Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1199 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

Kristy.Seb
Kristy.Seb
04.03.2024 4 z 5

Smysl pro humor na tělech knížkách miluju. A to jídlo v tomhle díle bylo božské a to jsem o něm jenom četla! Jen mě mrzí ukončení příběhu, s rim si mohla autorka trochu víc pohrát.

simca9342
simca9342
27.12.2023 5 z 5

Další vtipný příběh od autorky
( doufám, že nebude poslední).
Klára a Matouš. Shoda podivné a bolestivé náhody aneb v hlavní roli vosa, která upevňuje vztahy :)
Klára: osoba pracující v gastronomii, takže kvůli lásce k jídlu a ochutnávání, které patří k její práci musí bojovat ve fitku. Její tělo každodenní jezení ve velkém nestíhá tak rychle spalovat a dělá si zásoby. Kvůli ním je Klára terčem narážek svého trenéra. Rozhodne se s tim něco udělat. Namísto kolegyně Míši, která po alergické reakci konci v nemocnici bude dělat interview. Ještě ani neví s kým ....

Matouš: mladý muž, samý sval srdcem horolezec a jedlík , má štěstí
, že to, co sní na něm kvůli jeho sportovním výkonům není vůbec vidět.
Přijel na rozhovor, který s ním bude sepsaný.
Klára ani Matouš to ještě neví, ale jedno pracovní sezení jim změní životy.

Recepty na pokrmy zmíněné v příběhu dodávají čtenáři chuť vše uvařit. Kopřivový salát s citrónem jsem měla už několikrát a nezklamal :)

Hoshi
Hoshi
02.12.2023 5 z 5

Potřebovala jsem překonat čtecí krizi a v knihobudce na mě vykoukla tato útlá knížečka. Na první pohled mě zaujala obálka, avšak jsem byla trochu nedůvěřivá - romány pro ženy moc nečtu, ale dala jsem tomu šanci. A musím uznat, že tahle roztomilá, vtipná jednohubka s překvapivým koncem, mohla být o chlup delší. A jak zde bylo již napsáno, zpestření na začátku každé kapitoly v podobě receptů je zajímavý nápad.

maluck
maluck
09.10.2023 4 z 5

Příjemná, vtipná jednohubka, která mohla být delší a více rozepsána. Ale i přes zrychlený vývoj děje bylo vše uvěřitelné a styl autorky se mi líbil. Hlavní i vedlejší postavy byly sympatické. Také oceňuji zpestření v podobě receptů na začátku kapitol.

Mon.CouCou
Mon.CouCou
04.06.2023 5 z 5

Pekáč buchet od Kateřiny Petrusové.

Přestože mafie romance Benettových je od této autorky absolutní top, zvolila jsem k recenzi tuto prázdninovou jednohubku.
Strašně bych si přála, aby Katka zase něco napsala a vydala, tím chci asi začít. V této knížce jsou bonusy recepty-to jsem taky u knihy, které jsem psala jen přátelům, dávala. A to jsem Pekáč buchet ještě neznala :-))

Příběh byl jednoduchý, dialogy vtipné a celkově krásně odvedená oddechová knížka. Překvapil mě konec, za který ale tleskám, protože se toho Katka nebála. Jo, tady bych si uměla jej více rozepsat. Zvlášť proto, že mám k handicapovaným tak blízko a jejich pohled na život mě fascinuje (Ta jejich síla prostě dobíjí)
Klára a Matouš? Tak magickou romanci prostě chcete zažít :-)
Jen bych si přála, aby zdravotnictví pokročilo mílovými kroky a našla léky na všechno. DOPORUČUJI.

Kristulda
Kristulda
13.02.2023 3 z 5

První setkání s autorkou. Čtivé, svižné, ale krátké. Líbily se mi ty vtipné dialogy, i postavy tohle bylo opravdu dobré. Celkově hodnotím jako lepší průměr.

Pasadenka
Pasadenka
25.12.2022 3 z 5

Na pekáči buchet se mě líbila zápletka a ten název. A pak už mě mrzelo, že je to takové kraťoučké, že se postavy ani pořádně nenadechnou a už je konec. Přišlo mi to takové odbité. Kvalitativně lepší, než Nika Peas, ale rozsahově stejně chudé. Katka bude pořád moje oblíbená autorka trilogie Bavettovi.

