Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/big_zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3.11114

Vydáno: , Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän), 2015

Kniha Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Hanys_
10. listopadu

Už to bylo moc šílené a vlastně ani ne tak zábavné. Přitom stoletého staříka jsem si užil kdysi hodně.

TwoFace

Bohužel, tohle je po předchozích počinech slabota.

EmokeII.

Knížku jsem přečetla, ale předchozí dvě knihy tedy nepřekonala. Už nebyla tak vtipná, místy už to bylo absurdní až moc, konec také nepřekvapil. Pořád jsem čekala, kdy se to rozjede a dostane spád a bohužel ne.

mgeisselreiter

Stoletý stařík výborné, Analfabetka ještě lepší, ale co to proboha je Zabiják Anders? Čte se to sice dobře, ale je to samé plácání o ničem, žádný kloudný nápad a humor mě jaksi míjí, snad jsem se ani nezasmál. Velké zklamání. 55%, 27. 3. 2021.

Petrasuvicka

Nehodnotím, skončila jsem na straně 70. Tak jak byly Stoletý stařík a Analfabetka vtipný, tak Zabiják Anders není. Je to hrozně na sílu, vynucené a splácané. Nebavilo mě to a nechci ztrácet čas.

koolsavage

(+ SPOILER) Slabší konec - tedy závěrečná třetí část, jinak docela hodně vtipné. Nejsympatičtější postava je paradoxně zabiják, ostatní by zasloužili horší osud.

tom2843

Co je více neetické: lámání kostí věřitelům, fejk církev nebo falešný Santa? A koho budete mít míň rádi: farářku ateistku, nábožensky manipulovaného vraha nebo nemastného bezejmenného? Ani děj ani postavy mi nepřirostly k srdci a nesnáším neetické příběhy, kterým chybí jakýkoliv náznak katarze. Škoda.
...O vteřinu později ležel Olofsson rozplácnutý na zemi. Ačkoli byl Zabiják Anders čerstvě zbožný, nedokázal prostě nastavit druhou tvář. Dokonce ani první. Místo toho vykryl Olofssonův hák levou rukou (nebo to byla pravá) a skolil ho pravou (nebo možná levou). To s těmi tvářemi bude muset v budoucnu natrénovat…

Radiq

Knihu jsem nečetl, ale audiokniha interpretovaná Martinem Stránským byla super. Je pravda, že když už mám za sebou všechny ostatní autorovy knihy, je už z toho cítit takový stereotyp - hrstka různorodých hrdinů, většinou divných, se nějakým způsobem dá dohromady a pak to spolu táhnou. Zažíváme jejich úspěchy i útrapy a většinou je to dost nepravděpodobné. Přesto mě ale Zabiják Anders zaujal - i když název sliboval mnohem víc černého humoru, nějaká ta násilnost a vražda se tu najde. Ale v největší míře zde najdeme dělání si srandy z náboženství, Boha, Ježíše, Bible, apoštolů a jiných pitomostí. Podle ale šlo prostě přitvrdit, a to jak u tohoto tématu, tak na straně krve. Styl knihy připomíná vše ostatní, co Jonas Jonasson napsal, ale dostat se k tomuto dílu jako k prvnímu, asi bych si tak nezoufal. A nechápu, jak může někdo dát synovi jméno Per Persson, chch.