Něco víc

Seth se topí, zoufalý a osamělý v posledních okamžicích svého zápasu s rozběsněným mořem. Pak ale procitne. Nahý, hladový a žíznivý, ale při vědomí. Jak je to možné? Vybavuje si přece, jak se mu lámaly kosti, jak mu pukla lebka při nárazu o skalisko. Jakto, že je teď tady? A co je tohle vlastně za podivné místo? Seth začíná pátrat po odpovědích, v naději, že možná není úplně sám, že se neocitl ve svém soukromém pekle, kterého se tolik bojí, že tu možná je... něco víc....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/333656/neco-vic-RTg-333656.jpg 3.9127

More Than This (2013)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Slovart (ČR)

hana8062

Další dílo od Patricka Nesse... Něco víc. Tak trochu zvláštní počin rozdělený na několik částí, přičemž některé se mi líbily mnohem víc než jiné. Na začátku příběhu se topí chlapec, teenager, Seth. Sledujeme jak prohrává svůj zápas o život a ihned pak procitá na jiném místě. Povědomém, ale přesto cizím. Nahý a slabý se snaží zorientovat v okolí svého někdejšího bydliště. Jeho rodný dům je opuštěný a zchátral, nikde ani živáčka. Náš hlavní hrdina je přesvědčen, že tohle je peklo. Ustrnout na tak bezútěšném místě, docela sám, jen s vlastními démony minulých chyb a selhání. Zní to depresivně? Docela ano, ale i tak můžu dílo doručit, z filozofického začátku se vyklube celkem slušná scifárna s takovou Metrixovou příchutí:). Za mě dobrý. 75%

planet129

*SPOILER*
Knihu bych rozdělila do tří částí: začátek - to bylo jako co? Číst si o zmateným klukovi, který je bůhvíkde nahý a jediné, co si pamatuje, je pocit prasknutí své lebky mě opravdu nelákalo... střed - tak to bylo dobrý. Akce, napětí, hodně čtivé, prostě super. Je pravda, že mě opravdu otravovala linka Seth uteče-ostatní ho najdou-přijde řidič-oni mu utečou-Setha pořádně seřvou-Seth prchne znovu. Konec - aha, tak hlavního hrdinu už mám na 1000% chuť zabít. A trochu i autora, když napíše takový konec..

micha-ella

Než jsem si stihla zaškrtnout, že tuhle knihu právě čtu, už jsem jí odložila. Má zajímavou obálku s okýnkem, které slibuje něco víc a v první části (tu jsem ještě vydržela celou) je opravdu víc podivného tajemství než je zdrávo a tolik rádoby šoků, že vás ta vynucenost až bolí. Styl pro náctileté, snaha vypotit něco víc a výsledkem je pro mne MÍŇ.

Ivka14

Knížka byla velice napínavá a zajímavá. Celkem me překvapil ten konec a škoda, že na to není pokračování, protože by ne zajímalo, jak to dopadne. Dlouho na ten děj nezapomenu. Doporučuji

lenka0383

Zajímavý námět, originální styl psaní. Tak do tří čtvrtin jsem četla nadšeně a se zájmem. Konec... nevím, co si o tom myslet. Některé myšlenky mi tam přišly nedotažené, jako by autor nenaplnil ten potenciál, co to mělo na začátku. Bojů s hlídačem už tam na mě bylo přespříliš, ke konci už jsem ty pasáže přeskakovala. A mrzí mě, že sice přišli na "něco víc", ale tím konečným rozhodnutím to ten kluk podle mě dost pokazil, jako by to vlastně nepochopil. Atmosféra první poloviny knížky mě naprosto pohltila, ale to rozuzlení to jaksi pokazilo.

Arven2001

Nechápu, jak může mít tak nízké hodnocení. Mě přímo nadchla. Nic takového jsem opravdu nečekala.

JPBelmondo

"Tohle si musíte přečíst" stojí na knize. S chutí jsem tedy po knize sáhla a tak jsem si to přečetla. No, nadšená tedy nejsem. Kniha má čtyři části; první, byť měla působit tajemně, se neskutečně vlekla; od druhé části, kdy se objevily konečně další postavy, to bylo trochu lepší, trochu se to rozjelo, mělo to trochu děj, ale to je asi tak všechno. Konec - jakýsi takýsi, žádný. Prostě nic moc.

