Dívky z trajektu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novinářka Nora Sandová má zálibu ve sbírání starých kufrů a když jeden obzvláště podařený exemplář objeví v malé anglické vesničce, ani ve snu by ji nenapadalo, že krom nového úlovku dost možná natrefila i na pořádného sólokapra. Na těch starých polaroidových fotografií, které z něj vypadnou, se jí totiž od první chvíle něco nezdá… A pak si konečně vzpomene: ta dvě děvčata na fotkách jsou přece ty holky z dětského domova, co se před několika lety beze stopy ztratily na trajektu z Kodaně do Anglie! Když navíc na kufru objeví jmenovku, jež avizuje, že toto zavadlo dříve patřilo známému sériovému vrahovi Billu Hixovi, pustí se do pátrání v dávném případu, který nebyl nikdy vyřešen. Vynikající temná prvotina, která hned po vydání atakovala první příčky dánského žebříčku bestsellerů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342446/divky-z-trajektu-pC2-342446.jpg 3.7645
Série:

Novinářka Nora Sandová (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

Pigerne Fra Englandsbaden (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (221)

Kniha Dívky z trajektu

Přidat komentář
Lenoulinka
12. července

Knihu jsem přečetla, ale čekala jsem víc nebo spíše něco jiného. Úplně jsem neporozuměla té myšlence, že se koupil kufr v něm fotky, dvě chovanky se ztratily, pak do toho sériový vrah. Tohle mě nebavilo.

Heide
09. července

Podle mě velmi dobrá kniha, četla jsem jedním dechem.

keny
08. července

Akorát detektivka na dovolenou. Dobrý nápad, někdy dost drsné, akorát už moc nemusím v podstatě nemožné a neřešitelné dostávání se z uzavřených prostor věznitele. Už je to takové ohrané a tady popisováno příliš na dlouho...

Bulldog
27. června

Za mě prostě nuda...

janina74
11. června

Dost napínavá kniha, místy nudná tedy, ale přesto jsem jí dočetla rychle...

Nickyheat
08. června

Jeden starý kufr, fotka, trajekt, a 20 let nezvěstné chovanky dětského domova...skvělý začátek, děj...nemohla jsem přestat číst

Saryinka
02. června

Musím říct, že během sedmdesáti stránek si autorka získala mou pozornost. Některé kapitoly jsou sice nudné a nezáživné, vyšetřování se protahuje a dlouho nás nechává autorka tápat. Ale musela jsem prostě vědět, jak to všechno bylo!

Moc se mi líbilo, že se autorka neomezuje pouze na pátrání, ale věnuje se lehce vztahu hlavní hrdinky a jejího nejlepšího přítele.

Musím se přiznat, že jsem se ve všech těch jménech a názvů měst ztrácela. Často jsem to přeskakovala a neobtěžovala se ani názvy měst číst. Nikdy jsem nevěděla, kdo je kdo, alespoň ze začátku. Později mi stačilo se vyznat v těch nejdůležitějších jménech.

Autorka nás v závěru knihy v ničem nešetří. Všechny nechutnosti líčí opravdu bravurně a doufám, že se mi brzo podaří na některé detaily zapomenout.

Ač jsem trošku tušila, jak to celé asi bylo, i tak mě konec vlastně překvapil. Hlavně chování hlavní hrdinky Nory, ta mi dokázala pít krev. Její chování bylo často nepochopitelné.

Trošku mě mrzí, že některé věci nebyly dořešené. Autorka se s epilogem vůbec nenamáhala. Prostě za rozuzlení napsala 2-3 krátké kapitoly a je to.
Osobně mě to velice zklamalo.

Kniha rozhodně stojí za přečtení, ale jak to u tohoto žánru bývá (alespoň u mě), jednou a dost.

veronika1880
29. května

První část velmi čtivá, dobré budování atmosféry, konec už trochu uspěchaný, ne vše bylo dořešeno. Lehké detektivní čtení s malou milostnou zápletkou.