Čtyři dohody

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/174299/ctyri-dohody-174299.jpg 3.91588

The Four Agreements (1997)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Pragma

durinka

Kniha plná myšlenek, které pro přemýšlivé jedince nepřínáší nic nového, ale nikdy není od věci si je připomenout! :))

Kristynka7

Hodnotne myslenky

adlak

Každý si z knížek může vzít něco jiného. Člověk se nemůže řídit co je napsané v jedné knížce. Přesto doporučuji její přečtení pro větší rozhled...
Knížky jsou většinou všechny obohacující :)

jengibre

Podle mého názoru poněkud přeceňovaná kniha. Zásady, které autor popisuje, jsou bezpochyby moudré a pokud se jimi člověk řídí, jsou pro jeho život nesmírným přínosem, avšak daly by se shrnout na mnohem menším prostoru, než na téměř dvou stech stránkách. Jednotlivé kapitoly jsou uměle natažené a myšlenky se zbytečně omílají dokola.

Barulinkas

Na doporučení jsem si ji přečetla a jsem bohužel zklamaná. Zbytečně zdlouhavé, vše se několikrát zopakuje. Stačí si přečíst všechny čtyři dohody, které jsou popsané na obálce a nemusíte číst knihu. Čekala jsem víc, mám ráda tuhle tématiku, možná by měla kniha větší smysl, kdyby si ji všichni přečetli. Pro jednotlivce jsou tyto čtyři dohody velmi těžké na dodržení... hlavně v dnešní době.

ikorka

PAPÍÍÍRY! DĚLÁME PAPÍÍÍÍRY :-D.

julika

Čtyři dohody... Na doporučení své bláznivé, srdečné kamarádky s rudými vlasy. :-)
Ráda bych si vzala všechny čtyři dohody k srdci a žila podle nich, protože opravdu věřím, že mohou dopomoci ke snadnějšímu a šťastnějšímu životu.
Po přečtení jsem si řekla, že je začnu používat. Bohužel jsem zjistila, že pokud budu chtít pracovat ve zdravotnictví, nikdy je nebudu moci plně aplikovat...Nebrat osobně neoprávněné výtky pacientů a nemoci se bránit? Už jen za tohle ve mě roste tmavé semínko... Nevytvářet domněnky, to jde těžko, když se na vás někdo dívá s nedůvěrou. Dělat vše jak nejlépe dovedu? Vždyť i ti pacienti to vědí často lépe jak co dělat. A nehřešit slovem.. Jde to těžko, ale nechci se o tu cizí zlobu dělit. Jen doufám, že tito lidé třeba zjistí, že sestry - žákyňky na ten pokoj přišly s dobrým úmyslem a možná, že i ten bude brzy pryč.

P-Verca

O knize jsem slyšela 3-krát, jak se říká "do třetice všeho dobrého". Říkala jsem si, že to bude nějaké znamení, když se mi tato knížka neustále vnucuje. Koupila jsem si ji. Osobní rozvoj, Motivační knížky jsou mé hobby. A musím říct, že mě tato knížka naprosto pohltila, vzala jsem si z ní opět něco nového. Podle mého objektivního názoru: dobrou knížku o motivaci a osobním rozvoji člověk pozná tak, že už při čtení se s ním něco děje, něco se uvnitř mění, získává víc životní energie, pociťuje více pozitivních emocí - a méně těch negativních. Ale je složitěji psaná, v určitých částech jsem se musela hodně soustředit, nebo přečíst text víckrát, abych pochopila, co tím autor chce říct, ale to na výjimečnosti knihy nic nemění.

lakyh

Věřím tomu, že je možné dělat věci podle 4 dohod, jednotlivec to může dokázat, ale lidstvo a společnost nikoli, ten kolotoč stresu, předsudků a negativní energie tu bude vždycky. Ale to by nemuselo vadit pokud by člověk dokázal být šťastný...

citronekodvedle

tato kniha by pro každého měla být základní biblí života

Bar16

Tři hvězdy dávám proto, že některé odstavce byly až moc dlouhé a nezáživné... Ale téma velmi zajímavé, místy hodně poučné.

