94_Anet

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Hrdinové moc neodpovídali svému věku bych řekla. Jinak kniha se četla úplně sama. Bylo to přesně takové jaké jsem čekala. Přečteno za jeden večer :)

Zachraň měZachraň měMona Kasten

Nenáročná příjemná kniha, která neurazí.

PoutaPoutaDelphine de Vigan

První kniha od této autorky. Velmi silná témata k zamyšlení. Neuvěřitelné, co do pár stránek zvládla napasovat. Bohužel jsem úplně nepochopila konec.

Sůl mořeSůl mořeRuta Sepetys

Velmi povedená kniha, jako všechny od této autorky. Silný příběh na pozadí děsivé historie, který i přesto si uchovává naději a lehkou naivitu.

26.11.2021

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Velmi povedená kniha. Silný příběh na pozadí děsivé historie, který i přesto si uchovává naději a lehkou naivitu.

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

Velmi povedená kniha, ve které se člověk nenásilně seznámí s historií Španělska a vládou diktátora Franca. Autorka motivuje člověka se o tom dozvědět více. Za mě TOP kniha.

Z krve a popelaZ krve a popelaJennifer L. Armentrout

Z této knihy jsem trošku rozpačitá. První část mě neuvěřitelně vtáhla a měla jsem opravdu pocit, že je to wow. V druhé části to šlo do pozadí a děj knihy mi přišel předvídatelný. Možná to bylo tím, že chování Poppy bylo v některých částech nelogické a velmi naivní. Doufám, že další díl, se vrátí na úroveň začátku knihy.

NastereaNastereaPetra Stehlíková

Trochu mě to zklamalo. Miluji tyto knihy a v tomuto dílu chyběl jakýsi šmrnc. Stále byla pěkná, ale za mě už průměr. Upřímně doufám, že u dalších dílů autorka najde zpět radost ze psaní a nebudou již knihy "drhnout"

03.05.2021

Zmizení Sáry LindertovéZmizení Sáry LindertovéKateřina Šardická

Začátek knihy jsem si zamilovala. Autorka umí skvěle popisovat atmosféru a první půlku knihy jsem byla úplně hotová, jak dokonalé to je. Druhá část me naopak moc zklamala. Přišlo mi, že se to do počátku knihy a do mých očekávání nehodilo a konec jsem dočetla jen z donucení. Za mě strašná škoda

29.09.2020

Ideální mužIdeální mužJulie Garwood

Autorku mám ráda. Kniha nesklamala. Podobné schéma jako u předchozích dílů. Jednoduché čtení k moři

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

První kniha s tématikou židů a holocaustu, kterou jsem četla. Musím říct, že přesto, že se jedná o velmi silný příběh, jsem se do knihy nedokázala pořádně začíst. Těžko říct, jestli je to tím, že bylo pro mě těžko uvěřitelné, že by tak jednoduše člověk tím prošel, nebo stylem psaní.

22.07.2019

Mé nepálské láskyMé nepálské láskyMichaela Gautam

Krásný příběh. Čekala jsem jak kniha bude o tom, jak se jí splnily sny, našla toho pravého,... Místo toho je kniha, plná zrady, odcizení, opuštění. Je dobře napsaná a dokáže vtáhnout do země, kde jste nikdy nebyli :)

22.07.2019

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Tato kniha se stala bestsellerem a všichni si ji zamilovali. Mě osobně se ale nelíbila, přišla mi zbytečně dlouhá. Hlavně Louisa, jako hlavní hrdinka, mi byla velmi nesympatická a přišla mi strašně moc jednoduchá. Jako plus beru konec knihy,který překvapil, ale nebudu spoilerovat.

Měděný jezdecMěděný jezdecPaullina Simons

Jedna z nejkrásnějších knih. Přestože historie není můj šálek kávy, v této knize jsem si ji užívala. Fascinovalo mě, jak dobře dokázala autorka vtáhnout čtenáře do tak těžké doby. Vykreslila válku, jako kdybyste v ní byli. Smutný krásný příběh

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelPatrik Hartl

Pěkná oddechovka, jen jsem trošku očekávala více vtipu, jelikož jsem předpokládala, že to má být především komedie. Ale jinak příjemné čtení na letní odpoledne

FajaFajaPetra Stehlíková

Nádherná kniha, která je stejně dobrá jako předchozí. Čte se jedním dechem a konec je opravdu k naštvání, když ještě není další díl :)

NaslouchačNaslouchačPetra Stehlíková

Jedna z nepřekvapivějších knih. Měla jsem ji doma asi rok než jsem se dokopala k tomu ji číst. Ale pak jsem byla velmi překvapená. Je výborně čtivě napsaná a naprosto originální. Nic, co by tu už bylo. Za týden jsem ji stihla přečíst třikrát... A to už něco znamená

RenegátiRenegátiMarissa Meyer

Kniha, kde není úplně jasné, kde je vlastně dobro a kde zlo. Konec mě osobně překvapil :) hlavní hrdinové jsou sympatičtí a jsem zvědavá jak to s nimi bude dál.