Irská kráska

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Gracelin byla už jako patnáctiletá provdána za anglického šlechtice a navzdory těžkým časům i manželově krutosti se snažila být dobrou ženou a matkou dědice. Ovšem její duch nebyl nikdy zlomen. V dobách hladu pomáhá potřebným, za politických bouří pomáhá irským rebelům včetně vlastního bratra... a stále nosí v srdci to největší tajemství, které hrozí zničit vše, za co celý život bojovala....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350098/irska-kraska-pribeh-gracelin-o-mall-nFu-350098.jpg 4.396
Série:

Příběh Gracelin O'Malleyové (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Gracelin O'Malley (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Irská kráska

Přidat komentář
Mandlevest
06. července

Hrdost irského lidu v poutavě vyprávěném příběhu, jehož středobodem je silná hrdinka Gracelyn, jejíž nelehký život sledujeme od dívčích let. Líbilo se mi to moc, už mám z knihovny i druhý díl a těším se na další osudy hrdinů této knihy.

eva-lupen
03. června

Knížka na první dojem působí jako červená knihovna, ale ve výsledku je tam víc mrtvých než lásky. Začátek je trochu nezáživný, ale člověk se zase něco dozví o zvycích té doby, což je vlastně fajn.
Je fakt, že hlavní hrdinka působí trochu nevěrohodně, ale když se nadto člověk povznese, tak příběh není špatný. Je to prostě historický román, který má lidem trochu přiblížit Irské dějiny a k tomu holt patří i politika a náboženství.
Jdu na druhý díl, tak jsem zvědavá, jak se to vyvine.

Janca007
02. června

Zajímavý příběh, zajímavé si uvědomit, co všechno člověk může prožít a přesto je schopný dál žít.

ave55
23. května

Příběh hezký, ale za mně hodně pánbíčkaření a politikaření.

aginecka
14. května

Ano, je to červené knihovna, ale to, že se příběh Gracelin odehrává právě v Irsku to pro mě plně kompenzuje. Drsný život chudých lidí na jednom z nejkrásnějších míst světa s trochou dobového kontextu, ideální kombinace nejen pro zamračené dny!

zdehan
06. května

Kniha se mi líbila mám rada Irsko a už se těším na druhy díl.

Kerberos
24. dubna

O Irsku čtu ráda,lidé to tam neměli lehké a proto odjížděli do Ameriky.Příběh sice zavání romantikou i přeze všechny útrapy,kterými hlavní hrdinka prochází.Určitě si přečtu i druhý díl.

cérka
23. dubna

Irská kráska = na jedné straně drsná krása přírody, na té druhé člověk neustále se potýkající s nepřízní osudu a drsnými dějinami.
Jelikož mě příběh Gracelin, její rodiny a blízkých zcela nepohltil (a já knihu často odkládala) přemýšlela jsem nad tím proč tomu tak je. Částečně to bylo hlavní hrdinkou, která vše přežila, zařídila a vždy dokázala ještě ukázat morální sílu, i když všichni kolem umírali. Částečně zde na mě, na pozadí milostného příběhu, číhalo až
moc politiky a revoluce.
V žádném případě nezpochybňuji krutý osud všech Irských občanů a neomlouvám Angličany, jen se ztotožňuji s komentářem "Zuzana08".
Kniha si určitě zaslouží 3,5*. Wou se nekonalo, ale druhý díl už mám doma.