Elusion

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Chcete žít v bezproblémovém světě, kde se splní každé vaše přání? Chcete mít možnost vybrat si libovolné místo na Zemi či ve Vesmíru a v okamžiku se tam ocitnout? Chcete zapomenout na svůj reálný život a dělat si, cokoli jen chcete? V tom případě vítejte v Elusion – v dokonalém virtuálním světě. Regan byla vždy velkou zastánkyní Elusion, ještě aby ne – její otec tento nový svět naprogramoval a její nejlepší kamarád Patrick teď řídí firmu, která tuto snovou virtuální realitu vydává. Avšak od otcovy nečekané smrti do Elusion nevstoupila. Navíc se začínají šířit zvěsti, že celý program není tak bezpečný, jak tvrdí oficiální představitelé firmy. A tvrzení o návykovosti a nebezpečnosti přicházejí i z velmi důvěryhodných zdrojů – například od Joshe, absolventa vojenské akademie a skvělého programátora. Regan se pustí do osobního vyšetřování a postupně odhaluje spletitou síť lží a tajemství. A zjistí, že bude muset volit mezi láskou a věrností… a její rozhodnutí ovlivní životy milionů lidí. Fantastický příběh z blízké budoucnosti o svůdné povaze virtuálního světa, v němž můžete uskutečnit všechno, co chcete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220420/big_elusion-elusion-Gmz-220420.jpg 3.6175
Série:

Elusion 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , CooBoo
Originální název:

Elusion, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (39)

Kniha Elusion

ZNellyZ
28. ledna

Začátek mě nebavil a možná až po 100 stránkách mě kniha chytla a odhalení bylo naprosto super. Trochu mě mrzí, že druhý díl není přoložený, ale chápu, že to nebyl takový hit, aby do něj nakladatelství investovala. Sama jsem knihu koupila do 100 Kč,- a minimálně 4 roky ji měla doma a odhodlávala si ji přečíst.

Nelíísek
04.09.2022

Ze začátku děj celkem odsýpal a dával smysl ale postupem v ději už nebyl absolutně žádný rozdíl mezi VR a realitou, celkem promarněná příležitost. zajímalo by mě pokračování ale toho se už asi v češtině nedočkáme.


Zruza
05.06.2021

Já nevím, co lidem na téhle knížce vadí. Mě bavila a velmi mě mrzí, že druhý díl není přeložený.

Charmedka
25.09.2020

Kniha má docela slušný potenciál, který ale bohužel nebyl vůbec využit. Elusion mohlo být tak nádherné, ale autorka popisy jeho krásy docela odflákla, zas je ale pravda, že jeho temná stránka špatná nebyla, ta celkově byla asi nejlepší na knize.

Co se týče Regan, tak je nemastná, neslaná. Ač je statečná a dá se do pátrání, které je samozřejmě od začátku nebezpečné, tak mi zároveň přišla hrozně dětinská, snadno ovlivnitelná a vlastně měla jen se vším hroznou kliku.

Příběh má strašně pomalý rozjezd, celé to působí hrozně plitce, bez emocí a prostě za mě bohužel ne. Přesto mě mrzí, že další díl nikde, přece jen konec bych ráda znala.

vandalindakova
30.12.2019

Téma příběhu je více než slibné. Podobné post-apo příběhy jsou často mým šálkem kávy. Jenže tady to bohužel skončilo u potenciálu, který se dále nerozvíjel. Naopak ho příběh čím dál více zabíjel. A hlavní hrdinka ještě více.

Pozitivní v knize ještě bylo zobrazení právě závislosti na nějaké té technice, aplikaci, což reálně zobrazuje závislosti dnešní doby na telefonech tabletech, počítačích atd.

Kniha naštěstí dobře odsýpala a byla celkem čtivá až na asi druhou třetinu knihy, kdy jsem měla menší krizi s tímto konkrétním příběhem. V této části jsem začala být celkem znuděná a musela jsem se nutit číst dál.
S hlavními postavami jsem postupem času měla velký problém. Všichni tři se chovali velmi nelogicky a jako třináctileté děti. Navzájem po sobě štěkali, dělali neskutečné blbosti. Patrik přitom skoro vedl firmu Elusion, a přitom se choval jako dítě, utíkal od problémů a nakonec byl i dosti agresivní. Hlavní hrdinka Ree byla ještě k tomu celkem hloupá, a nedocházely ji skutečnosti, které já chápala už o padesát stránek dříve.

Takže nakonec nebude překvapení, že jsem si oblíbila vedlejší hrdinku, kterou Ree neměla ráda a naopak.
Další věc, kterou musím zmínit, je předvídatelnost knihy. Tento příběh je silně předvídatelný. Již na začátku jsem si tak nějak myslela, jak to dopadne. No a tadááá, ono to tak fakt dopadlo. Takže jsem vlastně jen 250 stránek čekala, až se to tak semele.

DreamerX9
26.06.2019

Kniha byla supr únik do jiného světa a představa budoucnosti, která se pro nás možná jednou stane realitou. Kniha nebyla složitá a dobře se četla

ainekarlickova
24.04.2019

Velmi zajímavá a poutavá knížka. Když mi ji moje sestra dala k narozeninám, doslova hladově jsem ji četla. Hrozně moc mě zaujala, ale když jsem v knížce postupovala dál v ději, už mi to tak parádní nepřipadalo. Některé scény byly dost zvláštní a ulítlé. Když jsem překročila přes polovinu, začala jsem vždycky po pár stánkách či odstavcích na pár vteřin vždy zaklapávat knížku a šrotovalo mi v hlavě, co se tam právě událo. Občas jsem si říkala "WTF?" nebo "To je divný", ale nedokázala jsem přestat číst. I přes ty zvláštní výkyvy v ději a nerozhodnou hlavní hrdinku byla kniha sakra dobrá. Trochu jiné, složitější čtení pro vytrvalejší čtenáře. Na sci-fi a coby-kdyby-v- budoucnosti moc nejsem, ale příběh se mi celkem líbil a nemůžu se dočkat pokračování. :-)

Barik05
11.04.2019

Zajímavá zápletka a poutavý děj. Nápad skvělý, ale zpracování virtuálního světa mohlo být trochu propracovanější, ale to je jen taková drobnost. Kniha mě v knihkupectví zaujala na první pohled a rozhodně nelituji že jsem si ji koupila. Doporučuji a doufám že náš svět opravdu v blízké budoucnosti nebude vypadat tak jak ho autorka popisuje.

1