Dívky z trajektu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342446/big_divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 3.7961
Série:

Novinářka Nora Sandová 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Pigerne fra Englandsbåden, 2015


více info...
Nahrávám...

Komentáře (307)

Kniha Dívky z trajektu

hanap
15. února

Poslouchala jsem audio četbu. Díky skvělému přednesu, docela dobrý. Mám jen pocit, že už jsem něco podobného četla (slyšela).

bábuška
18. ledna

K této knize mě dovedla zvědavost, ale nijak mně nezaujala, až konec byl takový přímo drastický až nevěrohodný. Ale snažila jsem se dočíst.


Tereza0107
26.10.2022

(+ SPOILER) Už jsem se párkrát přesvědčila, že zlatý štítek s označením světový bestseller není zárukou super počtení. Což se mi potvrdilo i tady. Vzhled obálky je takový temně poutavý, tak jsem čekala mrazivý příběh, u kterého se mi bude tajit dech. To se ovšem nedostavilo. Naopak jsem se místy přistihla, jak se uchechtávám nad klíčovými odhaleními zápletky, které měly způsobit u čtenáře wow efekt.
Rozčilovalo mě, ke kolika policejním informacím se Nora jako pouhá zahraniční novinářka dostala. Určitě se člověk prakticky z ulice může dostat do archivní databáze fotografií nalezených neidentifikovaných mrtvých lidí atd. Dále tu na mě působila hodně velkou roli náhoda. Nora různě pobíhá po půlce Anglie, nepřipadá mi, že bychom se nějak přibližovali odhalení případu, ale jdeme se podívat do domova seniorů a světe div se, zrovna tu narazíme na naši hlavní pohřešovanou osobu - mno.
Myslím, že tři hvězdičky jsou tak akorát.

Imis
06.09.2022

Na můj vkus trochu zdlouhavé, pomalu plynoucí, strašně dlouho se tam vlastně skoro nic nedělo. Poslouchala jsem jako audioknihu, což myslím bylo plus. Jinak si nejsem jistá, zda bych knihu dočetla.

kallisto
02.07.2022

Komorni pribeh, s trochu otrepanou, ale funkcni zapletkou, ktery jede ve sviznem tempu, a cestou se ani moc nevymyka z kloubu.. asi bych se obesla bez vyletu do oblasti milostneho zivota hlavni hrdinky, ktery je prinejlepsim "komplikovany", ale ucel letniho cteni k vode bez nutnosti hlubsiho soustredeni plni bezezbytku..

Sumatrae
19.05.2022

Kniha kolovala u nas v praci, tak jsem si ji nakonec pujcila taky a moc se mi libila, precetla jsem ji behem 3 veceru Byla napinava, hlavni hrdinka sympaticka

katst
03.04.2022

Kniha se mi líbila, zajímavý námět, přiměřeně napínavý a srozumitelný děj. Sympatická hlavní postava.
(audiokniha)

Ossinky
02.02.2022

Sympatická a trochu zbrkla hlavní hrdinka. Od poloviny celkem napínavé, příběh měl hlavu a patu. Mě se to líbilo.

1 ...