Wolf012

Z knihy mám smíšené pocity, celá tato kniha je o tom že čtenář od ní očekává něco víc, což mi potvrdil i konec knihy

Francesca14

Skoro vůbec mě to nebavilo, hlavně první polovina byla děsně rozvleklá a v podstatě bez akce. Oceňuji nápad a myšlenku celé knihy, ta byla dobrá, ale jinak nic moc, postavy mi byly nesympatické, příběh měl prapodivnou atmosféru... Ke konci už jsem přeskakovala stránky, protože jsem chtěla jít na něco jiného, i když ta druhá část byla celkově lepší než ta první - víc se toho dělo, bylo tam aspoň nějaké vysvětlení i trocha toho napětí.

Suou

Táto kniha je jeden veľký omyl ...
1. Niektoré vtipy boli určené iba pre anglické publikum, napríklad keď autor na prvých 80 stranách porovnáva anglická a americké slová... tunajší čitateľ v tom nenájde to čo oni. Možno ak by som si prečítal anglickú verziu tak by to bolo lepšie.
2. Pre mňa bol ďalší problém, že to bolo prakticky o ničom. Nechápte ma zle kniha sa mi čítala dobre a aj som sa pri niektorých častiach bavil, ale celkovo dej bol o ničom.
3. Na konci sa nevysvetlilo veľmi veľa vecí ... síce sme dostali niektoré odpovede sme dostali, ale ja chcem vedieť ako to dopadne. :(
4. U väčšine kníh som sa nudil na začiatku, ale tu som bol úplne unesený začiatkom. Prepáčte za výraz, ale mne sa páčilo, že hlavná postava išla srať :D to sa nevidí vo veľa knihách.

Záver kniha je podľa mňa podpriemer dejovo, ale nadpriemer atmosférou.
Kniha mi príde až príliš nadhodnocovaná, ale zároveň to chápem.
No proste to pre mňa je celkom ťažké ohodnotiť túto knihu.

LenysekC

Čteno v angličtině a přišlo mi, že styl psaní byl hrozně senzacechtivý. Napětí za každou cenu, jako by se autor sice řídil příručkou tvůrčího psaní, ale neměl přirozený talent, cit pro to, kde to opravdu napnout, a kde je naopak méně více. Morální poučení tam sice je, ale celkově - za týden nebudu vědět, že jsem to četla. Přitom nápad byl zajímavý.

OndřejMergl

Jelikož někteří vychvalují Patricka Nesse až do nebes, čekal jsem spíše zklamání z přehnaného očekávání, ale překvapivě jsem ho nedostal.

Kniha je plná rozporů. Téma lásky dvou teenagerů sice plné klišé, ale druhý motiv v podobě zpochybňování reality nasadí brouka do hlavy jako Inception.

Na jednu stranu nesmírně otravní hrdinové, zbytečná sebevražda, neskutečně laciné honičky i předvídatelná pointa, ale vedle toho hlubší filozofické otázky skryté mezi řádky, které všemu dodávaly vyšší rozměr.

Sice mě mrzí, jak to dopadlo, včetně otevřeného konce, ovšem celkově mě kniha navnadila, abych dal autorovi ještě šanci u nějakého dalšího díla.

Marekh

Jedná se o první knihu, kterou jsem četl od tohoto autora. Kniha má 4 části, nejvíce se mi líbila první část, která působila velmi tajemně. Celkově se mi kniha líbila.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Láska s starost o druhé mají bezpočet různých podob a nabízejí prostor pro pochopení, odpuštění a mnohem víc.

Někdy to má podobu druhých lidí, nečekaných lidí s nečekanými a nemyslitelnými vlastními příběhy. Lidí, kteří mají naprosto jiný pohled na svět, a tím ho dělají jiný.

SmallSue30

Moje první knížka od Patricka Nesse a nejlepší co jsem četla. Sci-fi normálně moc nečtu, proto mi asi příjde tak báječná. :) Zřejmě to není poslední knížka od P. Nesse, co budu číst.

buitenlander

Nemám moc ráda young adult literaturu, nepřečetl jsem ji moc, ale to, co jsem zkusila (např. Hunger Games), podle mě až hraničilo se slaboduchostí. Nicméně jsem ráda, že jsem zkusila tuhle knížku, mile mě překvapila. Má takové až pohádkové morální poučení, ale přesto se dá na ni dívat z vícero úhlů a budu o ní ještě chvíli přemýšlet, což je přesně to, co u knih hledám.

