Oba na konci zemřou

Oba na konci zemřou https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386095/bmid_oba-na-konci-zemrou-5OL-386095.png 4 722 722

Když Mateovi zazvoní těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

They Both Die at the End , 2017

Xandy
05.03.2020 2 z 5

V rámci žánru fajn. I s odstupem času tak nějak moc nevím co si o tom myslet. Čekala jsem něco víc hlubšího. Myslím si že by se z tématu dalo vytěžit mnohem víc. Jako oddechovka fajn. Smála jsem se, usmívala se nad tím jak je to pěkné naopak i brečela. Nápad dobrý, to se musí nechat.

Beky
05.03.2020 4 z 5

Úžasný námět a parádní zpracování! :-)
Parádní dvojice hlavních "hrdinů", kteří si užívají poslední chvíle svého života.
V příběhu jsou popsány momenty, kdy se člověk musí pousmát, ale zároveň momenty, kdy z oka ukápne i nějaká slza ... :-))
Vím, že tahle kniha zůstane mou srdcovkou. :-)

M.anon
01.03.2020 4 z 5

Nápad super. Trochu jsem se bála, jak se to bude ubírat,když je konec od začátku jasný, ale nakonec to šlo :). Při každé komplikaci jsem skoro tajila dech, že umřou míč brzy. Asi jsem trapnej romantik, ale konec jsem si představovala jinak, za mě měli umřít spolu..

-LaraRead-
29.02.2020 5 z 5

Zapomeňte na ostatní negativní komentáře, tahle kniha byla skvělá!
A ano, uznávám, že nenesla všechny filosofické myšlenky, které mohla nést, a ano, na konci jsem čekala větší vodopády slz (bylo jen pár slziček), ale to vlastně vůbec nevadí.
Mě na tom bavila ta reálnost. Protože když umíráte a jste jen obyčejný kluk, nepůjdete a nebudete hledat ty nejlepší myšlenky o smyslu života, ale zkusíte prostě jít ven a dohnat to, co jste zatím nestihli.
Neslo to poselství, které do světa nekřičelo, ale jen volně vyplynulo z celé knihy.
Trochu mi jako čtenáři, který v knihách rád hledá racionalitu, vadilo, že nebylo vysvětleno, jak vlastně se stane, že někdo přesně ví, kdy kdo zemře. Ale nakonec se mi líbilo i to. Člověk se prostě musí smířit s tím, že i když něco nedokáže vysvětlit, je to i tak nevyhnutelné.
Konec knihy byl podle mě skvělý, mimochodem.
Takže moje doporučení? Jděte, přečtěte si to a trochu (ale vážně jen trochu) se nad tím zamyslete.
PS: Děkuji Adamu Silverovi za tip na písničku American pie. Poslouchám ji už tři dny v kuse.

Hanjimka
09.02.2020 4 z 5

Není to vrchol hitparády, ale nutí k zamyšlení, smíchu i pláči.

inabavin
08.02.2020 odpad!

Na téhle knize se mi nelíbilo tolik věcí, že by se o tom dala napsat slohová práce na deset stránek. Nápad byl skvělý a opravdu jsem se těšil, až si to budu moct přečíst, ale zklamala mě už první stránka, takže mou jedinou motivací to dočíst bylo, že jsem to chtěl do detailu rozebrat a přijít na to, co vše se mi na tom nezdá. Nic horšího jsem opravdu nečetl, ale aspoň to má hezkou obálku, to je asi jediné plus.

Iamdreamer
07.01.2020 2 z 5

Kniha s veľmi dobrým námetom ktorý autor úplne premrhal. Hlavné postavy majú len necelý deň života a aj tak ho mrhajú na úplných zbytočnostiach, ak sa neľutovali navzájom tak vždy niektorí z nich ľutoval seba samého. Až na konci mi prišlo že sa autor skutočne dostáva do deja a snaží sa ho nejako rozbehnúť. Nedávno som čítala od autora knihu More Happy Then Not a pri tej knihe som skutočne aj ostala smutná.

