zouharov zouharov komentáře u knih

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Námět dobrý, ale detektivové většiny knihy přešlapovali na místě. Víc než pátrání byl v knize popisován příběh kriminalisté Laury. Škoda.

13.04.2024 2 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Pomalejší rozjezd, ale pak mě příběh pohltil.

04.02.2024 4 z 5

Roman se odehrává ve smutných letech nástupu komunismu. Ukazuje, co přinesl komunismus, počáteční optimismus v lepší zítřky, brzy vystřídala podezřívavost a odtažitost.

27.10.2023 5 z 5

Šelma Šelma František Šmehlík

Napinavé, čtivé, možná místy až překombinované, ale už se těším na další díl.
Musím ocenit obálku, stejně jako u předchozí knihy nádherná.

08.09.2023 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Autor ukazuje, jak se válečná léta podepsala na lidech, jak těžce se žilo v prvních měsících po válce, obzvlášť v Sudetech, a že nic není černobílé.
Téma mě zaujalo i proto, že rodina mého dědy se po válce přesunula do Sudet, ale brzy se vrátili zpět, protože život tam byl těžší než se mohlo na první pohled zdát.

16.08.2023 5 z 5

Originálně zpracované, velmi silné téma. Vypovídá nejen o katastrofě v Černobylu, ale celkově o ruské povaze a jejich pohledu na život.

24.05.2023 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Peter May patří mezi mé oblíbené autory, celou sérii Ento jsem hltala, ale v této knížce mi postava Enza přijde trochu navíc.
Příběh z války zajímavý, ale přeskakování během několika časových linek bylo až moc. Válka, pár dní před vraždou, součást.

07.05.2023 3 z 5

Babišovo Palermo I Babišovo Palermo I Jaroslav Kmenta

Nečte se to lehce. Párkrát jsem musela odložit, protože mi bylo z popisovaných věcí až zle. Přesto by si mělo přečíst co nejvíc lidí.

06.04.2023 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Oceňuji, jak do sebe vše geniálně zapadá. Trochu pomalejší rozjezd.

26.03.2023 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Odhadovala jsem, že starý a nový případ spolu nesouvisí. Souvisely. Některé díly série mě bavily víc, ale pořád fajn čtení.

08.03.2023 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jako dítěti mi trochu naháněla strach. Teď poprvé jsem jí přečetla celou a není to knížka, kterou bych vybrala pro děti.

17.02.2023

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Skvělá detektivka, která ukazuje osudy lidí v pohraniční vísce. Každá stránka napínavá, nemohla jsem se odtrhnout, vše může souviset se vším. Do poslední chvíle je těžké odhalit vraha.

04.02.2023 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Čte se dobře, zaujme. Nevím, co si o Zemanovi myslet, jsem z něj ještě víc zmatená. Bylo by zajímavé přečíst si i konci jeho mandátu a o loňské hospitalizaci.

27.10.2022 4 z 5

Na můj vkus příliš rozsáhlé. Autor toho chtěl obsáhnout možná až moc. Zasazení zajímávé, ale nevím, jestli po dalším dílu sáhnu.

02.09.2022 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Neoblíbila jsem si Mirka, Emilku ani Janu, přesto mě jejich osudy zaujaly. Mohli se víc postavit osudu, mohli spolu víc mluvit a tím něco změnit. A právě tím, že nebyli dokonalí, jsou nám vlastně víc podobní. Jak bychom se v jejich situaci zachovali asi my?

19.06.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh krásně plyne, ale možná se zabývá životy až příliš mnoha osob. S nikým z nich jsem se nesžila, nepronikla víc do jejich myšlenek. Možná je to i tím dlouhým časovým úsekem. Možná kdyby bylo jen o životě Štěpánky a Bedřicha, který by byl detailně rozveden od jejich prvních manželství až k jejich společnému životu. Nebo jen o Václavovi bez dalších mnoha linek. Ale i přes výhrady pěkné čtení.

27.05.2022 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Výborné prolínání čásových linek, které mi nedovolilo přestat číst. Dobře vykreslené postavy, zajímavý pohled otce na svět. Autorka nesoudí, každý si můžeme na osoby udělat svůj pohled.

12.05.2022 5 z 5

Příběh tragédie v Životicích je psán jiným stylem než Šikmý kostel. Vyprávění jakoby v novinářském stylu, poměrně strohý popis tragických událostí. Prvních pár stránek jsem si na to zvykala a pak jsem se ponořila do knížky a nemohla jí odložit.
Je s podivem, že se o této události poměrně málo ví a mluví, narozdíl od Lidic a Ležáků. Napadá mě, kolik podobných vesnic a příběhů se za války stalo.
Doporučuji přečíst všem.

05.05.2022 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Nejvíc mě zaujala postava vraha a prostředí, ze kterého vzešel.

07.04.2022 3 z 5

Prvně jsem přečetla Svědectví o životě v KLDR, takže už pro mě nebylo tolik informací překvapujících, ale přesto knihu doporučuji přečíst a zamyslet se.

10.03.2022 4 z 5