Michel19

Úžasná kniha...určitě doporučuji

jobile
30.11.2017

Nemůžu si pomoct, ale kniha na mě působila hrozně levným dojmem. Málo příběhu, hlavně ať to natáhneme na co nejvíc stran. Nic nevysvětluje, nic se tam neděje. Tedy krom nekonečného nahánění se "zápornou" postavou, která nakonec není až tak záporná? Zápletka hlavní postavy je jasná prakticky od začátku, ale budeme se tvářit, že by to nikoho nenapadlo a povykládáme to pomocí ministřípků minulosti jednou za padesát stran. Bohužel, za mě nemohu doporučit, když je tu spousta jiných knih, které (oproti této) rozhodně stojí za přečtení.

Kate_Hall
01.11.2017

Od knihy jsem nevěděla co očekávat, byla to prostě jen kniha která mě zaujala svým příběhem. Po pár stránkách přečtení jsem věděla že tato kniha nebude obyčejný young adult žánr, ano je to YA, ale má to své výjimky, smysl té knihy a smysl který se nám snaží autor naznačit, je smysl o životě o tom jak může existovat něco víc nebo nemusí ? V posledních kapitolách poznávám že vlastně celý život hlavních hrdinů i náš je jedna velká otázka bez odpovědi. Kdyby se našla odpověď rozvinulo by to mnoho dalších otázek na které bychom nevěděli odpovědi a takto by to šlo dál a dál.

Kniha byla opravdu úžasně napsaná, děj se nedal předvídat a to ani další stránka, autor Patrick Ness napsal skvělou knihu, která vás pobaví ale také vám něco možná řekne a možná se kvůli ní zamyslíte.

Mynny
19.10.2017

Něco mezi Matrixem a průměrnou epizodou Black Mirror, trochu nepochopitelně natažené na 400 stránek. Postavy mi připadaly relativně dobře zpracované, naopak neustálé honičky s Driverem jsou naprostým selháním autora, něco tak zbytečného jsem dlouho nečetl. Celkově mám z knihy rozporuplné dojmy, dočetl jsem, ale ani závěr za to nestál, nemůžu bohužel doporučit.

parvitas
17.10.2017

Nie som z nej až tak paf. Či to bolo tou neskorou hodinou, alebo tým, že mi kamoška nasadila chrobáka do hlavy, proste musím s jej názorom súhlasiť. Nie je to nič nové. Musím sa pohrabať u našich v starých sci-fi antológiách, ale podobnú tému som už určte čítala. Možno nie spracovanú týmto spôsobom (tínejdžeri), ale aj tak. Aj o zmrazovaní, aj o opustenej budúcnosti, aj "inej" realite, ktorú prežívajú spáči, čiže v podstate o matrixe... Takže to "niečo viac" ma trochu minulo. Bolo to ale ok, verím, že si nájde svojich čitateľov. A keby sa autor nemusel opakovať (ale opakoval sa), tak ako poviedka by bolo pútavejšie.

Míša.Šnaj
11.10.2017

Je to rozhodně kniha, na kterou hned tak nezapomenete. A nic vás nedovede připravit na to, jak je napsaná a také vlastně o čem. Mě třeba příjemně překvapila první část a líbila se mi asi i víc než druhá, tam už to bylo trochu přehnané, ale bez té byste nevěděli vůbec nic. A ten konec...

Sisssi
16.09.2017

Začátek se mi líbil, od druhé části se však začínalo objevovat čím dál více laciných sci-fi prvků a kniha se zvrhla v tuctovku.

Adel703
26.08.2017

Zvláštní to kniha. Styl psaní mi opět sedl (stejně jako ostaní Patrikovi knihy), ale příběh už ne... Na začátku mi bylo Setha líto, jenže pak se to všechno opakovalo stále dokola. Seth udělal strašnou, neodpustitelnou věc a nemůže jí nikomu říct, ikdyž by chtěl...
Nicméně rozuzlení příběhu dobrý, sice trochu připomínal známý sci-fi film, ale což.
Na závěr musím říct, že mě tato kniha zklamala. Možná, že kdyby se odprostila od young adult a toho (dnes uz obvyklého a oblíbeného) homosexualního tématu, bavila by mě víc.