Foxie89
04.01.2020 3 z 5

Skvělý nápad a hezky zpracovaný, ale nebylo to nic převratného. Každopádně je to milá knížka, která člověka donutí se zamyslet :)

knihomolka369
13.11.2019 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala trochu skepticky... a ze začátku jsem se svého přesvědčení odmítala vzdát. Ale pak? Nejlepší knížka za poslední týdny!

bari_be
11.11.2019 2 z 5

Hrozně mě to mrzí, ale tahle kniha se mi vůbec nelíbila a přitom měla takový potencionál. Námět je naprosto geniální, bohužel ztroskotává na svém zpracování. Příběhu chybí emoce. Ač jsem se snažila a knihu dočetla do konce, nedokázala jsem se vcítit do situace hlavních hrdinů. Necítila jsem nic, ani špetku soucitu. Vůbec mě to nevtáhlo do děje..

LucyBrez
28.10.2019 3 z 5

Vlastně ani nevím, co o této knize napsat...
Název a anotace mě navnadily opravdu hodně a já se nemohla dočkat, až konečně začnu číst. Prvních 50 stránek mě nadchlo. Pak už to šlo příliš z kopce a opětovné nadšení se ukázalo znovu asi až u 260 stránky. Občas jsem si i říkala, proč to vlastně čtu, ale já vydržela a nelituji toho, poněvadž mě konec skutečně dostal.
I tak musím knihu ohodnotit pouhými třemi hvězdami...

Jaehyun
06.10.2019 5 z 5

Nevěděla jsem že někdy budu nějakou knihu tak moc nenávidět a milovat zároveň.

Dlouho jsem se rozhodovala jestli ji číst nebo ne, protože podle recenzí které říkali že to není nic moc jsem se bála, že to bude ztráta času a peněz. Ale teď mužů říct že nebyla. Je to opravdu nádherná knížka, brečela už po pár stránkách a to nejsem nijaký extra cíťa. Je to hezky napsané a jednoduché. Měla jsem to přečtené asi za dva dny a prostě nádhera. Klidně bych od autora brala více knih.

Jen mě, jako asi všechny kdo knihy četli, dost mrzel ten konec a i když je jasné už z nazvu, že oba na konci zemřou, tak jsem si pořád říkala, že se třeba nějak zachrání a budou spolu. No, nestalo se tak. I přesto jsem ale byla ráda, že spolu zažili něco nového než zemřeli a to lásku.

AmoreLeget
03.10.2019 5 z 5

Tak tohle byla opravdu kniha s velkým K. Podle recenzí všichni víme, že název je pravdivý. Víme, že my slabější povahy si musíme pořídit hodně kapesníků, sprej do nosu a make-up na zamaskování podrážděného nosu od smrkání. Asi tušíme, že se objeví tak lehce LGBT tématika. Ale netušíme to, co se skrývá mezi řádky. To, co nám vyrazí dech a přinutí nás přemýšlet o tom, že Hodina smrti může být za pár hodin tady a se svým obávaným tónem nás vytrhne ze spánku. Pro mě je tohle opravdu silné zamyšlení. Ti kluci jsou mi vzorem. Většina z nás by se složila a celý den by probrečela nad tím, že naše dny jsou sečteny. Ale oni dokázali žít a prožít svůj poslední den tak, že se stal nejlepším dnem jejich životů. A proto tomu kdo tuhle dlouhou recenzi přečetl až do konce, chci říct jediné: Pojďte žít! Užívejte si naplno každé minuty, nebojte se a poznávejte svět. Je jedno jestli jsi holka, kluk. Je jedno jestli jsi zdravý, nemocný. Prostě si jdi za svými sny a to je to nejdůležitější. Nevíš, co se stane za pár dní/hodin/sekund. Jsi tady teď v tenhle moment. Takže vypni mobil, počítač, sociální sítě a otevři dveře vstříc novým zítřkům. Děkuji Adamovi Silverovi za poselství mezi řádky. ♥️

Bebe2004
09.09.2019 4 z 5

Mě se to líbilo, dobrý nápad o telefonátu. Bylo mi hned ze začátku jasné, že nakonec ti dva skončí spolu, ale trochu to tam komplikovala ta dívka. Jinak zajímavý nápad a dobré oddychové čtení.

J.K.1982
28.08.2019 4 z 5

Popravdě se mi do této knihy ze začátku vůbec nechtělo a když jsem začal číst, měl jsem pocit, že to není pro mě a jeden z hlavní dvojice mě spíše dost štval...aaale...pak jsem překonal první třetinu a knihu už neodložil a četl až do konce. A pochopil jsem že vše co autor píše je důležité pro děj a není tu nic navíc. Musím přiznat, že nyní patří do seznamu mých nej a moc doporučuji si ji přečíst:)

SabinaBouzkova
24.08.2019 3 z 5

Kniha s originálním a silným námětem se mi poměrně líbila, ale upřímně jsem od ní čekala více. Hlavní postavy jsou sympatické. Určitě je to téma k zamyšlení. Já prostě ale nevím co si o tom mám sakra myslet od knihy jsem po většiinu času nemohla od trhnout oči, ale většinu času sem si říkala proč to do háje čtu.

