Mé nepálské lásky

Zajímá Vás, jaké to je, když se ve dvaadvaceti sama vydáte na druhou stranu planety učit angličtinu do zapomenutých horských údolí? Kolik prozvracených dní stojí navyknutí se na autentickou nepálskou stravu? V čem se liší česká a nepálská láska? Jestli to v nemocnici rozvojové země vypadá jako na tržišti - anebo ještě hůř? Jak se člověk cítí, když se rozhodne pomoct pár opuštěným dětem a roky má pocit, že jde proti zdi? Když ho zklamou ti nejbližší? Anebo zcela prozaicky: jaké to je pro českou holku, srovnat se s tím, že aby žila, jak jí káže srdce, musí se nejdřív postavit svým vlastním přesvědčením o tom, co to znamená být ,,správná matka"?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/391006/me-nepalske-lasky-5zH-391006.png 4.2100
Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Ámos

Kniha Mé nepálské lásky

1casper

Knihu mi půjčila kamarádka.
Před pár lety jsem si nakoupila v Thau, některé věci jsem brala jako charitu, protože byly rovnou na vyhození. Šité nakřivo, barvy pouštěly....v knize jsem si přečetla, proč to asi bylo...ale zase, některé věci mám dodnes.

Obdivuji Myshu, že se nevzdává a Nepálem prakticky žije. Obětuje tomu prakticky celý svůj soukromý život. Někdy je to tedy boj s větrnými mlýny.
Další země, kde se zastavil čas už před mnoha staletími.
Děkuji autorce za přiblížení prostého života v Nepálu. Držím Myshe palce, aby vydržela dál a nepadla na dno.
DOporučuji.

sarkaditt

Šla jsem s kamarádkou na kafe zrovna v den, kdy ji tato kniha přišla do práce. Nadsene mi ji ukazovala (včetně dárečků) a vysvětlovala, o čem kniha je, jak přispěla na dobrou věc a že mi určitě knihu po přečtení půjčí a musím si ji přečíst. Nechtěla jsem ji kazit radost a nadšení a tak jsem souhlasila i když jsem byla přesvědčená, že tento druh četby mě nebude bavit.
Když mi knihu půjčila, tak jsem ji měla doma dobré 2 měsíce, číst se mi nechtěla, raději jsem četla jiné, ale bylo mi jasné, že se mě kámoška bude ptát, jak se libila a tak jsem si řekla, že ji zkusím a pokud se nezačtu, tak ji jen prolétnu a bude to.

No, spletla jsem se :) do knihy jsem se začetla okamžitě, je krásně čtivě psaná. Udivuje mě, kolik člověk v sobě najde síly na práci s lidmi, kteří ho několikrát podrazí. Ja bych to v takové zemi nedala - smrad, bordel, neupřímní lidé, zdravotní péče... Živě jsem si to dovedla představit. Je obdivuhodné, jak pomáhá, jen by mě zajímalo, jestli se to z dlouhodobého hlediska vyplatí a v dospělosti s těch dětí budou opravdu lepší lidé s lepšími možnostmi, které dokáží využít. Ne jako Sima a Bina.

LeKal

Čtivé a zajímavé. Zvláštní příběh mladé odhodlané ženy, já bych na to neměla. Přečteno do ČV.

sandokan46

Knížka se četla výborně a ta myšlenka je skvělá.
Je to krásné a šlechetné, co dělá, a když ji to naplňuje, není co proti tomu říct... Neměla však zanedbávat své nejbližší a pak se divit, že v Peterovi něco umřelo. Divím se, že to zvládal tak dlouho kvůli synovi. Snad jí to časem nevrátí i on. Když od ní odcházela Edita a řekla jí své důvody, už jsem čekal, že si taky uvědomí, že jí něco uniká, ale ona v tom pokračovala dál.
Mám pocit, že Mysha tou naivní puberťačkou zůstala, aspoň uvažováním.

yndiC

Kniha je velmi zajimavá a krásně se čte, byl to pro mě moc příjemný relax. To co Mysha všechno prožila, čím si prošla je někdy až neuvěřitelné. Obdivuji jí za to, že to nevzdala a dál bojovala o to aby mohla v Nepálu pomáhat i přes ty všechny né malé klacky pod nohama. Na druhou stranu jak sama Mysha napsala občas to odnášel její malý syn, páč většinu svého času věnovala právě práci a pomoci nepálčatům. To já jako matka si představit neumím, ač při mateřské pracuji. O tom ale knihy mají být.. přimět přemýšlet, vyvolat pocity,.. Knížku určitě doporučuji.

Verika

Velice zajímavá kniha z prostředí Nepálu. Nedá se ani věřit v jakých podmínkách tam lidé žijí. Obdivuji autorku, že nevzdala pomoc v Nepálu. Nevím, jestli já bych měla tolik sil. Knihu doporučuji.

Lucie_1986

Knizka se cte velmi lehce, jde o poutave cteni ze zivota autorky. Klobouk dolu tomu, co zazila a byla schopna podstoupit, ac s jejim jednanim jsem casto nesouhlasila. Tesim se na pokracovani knihy.

lištička123

Knížka mě mile překvapila. Je čtivá a nabízí člověku zamyslet se nad tím, jak žije, jaký je smysl jeho života, jaké jsou jeho hodnoty,...

Autor knihy

Michaela Gautam