Pekáč buchet

od:

Pekáč buchet

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206146/pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4743
Žánr:
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (240)

Přidat komentář
Zuzvil
10. května

Knížku jsem objevila úplně náhodou kvůli Čtenářské vyzve. Možná je to tím, ze jsem od knížky nic neočekávaná, možná tím, ze už jsem potřebovala nějaké pohodové, oddechove a “nenáročné” čtení...každopádně mě knizka bavila, pobavila mě a myšlenku danou měla, takže za mě spokojenost. Nápad zařadit na začátek každé kapitoly recept je originální a zajímavý nápad, nicméně já se hned k plotně nevrhala :-D

kaja77
05. května

Knihu jsem začala číst díky čtenářske výzvě, nebýt jí tak do konce asi nedočtu....ale zamlouval se mi ten nápad s receptem na úvod nové kapitoly. Celkově to je ale příběh velmi, velmi oddechový.

Zubanka
04. května

Milá knížka - na odpočinkové odpolední čtení ideální. Musím vyzkoušet makadamové sušenky!

85prcek
19. dubna

Petrusová nezklamala. Ja ju miluju. Úžasná knížka.

m_friedlova
09. dubna

Kniha se čte lehce, snadno a rychle. Nicméně příběh mě vrátil do počátků puberty, kdy mé vrstevnice hltaly dívčí romány od Lenky Lanzové. Byť jsem se u některých pasáží zasmála, nijak zvlášť mě kniha nenadchla. Sáhla jsem po ní v rámci čtenářské výzvy, další knihy od této autorky mě nelákají (jsou-li na podobné bázi jako tato).

Lenka40
08. dubna

Moje druhá kniha od Kateřiny Petrusové a opět mě nezklamala .Pěkný příběh o jídle ,sportu , lásce .Kniha obsahuje i různé recepty. Takže kdo má chuť na příjemnou oddychovku ke kávě ,tak vřele doporučuji .

leny.wood
03. dubna

U čtení jsem si skvěle odpočinula, líbil se mi originální začátek každé kapitoly. Romány pro ženy moc nečtu, ale tato kniha mě bavila, zasmála jsem se. Co hodnotím jako otřesné, je obálka.

Denisa_a
02. dubna

Tuto nenáročnou oddechovku jsem přečetla za jeden deštivý den. Hodně jsem se u ní usmívala. Nemusí se u ní přemýšlet. Byla skvělá. Moc se mi líbila zmíňka o Winterovi z knížky s hlavou v pejru :-)

tanja
28. března

Moje první knížka od této autorky. Přečetla jsem ji na jeden zátah. Humorné, lehké, sluníčkové čtení na sobotní odpoledne u kávičky s koláčkem. Jsem spokojena, těším se na další :-)

heliiinka
26. března

Potřebovala jsem knížku na jeden den a tahle to ideálně splnila. Je rychlá, čtivá a s dějem se moc nerozmazává. A hlavně je neskutečně vtipná a odlehčená. Hlavní hrdinka je vlastně česká Brigit Jones.
Nejlepší věta: "Nevědomky jsem přešla k tykání, asi proto, že 'ty debile' znělo líp než 'vy debile', a to bylo přesně to, co jsem se mu chystala říct."
Nečekejte velké propracované literární dílo, ale jednoduchou zábavu na víkend. :)

Capkomi
18. března

Stále jsem čekala, kdy přijde ta zápletka, kdy se kniha změní ze sladké romanťárny, přišla, ale příliš prvoplánová. Knihu jsem si přečetla jen kvůli výzvě a nikomu dalšímu bych ji nedoporučila, maximálně tak nějaké puberťačce.

mautina7
13. března

Podle mě nejslabší knížka od Petrusové. Těšila jsem se na pohodovou oddychovku s romantickou zápletkou, tohle bylo možná až moc předvídatelné a bez zajímavého děje.

dee7
09. března

Musím pochválit nejdříve grafiku - obálka fakt krásná, vymakaná, hned mi padla do oka :)
Knížka milá, vtipná, oddechová, zhltla jsem za pár chvil.
Dojem mi mírně zkazil trochu "odfláknutý" konec, čekala jsem ještě dovětek, třeba: A o pět let později..