Adele02
19.08.2019 4 z 5

Posledních třicet stran jsem si asi vymyslela, jak jsem to četla přes slzy. Nechápu, proč jsem to vůbec četla, když jsem chytala deprese z každé druhé strany.
Citát "Žijte každý den, jako by byl ten poslední" je mým mottem už nějakou dobu, ale teď si to uvědomuju ještě víc.
A i přes to všechno, jak mě ta kniha ničila, mám chuť na poslední stránku připsat pro změnu citaci Harryho.

All was well.

Veruu95
04.08.2019 5 z 5

Originální námět, který byl více než skvěle zpracován. Kluci jsou oba sympaťáci, každý svým způsobem, což z nich tvoří perfektní dvojku.
Nebudu lhát, někde uvnitř jsem měla tu maliličkou špetku naděje, že by konec nemusel být smutný... Ale takhle to prostě je, kniha je určitě ze života a k zamyšlení :)
U konce jsem si málem pobrečela... osudu holt nikdo nepoučíme.
Na knihu budu ještě dlouho vzpomínat a určitě si ji někdy ráda přečtu znovu! :)

ShanTae
02.08.2019 5 z 5

Povětšinou mi má zvědavost nedá a musím si nalistovat trochu dopředu, někdy dokonce až na závěrečné kapitoly, ale v tomto případě jsem se až násilně nutila postupovat stránku po stránce. Bylo to pro mě těžké, ale jsem vážně ráda, protože zrovna tady dokáže sebemenší spoiler celé čtení neuvěřitelně pokazit.
Někomu Mateo a Rufus k srdci nepřirostli, někomu jejich dialogy připadaly umělé a nucené, někomu se zdála myšlenka s Hodinou smrti málo rozvinutá, snad až lehce nelogická. Mě celý příběh vtáhl už v prvních odstavcích, ba dokonce v prvních větách. Oba kluky jsem si neskutečně zamilovala. A i to je možná slabé slovo. Mateo je sice takový "až moc velký dobrák" a Rufus zase "až moc velký frajer", ale já jejich charaktery vnímala jako určitý druh metafory. Stejně tak spoustu událostí a momentů. Ve všem jsou skryty myšlenky a to se mi na knize opravdu, ale opravdu moc líbí. Má toho tolik mezi řádky.

Příběh těhle dvou, které dohromady svedl společný osud, doporučuji. Každý si v něm najde něco jiného. Někoho zaujme filozofická stránka, někoho částečné LGBT téma, někoho styl psaní, někoho příběh jako takový. Já můžu upřímně říct, že mě zaujalo vše. Vážně, ani nevím, kdy naposled jsem byla knihou takto unesena. Během čtení mě buď hřálo u srdce úlevou, anebo mi ruce chladly nervozitou. Nic mezi tím. Ke konci jsem uronila pár slz a v hlavě si snažila vymyslet jiné, alternativní konce, které by mě dokázaly zbavit toho štiplavého pocitu na hrudi. Nemůžu uvěřit, jak se mnou 350 stran dokázalo takhle zatočit.

Eleanor-ka
26.07.2019 3 z 5

Tohle byl poněkud zvláštní příběh. Byla jsem vcelku nesvá kvůli té morbidnosti, kterou v sobě kniha nesla - ujetost v podobě Hodiny smrti, která vám dala předem vědět že do 24 hodin zemřete. Upřímně, já osobně bych nechtěla dopředu vědět, že umřu i za předpokladu, že bych si svůj poslední den mohla užít. Nepřipadá mi to totiž moc přirozené. Ale je zřejmé, jaká byla hlavní myšlenka autora a sice, že si člověk až v soudný den uvědomí, že chce žít a jeho dosavadní život byl mnohdy nijaký a bez barev.
Mimochodem četlo se to moc pěkně, o tom žádná. Konec mě však nenadchl, otevřenost dle mého nebyla na místě. Celkově mám dost smíšené pocity z této knihy.