Dívky z trajektu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 3.7824

Novinářka Nora Sandová 1.

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno, Ikar (ČR)

Pigerne fra Englandsbåden, 2015

Kniha Dívky z trajektu

Ivanka83
předevčírem

Dlouho mi trvalo než jsem se začetla. Ale ten konec stál za to.

MišuleP

Ze zacatku to nebylo nic moc. Chtela jsem knizku odlozit, ale poslednich cca 50 stranek stalo za docteni.

Hell_Rihova

Od knihy jsem nečekala příliš mnoho, ale ve finále se mi docela líbila. Byly zde pasáže, u kterých jsem se nudila, ale ten konec byl jedno velké překvapení, kde jsem nestačila koukat, co autorka vymyslela. Určitě si chci přečíst i další knihu, kterou mám doma a uvidím, zda-li si pořídím i třetí díl.

PetiJelinkova

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Detektivky mám ráda, ale tahle mi nějak nesedla.

lampernaqui

Díky výzvě jsem si zase po delší době přečetl nějakou tu detektivku. Dívky z trajektu určitě nepatří mezi originální a skvělé knihy, ale na pár hodin zabaví. Kladem budiž hlavně to, že se autor nesnaží o jeden zvrat za druhým, takže se z toho nevyklube žádná Deaverovina. Na druhou stranu mi přišlo, že hrdinka toho zase moc nevyřešila a spíš se s vysvětlením setkala na půl cesty. Ale co, jak říkám, odpočinek na pár hodin.. a výzva je hotová.

prcek19

Dlouho odkládaná kniha, kterou sem přečetla díky čtenářské výzvě, ale nějak moc mě nezaujala..občas byl děj zajímavý, ale potom to autorka opět něčím zkazila a já se do čtení přemáhala..určitě sem četla lepší thrillery

Ellesime

Přečteno do výzvy, jinak by mě taková kniha minula. A asi bych o nic nepřišla.
Třičtvrtě knihy se táhlo. Chození a ježdění od jednoho k druhému, spoustu postav a jmen. Konec, kteří tu někteří hodnotí jako uspěchaný, se mi naopak líbil a přidal hvězdičku. Konečně se totiž začalo něco dít.
Takový průměr.

Devorah

Občas je tato kniha detektivkou, ve které rozplétáme nitky starého příběhu, který se točí okolo dvou mladých nezvěstných dívek. Občas se tu vyskytuje více romantiky, než je příhodno a občas si prostě říkáme (obzvláště k uspěchanému konci) cože? To jako vážně? To vše zvládne mladá novinářka, která neví, co s milostným životem? Nicméně i tak je mi hlavní hrdinka Nora opravdu sympatická, je to normální ženská, která nemá problém udělat si sama ze sebe legraci a nebrat se tak vážně.
Ano, je to napínavé, místy mírně komplikované, závěr krkolomný a očekávatelný, ale přesto za přečtení stojí.

Zmizelá
Zmizelá