Promlčení

Mladý policista Tomáš Volf narazí při zkoumání promlčených vražd na podivné úmrtí, k němuž došlo v roce 1991 v zastrčené osadě Pasečky u rakouských hranic. Když se k jedné složce s podezřelou smrtí připojí druhá, rozhodne se Tomáš vyzpovídat člověka, který se tehdejšího vyšetřování přímo účastnil: bývalého úředníka ministerstva vnitra Ondřeje Novotného. Prostřednictvím jeho vzpomínek se Tomáš snaží získat informace, které ze spisů záhadně zmizely. Může ale věřit muži, ze kterého se stal politik s nevalnou pověstí? Jakou roli hrají v případu dějiny zapomenutého kraje? A jak hluboko do minulosti se musí Tomáš ponořit, aby odhalil, komu kdysi prošla nikoli jedna, ale dvě vraždy?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256293/big_promlceni-yzO-256293.jpg 4255

Kniha Promlčení

Lucie.B

Jedním dechem přečteno.

klarat13

Detektivní kniha, která je napsaná netradiční formou vyprávění člověka, který se podílel na vyšetřování vražd před 20 lety v pohraničí. Líbí se mi nenásilné zařazení pohnuté historie odsunu Němců z pohraničních oblastí. Po překonání trochu nudného začátku se kniha rozjede a donutí vás dočíst až do konce.

jana14

Promlčení - moje první detektivka od pana Jiřího Březiny. Jsem nadšená. Mám moc ráda detektivky z českého prostředí a pokud se důvod zločinu táhne (možná) do daleké minulosti a připomíná i temné stránky našich dějin - jsem velmi spokojená. A když je i detektiv poněkud výstřední sympaťák - nemám co dodat. Velká spokojenost a už se těším na další knihy v sérii.

DuncanIdaho

Detektivek nemám přečteno tolik, abych mohl knihu nějak relevantně hodnotit. Mně se však docela líbila. Pojetí bylo netradiční, ale čtivé a napínavé. Rozhodně přečtu i další případy Tomáše Volfa.

Danuše7

trochu jiný styl, než jsem zvyklá, ale líbila se mi.

Nuttelka

(Audiokniha)
Velmi povedená česká detektivka. Zvolila jsem audio verzi, protože miluju hlas Jakuba Saice :-) Sice jsem opět měla trošku problémy, když se prolínala minulost s přítomností, ale díky konečnému rozuzlení jsem vlastně i spokojená. Určitě si časem dám další díly.

Janadvorackova

Detektivka o záhadných vraždách s náznaky souvislostí s dobou odsunu Němců z pohraničí byla docela pěkně poskládaná. Padouch a motiv vydrželi skryti téměř do konce. A to se cení.

BohyněKuchyně

Na Jiřího Březinu jsem narazila až po vydání jeho poslední knihy Mizení. Hned jsem si sehnala předchozí díly a pustila se do čtení. Byl to perfektní nápad, protože jsem opravdu nadšená. Od knížek jsem se nemohla odtrhnout a mám pocit, že s každou další knížkou mě Březina baví víc a více. Nejsou to sice takové ty detektivky, kdy až do poslední stránky netuším, kdo je pachatel. Tady se spíš trefím, někdy dříve, někdy později. Ale to nic nemění na tom, jak jsou knížky čtivé a jak je ráda čtu. V Promlčení mě bavilo prolínání minulosti a současnosti, i ty "obyčejné" vraždy.

Rychlopalba
Rychlopalba