Adele02 Adele02 komentáře u knih

Sonety Sonety William Shakespeare

28, 66, 129, 146 ♥

Elusion Elusion Claudia Gabel

2,5*
E...hm. Mělo to ohromný potenciál, to nezapřu. Ale postavy byly tak strašně wtf, že jsem si chvíli říkala, ať je Patrick zabije všechny, nebo ať prostě spadne meteorit a bude vyřešeno - děj neskutečně předvídatelný, postavám se měnil charakter dle libosti a tolik věcí se nedořešilo a zamotalo tak, že se ani smysluplně vyřešit nedaly... Čte se to rychle, to taky neubírám. Do pokračování půjdu, už jen ze zvědavosti, jak se to vyřeší.
A o překladu radši nemluvím...

16.09.2017 2 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Tak jo, nečekala jsem, že budu brečet tak moc...
Spíš 4,5*.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

U prvního dílu jsem se nudila, tady jsem stránky hltala jako blázen. Konce Dvorů jsou jiné než u Trůnu, ale stejně mi vždycky vyrazí dech. Miluju celý Noční dvůr. A pro autorku mám do dalšího dílu jediné přání: Zabij tu tamlinovskou svini hned na začátku trojky. A pěkně pomalou, mučivou smrtí, ať si to taky vychutnám.

16.09.2017 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Slabší než jednička; čekala jsem tolik akce a ono nic... a to se mi Šepotání docela zamlouvalo. Alyssa je tak neskutečně pitomá, až to bolí. A ostatní postavy taky. Jen Morfeus stojí za to. Do dalšího dílu jdu jen kvůli jeho šťastnému konci, protože fakt doufám, že si to Alyssa trochu urovná v hlavě a shodí Zacha ze srázu.

16.09.2017 3 z 5

No, řeknu to takhle - jestli uvažujete ve dvojsmyslech, moc se to číst nedá. :D

16.09.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Uáá, já se asi rozpustím ♥
Nechce napsat ještě něco o Eadlyniných dětech? To bych mohla číst pořád.

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Dear friend,
thank you.

Čekala jsem vlastně něco naprosto jiného... ale bylo to super. A jsem vážně zvědavá, až uvidím Percyho, Hermionu a Credence jako ty tři. ♥

14.07.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nejdřív jsem se smála. Pak fňukala. Pak se smála a fňukala. A nakonec jsem řvala jako malý dítě.

11.07.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

4,99*, protože místy mě to fakt nebavilo, ale...
*řev* Lituju, že nemám hned po ruce další díl.

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

A já tak doufala, že ji zabijou.
Ještě klišoidnější konec než v jedničce. Caden byl neuvěřitelný. A Davy bych už po prvních pár stranách vyhodila z okna. (Hm, možná jsem taky HTS pozitivní.) Beru to jako průměr.

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Fakt mám teď chuť na to pořádné fangirl pištění a kvílení.
Tohle byla naprostá dokonalost.

10.07.2017 5 z 5

Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Saturnské básně / Galantní slavnosti / Romance beze slov Paul Verlaine

Spíš 3,5*.
Ten překlad je prostě děsnej. Pardon, ale rýmování podle dvou posledních písmenek fakt nefunguje...

10.07.2017 4 z 5

Sezóna v pekle / Iluminace / Dopisy vidoucího Sezóna v pekle / Iluminace / Dopisy vidoucího Arthur Rimbaud

Přesně proto ho miluju, metafora vedle metafory...

Byl jsem proklet duhou.

10.07.2017 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

3,5*
Fakt se mi to nelíbilo tolik, jak jsem chtěla, ale ta poslední slova za moc. Orwell přesně věděl, kam udeřit.

All animals are equal, but some animals are more equal than others.

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Miluju ho. Prostě ho miluju.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Jak mám tohle jako shrnout? A pět hvězdiček je v tomhle případě sakra málo!
Když jsem viděla Krásku a Zvíře s Watson a Evansem, řekla jsem, že jestli je možné zamilovat se do filmu, je to tenhle. A vím, že jako knihomol to bude strašně neobjektivní, ale Simon je ten stejný případ. Je to naprosto dokonalý.

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

-čteno v originále-

Fajn, je to boží. Je to naprosto a totálně boží.
Jako první jsem viděla seriál, takže je tu pár věcí, to mě mrzí, například jak sám Navarro v rozhovoru zmiňuje, že zrovna jeho postava dostala daleko víc prostoru, týká se to rozhodně všech a dalo by to tomu nový nádech... ale jak seriál, tak kniha mají svoje kouzlo. Možná se přece jen o něco víc budu přiklánět k seriálovému zpracování, ale stejně.

In the end, everything matters.

Divergence Divergence Veronica Roth

Fajn. Asi to beru jako průměr.
Jako jo, vím, proč z toho byli všichni odvázaní, protože ten žánr tenkrát ještě nebyl tolik rozjetý, ale teď jsem to četla už několikrát... a je dost poznat, že to je prvotina. I tak jsem ale zvědavá na pokračování. :)

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Slabší než jednička, ale hodně to zachraňoval Percy. A fakt se těším, jak budou všichni pohromadě :D