Ideální muž

Ideální muž https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108245/bmid_buchanan-renard-fbi-idealni-muz-hYn-108245.jpg 4 389 68

Buchanan-Renard (FBI) série

Doktorka Ellie Sullivanová, která právě ukončila rezidenturu v městské nemocnici, si vyšla zaběhat do blízkého parku. Náhle uslyšela ránu a ke svému úžasu zjistila, že se ocitla v blízkosti prchající dvojice, muže a ženy, které pronásleduje několik agentů FBI. Vzápětí stíhaný kriminálník postřelí jednoho z policistů. Ellie se svými bohatými zkušenostmi z praxe na traumatologii okamžitě přispěchá na pomoc a spolu se záchrankou se postará o zraněného. Její role v této záležitosti však neskončila. Je totiž jedinou osobou, jež viděla hledanému zločinci do tváře. Tak se dostává jako svědkyně do centra vyšetřování případu, který přebírá agent Max Daniel. Přestože strohý právník není podle Elliiných představ ideální muž, z nevysvětlitelných důvodů ji přitahuje a zdá se, že jejich původně čistě pracovní vztah přeroste v něco mnohem silnějšího...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Oldag

The Ideal Man , 2011

adela2230
adela2230
13.09.2023 5 z 5

Příběh není extra náročný, většinou člověk ví, co čekat. Ale i přesto to zlepší den a dá se to přečíst za jeden den. Když to člověk čte s nadhledem knihu si rozhodně užije.

WaN635
WaN635
09.03.2023 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože autorka je má oblíbená, když potřebuju vypnout a přečíst si něco nenáročného a zároveň, aby to nebyl brak.
Po přečtení knihy jsem se vlastně dozvěděla, že se jedná o sérii a to rovnou díl devátý :) .
No upřímně, z knihy jsem to vůbec nepoznala a knihu slupla jako jednohubku za necelý den.
Příběh sice předvídatelný, ale plynulý a dobře napsaný. Nenudila jsem se ani chvilku, naopak opravdu mě to bavilo (bodejť by ne, když agent FBI byl Ideální muž).

kacenka0239
kacenka0239
17.10.2022 4 z 5

Celá série je taková jednoduchá oddechovka, trochu romanťárna, trochu detektivka. Přečetla jsem všechny dosud vydané díly s tento podle mě patří k těm povedenějším

lexikon_tf
lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Mladá lékařka Ellen je při joggingu v parku svědkem přestřelky mezi prchající dvojicí a policií. Jeden policista je postřelen, a tak Ellen neváhá a poskytne mu na místě odbornou první pomoc do příjezdu záchranky. Kolega raněného ji pak vyslýchá jako svědkyni, a navíc je to velmi charismatický fešák!
Jelikož je Ellen důležitým očitým svědkem, musejí s panem vyšetřovatelem spolupracovat v rámci ochrany svědků - no, a pak mezi nimi samozřejmě přeskočí jiskra.
Mně se to líbilo, četlo se to lehce, je to pro mě takové příjemné odpočinkové čtení.
Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi romantické příběhy říznuté trochou akčnosti z prostředí FBI.

kacenka6144
kacenka6144
27.07.2022 4 z 5

Naštěstí na sebe jednotlivé díly série nijak zvlášť nenavazují, takže moc nevadí, že jsem začala přímo od prostředka. Pak to vezmu poctivě od začátku. Příběh je taková romantická klasika okořeněná detektivní zápletkou. A tohle této autorce docela jde.

Marci_Vaj
Marci_Vaj
10.07.2022 5 z 5

Tak to bylo perfektní, jestli jsou i další knihy z této série takové, tak se mám na co těšit. Moc se mi to líbilo :)

Hethera
Hethera
30.12.2021 4 z 5

Myslím, že se mi autorčiny knihy ze současnosti moc líbí, vždycky jsem se jim vyhýbala, ale je to fajn odpočinkové čtení. Musím si sehnat zbytek knih.

