Sotva dýchám

Emma dostala šanci žít a podařilo se jí dostat z pekla, které dennodenně zažívala se svojí tetou. Pomalu se vzpamatovává ze strašného traumatu a zkouší žít bez strachu. Každou noc ji však pronásledují strašidelné sny. Po čase stráveném v domě Sáry se rozhodne přestěhovat ke své matce. Emina dobrota a víra v lidi jí dlouho brání uvědomit si pravdu o svých blízkých. To, že ani život s vlastní matkou Emmě nedodá pocit štěstí a pokoje, po kterém celý život touží, jí trápí a noří se stále hlouběji do ponurých zákoutí svojí duše. O jejím tajemství už ví celý Weslyn, navíc s matkou po boku jí čekají další nepříjemné situace. Modřiny sice zmizely, ale jizvy se nezahojí. Budou Evan a Sára stačit na to, aby si Emma uvědomila, že i ona si zaslouží šťastný život? Co všechno si ještě bude muset vytrpět, než bude opravdu šťastná? A podaří se jí vůbec někdy pokojně spát, bez nočních můr?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/289361/sotva-dycham-BLf-289361.jpg 4.3257

Dýchání 2.

Literatura světová, Romány, Dívčí romány
Vydáno, Lucka Bohemia

Barely Breathing, 2013

Kniha Sotva dýchám

Majakadelcova

Od druhého dílu jsem určitě neočekávala hodně, protože první díl byl velmi intenzivní a skončil neskutečně...Ale druhý díl byl naprosto jiný a též čtivý. Knížka má moc zajímavé téma pro tvorbu psaní. A nové postavy v díle byly skvělým oživením.

Mondaika

Druhý díl mi přišel trochu zdlouhavejší. Hlavní hrdinka mě v tomto díle okamžiky otravovala.

Námět dobrý jen by to šlo napsat lépe. Některé události mohli být vypuštěné...

Mišule_11
25.12.2019

Pokračování příběhu Emmy mě bavilo, když místy se mi zdálo, že se příběh, tak trochu táhne, ale stále byl čtivý. Jejich vztah s Evanen byl napínavý, zajímavý, ale přála jsem jim to! :) Naopak bych nikdy nechtěla prožít, to co hlavní hrdinka, přičemž její rozhodnutí ať už s následky nebo bez nich musí být, proto se těším, co přinese poslední díl, který nevypadá už tak tlustě jako ty předchozí! :)

okeey
16.08.2019

Druhý díl této série mi přišel více propracovaný, stejně jako u prvního dílu měl příběh spád a dost mě to bavilo. Bylo to napínavé, nejde přestat číst. I když mě Emma místy dost rozčilovala. Za to jsem se zamilovala do Evana. Rozhodně doporučuji a těším se na 3. díl.

LauraNoah
09.07.2019

Druhý díl opravdu předčil první. Zprvu jsem se bála, že autorka pomalu a jistě "natahuje" (víc stran), ale vůbec nemohu říct, že by se děj jakkoliv táhl nebo obsahoval nudné pasáže. Emma se sice zbavila domácího násilí, ale čelí nyní tichému psych. nátlaku ze strany matky a zároveň se, aniž by tušila, propadá do citové pasti. Jedinou chybičku bych našla v tom, že autorka první noc Emmy a Evana v knize dost odbyla (přeci jen jsme na to čekali celé dva díly a nakonec je to shrnuto pár větami - škoda)...

Barbara182
29.06.2019

Přečteno z nouze, protože nic jiného jsem zrovna v mobilu neměla :-( Zase to na mě bylo moc teenagerské, Emma mě svojí tupostí hrozně vytáčela, přišla mi otravně nerozhodná a prostě taková mouchy snězte si mě, hlavně nemuset nic rozhodovat nebo říct pravdu, Jonathan byl solidní psychopat (nejvíc se projevil, když nutil hlavní hrdinku skákat ze skály, a u ohořelých trosek jeho domu mi bylo okamžitě jasné, kdo požár založil), děj celkově i konec byl předvídatelný, takže mi pak přišlo, že to autorka zbytečně protahuje a nastavuje (viz zmlácený dealerský vymahač), zkrátka nic moc, nebo přinejmenším nic pro mě :-(

tereza0684
16.03.2019

Nejlepší z celé trilogie

Anna 13
14.08.2018

SPOILERY

Jsem poměrně slušně nažhavená na další - již poslední- díl této boží Young Adult série.
Tento díl se mi zdál ještě mnohem lepší než ten předchozí a možná, že na první příčce zůstane, když už ve třetím díle nebudeme ve Weslynu a hlavní hrdinové nebudou všichni pospolu. Ale to už předbíhám.

Strašně se mi líbilo vykreslení velmi komplikovaného vztahu matky s dcerou. Alkoholičky utápějící se v žalu, která svou dceru nenávidí - ta chce však vše napravit. Hlavní hrdinka Emma je a bude nadále komplikovaná, psychicky neukotvená holka, ale to se vzhledem k její minulosti nemůžeme divit. Přesto už zde byl progres - byly tam emotivně silné kapitoly, kdy si začala uvědomovat realitu a vážit si sama sebe. V těch chvílích jsem jí v duchu tleskala. To, že jí to nevydrželo - to už je jiná věc. Ale právě na její rozpolcenosti a úzkostlivosti staví Donovanová svůj výjimečný příběh, který bere dech.

Zde se svými uměleckými zvraty opět skvěle zatočila. Tak posledních dvěstě stran jsem měla pocit, že jedeme na horské dráze a ne a ne se zastavit. Bylo to neskutečně napínavé, čtivé, strhující a děsivé - až s kapkou thrilleru.

Další, co Donovanové jde, je vytváření milostných trojúhelníků. Já nevím, ale já opravdu milovala jak Evana tak Jonathana. Nebylo to tak, že bych fandila jen jednomu. Prostě po této stránce jsem zcela chápala Emmino srdce - nešlo to rozhodnout. I když mi vadilo, jak na konci Emma strašně zmatkovala a Jonathana mi bylo šíleně líto. Doufám, že se ve trojce objeví. A o zlomeného Evana mám fakt strach. Emma na konci knihy ztratila veškeré mé zbytky pochopení k ní a svým rozhodnutím mi vyrazila DECH.

Proto se asi ještě dnes večer vrhnu na další - nepochybně stejným tempem vzrušující - díl, který završí celé tohle citové drama, z kterého tečou slzy, nervy jsou na pochodu a srdce nestíhá objímat Evana a Jonathana najednou.

Netvor
Netvor