Probuzení Simona Spiera

Na začátku všeho byly nevinné emaily… Poté co se Simon zapomněl odhlásit ze školního počítače, najde jeho korespondenci spolužák Martin a začne ho vydírat. Simon je totiž gay a před svými spolužáky to stále tají. Poslední dny trávil korespondencí se zajímavým klukem ze školy s přezdívkou Blue a natolik se sblížili, že by zvlášť jeho nerad vystavil nějaké trapné situaci a pomluvám. Spolužáci dovedou být pěkní sígři! On by to ustál, ale co Blue? Zná ho zatím jen po síti, ale kdo je Blue doopravdy? Žádného kluka ze školy, co by byl gay, nezná… S nerdem Martinem ale není radno si zahrávat, a tak se snaží vyhovět jeho požadavku: dostat se co nejblíž Simonově nejlepší kamarádce Abby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321804/probuzeni-simona-spiera-lWw-321804.jpg 4.51231

Creekwood 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Yoli

Simon vs. the Homo Sapiens Agenda, 2015

Kniha Probuzení Simona Spiera

Maara320

Obrovské nadšení. Kniha je naprosto skvělá. Přečetl jsem jí za jedno odpoledne. Je totiž neskutečně moc čtivá.
Coming out, přátelství, vydírání....tohle všechno v téhle knize najdete. Trochu jsem Simonovi záviděl jeho boží přátelé :-)
Viděl jsem i film a i ten je naprosto skvělý. Prostě za mě jedna z TOP knih.

Sali88

V dubnu přečteno podruhé a byla jsem stejně nadšená, jako při prvním čtení. Tohle je zkrátka neskutečně milá, příjemná, vtipná, pohodová i romantická kniha, kterou si užijete od začátku do konce. Simona si oblíbíte, ostatní postavy vás budou také bavit. Vztahy, coming out, přátelství... Nemůžu vytknout vůbec nic.

book_fan

DK mi z nějakého neznámého důvodu nejspíš smazala komentář, protože se tady nikde nezobrazuje, takže tedy v krátkosti znovu.

Skvělá kniha, boží postavy, geniální zpracování. Nemám žádnou výtku, ale oproti druhému dílu série, je tato kniha přeci jenom slabší (pojďte do mě), takže byť nemám ke knize Já, Simon ani jednu připomínku, odebírám jí jednu hvězdu.

Celkově hodnotím čtyřmi hvězdami.

bookworm_girl

Další úžasná kniha❤️ Na Probuzení Simona Spiera jsem se strašně těšila a nezklamalo mě to. Knihu jsem měla přečtenou za dva dny! Že začátku jsem se nějak nemohla začíst, trošku jsem se musela nutit, abych pořád četla dal a nemohla jsem si zvyknout na styl psaní. Ani nevím, kdy se to zlomilo, ale pak už jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Doslova. Simon mi byl moc sympatický, stejně jako většina postav, snad jen na Martina. Kniha je napsaná neuvěřitelně čtivě, prostě jsem už potřebovala vědět kdo to je a jak to skončí. Kromě trošku nudnějšího začátku děj ubihal strašně rychle a čtení mě opravdu bavilo. To jak se příběh nakonec rozuzlil mě překvapilo, ale rozhodně mi to nevadilo. Shrnula bych to asi tak, že jsem z knihy nadšená a všem ji doporučuju, myslím, že se vám prostě líbit musí. Je to sladký oddechový románek ideální na léto ❤️
Knížka ode mě má 98% (za pomalejší rozjezd) a 5 z 5ti❤️

iliska

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velice pěkná, oddechová. Vtáhne čtenáře do děje dějem prvních stránek. Určitě si jí přečtu ještě jednou.

Ajda300

Takhle sladkou a rozkošnou knihu jsem dlouho nečetla. Prostě boží. Mám ji doma půl roku a už jsem ji četla čtyřikrát. Senzační příběh a sympatické postavy. Doporučuji

_Žanet_

Přiznám se, že patřím k těm, co prvně viděli film. Byla jsem ním nadšená a okamžitě jsem si zamilovala všechny hrdiny v něm. Bála jsem se číst knihu, protože mi většinou dělá problém číst něco, co bylo zfilmované kvůli velké odlišnosti. A že ta odlišnost byla s filmem podle mě hodně velká. I tak se mi kniha ale neskutečně líbila. Líbilo se mi, že jsem mohla nahlédnout víc do hlavy Simona, přečíst si jeho pocity. Nebudu lhát, několikrát jsem se i nahlas zasmála, což se mi často nestává a kniha mě úplně okouzlila, stejně jako film. Absolutně jsem nesnášela Leu, ale zbožňovala jsem náznaky na to, kdo je Blue a jeho pohledy na Simona. No zkrátka a jednoduše, se k téhle knížce rozhodně vrátím a myslím si, že ne jen jednou.

Annette.xR

Začnu pár vět o filmu (Musím, já prostě musím). Film bylo to první, co jsem měla možnost vidět a můžu říct, jedním slovem, úžasný. Miluji filmového Simona (Nick Robinson). Ten Kluk mi tam fakt sednul. A teď miluji i knižního Simona a Blua! Líbí se mi takové ty malé náznaky, že je Blue, ten kdo je Blue, nechci úplně spoilerovat, ale to jak na Simona pořád kouká, je sladký a věta '' Jsem pot****, vždycky když jsi u toho ty'' je roztomilá. Tahle kniha je fakt parádní, je to moje první LGBT tématika a myslím, že i poslední (možná, nikdy neříkej nikdy). Ne, vážně s tím nemám problém, jen tohle prostě nečtu (oproti filmům, ty mám ráda... Takový ty něžný romantický filmy a coming outu, jako je Love, Simon...). I když jsem opravdu ráda, že jsem trošku vybočila že svého normálu. Kdo by tyhle dva nemiloval? Miluji jejich emaily. Ti dva jsou tak, hm... perfektní, roztomilí a normálně sladcí. Teď jsem je fakt debilně popsala, ale co už, oni tací jsou.

☀️☀️☀️☀️☀️

Oproti filmu jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět více o jejich vztahu, po odhalení a taky mi přijde víc super, to jak mu tam nechal ten vzkaz a celkově jak měl jasno v tom, že se mu nakonec ukáže nebo teda přijde. Takže jen díky tomu, dostává film odemne 98% a kniha 99%. Díky za obojí. A jak řekla Jennifer Niven '' Na Simona Spiera mám velký zálusk. Totálně jsem se do něj zamilovala. Jen škoda, že nejsem jeho typ... ''

☀️☀️☀️☀️☀️

V této knize moc nemusím Leu a u Martina jsem ráda, že napsal jen ten uhozenej vzkaz, ale emaily neukázal!

☀️☀️☀️☀️☀️

A když si čtu po sobě znovu recenzi, tak je fakt roztomilá, chápete jak to myslím?? - A.

Dej mi své jméno
Dej mi své jméno