Sbohem, Irsko

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gracelyn O'Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381233/sbohem-irsko-LF4-381233.jpg 4.332
Série:

Příběh Gracelin O'Malleyové (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Leaving Ireland (2002)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Sbohem, Irsko

Přidat komentář
Mandlevest
14. července

Po relativně krátké době jsem navázala druhým dílem a byla opět spokojená,ale přiřadím se k menšině, které se první díl líbil trošku více. V pestrém životě Grace se objevily nové postavy, nové výzvy a nová rozhodnutí, která ovlivní její život. Určitě si přečtu i třetí díl, i když tuším, jak to všechno dopadne. Ale knížka je napsaná opravdu pěkně, doporučuji jako ideální kvalitní romantickou četbu třeba na dovolenou

raty
10. července

Příběh Grace se mi velmi dobře četl. Tento druhý díl asi lépe než první. Děj začíná ještě v Irsku, pokračuje nelehkou plavbou přes oceán a novým životem v Americe. Na jednu hrdinku je ale trochu moc těch ran osudu a životních zvratů. Místy jsem si říkala, že Grace je taková irská Angelika. Jsem zvědavá na třetí díl.

zdenislava
09. července

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, jen by mohla být lehce optimističtější a nemuseli by všichni umírat.

zdehan
04. června

Kniha byla moc pěkná a už se těším na další díl.

sabca
18. května

Tak knihu jsem dočetla dnes v noci, protože se nedala odložit. Líbila se mi více jak první díl. Pochopitelně se těším na 3 díl. V knize se pořád něco děje. Plavba na lodi z Irska do Ameriky byla pro Grace velmi náročná. V Americe se jí taky nedařilo moc dobře. Nevěděla jsem že Irové byli v minulosti považování za méněcenné. Knize nechybí ani láska ani napětí. Doporučuji k přečtení.

cérka
29. dubna

Po přečtení druhého dílu je mi už zcela jasné, že nejsem členem cílové skupiny pro něž je tato kniha napsána. Autorka se neustále snaží držet čtenáře v napětí, nebezpečí je na každém kroku a smrt stále všudypřítomná. Nicméně Grace vždy jako zázrakem ze všeho unikne, všichni ji milují, ochraňují a zbožňují (samozřejmě až na pár padouchů). Na konci tohoto dílu je stále mladá, krásná, plna síly a nové naděje, tudíž se nám v tom třetím schyluje zcela určitě k..... (šťastnému konci). Druhý díl mi ovšem seděl víc a tak přidávám hvězdičku.

Kerberos
26. dubna

Druhý díl se mi líbil více než první,děj lépe ubíhal.Poslední díl si určitě přečtu .

matula1977
23. března

Krásný příběh, smutný, přesto plný naděje a touhy po životě. Těším se na pokračování.


Štítky

pro ženy

Autor a jeho další knihy

Ann Moore
americká

Kniha Sbohem, Irsko je:

v Přečtených43x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených5x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst65x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech1x