Pekáč buchet

Pekáč buchet https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206146/bmid_pekac-buchet-FwG-206146.jpg 4 1200 363

ONA Redaktorka ženského časopisu, expertka na vaření. Miluje nové recepty, oprašuje staré po babičkách, dobrého jídla se nikdy nepřejí a je pro ni středobodem vesmíru. Sama o sobě říká, že je gastrosexuálka. Sport je pro ni nutné zlo, aby nenakynula jako její milované tvarohové buchty. Jmenuje se Klára. ON Adrenalinový sportovec. V létě leze po horách, v zimě po zamrzlých vodopádech. Sport je součástí jeho života a nedokáže bez něj existovat. Jeho břišní, zádové, hýžďové, no prostě všechny svaly, podle toho patřičně vypadají. Pekáč buchet může spořádat na posezení a nebude to na něm vůbec vidět. Jmenuje se Matouš. Je vůbec možné, aby dva takto rozdílné světy fungovaly společně? Stačilo jediné včelí bodnutí a následná prudká alergická reakce, a bylo to. Náhoda je spojila dohromady, a tak na nich můžeme otestovat hned dvě lidová moudra: že láska prochází žaludkem, a že láska hory přenáší. Další skvělé čtení od Kateřiny Petrusové, které smlsnete jako pralinku. Najdete v něm všechno, co na jejích knížkách máte rády: svérázné postavy, skvělé dialogy, nečekané zápletky. Vtip, romantiku i napětí.... celý text

Zuzikuk
20.05.2019 4 z 5

Zajímavá a krátká knížka. Čistě odpočinkové čtení.

Ctirada
19.05.2019 5 z 5

V rámci žánru skvělé čtení. Příjemně jsem se bavila a často i zasmála.

Lienilda
18.05.2019 3 z 5

Docela dobra oddychovka, nejlepe k bazenu a koktejlu si to predstavuji. Zaver si to u me spravil, autorka si opravdu krásně hraje se slovy. Par prirovnani s tou rostlinou dvoudomou me pobavilo. Libilo se mi take, ze v teto knize autorka mezi řečí (asi dvakrat) zminila Wintera - postavu z knihy S hlavou v oblacich (pejru). No a ja asi vyzkousim recept na makadamove kolacky, kdyz uz jim bylo doprano tolik prostoru. Dobrou chut a dobre cteni.

tanecnica
06.05.2019 5 z 5

Jo, tohle jo. Skvělá knížka, doporučuji všemi deseti prsty na klávesnici... Autorka je vtipná, ale opravdu inteligentně vtipná, kniha se čte sama, bavila mě. Nicméně konec velmi překvapil a donutil mě přemýšlet. Není to jen plytká červená knihovna, otevřete a uvidíte...
A navíc jako bonus - některé recepty MUSÍM zkusit :-)

vlkcz
11.04.2019 4 z 5

Manželka doporučuje svým kamarádkám, takže jsem neodolal a přečetl také. A výborně jsem se bavil. Sice to není na Nobelovu cenu, ale není to ani úplně hloupé. Příjemné překvapení.

JanickaP
16.03.2019 3 z 5

Zajimavy namet. Ale popravde, jsem cekala trochu vic od teto autorky, od ktere jsem cetla uz nekolik knizek. Ale byla to oddychovka, i kdyz ten zvrat u koncebyl trochu neprijrmny, nakonec vse dobre dopadlo. Znovu bych ji vsak uz necetla.

uminaa
14.02.2019 5 z 5

Jednoducho láska na prvú kapitolu :)
Prečítané na jedno otvorenie knihy. Svieža, vtipná, s prekvapivým záverom... a recepty?! Rozhodne ich pár vyskúšam a myslím, že začnem tým posledným ;)
Postavy som si jednoducho zamilovala na prvé prečítanie.
Jediné mínus je, že sa nemôžem zbaviť istej piesne v mojej hlave :D, ale inak výborný príbeh!!!
Som zvedavá na ďalšie diela autorky.

boeink
12.02.2019 4 z 5

No...ale jo. Dlouho jsem si říkala, že je to takový vtipnější dívčí románek, na ukrácení času tak akorát. Na tři hvězdičky. Konec mě ale překvapil a celkově knihu posunul na hvězdy 4.

Hani77
07.02.2019 5 z 5

Nebýt Čtenářské výzvy, tak bych o tuto knížku ani okem nezavadila (možná bych pochválila obálku, která se mi moc líbí). Vzhledem k tomu, že nejsem "čtenář receptů" a potřebovala jsem knihu o jídle, tak jsem si ji koupila - a nelituji :-). Velice pohodové a oddychové čtení. Po náročném dni super odreagování.

Lil30
16.01.2019 5 z 5

Příjemná oddychovka, u které jsem se i zasmála, co víc si přát? Těším se na další autorčiny knihy.

MahtielM
03.01.2019 5 z 5

Doporučuji - parádní knížka napsaná s vtipnými hláškami. Moc se mi líbila :)

oluskace
01.01.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Vtipná knížka, která mne bavila od začátku až do konce. Pěkná knížka na odreagování.. Určitě vyzkouším i nějaké recepty co jsou v knize :)

Lofda
30.12.2018 5 z 5

Moje druhá knížka od této autorky a opět jsem nadšená! Po "S hlavou v pejru", kdy jsem se královsky bavila, je to další skvělá knížka. Vtipné, příběh utíká ani nevíte jak.. K tomu pár receptů (nejsem zrovna superkuchařka, ale určitě něco vyzkouším).. a pak najednou, přijde ten zlom, který rozhodně donutí k zamyšlení a já si zase musela říct, jak mám být vděčná za svůj život a že si mám užívat všechna ta Teď, protože nikdo neví, co bude zítra a nemá cenu plánovat zbytečně na dlouho dopředu.. A i když jsem si i pobrečela a docela mě to sebralo, autorka umí a všechno je zaobaleno vlastně i tak do jakéhosi pozitivního konce. Děkuji! a rozhodně doporučuji!

Sarah01
30.12.2018 4 z 5

Tak už jsem chtěla dát jen 3 hvězdičky, protože zpočátku to fakt bylo jako pubertální sen nezadané asi třicítky (?). Konec ale super, ten už se mi líbil, hodně.....nějak nechápu, proč je tady v komentářích, že to špatně dopadlo?

Maybee
29.12.2018 4 z 5

Autorka má příjemný styl. Jako oddechovka je tahle úzká knížka úplně ideální, i když konec není zase až tak pohádkový jako zbytek příběhu. Ale stojí za to. :)

KSarlota
17.12.2018 4 z 5

Fajn vtipna oddechovka

Michelle83
13.12.2018 odpad!

Normálně dávám vysoké hodnocení, ale tohle je opravdu to nejhorší, co jsem kdy četla. Tak knížka neměla žádný děj! A způsob jakým se autorka snažila být za každou cenu vtipná působil dost trapně. Opravdu nechápu, proč ji většina ostatních čtenářů hodnotí tak vysoko.

Honey19
28.11.2018 4 z 5

Romantické čtení pro ženy, příjemná oddychovka, hezky se čte.

brečo
21.11.2018 5 z 5

Knižku som si tiež vybrala to výzvy, ale bolo to fakt super. Zasmiala som sa a rozhodne si od autorky prečítam aj iné knihy.

kudrdlinka
17.11.2018 4 z 5

Knížku jsem si vybrala do výzvy a musím říct, že vůbec nelituji. Je to celkem nenáročné ale příjemné, vtipné a romantické čtení, u kterého jsem se ani chvilku nenudila. Navíc tam snad všichni měli moje sympatie.