Alethea_k
14.08.2017

Po přečtení vlastně na knihu nemám jednoznačný názor. V hlavě mám tak akorát chaos a kontrolka mi bliká: Ness vymyslel něco, co tady ještě nebylo! Je to tak trošku sci-fi ale je to dobrý a funguje to!
Jednoznačně v člověku něco zanechá a hned tak nezapomenete, o čem že to vlastně je.
P.S. na anotaci moc nedejte, stejně vás na nic z toho nedokáže připravit :)

MMacicekk
11.08.2017

Na tuto knihu jsem byla upřímně zvědavá, protože jsem na ní četla jen samé oslavné ódy. Hlavním hrdinou je Seth, sedmnáctiletý kluk, který právě prohrává svůj zápas s rozbouřeným mořem a umírá. I když si Seth svou smrt uvědomuje, po tmě, která jej zahalila, přichází světlo a ocitá se v Anglii, před domem, v němž kdysi bydlel s rodiči a malým bráškou Owenem. Tomu se však stalo něco zlého, něco, co si Seth vyčítá a kvůli tomu si pokládá otázku, zda tento zpustlý svět je jeho osobní peklo. Bude v něm žít už navždy a sám? Nebo je tu něco víc? Ač se kniha po pár kapitolách začne ubírat směrem, který jsem neočekávala, četla se velmi svižně i z toho důvodu, že jsem byla napnutá, jaké bude závěrečné rozuzlení. Bohužel to "něco víc", co kniha slibovala, se mi nedostalo, ale přičítám to hlavně tomu, že kniha spadá do kategorie young adult, do níž už dávno nespadám.

ondras666
02.08.2017

Téma knihy mi podle anotace přišlo zajímavé, tak jsem si řekl proč ne a půjčil si ji. Po přečtení cca 50 stran jsem ji odložil, protože jsem ji nechápal a nebavila mě. Po týdnu jsem se k ní vrátil a dočetl ji. První část dle mého o ničem, druhá je už lepší a až do konce už to má trochu děj a spád.
Jak zde bylo již psáno, kniha je kombinací Terminátora a Matrixu. Příběhy všech tří postav jsou zajímavé, nejvíce však ten Sethův. Celou dobu jsem čekal, že se ještě potká s Gudmundem, ale závěr knihy byl zklamáním. Otevřený konec, navíc nejasný, mě zklamal.

Adeline44
10.07.2017

Upřímně, čekala jsem úplně něco jinýho, ale kniha to byla super, jen bych chtěla aby to pokračovalo. Aby jsme mohli přihlížet k tomu až se zase setká s Gudmundem. Proto jsem musela odebrat jednu hvězdu, jen kvůli tomu, že jsem se na to celou knihu těšila a vlastně jsem neměla tu možnost ho více poznat. Jinak vřele doporučuji.

parxel
02.07.2017

Zcela souhlasím s komentářem Scheily v tom, že je to čtení pro mládež. Pro dospělé čtenáře to chce "něco víc". :-)

PotterBara
02.07.2017

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného,ale tohle jsem vážně nečekala ! První část,jo,ušla,ale nebylo to úplně ono,ale ta druhá ? Ta mě tak bavila (pak mě tedy bavily i ostatní části :D ) ! Nikdy jsem zas tak moc nemusela sci-fi,ale tahle knížka mě naprosto odrovnala :D. Strašně napínaví příběh,dokázala jsem se do knížky pořádně vžít a v nějakých chvílích jsem se i bála co bude následovat :).Překvapivě i v takovéhle napínavé knížce nechyběl humor, takže jsem se i zasmála :). Bála jsem se otevřeného konce,sice byly mé některé otázky zodpovězeny,ale ne všechny,moc by mě zajímalo, co následovalo po tom konci :). Myslela jsem,že název nebude úplně vystihovat knihu,ale to teda není pravda :D,v průběhu děje,tam je opravdu něco víc :).

Tanja00
16.06.2017

Přiznávám, že jsem trochu zvědavá čtenářka a nedokazála jsem potlačit nutkání listovat napřed a zjistit "skutečnost". Byl to jiný žánr než obyčejně čtu, ale i přesto mě upoutala.

trosečníci

Patrick Ness