Zuzana08 Zuzana08 komentáře u knih

Škvár Škvár Charles Bukowski

Chtěla jsem si od tohoto autora "něco"přečíst......buď jsem sáhla po špatném titulu nebo primárně nejsem (a nejspíš nikdy nebudu) cílová skupina.
Pro mě kniha nemá žádnou hodnotu, nic mi nepřinesla, žádné hluboké zamyšlení nad životem se nekoná, ani žádná zábava, ani žádné napětí, ani žádné slzy......
Ale věřím, že mnozí si z knihy nějaký dojem odnesou.

28.04.2017

Marťan Marťan Andy Weir

Libila se mi. Sice jsem si většinu popisovaných technických věcí ani nedokázala představit, ale bylo to zase něco naprosto jiného, než jsem doposud četla. Rozhodně ještě zkouknu film.

18.04.2017 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nerada srovnávám, ale neodpustím si to. První díl byl jednoznačně lepší. V této knize byl v podstatě jen jeden děj a to vyšetřovaní vraždy. Až přes příliš jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela, kdo je kdo. Ne, že by to byla ztráta času, ale první díl byl prostě zajimavější.

23.02.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ne že by mě kniha vyloženě zklamala, ale asi jsem měla větší očekávání. Ano, dojemný, citlivý příběh. Čtivě psaný. Ale od začátku bylo jasné jak to skončí. Chyběl mi tam nějaký zásadní zvrat, něco nepředvidatelného.....

03.02.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ani třetí kniha pana Hartla mě nezklamala. Milá, čtivá, oddechová, ze života.

17.01.2017 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Začátek se mi zdál zdlouhavý a trochu nudný. Ale po sté stránce, jsem se od děje nemohla odtrhnout a hltala stránku za stránkou. Konec jsem čekala asi trochu dramatičtější, než pouhé smíření se s osudem :-)
Ač vyprávěno ze dvou pohledu a dějem napřeskáčku, v knize jsem se snad orientovala snadno. Psáno (alespoň pro mě) čtivě a lehce.

09.12.2016 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Moc hezká a dojemná kniha. Četla se sama.

20.10.2016 5 z 5

Porodnictví Porodnictví Zdeněk Hájek

Pro mou vykonávanou profesi, dost zásadní kniha. :-)

20.10.2016 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Milé, lehké čtení. Občas k zamyšlení, občas k pobavení a občas mě některé pasáže dohnaly k slzám.
Co mi možná trochu vadilo, jak se Aňa stále snažila dokola podávát svůj život za zcela obyčejný, jak údajně běží do školky v teplácích a před telkou chroupe chipsy. Nevím, to jsem ji prostě moc nevěřila :-)

02.10.2016

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Zcela úpřimně. Snažím se najít nějaké pozitivum, marně. Knihu jsem rozhodně neshltla jedním dechem. Přeskakování v čase mi nevadilo, naopak ve složitých souvětích a zvláštních slovosledech jsem se ztrácela. Vulgarismy (kdy já sama občas pro sprosté slovo nejdu daleko) mi opravdu vadily, protože byly zbytečné. Samozřejmě nelze popřít závažnost, krutost a činy války. A pokud mám hodnotit lásku, věrnost či souznění mezi "viloočkou" a jejím vysněným Johannessem, tak jsem ji jaksi nezaznamenala.

14.09.2016 2 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Trvalo mi dost dlouho, než jsem se prokousala začátkem. Tolik jmen! Tolik popsaných ekonomických a politických situací! Ale po právu je kniha v top seznamu!

23.08.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Čtivá. Zajímavě psané povídky,které jakoby spolu nesouvisejí a přece maji vždy něco společného. Téměř všechny smutně lazené, ale život opravdu pro mnohé není snadný. Líbila se mi.

09.08.2016 5 z 5

Přikláním se k názoru: nejslabší autorova kniha. Velké očekávání vystřídaly rozpaky a nakonec zklamání. Úplná ztráta času to nebyla, ale po druhé asi po knize nesáhnu.

27.07.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mé očekávání vystřídalo zklamání. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudila, ale všechny tři ženy mi byly krajně nesympatické. Ano, závěr asi překvapující, ale jinak pro mě žádná sláva.

29.06.2016

Vzala jste si psychopata? Vzala jste si psychopata? Nadine Bismuth

Oddechovka na jeden večer :-) Povídky ze života. Ve které povídce jsem nepoznávala sebe, tak určitě aspoň jednu ze svých přítelkyň :-)

15.04.2016 4 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Určitě skvělý návod, jak se v dnešní úspěchané době zamyslet nad životem, činy, slovy.....Ale divadelní představení J. Duška na mě zapůsobilo věcněji a lépe pochopitelněji než kniha.

10.04.2016 3 z 5

Tak jako Analfabetka i Stařík mě bavil svou absurditou :-) Těším se na autorovu další knihu, která má brzy vyjít :-)

06.04.2016 5 z 5

Analfabetka mě fakt bavila, hlavně teda svou absurdností. Ale proč ne. Rozhodně se hned chystám na Stoletého staříka, který je dle recenzí ještě lepší.

11.03.2016 5 z 5

Znásilnění: Milostný příběh Znásilnění: Milostný příběh Joyce Carol Oates

Tak tato kniha ve mě vyvolala jen pocit smutku a lítosti nad všemi obětmi tohoto zrůdného trestného činu :-(

17.02.2016 4 z 5

Prázdniny pro zaláskované Prázdniny pro zaláskované Lenka Lanczová

V patnácti jsem ji přečetla se zatajeným dechem snad přes noc. S téměř dvacetiletým odstupem se v podstatě nic nezměnilo. Jen jsme zestárla a životní trable hrdinek vnímám s nostalgii.

14.02.2016 5 z 5