Probuzení Simona Spiera

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4.51353

Creekwood 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Yoli

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda, 2015

Kniha Probuzení Simona Spiera

Pája961

NEUVĚŘITELNĚ ROZTOMILÁ KNÍŽKA!

Mášenka31

Hřejivý návrat do lavic střední školy, kdy se člověk zabýval úplně jinými starostmi.

Simonův pohled na svět je nádherně a chaoticky vtipný i chytrý zároveň. Mezi řádky pronáší moudra, která tesat do kamene. Jeho duše je sladká a nafouklá jako marshmallow. 100% cute. Občas je fajn nasadit si růžové brýle a sledovat život očima někoho, jako je Simon.

Vážně moc se mi líbilo, že zde coming out nebyl brán jako nějaká velká věc, o které by měli všichni mluvit. A nemělil bychom z toho dělat takovou velkou věc, protože to přináší jen další stres.

Skvělé přirovnání coming outu LGBT lidí k heterosexuálnímu přiznání, že někdo někoho zbouchnul nebo že je daná dívka zbouchnutá. Jedna ze Simonových prvních myšlenek, když pochopil, kdo je Blue. Defaultní nastavení by nemělo existovat. A snad se opravdu časem obrousí.

Jossie

To mě rozsekalo na malé kousíčkys a teprve se dávám znovu dohromady, moc pěkná kniha :)

Karoli282

Touto knihou jsem byla seznámena s autorčinou tvorbou a musím říct, že nelituji. Od té doby, co jsem četla Simona poprvé, jsem přečetla všechny její další knihy.

Při čtení tohoto příběhu jsem byla celou dobu napjatá, kdo to teda ten Blue je. Musím přiznat, že jsem si skutečnou totožností Bluea nebyla až do konce jistá. Děj byl skvělý, Simona jsem si oblíbila stejně jako jeho kamarády. Jde o příjemné odpočinkové čtení. Opravdu všem vřele doporučuji.

Amy05

4⭐️/5⭐️
První radě je nutné říct, že jsem jako první viděla film, takže jsem věděla, kdo je Blue, nebo spíš... já jsem věděla, jak Blue vypadá, ale nepamatovala jsem si jeho jméno, takže to pro mě bylo taky víceméně překvapení.
Ze začátku mi to přišlo hrozně rychlé, celé to hození do děje. Hlavní postavu, Simona, jsem si moc oblíbila a přála jsem mu ať to vše dobře dopadne, vedlejší hlavní postavy jsem si taky oblíbila. Příběh krásně doplňuji kapitoly tvořené e-maily mezi Simonem a Bluem. Rodina Speirů je prostě boží, kéž bych měla taky takový vztah s rodinou. Celkový příběh je velice povedený a roztomilý, knížku určitě doporučuji.

Eduarda

Coming out je fakt pohoda...nebo, aspoň to tak vypadá. A pochybuju, že je to pravda. Romanťárna s detektivní zápletkou (kdo je Blue?), po povrchu, bez nutnosti klást si zásadnější otázky. Aby nedošlo k mýlce, fajn knížka to je, dobře napsaná a čtivá. Jako oddechovka v rámci pro mě totálně neoddechového tématu to funguje.

RadimWiniarski

Musím říct, že po přečtení knihy jsem moc mile překvapen. Přeci jen Young Adult LGBT romantika není zrovna žánr, který bych hltal po tunách. Většinou se totiž zaměřují na stejná, či velmi podobná témata, čímž se hodně často opakují. Čím podle mě tedy kniha o Simonovi vyčnívá?
I zde máme pohled do duše teenagera, který si uvědomil svou homosexualitu, ale který stále svádí boj s tím, zdali je ten pravý čas na to se konečně přiznat svému okolí. Bojí se totiž reakcí nejen ze strany rodiny, ale hlavně ze strany spolužáků a přátel. Do toho prožívá svou první zamilovanost do jistého Bluea, se kterým si vyměňuje e-maily. Tuto lásku však nemůže prožívat naplno díky vydírání od jednoho ze spolužáků.
Kniha vyčnívá hlavně neskutečně sympaticky napsanými postavami, kterým vévodí Simon. Ten je člověkem, kterému prostě chcete fandit. Dále pak mailovou korespondencí Simona a Bluea, která v knize hraje podle mě nejdůležitější roli. Je nejen hybným prvkem děje, ale funguje také jako pohled do duše člověka, který se pomalu užírá zevnitř díky depresím z toho, že nemůže před světem ukázat své pravé já. Autorka celkově otázku coming outu zvládla naprosto s přehledem, kdy zbytečně netlačila na pilu a do příběhu ji zasadila natolik citlivě a přirozeně, jak by to mělo být i v reálném životě.
Za mě tak jde o parádní středoškolskou slaďárnu, která věřím, že v kombinaci s filmovou verzí Love Simon, případně její seriálovou odnoží Love,Victor může opravdu pobavit a dojmout zároveň. 85%

Ivet_V

To je prostě dokonalá kniha. Bylo to tak sladké. Se Simonem jsem v mnoha věcech soucítila, při strachu, smutku i radosti.