Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

Třetí humoristický román světového bestselleristy a autora nejoblíbenějšího románu roku 2014 v Česku. Johan Andersson – díky svým nesčetným pobytům v base nazývaný jednoduše „zabiják Anders“ – je čerstvě na svobodě. Potřebuje novou práci a stejně tak přátele. Do rány mu přijde vychytralá pastorka Johanna Kjellanderová, která se kvůli svému ateistickému smýšlení ocitne na dlažbě. Společně s hotelovým recepčním Perem Perssonem založí „Agenturu pro ubližování na zdraví“ se zabijákem Andersem v roli smluvního násilníka. Kšefty běží báječně. Dokud se zabiják Anders nezačne ptát po vyšším smyslu toho všeho, nezačne se najednou zajímat o boha a nezačne být laskavý a mírumilovný. Jenže bossové stockholmského podsvětí s ním mají nevyřízené účty a zabijáka Anderse i s jeho přáteli pořádně zmáčknou… Jonas Jonasson si šibalsky a neuctivě bere na mušku lidskou chamtivosti a zabijákem Andersem vytvořil nezapomenutelnou postavu antihrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258267/zabijak-anders-a-jeho-pratele-a-obc-j3Y-258267.jpg 3.11022
Vydáno, Panteon

Mördar Anders och hans vänner (samt en och annan ovän), 2015

Kniha Zabiják Anders a jeho přátelé (a sem tam nepřítel)

RyonMathrin

Stejně jako u Staříka a Analfabetky jsem se skvěle bavil. Mix postav nehrdinů, bláznivých nápadů a nepravděpodobných událostí funguje výborně. Autor si střílí z církví, snadno oblbnutelných lidí a dalších věcí. Velmi zábavná oddechovka. Doporučuji!

Sabina335

Celkem vtipná kniha, tak jak jsem od autora očekávala.

Ivan F

Tak teda neviem, komu chcel autor túto knihu určiť. Ak to má byť návod pre marginalizovanú menšinu ako prísť vo Švédsku k peniazom robením detí, tak napríklad cigáni to už dávno vedia - teda aspoň tí naši určite a myslím si, že aj tí čo žijú v Čechách. Ako návod je to však rozťahané a v podstate si stačí prečítať posledné dve kapitoly. Ak to má byť príbeh, ktorý má osloviť spisovateľových priaznivcov, ktorým sa páčili jeho skôr vydané knihy, tak v tomto prípade ide o nepodarok a kvalít predchádzajúcich diel nedosahuje. Štýl rozprávania je rovnaký, len obsah je nezáživný. Ako oddychovka je to fajn, ale aj v rámci oddychovej literatúry existuje (našťastie) omnoho viac lepších kníh. Rozlúčim sa s tým, čo si na dlho z knihy nadlho zapamätám: Haleluja a hosana. To ostatné mi čoskoro vyšumí z hlavy.

MonikaV

Oddechovka.

Anna27

Tohle je vtipné, sarkastické, rozhodně stojí za přečtení. :)

Honey0105

Od autora jsem četla Stoletého staříka, u kterého jsem se dost zasmála, pak mi trvalo dlouhou dobu, než jsem narazila na další knihu z jeho pera. Právě na Zabijáka Anderse jsem dostala doporučení od kamaráda, chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem knihu otevřela. A jsem moc ráda, že jsem to udělala! Opravdu upřímně jsem se mohla skoro u každé stránky zasmát, což se tak moc nestává. Nejlépe bych ohodnotila první dvě části, tam nemám co vytknout! Třetí část byla trochu slabší, málo rozvinutá. Přesto se mi kniha jako celek líbila. Doufám, že se stejně pobavím i u dalších autorových knih.

Mydlivoj

Tak nevim. Přečetl jsem Staříka,který byl excelentní. Pak Analfabetka. Ta byla o dost slabší. A tuhle knihu,já být autorem,bych asi ani radši nenapsal.

MartinJay

Mírné odchýlení od Staříka a Analfabetky, které však neztrácí na humoru. Opět velice zábavně napsané. Doporučuji.

Vzkaz v láhvi
Vzkaz v láhvi