Recepty na začátku každé kapitoly - super, některé vyzkouším :)

Zdenas5
03. března

Vtipné oddychové čtení na jedno odpoledne, jako bonus několik receptů.

Zuzana08
01. března

Velmi lehká, oddechová kniha. Neurazí, ale ani nenadchne. Mafiánská trilogie byla lepší, zajímavější.

mia.com
20. února

Takový milý průměr, který se celkem dobře a svižně četl :)

Rozinka28
19. února

Z mé strany nejslabší kniha od této autorky. Namlsala jsem se na mafiánské trilogii a vcelku vtipné Hlavě v pejru. Přesto, kniha se čte lehce až do konce.

Ilonidas
18. února

Ale jo. Dostala jsem se zase k žánru, který běžně nečtu a jako oddechovka..proč ne? Docela mě to i místama pobavilo a překvapilo. Konec jsem nečekala vůbec, i když jsem si tak v polovině knihy říkala, jestli to až do konce bude óda na skvělý vztah, tak nevím, jestli to dočtu :D. Navíc ty recepty. Těch není nikdy dost.

no.a.co
15. únoraodpad!

Ach. Snad v rámci žánru - ano. Ale plytké, až by jeden zaplakal. Jen ty koláčky, ty mě lákají.

PetraBery
15. února

Krátká, vtipná a pohodová knížka nejen o jídle. Klára a Matouš, hlavní hrdinové knihy, které nelze nemít rád. Kniha ideální k odpočinku a pobavení s koncem, který není úplně očekávatelný.

cumpa
15. února

Po všech krimi, co jsem četla jsem potřebovala trochu oddechu, a to mi přesně tato kniha dala. Trochu romantiky, pozitiva, i jsem se někdy pobavila. I když tento druh knih nepatří zrovna mezi mé favority, jako oddechovka proč ne :)

Prateri
13. února

Cením si knih, které mě rozveselí, které působí optimisticky přes nástrahy života. Pekáči buchet se to povedlo. Dobrou chuť :-))

azertaaz
08. února

I když to není zrovna můj styl, tak se to četlo opravdu dobře a vlastně jsem knihu přečetla za jeden večer. Jako oddechové čtení mohu knihu jen doporučit.

martinasudová
07. února

Nebylo to vůbec špatné... trošičku mi to připomínalo Bridget Jones a její trapasy. Konec knížky mi přišel hodně zkrácený, jako kdyby už docházel papír na psaní.

kaja3190
02. února

Pekáč buchet je romantická oddechovka, která nezklame ani neurazí. Určité části v knize se mi moc nelíbily, ale celkově kniha špatná nebyla. Byla tam i trocha napětí u kterého jsem si říkala, jestli to bude pokračovat tak nebo onak a jsem za to ráda.

LeKal
30. ledna

Pobavilo, oddechovka mezi oblíbenými krimi. Přečteno za jediný den, může se to stát.

bai.Cerna
22. ledna

Mé hodnocení je nejspíš neobjektivní, jelikož po literatuře tohoto druhu sahám jen velmi ojediněle, a četla jsem jen "v rámci čtenářské výzvy". Knížka se dala přečíst, věřím, že kdo má rád lehké oddechové příběhy, se třeba i pobaví, ale já jsem byla ráda, když už to bylo za mnou :)

rysavas
22. ledna

Docela příjemné oddechové čtení - nijak náročné - ale to je také někdy potřeba :) Každopádně ten několikrát zmiňovaný konec - přiznávám, že já tyhle zakončení moc nemusím - ale nechci psát spoiler, tak to tu nebudu rozvádět :) Jo, a co je sympatické: před každou kapitolou je psaný recept, který s ní opravdu souvisí, což je příjemné a tak si říkám, že asi zkusím makadamové koláčky....koneckonců četla jsem ji do výzvy DK jako knihu o jídle, tak je to i nasnadě :)

mishka1976
13. ledna

Kniha, která se četla lehko a nečekaně rychle. Má spád a úžasný humor. Miluji popichování hlavních protagonistů. Závěr je nečekaný, ale neskutečně uvěřitelný.

marcolka
13. ledna

Nenáročná, odpočinková, krátká a v některých pasážích i docela vtipná knížka. Přišlo mi to takové aĺa Bridget Jones po česku. Přečtená podruhé. Ale určitě bych se k ní nebýt čtenářské výzvy už nevrátila.