Mé nepálské lásky

Zajímá Vás, jaké to je, když se ve dvaadvaceti sama vydáte na druhou stranu planety učit angličtinu do zapomenutých horských údolí? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou nepálskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jestli to v nemocnici rozvojové země vypadá jako na tržišti - anebo ještě hůř? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být ,,správná matka"?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391006/big_me-nepalske-lasky-5zH-391006.png 4.1340

Kniha Mé nepálské lásky

hanicka258
13. listopadu

Moc držím pěsti.

kramver
09. listopadu

Čekala jsem trochu něco na způsob Bílé masajky, ale dostala jsem mnohem víc. Kniha mi otevřela oči a zbořila nejeden mýtus o pokorném budhistickém národě stejně jako upozornila na fakt, že konání dobra je často pořádně potrestáno. Proč děláme dobré skutky, proč nezištně pomáháme? Je to pro ten opojný a mnohdy návykový pocit, že to má smysl. Pro ty výrazy vděku a pohled do dojatých tváří. Ale co když místo toho přijde něco úplně jiného? Pak se tzv. oddělí zrno od plev a zůstanou jen ti, co v to doopravdy věří. Lidí, jako je Mysha Gautam, je míň než toho pomyslného zrna. Její příběh je známkou toho, že ani dobrý úmysl se vždy nesetká s pochopením a že bojovat za jiné stojí víc úsilí než bojovat pouze za sebe. A každý, kdo se touto cestou vydá má můj obrovský obdiv.

Handygirl

Velmi čtivé, líbivé. Kniha mě velmi jemně a zároveň plně vtáhla do děje, jak kdybych ho prožívala sama. Takové knihy mám moc ráda. Míša je podle mě velmi statečná a odvážná žena, mám k ní obdiv i k celému jejímu příběhu. Jsme moc ráda, že jsem si ho mohla přečíst a vidět celé pozadí na pohled dokonalého podnikání.

kollorka

Šílený čtivý příběh, přečteno za jeden den. Jdu na druhý díl

Karola050716

Cca do 100 stránky jsem se musela nutit, pak už přečteno na jeden zátah. Je to zajímavé čtení, ale není to úplně můj styl.

Ashi

Knihu jsem přečetla takřka za jedno odpoledne. Je opravdu velice čtivá. Dokážu fandit i vžít se do lidí jejichž myšlení bych nechtěla mít.
Ze začátku mě třeba moc mrzelo, že si neváží manžela Petera a není raději v klidu s ním.
Popravdě nejvíc mě zklamalo chování Nepálců - které je i odpovědí, proč se mají tak, jak se mají. Spíš by mě to od pomoci demotivovalo s tím, že to evidentně nemá smysl.
Mrzelo mě, že nezkoušela hledat Dipaka.

mfajmanova

Příjemné čtení nejen na léto, určitě se pustím i do pokračování.

PavlaTr

Zajímavý příběh , co dokázala mladá česká holka na druhém konci světa.......