Janulkaxxx
Janulkaxxx
31.10.2022 4 z 5

Fajn oddechovka. Strhavam hvezdu, jelikoz byl pribeh mozna az moc rychli a konec si myslim, ze by taky mohl byt vice rozepsany.

Šárka88
Šárka88
19.10.2022 4 z 5

Mně se to celkem líbilo, malá oddechovka na den. Vtipné a krátké, svižné ve čtení. Vzhledem k tomu, že jsem kousek od Poděbrad, tak přemýšlím, kde to byli na večeři u zámku :-D. Konec předvídatelný, ale pro mě moc milý a příjemný. Klára a Míša fajn holky, jejich konverzace pobaví.

dooky
dooky
15.09.2022 3 z 5

Na jednu stranu vychvaluji do nebes styl psaní autorky. Dokonale mi sedí, je to čtivé, je to upřímné a hlavně i vtipné. Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné nemohu říct, že bych byla zklamaná. Bavettovi jsem si zamilovala. U tohoto díla jsem lehce zklamaná příliš rychlým spádem děje a moc urychleným koncem.

BlueberryMuffin
BlueberryMuffin
31.07.2022 3 z 5

Až na ten příliš rychlý konec milá příjemná knížka. Právě konec ale hvězdičky ubral. Chtělo by to pár stránek navíc. :)

Nikolka001
Nikolka001
06.07.2022 3 z 5

Velmi vtipně a čtivě napsaná kniha. Bohužel vše se odehrálo moc rychle, a příběhu by neuškodilo pár stránek navíc. Rychlý spád zapříčinil, že jsem v závěru byla nakonec zklamaná.
Postavy byly sympatické a vztah, který se mezi nimi vyvíjel byl bláznivý, ale uvěřitelný.

maryska09
maryska09
30.03.2022 5 z 5

Autorka má skvělý styl psaní. Její knihy jsou svěží, vtipné a potěší každou romantickou duši. Tato kniha není výjimkou, prostě baví

chaera
chaera
09.03.2022 3 z 5

Obálka je úplná pastva pro oči. Příběh samotný už je takový průměr. Jednoduchá romantika, kdy se postavy do sebe zamilují na první pohled (Klára teda možná až na třetí) a na konci je zvrat, snad aby se neřeklo, že se v knize toho moc nestalo. Příjemná oddechovka na jedno dopoledne, recepty u každé kapitoly byly pěkným bonusem, ale za pár týdnů už si na ni nejspíš nevzpomenu. 3/5

Fleur213
Fleur213
28.01.2022 4 z 5

Zbožňuju literární styl Kateřiny Petrusové! Tak vtipné, vkusně popsané, zajímavé postavy, kterými žijete. Kniha má všech pět P: pohodová, kPopukání, parádní čtení, ponurejší téma a pamatovák - ano, tento příběh vám utkví v paměti. Navíc jsem ocenila téma "vaření" a přidané recepty. Dvojsmysl s pekáčem buchet se mi moooc zamlouval :-)

scarletblue
scarletblue
23.01.2022 4 z 5

Čtivý děj na jeden večer. Snad jen kniha mohla být delší a autorka se mohla víc věnovat jejich životu po nehodě, protože to by stálo za to. Ale jinak super. Moc se mi to líbilo.

Kaja1
Kaja1
29.10.2021 4 z 5

Tak takovou knihu na odlehčení jsem potřebovala, i když nakonec se to tak zvrtlo a už to sranda být přestala.

hlentilka
hlentilka
16.09.2021 5 z 5

Zábavná kniha, jen mi bylo líto toho "krátkého namlouvá" obou hlavních hrdinů, mohlo být delší. Styl paní spisovatelky Petrusové se mi moc líbí.

veronika9761
veronika9761
10.09.2021 2 z 5

Minula knizka autorky se mi moc libila (S hlavou v pejru). Asi sem kvuli tomu mela na Pekac buchet nerealisticky ocekavani, kterym knizka nedostala ani omylem. Nektere pasaze mi navic strasne pripominaly starsi lanczovky, hlavne vyberem slov, ale i posuny v deji.

Surikata369
Surikata369
07.07.2021

Nedočetla jsem ani do půlky, proto hodnocení nedávám. Ale knížka se mi nelíbila, ani ten humor, ani styl psaní.