Probuzení Simona Spiera

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/big_probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4.41468

Creekwood 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda, 2015

Kniha Probuzení Simona Spiera

Witch2017

Nečekala jsem to, ale bavilo mě to a měla jsem hodně rychle přečteno. Pěkná oddychovka.

-knihomolka-

Film se mi líbí, ale kniha je napsaná jako pro puberťáky. A možná je:-) každopádně už se k ní nevrátím, bavila by mě možná tak v patnácti.

Danago

Na mě bohužel moc americké a moc středoškolské. Některé momenty v knize se mi moc líbily, ale jiné mě opravdu nebavily. Nejsem cílová skupina , na toto téma se mi víc líbila kniha z českého prostředí Muffin a čaj. Bohužel se na mém čtenářském zážitku asi podepsalo i to, že jsem hodně z děje už znala z vyprávění předem, takže mě hlavní myšlenky v knize už nepřekvapily tudíž nezasáhly.

Maanna

Kniha je opravdu velmi čtivě napsaná i dialogy působí reálně, což není vždy běžné... Velmi jsem si užila vztahy mezi dospívajícími a jejich proměny kvůli prvním láskám. Dokonce i ti chápaví rodiče byli chápaví ještě přiměřeně... Ono to celé bylo malinko idylické a někdy lehce příliš výchovně vysvětlující, ale ještě se to dalo překousnout. Zápletka s vydíráním mi přišla trochu nepravděpodobně zamotaná, příběh mohl fungovat i bez ní. Simon pak byl při pátrání po tom, kdo je vlastně tajemný Blue, poněkud natvrdlý - zejména jeho druhý typ nedával žádný smysl. Dost mě navíc vytáčelo oslovení "Jacquesi" Ale celkově to bylo příjemné čtení, které může probudit k větší otevřenosti.

Lenka2533
31.12.2021

Naprosto dokonalá kniha. Hrozně rychle se četla a byla jsem fakt smutná, když jsem to dočetla. Simon je prostě úžasný. Doporučuju!

Sigurd_Lesandi
07.11.2021

Neměl jsem od knihy zrovna velká očekávání, protože se mi nechtělo věřit, že by mohla být tak moc dobrá, jak mnoho lidí tvrdí. To se mi hned potvrdilo.
Samotné vydírání pojala autorka dost komicky. Simon si totiž v půlce knihy začne říkat, že dotyčný vyděrač vlastně není tak špatný, což mě adekvátní úplně nepřijde. Já nevím, jak vy, ale bylo by mi úplně jedno, jaký vyděrač ve skutečnosti je, protože když vás někdo vydírá, tak to fakt není dobrý člověk a tím to hasne.
Simon jednak nechce, aby se svět dozvěděl o jeho orientaci tímto způsobem a zároveň se bojí o Blua, což já nechápu. Blue se nejmenuje Blue, ale používá přezdívku (což Simon dobře ví), takže pokud by se emaily dostali do světa, tak ho přece nikdo nepozná. Dle mého se tedy není proč o Blua bát.
Jinak je kniha nudná. Za celou dobu se tam nic neděje.
Autorka psát umí a nečetlo se to špatně, ale žádná sláva to pro mě taky nebyla.
Konec není špatný, nicméně mám pocit, že by kniha měla začínat, kde končí, protože by to teprve začalo mít nějaký děj.
Osobně nerozumím popularitě kolem tak průměrné a nudné knížky a doporučit ji nemůžu. Je mnohem víc lepších LGBT knih.

Nikychlupova
15.08.2021

Kniha se četla dobře. Nebyl to žádný složitý příběh, ale oddechový. Ale kdo je Blue, jsem neuhodla-takže super, že to nebylo okatě jasné od začátku. A na rozdíl od knihy co když jsme to my, se ani jeden nemusel stehovat. Takže šťastný konec zarucen. Dávám čtyři hvězdy, kniha co když jsme to my, se mi trošičku líbila víc, jak příběhem, tak obalem.

Marcela14
30.07.2021

super oddechovka, hezky konec, příběh me bavil