Důvod dýchat

V poklidném městě Weslyn, kde se většina lidí stará jen o to, zda jsou vidět a s kým, by se Emma Thomasová nejraději stala neviditelnou. Patří k nejlepším studentům, ale má spoustu starostí, aby zůstala nenápadná a nevzbudila žádnou pozornost. Musí nosit dlouhé rukávy, aby zakryla své modřiny a nikdo nezjistil, jak vzdálený je její skutečný život od dokonalosti. Jednoho dne však vstoupí do jejího života láska. A ta ji donutí si uvědomit, že i ona je člověk a zaslouží si plnohodnotný život - a to i za cenu odhalení strašného tajemství, které se zoufale snaží skrývat. Strhující příběh o lásce, která mění životy, o nepopsatelné krutosti a nečekané šanci vykoupit se z pekla....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265126/big_duvod-dychat-265126.jpg 4.2445

Dýchání 1.

Vydáno: , Lucka Bohemia

Reason to breathe, 2013

Kniha Důvod dýchat

_Brunetka_

Pro upřesnění, hodnotím 3,9*.

Důvod dýchat. Tuhle knihu jsem četla už dvakrát. Její autorka dokáže psát celkem čtivě a jednoduše, že vás to po pár stranách vtáhne do děje. Žádné složitosti. Jeden problém s jejím psaním ale mám, jako by se snad snažila o to,aby napsala co největší cihličky, občas jsem se totiž nudila nějakým naprosto zbytečným protahováním děje a ta kniha tím ztrácela. Takže bych asi doporučila míň omáček a průtahů.Postavy? Charaktery postav podle mě byly vykresleny dobře, líbily se mi. Dalo by se říct,že jsem s hlavními hrdiny sympatizovala. Někdy i chybovali, všechno bylo all right. Téma knihy se mi líbilo,bylo určitým způsobem originální a párkrát se mi kvůli němu v očích objevily slzy. Tohle by se podle mě dít nemělo a je důležité o tom psát,aby si to třeba přečetl někdo ve stejné situaci. Hlavní hrdinky mi bylo líto a obdivovala jsem její nesobeckost. Objevily se tu i překvapivé momenty. Navíc myslím,že autorka ve vás tímhle svým dílem spolehlivě vyvolá alespoň nějakou řádků emocí jako u mě. Romantická linka rozhodně taky stojí za zmínku. Pohladí vás po duši a hlavním hrdinům budete fandit. Jako celek tuhletu hezkou a nenáročnou knížku hodnotím pozitivně, i když to asi nebude něco, z čeho se posadíte na zadek a budete to chtít číst stále dokola do konce svého života. Pokud nemáte po čem sáhnout a máte chuť na něco takového, je to ale dobrá volba.

hlentilka
26.12.2021

Z celé trilogie nejlepší, nejnapínavější a neskutečný příběh týrané dívky.

Ivana09
18.11.2021

(+ SPOILER) Knihu čtu podruhé, poprvé jsem přečetla všechny série a strašně mě to bavilo.
Teď jak to čtu znovu po pár letech,tak mi nesedí, že by si kluk jako Evan všiml Emmy. Tím myslím, že ona je vylíčená jak uzavřená šedá myška a Evan jak kluk, kterého by chtěla každá, ale on chce být zrovna s ní.
Příběh pěkný.

martinka1751
24.02.2021

Tak podle hodnocení ostatních jsem čekala,že to bude takové to fajn oddechové čtení, ale pěkně mě to zklamalo...vůbec se mi nelíbilo jak je to napsané a celkově ten příběh ....jasně je fajn když někdo píše o domácím násilí, protože lidé by měli vědět, co se může dít v jiných rodinách (připočteme k tomu ještě,že je tam ta úžasná láska,která vás podporuje atd.), ale ono mi to prostě někdy nedávalo smysl a nechápala jsem to ....a ty postavy mi přišli prostě úplně, že neměly mozek nebo já nevím ????...za mě nedoporučuji, ale každý jsme jiní že ????????‍♀️

Alnima
07.11.2020

Když jsem knihu před dvěma měsíci četla, tak jsem ji naprosto hltala, nemohla ji odložit a i nějaká ta slza ukápla. Ovšem k recenzi knihy jsem se dostala až teď a zjistila jsem, že ve mně nezanechala skoro nic. Musela jsem si přečíst anotaci, abyh si vzpomněla. Za mě 3,5 *

KnihomolkaKatka
20.07.2020

Tahle kniha rozděluje knižní svět na ty, kterým se kniha líbila a na ty, kteří z knihy nejsou nadšení. Já rozhodně patřím k těm, kteří zastávají názor, že se kniha povedla. Strašně jsem s Em soucítila.
Někoho takového, jako je Evan bych rozhodně chtěla potkat. Přiznejme si - která z nás ne? Ke Carol se nebudu vyjadřovat. Pokud jste knihu ještě nečetli, můžte si o ní udělat svůj obrázek sami. Mám pocit, že všechno o ní už bylo v předchozích komentářích řečeno. Přesto nejde k ní nic neříct - je zvrácená. A hodně. Nejhorší na tom je, že takových Carol po světě běhá hodně a takových holek (i kluků) jako je Emily je také hodně. :(

nikiss76
08.05.2020

Knihu bych ohodnotila 3.5 hvězdičky. Nebyla to špatná kniha, ale bylo to opravdu zbytečně zdlouhavé a chvílemi i přitažené za vlasy. Občas jsem měla pocit, že autorka chce z Emmy udělat mučednici a ten dramatický závěr, to už bylo příliš. Vadilo mi, jak hlavní hrdinka i její nejblížší přátelé (ne)řešili její situaci. Evan byl zlatíčko, každý by chtěl takového Evana.
Kniha se dobře četla a zkusím i druhý díl a doufám, že se kniha posune o level výše.

tynka65
28.03.2020

Po většině kladných recenzí tady, jsem čekala mnohem víc. A možná právě kvůli tomu očekávání jsem nakonec byla dost zklamaná. Celý příběh byl zbytečně natažený, a místy se vůbec nic nedělo. Ani romantická linka mě nějak zvlášť nechytla. Ještě si rozmyslím, jestli se do dalšího dílu vůbec pustím.