Pouta

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový román u nás již dobře známé spisovatelky nenechá nikoho v klidu: každý z nás si v něm najde strunu, kterou už slyšel znít nebo která v něm stále zvučí temnou ozvěnou. Silná, intenzivní, temná kniha se světýlkem naděje, jejímiž hrdiny jsou naši současníci, je svědectvím o tom, že příčinou zla a tragických osudů nebývají jen války, přírodní katastrofy, nemoci a jiné, většinou těžko ovlivnitelné zásahy „shora“, ale působí si je lidé sami navzájem svou lhostejností, leností, sobectvím, slabostí či nepochopením…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385055/big_pouta-KeY-385055.jpg 4.3479
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

Les Loyautés, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (129)

Kniha Pouta

EvikU.
včera

(+ SPOILER) Páni. To mě teda dostalo. Posloucháno jako audiokniha, temná hudba mezi částmi to nádherně doplňovala. Výborně načtené a samozřejmě krásně napsané. Velmi silný příběh. Určitě doporučuji a musím vidět nakonec naději, přestože konec si musíme domyslet.

pakoshka
předevčírem

Chci si od Delphine de Vigan přečíst úplně všechno.


ddkk
27. listopadu

Dva dvanáctiletí kluci, kteří se potýkají s životem. Ponechaní sami sobě, protože jejich rodiny moc nefungují. A k tomu démon alkohol, v tomhle věku nesmírně destruktivní...

Vůbec to není lehká knížka, i když je útlá a příběh je krátký. Nemám moc ráda tak strašně smutné příběhy týkající se dětí jako jsou Pouta...

Kde jsou ti andělé strážní, kteří by měli osamělé a zmatené děti chránit, když to nedělají jejich nejbližší?

94_Anet
26. listopadu

První kniha od této autorky. Velmi silná témata k zamyšlení. Neuvěřitelné, co do pár stránek zvládla napasovat. Bohužel jsem úplně nepochopila konec.

josska
19. listopadu

Konečně moje první kniha od autorky a jsem mile překvapena,něco takového jsem myslím ještě nečetla,,na 144 stranách tolik myšlenek,bolesti,strachu,uzkosti,naděje,,,moc zajímavé čtení ...a už se těším na volné pokračování Vděk....

Kristuflina
04. října

Skvělá kniha, ostatně jako všechny, které jsem od autorky zatím přečetla. To jak na krátkém prostoru dokáže vylíčit tolik emocí je úžasné. Její knihy mě vždy zasáhnou a není tomu jinak ani v případě Pout. Rozhodně stojí za přečtení.

Evaho73
15. září

Krátky pôsobivý román o dvoch dospievajúcich chlapcoch z rôznych rodín, z ktorých každý má svoje problémy a spôsoby, akými sa ich pokúšajú zvládnuť. Ďalej v príbehu vyznieva i svedectvo o tom, aké ťažké môže byť pomáhať si navzájom, keď „lojalita“ znamená mlčať o problémoch, ktoré môžu ohroziť život. 
Autentický napísaný príbeh s údernou zápletkou a veľmi závažnými posolstvami, ktoré by nás mali vyburcovať k tomu, aby sme si viac všímali svoje okolie a problémy svojich blízkych.

juliesze
14. září

Asi nejslabší knížka od mé oblíbené autorky, která si ovšem pohrává se škatulkami a lidským neštěstím a slabinami. Na těch pár stranách se autorce opravdu podařilo vylíčit až téměř hmatatelné neštěstí a absenci lidského porozumění.

1