Jessybelle
Jessybelle
08.07.2021 5 z 5

Taková milá jednoduchá oddechovka, občas je prostě potřeba vypnout...

medved95
medved95
24.03.2021 3 z 5

Hlavní hrdinka je fajn, ale ukázková případ rčení na "na po*raného i haj*l spadne". Díky tomu je to místy překombinované. Romance naštěstí není hlavní, takže detektivní zápletka nestagnuje.

Pajina324
Pajina324
05.03.2021 4 z 5

Roztomilé, čtivé, oddechové, předvídatelné, ale mám tuhle autorku proste ráda :)

musivila
musivila
24.02.2021 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a určitě ne poslední. Kniha se mi jako celek líbila. Děj mě chytl hned od začátku. Trocha napětí protkaná romantickou linkou.... Elie mladá, krásná a chytrá doktorka se stane svědkem střelby. Ocitá se rázem v nebezpečí. Ovšem dvojice pachatelů není jediná, kdo nenechá Elie v klidu spát. Její život se v 11 letech obrátil vzhůru nohama, od té doby je nepředvídatelný … Neustále žije ve stínu své minulosti, která řídí její život, ať chce či ne. A do toho je zde urostlý agent FBI Max, který ji neskutečně přitahuje ….
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sedí tady proti úchvatné, přitažlivé ženě a jediné, na co může myslet, je nebezpečí, které jí hrozí, které opět může otřást jejím životem.
Jediné, co bych vytkla, byl někdy překlad knihy. Hlavně u popisu milostných scén, to mi bilo úplně do očí př. „Uložil se na ni ..“.

luci33
luci33
27.10.2020 5 z 5

Z celé série mě zatím chytila nejvíce. Tuhle doktorku bych chtěla na sále, bylo-li by to nutné.

Siegrid
Siegrid
30.09.2020 4 z 5

Takový slaďák. Takže když chcete romantiku, trošku snad i kýč :-), proč ne.

LilianaFalcon
LilianaFalcon
20.08.2020 4 z 5

V rámci odlehčených romantických krimi příběhů se tomu asi nedá nic moc vytknout.
Ale mě to nějak moc nebavilo. Mimo žánr bych dala asi jen 2-3 hvězdičky.
A Avu bych jako autorka asi zabila... A jako čtenářka taky.

johana3160
johana3160
13.08.2020 5 z 5

Prvni moje kniha teto serie, anotace me necim zaujala a tak jsem nejela poporade. Nastesti nevadi. Kniha mela vse co mela mit a dobre se cetla. Lehke oddechove cteni s trochou napeti.

Liduka
Liduka
09.08.2020 5 z 5

Tahle kniha je přesně podlé mého gusta. Nechybí napětí ani romantika a jako bonus je tu i lékařské prostředí, které mám také ráda. Ellie i Maxe jsem si rychle oblíbila. Jen Avu jsem nemohla vystát. Co to proboha bylo za egoistickou mrchu?

janina66
janina66
08.07.2020 5 z 5

Bezvadné odpočinkové čtení. Doktorka Ellie v ohrožení života a agent FBI Max, jako její ochránce. Nechybí napětí, romantika, vše co mám v knize ráda.

jinbr
jinbr
19.03.2020 5 z 5

Elly se mě moc líbila. Jak byla všímavá, připravená vždy pomoci a neptala se po původu či postavení člověka. Její ochota riskovat, aby druhý mohl být zachráněn, se dnes moc nevidí. A v kontextu současné situace u nás to platí o to víc.

petraj30
petraj30
28.07.2019 5 z 5

Touto knihou jsem odstartovala sérii Buchanan - Renard a byla jsem mile překvapená, celá série má malý háček - pokud knihu za 1 den nedočtete tak neusnete:-)

94_Anet
94_Anet
22.07.2019 5 z 5

Autorku mám ráda. Kniha nesklamala. Podobné schéma jako u předchozích dílů. Jednoduché čtení k moři

Julie Garwood
americká, 1946 - 2023