědčuje, aby to udělal, mě nebaví a na to, že prožívají posledních 24 hodin života, je to fakt nudná náplň posledních hodin. Navíc je jasné, jak to dopadne, a nepotřebuji k tomu dalších 150 stran.

pedroK
23.02.2021

Nehodnotím hvězdami, je to lehce fantasy, lehce romance, styl hodně YA, tam to bude mít úspěch.

Blekí
22.02.2021 5 z 5

Knihu obrečíte, ale opravdu to stojí za to.

AbigailBC
17.01.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších věcí, jakou jsem za poslední dobu četla. Už jen ten Death-Cast nápad, že se člověk dozví, jakmile přijde jeho poslední den. Oba kluky jsem zbožňovala a stejně tak si užívala i to, jak se skvěle doplňovali a vytáhli z druhého to nejlepší. Nejvíc jsem si asi užila scénu, kdy zpívali na pódiu American Pie, jako bych je viděla před očima a dojalo mě to. A ta úžasná písnička mimochodem příběh celkem výstižně doprovází. Rozhodně knihu zařazuji v knihovně na místo mezi srdcové záležitosti.

dreaming_girl
09.01.2021 5 z 5

Chyby to určitě má, ale já je přes tu skvělost nevidím a nechci...

FemmeFragile
27.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Napsat knihu, která vám už svým názvem vyspoileruje konec, musí být docela kumšt. Sice stejně pořád čekáte, že to dopadne třeba jinak, ale ne, Oba na konci zemřou fakt splní, co slibuje. O to těžší mi přijde napsat takovou knihu tak, aby vás i přesto bavila, a to se, myslím, Silverovi povedlo. Je krásným důkazem toho, že někdy není důležitý konec nebo cíl, ale cesta. Tady vůbec nešlo o to, jestli kluci nakonec zemřou nebo ne, ale jestli stihnou své životy ještě naplnit, i když na to dostanou dost šibeniční termín. Ostatně téma blízké smrti je v literatuře víc než rozšířené, ale na téhle knize se mi oproti řadě dalších líbilo to, že hlavní hrdinové pořád zůstávají lidmi - nezačnou dělat zázraky ani velká gesta, aby v posledních 24 hodinách svého života spasili svět. Jsou pořád těmi samými lidmi, jako byli před telefonátem oznamujícím jejich smrt - mají pořád strach, část přísně vymezeného času promrhají, a nejsou zázračně zbaveni všech pozemských starostí. Prostě se jen snaží dát své smrti hodnotu a nalézt v životě alespoň na chvíli něco, pro co stálo žít.

Pepega
17.11.2020 3 z 5

No, jako dobrý ale ten konec jsem čekala lepší. Po tom, co jsem si tu četla jak na konci všichni brečeli... Mě to nerozbrečelo, a to brečím u každý blbosti. Rozhodně ale musím uznat, že téma je to zajímavé. Ve světě smrti byl hlavním tématem život. Takže za mě dobrý.