Důvod dýchat

V poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat. Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265126/duvod-dychat-265126.jpg 4.2411

Dýchání 1.

Vydáno, Lucka Bohemia

Reason to breathe, 2013

Kniha Důvod dýchat

martinka1751

Tak podle hodnocení ostatních jsem čekala,že to bude takové to fajn oddechové čtení, ale pěkně mě to zklamalo...vůbec se mi nelíbilo jak je to napsané a celkově ten příběh ....jasně je fajn když někdo píše o domácím násilí, protože lidé by měli vědět, co se může dít v jiných rodinách (připočteme k tomu ještě,že je tam ta úžasná láska,která vás podporuje atd.), ale ono mi to prostě někdy nedávalo smysl a nechápala jsem to ....a ty postavy mi přišli prostě úplně, že neměly mozek nebo já nevím ????...za mě nedoporučuji, ale každý jsme jiní že ????????‍♀️

Alnima
07.11.2020

Když jsem knihu před dvěma měsíci četla, tak jsem ji naprosto hltala, nemohla ji odložit a i nějaká ta slza ukápla. Ovšem k recenzi knihy jsem se dostala až teď a zjistila jsem, že ve mně nezanechala skoro nic. Musela jsem si přečíst anotaci, abyh si vzpomněla. Za mě 3,5 *

KnihomolkaKatka
20.07.2020

Tahle kniha rozděluje knižní svět na ty, kterým se kniha líbila a na ty, kteří z knihy nejsou nadšení. Já rozhodně patřím k těm, kteří zastávají názor, že se kniha povedla. Strašně jsem s Em soucítila.
Někoho takového, jako je Evan bych rozhodně chtěla potkat. Přiznejme si - která z nás ne? Ke Carol se nebudu vyjadřovat. Pokud jste knihu ještě nečetli, můžte si o ní udělat svůj obrázek sami. Mám pocit, že všechno o ní už bylo v předchozích komentářích řečeno. Přesto nejde k ní nic neříct - je zvrácená. A hodně. Nejhorší na tom je, že takových Carol po světě běhá hodně a takových holek (i kluků) jako je Emily je také hodně. :(

nikiss76
08.05.2020

Knihu bych ohodnotila 3.5 hvězdičky. Nebyla to špatná kniha, ale bylo to opravdu zbytečně zdlouhavé a chvílemi i přitažené za vlasy. Občas jsem měla pocit, že autorka chce z Emmy udělat mučednici a ten dramatický závěr, to už bylo příliš. Vadilo mi, jak hlavní hrdinka i její nejblížší přátelé (ne)řešili její situaci. Evan byl zlatíčko, každý by chtěl takového Evana.
Kniha se dobře četla a zkusím i druhý díl a doufám, že se kniha posune o level výše.

tynka65
28.03.2020

Po většině kladných recenzí tady, jsem čekala mnohem víc. A možná právě kvůli tomu očekávání jsem nakonec byla dost zklamaná. Celý příběh byl zbytečně natažený, a místy se vůbec nic nedělo. Ani romantická linka mě nějak zvlášť nechytla. Ještě si rozmyslím, jestli se do dalšího dílu vůbec pustím.

smejkalova.m
15.02.2020

SUPER! Těším se na pokračování. Hodně silné téma, za mě obrovské plus, že se objevilo v knize. Udivilo mě jen to, jak jsou lidé lhostejní, že nikdo si tak dlouho ničeho nevšiml, až později.. A té její tetě bych udělala stokrát to horší, nechápu, jak se něco takového může v člověku objevit. Potřeba ubližovat někomu jinému,...

Mondaika
05.02.2020

Čtivá forma, postavy jsou autentické opravdu rychle si k nim čtenář najde vztah. Téma, kterým se autorka zabývá v této knize je dalším plusem a konec vás donutí hned sahnout po druhém díle. Tohle téma je mi blízké... Tedy námět super.

seabook04
31.12.2019

Pokud již s tímto žánrem máte zkušenosti a knihy nadšené, jde zde vidět romantická linie, která se na knihy tohoto žánru aplikuje.
To ale vůbec příběh neruší. Kniha se čte svižně a autorka si čtenáře lehce získá.

Já osobně z knihy nejsem odvařená, jako většina čtenářů. Dávám to za vinu tomu, že hlavní hrdinka je dokonalý opak mě a tím pádem jsem se s ní nedokázala vůbec ztotožnit. Už od první stránky jsem tak příběh viděla opačně a to mě možná trošku rušilo ve čtení.

Každopádně to vůbec neznamená, že je kniha špatná. Ba naopak. Konečně se někdo věnuje tomuto silnému, a dodnes tabu, tématu. Kniha je napsaná čtivě a postavy jsou autentické - ke každé si vytvoříte citové pouto.
Pro mě je kniha Důvod dýchat oddechová četba, která mě ale za srdce nechytila tak, jak jsem čekala. Přečtením ale nic nezkazíte :)

HODNOCENÍ: 3,5*/5*