Sbohem, Irsko

Gracelyn O'Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem… Dotisk 2018...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381233/big_sbohem-irsko-LF4-381233.jpg 4.280

Příběh Gracelin O'Malleyové 2.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Leaving Ireland, 2002

Kniha Sbohem, Irsko

Hakl54

Pokud knihu budu posuzovat jako romantický román, tak takový lepší průměr. Co mi však hodně vadilo, že Grace je oslavována jako statečná, hrdá a obětavá žena, ve skutečnosti se však často zhroutí a někdy si neví rady sama se sebou.

AndreaP.
15.11.2021

I pokračování příběhu je plné napětí, naděje i bolesti, kdy se Grace se svými dětmi snaží překonat těžkosti té doby. Nádhera. Těším se na třetí díl.

Maciiik
04.11.2021

Opět moc hezky napsaná kniha - obdivuji jak lehce příběh plyne, přestože se odehrává v tak těžkém prostředí a dotýká se tolika společenských problémů dané doby.

gigi77
24.07.2021

Nechala jsem se pohltit, přenést do 19 století a cítila jeho pachy, nebezpečí i touhu po přežití. Moc příjemné čtení nejen do letních dnů.

broskev28
04.07.2021

Souhlasím s komentáři cérka a raty - hlavní hrdinka je možná až příliš dokonalá, empatická, tolerantní, pokroková . . . doplň si sám.
Autorka většinou jen naťukne spoustu konfliktních témat, která se v pozdějších letech ukáží jako zásadní a stanou se příčinou krvavých střetů na americkém kontinentu; i to přispívá k přitažlivosti této knižní série, přestože je zřejmé, že často jde o schematické zjednodušení. To ovšem knize neubírá na čtivosti, navíc o zajímavé informace (doufejme, že historicky podložené) taky není nouze, takže určitě doporučuju.
Tiskové chyby se objevují spíše výjimečně, ale věcná chyba ve jméně Liamovy sestřičky Siobhan, která se táhne nejen tímto, ale i dalším dílem, mě opravdu zamrzela.
Kvalitnější romantická četba, jak už někdo v komentářích trefně napsal.

Jessybelle
04.05.2021

Opět mě kniha nezklamala, příběh Grace je plný smutku, hrdosti, pokory, odříkání... Je to příjemné čtení, i když občas smutné. Znovu jsou zde závažná témata jako je otroctví, bída přistěhovalců, atd.
Těším se na další díl.

Toňula
09.04.2021

Stejně jako první díl je kniha pozoruhodným historickým i milostným románem, který přináší spoustu informací z irských dějin a současně líčí poutavým způsobem další osudy mimořádně statečné hrdinky Grace.

katka2710
01.01.2021

Druhý díl super, těším se na třetí.