Tereza.K91

Nevím proč, sle čekala jsem od knihy trošku víc. Asi proto, že to je takový hit. Určitě se ještě kouknu na Duška, třeba mě to víc nadchne. :)

InExTrEmO

Ještě bych tedy rád zmínil a vyzdvihl účast pana Duška na audio verzi knihy. Je vidět, že je to člověk co do toho jde srdcem, něco v tom vidí a umí to podat. To hodně zvyšuje hodnotu knihy. I další jeho aktivity o tom vypovídají.

InExTrEmO

Není to špatné čtení, nicméně knihu bych označil spíše jako takovou "new-age" kuchařku. Je tam spousta informací jak máte věci dělat aby se stalo to a tohle, ale trochu mi chybí vysvětlení podstaty těchto jevů a prostě to jak věci fungují.

romi94

Asi jsem očekávala něco víc.

niky.p

O knize jsem se doslechla náhodou, tudíž při zavítání do knihkupectví jsme se vydala rovnou do oddělení esoteriky a jednu takovou ukořistila. Neměla jsem od knížky nijak velké očekávání. Mile mě překvapila, za mě je tato kniha opravdu velmi poučná a svým způsobem velice zajímavě popisuje obecně všechny zmiňované dohody. Doporučuji, alespoň jednou si přečíst!

Ivanule

Poučná kniha,kterou by si určitě měl každý přečíst a zamyslet se taky nad tím:)Určitě to není kniha jen na jedno přečtení

JessieKKI

Chápu, že kniha není pro všechny, ale všichni by si ji měli přečíst. Všechno v ní dává smysl a stojí za to si přečíst třeba i jen jednu kapitolu. Ten kdo chce si z ní něco vezme a určitě není na škodu si ji pořídit.

inmax

S odstupem času dávám plný počet. Přečetl sem už dost duševních knih o osobním rozvoji a ve Čtyřech dohodách je opravdu řečeno to nejdůležitější, přitom tak pochopitelně. Tato kniha je opravdu základ.

YA-girl

Moudré, pravdivé, osvobozující. Nádherné. Kniha popisuje čtyři staré moudrosti, čtyři "myšlenky", které jsou jednoduché, ale přitom silné; které dokážou velice snadno změnit náš život. Při prvním čtení se možná občas nezdá všechno tak jasně pochopitelné, ale při druhém přečtení je vše srozumitelnější a zapadá to do sebe. A při třetím a nebo možná pátém čtení (kdo to má počítat ;)) zjistíte, že se vám tyto "Dohody" pomalu, ale jistě dostaly pod kůži a že se jimi vlastně už řídíte... :-)

Pavlinek

Skvělé! Dala bych to jako povinnou četbu!

E_Lan

Poučná esoterická kniha, která v některých oblastech inspiruje, někde pobaví a má-li člověk na ní náladu, tak ho určitě i ovlivní. Není to mé první setkání s "toltéky", ale určitě nejlepší. Navíc čtená verze panem Duškem je ještě umocněná jeho fantastickým procítěným přednesem.

Vlk.kh
01. lednaodpad!

Líbí se mi divadelní představení Jaroslava Duška inspirované touto knížkou a jak o ní neustále všude mluvil, rozhodl jsem se jí přečíst. Někdo v tom asi něco hlubokého a duchovního najde, ale já rozhodně ne. Je to škvár a když se slušně prodával, tak autor začal frkat další duchovní rádce, jak na běžícím páse.

Girasol
30.12.2017

Četla jsem tuto knihu před mnoha lety a následně viděla i v divadle Na Kampě představení Jaroslava Duška. Mnoho pravd a moudrostí je v této knize napsáno. Pro toho kdo se zajímá o zlepšení sebe samotného je tato kniha určena. Materialisti tuto knihu asi moc nepochopí.

