Sbohem, Irsko

Gracelyn O'Malleyová se snaží uprchnout se svou dcerou z Irska. V patách jí jsou anglické úřady i démoni vlastní minulosti. Po řadě peripetií se jí podaří doplout do New Yorku, kde ji už nedočkavě vyhlíží její bratr. Ovšem Amerika není jen místem nových začátků, ale také krutých náhlých konců a nových nepřátel. Gracelyn, vedena svou vírou ve spravedlnost, brzy pozná, že za ideály a právo na život je třeba bojovat i v Novém světě. Smrtelné nebezpečí, temný přízrak otrokářství i moderního obchodu s lidmi, to vše jí brání v klidu spočinout a starat se jen o vlastní rodinu a snad i o novou lásku se zásadovým námořním kapitánem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/381233/sbohem-irsko-LF4-381233.jpg 4.332

Příběh Gracelin O'Malleyové (2.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Leaving Ireland (2002)

Kniha Sbohem, Irsko

Mandlevest

Po relativně krátké době jsem navázala druhým dílem a byla opět spokojená,ale přiřadím se k menšině, které se první díl líbil trošku více. V pestrém životě Grace se objevily nové postavy, nové výzvy a nová rozhodnutí, která ovlivní její život. Určitě si přečtu i třetí díl, i když tuším, jak to všechno dopadne. Ale knížka je napsaná opravdu pěkně, doporučuji jako ideální kvalitní romantickou četbu třeba na dovolenou

raty

Příběh Grace se mi velmi dobře četl. Tento druhý díl asi lépe než první. Děj začíná ještě v Irsku, pokračuje nelehkou plavbou přes oceán a novým životem v Americe. Na jednu hrdinku je ale trochu moc těch ran osudu a životních zvratů. Místy jsem si říkala, že Grace je taková irská Angelika. Jsem zvědavá na třetí díl.

zdenislava

Kniha se mi líbila stejně jako první díl, jen by mohla být lehce optimističtější a nemuseli by všichni umírat.

zdehan

Kniha byla moc pěkná a už se těším na další díl.

sabca

Tak knihu jsem dočetla dnes v noci, protože se nedala odložit. Líbila se mi více jak první díl. Pochopitelně se těším na 3 díl. V knize se pořád něco děje. Plavba na lodi z Irska do Ameriky byla pro Grace velmi náročná. V Americe se jí taky nedařilo moc dobře. Nevěděla jsem že Irové byli v minulosti považování za méněcenné. Knize nechybí ani láska ani napětí. Doporučuji k přečtení.

cérka

Po přečtení druhého dílu je mi už zcela jasné, že nejsem členem cílové skupiny pro něž je tato kniha napsána. Autorka se neustále snaží držet čtenáře v napětí, nebezpečí je na každém kroku a smrt stále všudypřítomná. Nicméně Grace vždy jako zázrakem ze všeho unikne, všichni ji milují, ochraňují a zbožňují (samozřejmě až na pár padouchů). Na konci tohoto dílu je stále mladá, krásná, plna síly a nové naděje, tudíž se nám v tom třetím schyluje zcela určitě k..... (šťastnému konci). Druhý díl mi ovšem seděl víc a tak přidávám hvězdičku.

Kerberos

Druhý díl se mi líbil více než první,děj lépe ubíhal.Poslední díl si určitě přečtu .

matula1977

Krásný příběh, smutný, přesto plný naděje a touhy po životě. Těším se na pokračování.

pro ženy

Ann Moore