Zuzana08 Zuzana08 komentáře u knih

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Budu se opakovat jako u prvního dílů. Ano, krásný dojemný příběh. Jen prostě nejsem tak úplně cílová skupina.

07.02.2019 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Krásný, dojemný příběh.
Na mě však až příliš červená knihovna. S těžko uvěřitelnou, dokonalou hlavní hrdinou, která jako zázrakem vše přežila, i když všichni ostatní okolo umírali. Nikterak nezpochybňuji tu životní tíhu, hladomor, bídu, nemoci.........
Taková novodobá Angelika.

21.01.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Bez debat dávám pět dvězdiček!
Mám stejné pocity jako po dočtení Medvědína. Zoufalství, bezmoc, slepé jednání X naděje, zastání, soudržnost.
Má třetí kniha od autora a rozhodně ne poslední. Fantasticky s napětím odvyprávěno. Nebyla tam snad jediná dějová linka, která by mne nudila či nezajimala.
(Jediné, co mi trochu překáželo, byl popis postav a vysvětlení jejich chování. Což lze sice chápat vzhledem k tomu, že ne všichni nutně museli přečíst i Medvědín.)

02.01.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

No.......Ano, četlo se to dobře a rychle. Právě proto, že to bylo o obyčejných lidech, uvěřitelné příběhy. Ovšem nudně roztahané na 500stran. Stále jsem čekala nějakou změnu, zápletku, vygradování příběhu nebo alespoň humor! Konal se pouze happyend. Jsem zklamaná.

29.11.2018 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

....nemám slov....přesně takové knihy mi berou dech....bezmoc, procítěnost, pomstychtivost, tupost stáda ovcí.....a přitom uvěřitelný příběh dnešní doby (bohužel)
....má druhá kniha autora a rozhodně ne poslední

19.10.2018 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ani tato kniha autorky mě nezklamala!
Obyčejný příběh, obyčejný život, obyčejné situace, ve kterých se mnozí poznají.
Občas je fajn si dát oddech od všech thrilleru, detektivek a hlubomyšlenkářských knih, překombinovaných příběhu ....tato to pro mne splnila na 100%.

01.10.2018 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha ve mě vyvolávala na střídačku emoce smíchu x lítosti x pláče. Výborná kniha.

27.07.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

No....dočteno, uf! Posledních 50 stran jsem se vyloženě nutila. Kniha mě nudila, nechytla. Asi jsem těch "pseudothrilleru" za poslední dobu přesycená. Ale věřím, že někomu se líbit může.

13.06.2018 1 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Velmi lehká, oddechová kniha. Neurazí, ale ani nenadchne. Mafiánská trilogie byla lepší, zajímavější.

01.03.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak jako "manželé od vedle" i tato kniha se mi moc libila. Ne přiliš složitá, málo postav, rychlé rozplétání příběhu, lehké čtení. Takové knihy mi opravdu sedí.

21.02.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ano, příběh Hany je dojemný a srdcervoucí.
Když jsem na chvíli zvedla oči od knihy a podívala se na své děti, běhal mi mráz po zádech.
Ale přiznám se, že jsem byla zklamaná, protože se děj víceméně celý odehrávál za druhé světové války. A tudíž tam nebylo nic, co už by naše společnost neznala. Se vší úctou, protože by se téma nacismu, holocaustu....mělo stále připomínat. Prostě jen tuto tematiku nemám ráda.

07.02.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se mi moc líbila!
Střídání času a dvou vypravěček mi tentokrát ani trochu nevadil (oproti třeba u knihy Do vody, kde jsem ani za půlkou knihy nebyla schopná se v osobách a časech zorientovat :-( ) Krátké kapitoly, srozumilené věty.......a konečně i sympatická hlavní hrdinka Jane.
Moje fantazie pracovala i po zavření knihy, a donutila mě číst dál a dál......

01.02.2018 5 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Neurazí a nenadchne. Nápad, který měl potenciál........ale to je vše.
Rozvláčnělý popis realityshow 3/4knihy, která ani není podstatná a konečně konec, kdy je v posledních cca 10 stranách nacpáno v pár větách, kdo přežil a kdo ne. V podstatě bez zájmu o bližší vysvětlení :-(
Tři hvezdničky za nápad a lehké čtení.

24.01.2018 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Někde jsem četla přirovnání k novodobé Bridget Jonson......to jako vážně?
Všeobecně nemám ráda lidi sobecké, rozmazlené, vypočítavé, těch, co si ničeho a nikoho neváží, nerespektují autoritu.
Bohužel tohle je hlavní hrdinka. A celé dva měsíce (více se autorce do prvního dílu nepodařilo bohužel či bohudík vtěsnat) jejího života byly velmi povrchní. Až se mi chce napsat chudák holka (a kolik takových na světě, co se narodí se zlatým dudlíkem v puse a pak nemají o reálném světě ani páru, opravdu je).
Nečekala jsem od knihy žádné hluboké myšlenky a návod na to, jak spasit svět. Chtěla jsem se jen bavit, ani to se nepodařilo.
Nechci tvrdit, že jednou autorka nebude dobrou spisovatelkou, protože se prostě pro tentokráte netrefila do mého vkusu.
Jedna hvězdička opravdu snad jen za tu obálku knihy.

13.01.2018 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Pro mne byla kniha čtivá a zajimavá. Bavila mě. Ráda bych viděla i seriál natočený dle knihy.

05.01.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Bohužel. Víc jak dvě hvězdy dát nemohu. Moc postav = vypravěčů. Dlouho mi trvalo se zorientovat.....kdo, kde, kdy, s kým......a ani závěr pro mne nebyl šokující.

25.09.2017 2 z 5

Rok kohouta Rok kohouta Tereza Boučková

Jsem ateista. Po dočtení knihy, ale děkuji osudu, že mám dva zdravé syny. A doufám, že podobné situace v životě řešit nebudu muset.
Velmi depresivní kniha v podstatě bez východiska. Můj hluboký obdiv mají všichni, kteří si dítě adoptují a kniha mé emoce ještě více umocnila.

23.09.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jsem z knihy docela v rozpacích. V podstatě nadčasově popsaná situace i dnešní doby, kdy jsme všichni lehce zmanipulovatelné ovce stáda. Ovšem mnohé myšlenky se v knize táhly zcela zbytečně přes několik stran. Tuto knihu asi do svého top výběru nezařadím.

21.08.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mě kniha nezklamala. Na dovolené splnila to, co měla. Lehké, odděchové čtení.

15.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mě se kniha líbíla. Velmi snadno se četla, žádné složité křížení časových os a propletence vztahů. Nenudila jsem se, přečteno s chutí.

25.05.2017 5 z 5