Sudeda
26.12.2017

Je důležité si z každé knihy vzít jen něco. Dohody a poznatky z této knihy se určitě hodí každému člověku do života, sám se některými řídím a zlepšilo mi to nejeden vztah k dalšímu člověku. Určitě by měl člověk ale zůstat nohama na zemi a neměl všechno brát doslovně.

PavlínaAlžběta
20.12.2017

Bezpochybně nejznámější dílo od tohoto autora, které proslavil před mnoha lety zvláštním, humorným pojetím převyprávění herec Jaroslav Dušek. Knihu mám již mnoho let a když jsem ji četa před 10 lety, příliš se mě nelíbila, byla sice zajímavá teoriemi, ale nic co by mě zajímalo. Útlou knížku jsem si znovu vzala do parády před pár měsíci a četla jsem snad úplně jinou knihu. Čtyři dohody je věčné téma, které by mohlo změnit nejen celé lidstvo a možná i celý svět, bohužel se tomu tak nestane. Přesto je to čtivé, poučné, krásně napsané a hlavně a to nejdůležitější...PRAVDIVÉ. Vše co je v knize napsáno a popsáno, vystihuje nás lidi, naše chování, naše životy popravdě. Rady (dohody) by měl dodržovat každý a byl by život jistě jednodušší a hezčí.

BeyondHorizon
13.12.2017odpad!

Tohle teda není kniha pro mě. Stačilo mi přečíst si obal a tušila jsem, co mě asi čeká. Ono vlastně stačí si přečíst pouze ten obal. Snažila jsem se ale do toho jít s otevřenou myslí. Je to doporučená četba na ZSV a prý lze v ní najít hodně psychologických směrů.
Zklamalo mě to a to jsem od toho nic nečekala. Ze začátku jsem si říkala, že to ještě jde, jsme ochočováni, tohleto tamto... s něčím jsem i docela souhlasila, ale jakmile naskočily první dohody a mluvilo se o snu, peklu a nebi, šlo to do kopru. Rozhodně nejde o nějakou odbornou knihu popisující myšlenkový směr Toltéků, ale spíše jde o motivační knihu. Autor se vás snaží hrozně moc namotivovat ke změně svého života a je to až bolestně zřejmé. Je to sice hezké, ale největší problém mi dělá způsob, jakým to bylo napsané. Příliš mnoho věcí se opakuje pořád dokola, jako by to jednou nestačilo. Jako by se mi autor snažil vymýt mozek. Problém mi dělají i neustále dokola omílané "termíny" jako "osobní/veřejný sen, nebe, peklo, emocionální jed", apod. Opravdu nic jiného vymyslet nešlo? Ani nemluvím o situačních příkladech, jakých autor použil. Byly tak hloupě nereálné, až to bylo k smíchu.
Nedoporučuji, pokud chcete seriózní čtení. Na knize se mi líbilo jen, že se snažila nastínit alternativní způsob myšlení a vsugerovat nám, že za všechno utrpení si ve světě můžeme sami a nic si nemáme brát osobně, protože nikdo nikdy nic nedělá kvůli nám, ale kvůli sobě. Velmi nešťastně napsaná kniha.

Moncicak68
21.11.2017

Kniha je velmi zájímavá, naučí vás dívat se na svět jinak. Snažím se čtyřmi dohadami řídit,ale občas to nejde :D

Šimruška
02.11.2017odpad!

Zbytečných 130 stran psaných zoufalou formou, chvílemi se mi chtělo i smát. Stačí si přečíst přebal knihy. Pokud si musíte přečíst tuto knihu, aby jste začal(a) žít lépe, je s vámi něco špatně.

Monini
01.11.2017

Podle mě záleží, s čím k této knize přistupujete a jestli chcete, aby Vám něco dala nebo nikoli. A taky v jakém rozpoložení a v jakém životním období se k ní dostanete. Já ji dostala do ruky v době, kdy jsem si začala řešit staré psychické bloky a pro mě byla (a stále je) velkým přínosem. K doplnění po přečtení doporučuji i Duškovo divadelní představení. Pokud Vás "ezo" věci neberou, nečtěte ji :)