Polednice

Mrtvá dívka nalezená na sídlišti na okraji vedry sužovaného města. Měl to být rutinní případ, při kterém se nováček Tomáš Volf zaběhne do kriminalistické práce. Spolu se stejně nezkušenou parťačkou Evou Černou však rychle zjišťuje, že tato výzva bude mnohem náročnější. Mezi bloky panelových domů obchází vrah, který své oběti napadá za bílého dne a ke kterému nevedou žádné stopy. Od novinářů si vyslouží přezdívku Polednice. Tomáš ví, že musí napnout všechny síly, aby v nové roli obstál. Musí se při tom vypořádat se svéhlavou kolegyní i nadřízenými a přežít pekelné červencové horko. Hlavně ale musí najít Polednici. Dřív, než na rozpálený chodník dopadne další mrtvé tělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301963/polednice-tsv-301963.jpg 3.8208

Policista Tomáš Volf 2.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Motto

Kniha Polednice

LucušN.
20.10.2020

Vzplanutí mne zaujalo víc.

Aligator805
25.07.2020

Velmi pěkná detektivka. Dějové linky se pěkně prolínaly. Pěkný závěr.

Len2očka
21.07.2020

Česka detektivka,a dobrá byla,dost mě bavila a nevnadila na další autorova díla.

jarmila6295
02.07.2020

Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah :-D, dějové linky moc hezky propletené, kniha se mi celkově moc líbila!

Rade
08.06.2020

Plusy: Jednoduchá stručná detektivka bez složitých konstrukcí, nepravděpodobných zvratů a natahované vaty. Dobrá zápletka, chytlavý závěr bez přehnané akce. České prostředí. Linka s Martou hodně působivá.
Ale…
Moc mi nesedly hlavní postavy - pro mě trochu uměle vytvořené duo policistů Tomáše a Evy, kteří mi nějak k srdci nepřirostli (srovnávám např. s Mikem Syrovým Martina Goffy, to je reálný policista, který nešustí papírem), policejní psycholožka měla nakonec úplně jinou úlohu, než bych u takovéhoto případu čekala. Ne moc uvěřitelné mi přišly ty opakované vraždy na chodníku mezi paneláky v pravé poledne, kdy si nikdy nikdo ničeho nevšiml...
Pokud ale beru autora jako neostříleného nováčka na poli české detektivky, tak přece jen palec nahoru.

babystar
14.05.2020

Přečetla jsem na jeden zátah. Nemohla jsem se odtrhnout i za cenu nočního bdění. Příběh se odehrává ve třech rovinách. V první a hlavní vyšetřuje dvojice vyšetřovatelů Eva a Tomáš vraždy mladých žen. Ve druhé se odvíjí život retardované Marty. Ve třetí zjistíme pocity vraha. Tyto příběhy se propletou a vyústí v nečekaný závěr. Pěkné, napínavé a jdu na další autorovu knihu.

petunkav
13.02.2020

Pěkná česká detektivka - moje první od tohoto autora. Jednoduchá, krátká. Přesně takovou jsem ji očekávala.

rodak
12.02.2020

Jednoduchá, čtivá,zajímavá, detektivka.Chci další.